Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Agamita Dandanache psiholog cu acte in regula

#401 Mirela, tinete bine,rRomeo vine dupa tine....la puscarie

2012-04-03 01:03

daca cumva sunteti urati ca si Romeo,strambi ca si si Duvac, si prosti cum este bogdan cezar, atunci am un mesaj din partea doamnei Zivari :

Cezare, Micleo,duvace,
Va astept ca si cand
Fata voastra palida de-abia a iesit din mormant!

si acu' romeo:

Iubite, Buna seara!
Te-astept ca din cer
Caci nu vreau ca cu timbre sa ajung somer...
Si te-astept Laurentiule sa imi aduci avize de palid mister,
Aaaaaaa….
Buna seara, Stefane!
Te-astept ca si cand numai dragostea noastra ar fi pe pamant,
Mai presus ..Buna seara, iubite!..... te-astept ca si cand, numai dragostea noastra ar fi pe pamant,
Mai presus de Anitei, de timbre, de fetite, ...pe cuvant.

si inca o data Zivari:

Buna seara, iubitilor!...
pot sa-va spun prin cuvinte ca putine mai sunt pe pamant lucruri sfinte,
Ca intra iubiri prematuri in morminte.
Buna seara iubitilor!...
Sunt destui care vor sa ne puna la parafa zavor..,sa ne puna catuse pentru prostie ei vor ...
Buna seara, iubitilor!

Romeo din nou: Aaaaaaa....






o psiholoaga romanca, sclipitoare si curajoasa

#402 Re: Mirela, coducera organizatiei CPR Bucuresti te sustine

2012-04-03 01:54

#384: Ion Duvac, un invigator, poate singurul - Mirela, coducera organizatiei CPR Bucuresti te sustine

M-ai facut sa rad, pacaliciule. Se vede treaba ca nu ti-a fost dat sa audiezi niciodata un curs de-al lui Duvac. Pai asa vorbeste el, mai pacaliciule? Cata mizerie, asa zisi psihologi!

MIHAI PETRE

#403 Re: Mirela, tinete bine,rRomeo vine dupa tine....la puscarie

2012-04-03 02:03

#401: Agamita Dandanache psiholog cu acte in regula - Mirela, tinete bine,rRomeo vine dupa tine....la puscarie

Romanii au talent.....sa nu pierzi urmatoarea editie! WHO KNOWS....POATE TE SI LANSEZI!


Musafir

#404 timp liber

2012-04-03 09:28

Ne pierdem vremea pe aici, in mod evident nu despre timbre sau inutilitatea lor e vorba. Unii au prea mult timp liber.
anonim

#405 cartela de paine

2012-04-03 11:26

BA DESPRE TIMBRE SI INUTILITATEA LOR E VORBA.Am fost azi la judet sa-mi cumpar timbre.Am primit 20, singurele care mai erau. Mi s-a notat numarul de telefon, ca sa ma anunte cand mai vin altele.
Timbrele astea amintesc de vremea cand aveam cartela pe paine, eram atenti sa nu pierdem cartela,tremuram cand rupeam bucatica aceea de hartie fara de care nu mai mancam.
Cat a trecut de la revolutie? Parca timpul sta in loc.
anonim

#406 postscriptum

2012-04-03 13:27

Am avut vreme de cateva saptamani iluzia celebritatii. Noi postam comentarii si imediat eram cititi/citati.Acesta este si motivul pentru care cativa s-au apucat sa scrie vesuri. Poeti, filosofi si scriitori ratati... a fost o vreme in care toate talentele au dat navala.Psihologii au talent! Visul de celebritate pe forum se poate continua cu scrisul in registre, cele trei minunate registre.Caci daca scriem tot un fel de scriitori se cheama ca suntem.Filosofia si poezia o s-o descoperim pe parcurs, stergand praful de pe registre.
anonim

#407 Timbrul fatal

2012-04-03 18:20

Primul timbru zace acum aruncat la cosul de gunoi. Nu din solidaritate cu contestatarii deciziei ci pentru ca, dupa ce l-am lipit cu mare grija am constatat ca gresisem CNP-ul omului.Atunci...am incercat sa-l dezlipesc.Am folosit nitica apa calda, miscari de chirurg, transpiratii de pe coloana vertebrala pana-n podul palmei. Si, intr-un final...fatalitate!!! Timbrul umed nu s-a desprins...S-A RUPT.
milkö

#408 Re: Timbrul fatal

2012-04-03 21:34

#407: anonim - Timbrul fatal

sa-i fie tarana usoara :(

primul timbru cazut la datorie, Vinovatul?? neatentia bat-o vine, pai cine te-a pus sa scrii alt cnp???

In orice caz sper ca l-ai inmormantat cu onoruri militare, si l-ai avansat in grad postmortem.


Musafir

#409 psihologia de taraba isi traieste ultimele ei zile

2012-04-04 08:43

Miclea nu si-a luat timbre pentru ca el nu profeseaza ca psiholog, mustaciosul vrea presedinte
Duvac, bogdan Ion si toata echipa fac formari netimbrate, niculina
ciuperca doreste schimbarea...pe Facebook, doar zivari isi mai cauta televiziuniiiii
Abatoarele de avize incep sa sughite, apoi vor ramane singure in bataia vantului
Tarabele cu avize sunt o amintire trista, din timpurile cand psihologia se prostitua cu instructorii, patronii si medicii muncitori
Felicitari pucistilor.....pentru staruinta, Dzeu iubeste psihologii

Musafir

#410 jertfa unui timbru trist

2012-04-04 09:12

Pana la urma toata treaba cu timbrele nu e decat o incercare de ramanere in sfera demnitatii,...intrebare: cu timbru sau fara timbru?
Sufocarea psihologiei a inceput cand aceasta a devenit doar o afacere, psihologia trebuie sa-si reia aura sa de mister, rigoarea studiului stiintific, demnitatea si integritatea. Vanzatorii de timbre trebuie sa se reprofileze, in vanzatori de tara de ex, in psihologie ttrebuien sa ramana doar psihologi
vanzator de psihologie

#411 vanzatorii de avize in deruta

2012-04-04 09:17

Singura salvare a vanzatorilor de avize: Mircea, Duvac, Zivari si Bebe
....

#412 si totusi

2012-04-04 11:44

Una dintre lecturile obligatorii o constituia PSIHOLOGIA MULTIMILOR...pentru unii acest lucru a scapat din curricula...
Deci...pentru aceia fara spirit de observatie si gandire critica, suferind de spirit de turma...d-nul jurist saracul e absolvent a doua facultati. Odata absolvind fac de drept (verificati voi cei care i-ati cercetat cv-ul pe internet), putea sa se incrie la studiile doctorale...
anonim

#413 duplicate

2012-04-04 14:34

iN CAZ DE DUPLICATE,cand clientul a pierdut avizul, cum procedam?
Punem alt timbru pe aceeasi consultatie?

Musafir

#414

2012-04-04 15:14

Asociatia pentru dezvoltarea psihologiei Smart Psi vine in sprijinul unor copii nevoiasi. Echipa noastra face toate eforturile necesare pentru a ajuta acesti copii ( aprox.50 copii ) sa aiba pe masa mai multa mancare si sa se bucure de aceasta sarbatoare.
Facem apel la bunavointa dvs. de a oferi alimente, produse de igiena, jucarii, produse de papetarie. Oricat puteti dona, acesti copii va vor fi recunoscatori.
Pana marti, 10 Aprilie 2012, puteti veni personal sa aduceti pachetele la adresa: Str.Aleea Barajul Iezeru, nr.6A, bloc CEDRU, Et.2, Cam. 203-204 sau prin posta la adresa: Str.Aleea Barajul Cucuteni, nr.8, bl.M7A, sc.A, ap.4, sect.3, Bucuresti.
Pentru orice nelamuriri puteti sa ne contactati la tel:
cosmote 0722179208
vodafone 0722883710

Lista celor ce se vor implica in acest proiect si fundatia spre care vor merge produsele, o vom publica pe www.smartpsi.ro

Va multumim ca acordati o sansa acestor copii!

Musafir

#415 apel umanitar!

2012-04-04 15:14

Asociatia pentru dezvoltarea psihologiei Smart Psi vine in sprijinul unor copii nevoiasi. Echipa noastra face toate eforturile necesare pentru a ajuta acesti copii ( aprox.50 copii ) sa aiba pe masa mai multa mancare si sa se bucure de aceasta sarbatoare.
Facem apel la bunavointa dvs. de a oferi alimente, produse de igiena, jucarii, produse de papetarie. Oricat puteti dona, acesti copii va vor fi recunoscatori.
Pana marti, 10 Aprilie 2012, puteti veni personal sa aduceti pachetele la adresa: Str.Aleea Barajul Iezeru, nr.6A, bloc CEDRU, Et.2, Cam. 203-204 sau prin posta la adresa: Str.Aleea Barajul Cucuteni, nr.8, bl.M7A, sc.A, ap.4, sect.3, Bucuresti.
Pentru orice nelamuriri puteti sa ne contactati la tel:
cosmote 0722179208
vodafone 0722883710

Lista celor ce se vor implica in acest proiect si fundatia spre care vor merge produsele, o vom publica pe www.smartpsi.ro

Va multumim ca acordati o sansa acestor copii!

Musafir

#416 daca Anitei nu mai scoate bani din timbre

2012-04-04 19:02

daca Anitei nu mai scoate bani din timbre vad ca incearca cu copiii...
Mihail

#417 HAHAHA

2012-04-04 20:57

Salutare lume!!! Sunt student in anul II la psihologie. Imi pare rau ca am aflat tarziu de aceste petitii ca tare m-as mai fii distrat cu voi "asa zisii psihologi"... Cred ca nu aveti gram de demnitate si nici macar vre-o treaba cu a fi psiholog. Pentru voi este o meserie... Frate daca vroiati bani de ce naiba nu v-ati facut mah arhitecti sau economisti... Nu stiu daca serviti ca sclavii pe parcela vre-un grup de interese sau sunteti doar orbii si chiar nu puteti sa vedeti utilitatea timbrelor dar sincer imi afectatii viitorul si imi stati in cale iar eu nu pot sa stau cu mainile in san sa vad cum unii se joaca cu viitorul meu (ma refer la cei care sunt impotriva timbrelor). Stiu ca nu prea va comvine ca nu mai puteti sa dati avize cu miile dar va trebuii si cei ca mine sa traiasca... oricum nu va intereseaza dar poate ne vom face si noi (cei care va vom fii colegi in scut timp) auziti si poate nu va veti mai gandii doar la binele vostru ci si la noi... e simplu folositi ceea ce ati fost invatati in facultate ca trebuie sa aveti SE NUMESTE EMPATIE!!! Macar aveti curajul sa puneti naibii un nume si sa nu va fie frica de parerile voastre si de opiniile voastre!!! Va imbratisez cu caldura!!!

Musafir

#418 Re: HAHAHA

2012-04-04 21:25

#417: Mihail - HAHAHA

ne lasi ba, Laurentiule, vezi-ti de amfetaminele tale. Cine crezi tu ca pune botu' la vrajelile tale? Mai bine n-ai arde-o degeaba pe net si ti-ai cauta de munca pentru ca acush vine noul presedinte si te da afara ca pe un inutil ce esti...

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2012-04-04 22:00



Musafir

#420 Re: HAHAHA

2012-04-04 22:19

#417: Mihail - HAHAHA

mai, copile, in primul rand: invata sa scrii corect. nu de alta dar intr-o buna zi vei fi nevoit sa scrii rapoarte pt altii si te faci de ras. sau ai un tic nervos si involuntar iti tremura degetul pe tasta "i". iar "vreun" se scrie intotdeauna legat.

si limbajul tradeaza un oarecare background de familie fara multe studii...

tu inca nu ai capacitatea sa intelegi niste realitati simple asa ca hai sa-ti dezvalui cateva secrete:

1. aceste timbre ar fi fost utile intr-o alta societate care nu e cea romaneasca. de ce? in acele policlinici de care se tot vorbeste (dar nimeni nu le spune numele si nici pe al psihologilor incriminati), nu este nimeni interesat sa vada timbre pe avize pt ca, in afara de medicul de la MM, NIMENI nu vede avizele. acestea se anexeaza in carnetele de sanatate si acolo raman. policlinica este o AFACERE, condusa de un patron nu de un manager. patronul vrea sa faca bani pt care are amante de intretinut, poate o familie, masini de schimbat anual, excursii in strainatate etc... intelegi tu... pt asta, patronul are angajati care cauta sa obtina cat mai multe contracte, cu cat mai multe analize incluse. dar analizele au preturi f mici, atat de mici incat nu ti-as recomanda sa crezi ca sunt facute pe bune. am lucrat in acest sistem si nu vrei sa stii ce mi-au auzit urechile. acum, e IMPORTANT sa intelegi ca multe contracte se fac cu pile. banii nu vin din cat de bine se fac analizele ci din cat de multe poate baga medicul MM fara sa incalce legea (si castiga ffff bine pt asta, cred ca este una dintre cele mai invidiate specialitati). medicii ii considera pe psihologi inferiori, examenul psihologic este lasat la latitudinea lor daca va fi bagat printre analize.

acum, n-a reusit nimeni sa-mi explice cum o simpla dispozitie poate avea efect legal asupra psihologilor angajati in policlinici. te-ai intrebat sub ce forma de exercitare a profesiei recunoscuta de CPR lucrau acestia? COR recunoaste ca ocupatie cea de psiholog fara nici o specializare. dar daca acesti psihologi au si atestate? ce a facut CPR pt a-i sanctiona? cumva au vazut ca nu exista nici o modalitate legala de a-i opri? sau exista niste interese care ne depasesc pe noi, cei mici, psihologii de rand?

2. dragul meu, pana nu vei plati o cotizatie de 250 ron anual degeaba, nu prea ai dreptul sa judeci pe ceilalti. eu am platit 6 ani si in tot atatia ani, acest CPR nu a reusit sa ajunga la nici o intelegere din care sa beneficieze psihologul cu Ministerele: Transportului, Educatiei, Muncii, Sanatatii. dimpotriva, a reusit performanta sa piarda pe toate fronturile.

nu ti se pare nimic ciudat ca aceasta dispozitie a aparut dupa ce s-a dat o lege prin care suntem la cheremul medicului MM?

eu nu cred in coincidente.

in loc de aceste timbre, de ce n-a venit CPR cu ideea unor avize cu serii cum sunt chitantierele, in dublu exemplar, pe care sa le putem lua de la filiala locala, fara ajutorul Postei romane.

3. te-ai intrebat cati psihologi dau aceste mii de avize? cica suntem 12.000...dar nu toti lucreaza in domeniul Muncii. de ce trebuie sa puna timbre si ceilalti din celelalte domenii? initial, cica orice act profesional trebuia sa se sfarseasca cu un document timbrat dar apoi s-au rasucit cand au vazut ce proteste au izbucnit.

aceasta dispozitie a fost gandita de cineva care nu a luat in considerare toate consecintele si asta s-a vazut dupa aceea, cand au incercat sa dreaga busuiocul si au dat inapoi spunand ca cei din institutii, din scoli si terapeutii nu trebuie sa aplice timbre. pai acei oameni ce fac? nu presteaza? ce fac ei nu se numesc acte profesionale?

4. timbre pt cresterea calitatii actului profesional? asta m-a facut sa rad amar... adica daca eu inainte dadeam aviz fara testare sau daca ceea ce faceam era un simulacru de testare, vine timbrul si PAC, minuneeeeeeeeee, fiecare timbru este impregnat cu o doza de profesionalism si deontologie. atata naivitate (ca sa nu-i spun altfel) nu m-as fi asteptat sa vad din partea unor psihologi.

Asa ca, drag copil, mergi la scoala, invata sa scrii, invata sa gandesti critic, rational, invata logica si da-ti cu parerea dupa ce ai investit cateva sute de milioane de lei din banii tai, nu ai parintilor, in acest domeniu numit psihologie.

 


Musafir

#421 Re: Re: HAHAHA

2012-04-04 23:10

#420: - Re: HAHAHA

va pierdeti vremea cu argumente rationale.

Persoana care posteaza aiurelile acestea "pro-timbre" nu este niciun psiholog, este dl. Laurentiu Stefan, un pustiulica ratacit intre interese care nu ii apartin si care incearca sa faca jocul stapanului sau.

Isi face datoria asa cum se pricepe, aruncand cu noroi in stanga si in dreapta in toti cei pe care crede ca sunt "dusmanii" stapanului sau, semnand cu tot felul de pseudonime.

Nu il luati prea tare in serios, habar n-are despre ce vorbeste. Evident si nici cum se vorbeste habar n-are, la facultatea de drept probabil nu se pune mare accent pe cratime, numarul de 'i'-uri, alte amanunte.

 

 

 

 

 

Mihail

#422 Re: Re: HAHAHA

2012-04-04 23:22

#420: - Re: HAHAHA

Scuze pentru greselile gramaticale dar, nu ai vrea sa stii  in ce conditii am scris si pana la urma fix astea erau cele mai interesante lucruri... greselile mele. Esti superb macar spune-ti numele prietene sa facem cunostiinta. Iti multumesc pentru povestioara frumoasa dar stii ce nu inteleg? De ce naiba sunteti cativa care faceti galagie si induceti  lumea in eroare si restul (normal) ca se lasa "pacaliti de vulpe".  Cum spui tu: ca habar nu am despre ce e vorba... Ma bucur ca le stii tu pe toate dar, pentru mine (desi sunt de putina vreme in domeniu asta), e prima oara cand vad o schimbare... si ce se intampla cand se vrea sa se schimbe ceva? Evident toata lumea sare de cur in sus. Asta este parerea mea. Poate ca este  gresita dar nu ma pot lasa influentat de tine indiferent de cine ai fi tu... stau de 2 zile si citesc posturi si pe site-ul acesta si pe petitieonline.ro si vad acelasi lucru : niste profitori care isi bat joc de oamenii de rand. Poate o sa va iasa dar, sper sa nu se intample asta. Pup!!!


Musafir

#423 Re: Re: Re: HAHAHA

2012-04-05 01:06

#422: Mihail - Re: Re: HAHAHA

Laurentiu, fratele meu fugit de-acasa de la sotie si cu pastila recreativa sub limba, asculta-ma, nu gramatica ta deficitara e problema.

Nici faptul ca in sufletul tau ai ramas un agent de vanzari mic, mic de tot (acum vinzi timbrele lui Anitei). Tu stii ca n-ai fost niciodata altceva decat un vanzator marunt si clipele tale de glorie sunt pe terminate. Nici ca esti mincinos patologic n-ar fi o problema, in Romania anilor 2012 mincinosii uneori duc o viata normala.

Problema ta cea mai mare este ca tu n-ai treaba cu timbrele. Indiferent ce anume se va intampla pe viitor nu e jocul tau. Pur si simplu esti un cretinel util lui Anitei. El cu comisioanele grase, tu cu firmiturile.

 


Musafir

#424 Re: Re: Re: HAHAHA

2012-04-05 01:57

#422: Mihail - Re: Re: HAHAHA

eh, inteleg, e prima schimbare pe care o vezi, dar esti "proaspat".

noi, de cand a aparut CPR, am vazut destule schimbari, una mai "inteligenta" si mai "benefica" decat precedenta.

vrei sa intelegi de ce acum, in 2012, s-au suparat unii colegi? e simplu: aceasta schimbare este picatura care a umplut paharul pt ei sau cireasa de pe tort sau tara piere, baba se piaptana. si e o schimbare hotarata fara sa fim intrebati: bai, voi platitorii de cotizatii si taxe imense, uitati cum m-am gandit eu, anitei, sa reglementez lucrurile, ce credeti, sunt sanse reale sa reusim?

pt ca de la aparitie, CPR a tot cerut fara sa ofere nimic. tu cum te-ai simti daca parintii tai ar avea numai pretentii de la tine, ti-ar spune periodic cum sa faci lucrurile, la cateva luni si-ar schimba regulile si ti-ar cere bani pt orice, dar fara sa faca nimic pt tine, fara sa te laude, sa te recompenseze? din interiorul acestei profesii, asa se vad lucrurile. de cate ori l-ai vazut pe presedintele CPR la tv promovand psihologii? dar pe membrii comisiilor?

daca tu poti sa-mi explici in mod logic si legal cum poti obliga policlinicile sa ceara timbre pe avizele lor, imi scot palaria in fata ta.

ps. eu, personal, nu cred ca esti laurentiu...


Musafir

#425 Frate, cred ca esti beat de-a binelea, de la avize pe banda

2012-04-05 08:44

Ce treaba au policlinicile cu psihologia? Nu stiu ce e in capul tau dar cred ca esti ca un bosorog rablagit, la minte, care incearca sa traga si el cateva tunuri cu prietenii de la piliclinici, e suparare mare acum cand fratii doctori au ramas cu buza umflata. Oricum, Dispozitia 1 a ramas in picioare, asa ca pana la sfarsitul lunii autoritatile vor cere tuturor un timbru pe aviz, nu ai timbru inseamna ca nu ai dreptul sa faci psihologie...corect?!
Cine imi spune mie cum sa-mi fac treaba in meseria mea, medicii?! Nici vorba, profesia mea are de-a face doar cu psihologii, iar noi psihologii prin conducerea noastra aleasa am hotarat ca de la 1 aprilie 2012 avizele trebuie sa aiba timbre...ce nu e clar?! Medicii au tot felul de formulare speciale, tot felul de programe de securizare, timbre si alte minuni...noi avem propriul nostru sistem ...
Sar in sus toti cei cu abatoare de avize...
Oricum ANAF isi va spune cuvantul pana la urma, evidenta asta trebuie sa fie facuta ca la carte
Mai bine dau banii la stat decat in buzunarele medicilor, instructorilor sau patronilor de buticuri de avize