Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

#376 TATA A DEPUS PLANGERE

2012-04-02 15:03

T.A.T.A. si victimele psihologului Mirela Zivari solicita Colegiului Psihologilor din Romania sanctionarea dura a acesteia



Asociatia T.A.T.A. si taticii afectati de evaluarile psihologice intocmite de psihologul Mirela Zivari cu privire la copiii acestora s-au adresat Colegiului Psihologilor din Romania, solicitand cercetarea disciplinara a psihologului-teleast si sanctionarea acesteia pentru gravele carente ale demersului sau profesional.

Taticii Christian Lindenmeyer, Rudolf Modjeschi si Iuliu Postolea au acuzat faptul ca psihologul Zivari a elaborat rapoarte de evaluare psihologica la cererea fostelor sotii pentru copiii acestora, ignorand realitatea si sugerand instantelor judecatoresti ca relatia tata-copil este inexistenta sau nociva pentru minori si inducand in eroare Justitia romana.

Incepand cu data de 19 martie 2009, la Judecatoria Sectorului 3 va incepe procesul civil intentat Asociatiei T.A.T.A. de catre psihologul Zivari prin care aceasta cere daune in valoare de 100 RON pentru ca doamna in cauza a fost deranjata de dezvaluirile halucinante facute de organizatie cu privire la activitatea sa profesionala. Pe langa taticii afectati direct de prestatia psihologului, la proces va fi citata in calitate de martor si asociata acesteia, doamna Adriana Bahmuteanu, la solicitarea Asociatiei T.A.T.A.



Informatii suplimentare se pot obtine la tel. 0723.568.280, 0744.148.965, tel./fax 021.345.0123, asociatiatata@gmail.com si pe web la http://www.t-a-t-a.ro/ .
psiholog fericit ca a scapat de timbre

#378 asta e tot ceea ce conteaza, nu mai e nevoie de timbre

2012-04-02 15:44

DECIZIILE CONSILIULUI C.P.R. din data de 30.03.2012

Consiliul Colegiului Psihologilor din Romania, s-a intrunit azi in data de 30.03.2012, in baza Art. 29 alin.2/L213/2004.

In baza acestuia Consililul Colegiului se poate intruni si in mod exceptional la solicitarea majoritatii simple a membrilor sai, cerinta indeplinita.

Consiliul Colegiului a luat urmatoarele decizii:

1. Decizia Nr. 1: Se abroga dispozitia nr. 1/2012 a Presedintelui CPR. Prezenta decizie se publica in Monitorul Oficial al Romaniei, partea I.

2. Decizia Nr. 2: Se declanseaza procedura de audit financiar si juridic. Se constituie o comisie formata din presedintii urmatoarelor comisii: Comisia de Psihologie Clinica si Psihoterapie, Comisia de Metodologie, Comisia de Psihologie Educationala, Consiliere Scolara si Vocationala, Comisia de Psihologie pentru Aparare, Ordine Publica si Siguranta Nationala, Comisia de Psihologia Muncii, Transporturilor si Serviciilor. Comisia este mandata sa contacteze organismele abilitate pentru audit juridic si financiar. Rezultatele auditului vor fi facute publice.

3. Decizia Nr. 3: Decidem convocarea in sesiune extraordinara a Conventiei Nationale a CPR. Data intrunirii se va stabili cel mai tarziu in data 27.04.2012, la sedinta Consiliului Colegiului al CPR.

4. Decizia Nr. 4: Se convoaca Consiliul Colegiului Psihologilor din Romania in data de 27.04.2012.

Presedintele Colegiului Psihologilor din Roamania a refuzat inregistrarea documentelor olografe, ca atare aceste documente cu semnaturile participantilor sunt prezentate in copie.

Detaliile privind participantii si opiniile acestora fata de dispozitiile mai sus mentionate vor fi scanate si postate in cursul acestei seri.

CONSILIUL COLEGIULUI PSIHOLOGILOR DIN ROMANIA, 30.03.2012

Musafir

#379 cui ii pasa de procelese pe care le are un psiholog sau un altul?

2012-04-02 15:47

Cui ii pasa de Mirela Zivari sau Laurentiu Stefan sau alti irelevanti? Important e ca am scapat de timbre.
psiholog

#380 Re: Mirela, intreg Consiliul te sustine

2012-04-02 16:23

#357: Psiholog Dr. Ion Duvac - Mirela, intreg Consiliul te sustine

Cine va dreptul sa faceti colaboratori ptr. toti psihologii? Cine va dreptul sa numiti o persoana in structura CPR? Cine va dreptul sa consumati banii CPR ptr. calculator, secretara, etc. ?Cine sunteti dvs. sa oferiti sanse? Pe cine ati consultat in aceste aspecte? Noi avem un presedinte ptr. toti psihologii, responsabil, legal ales, obiectiv, fata de cei pro si contra timbrelor. Cata instigare...

psiholog

#381 Re: Re: Mirela, intreg Consiliul te sustine

2012-04-02 16:34

#380: psiholog - Re: Mirela, intreg Consiliul te sustine

poate nu v-ati dat seama ca in mesajul respectiv juristul drogat al colegiului, care l-a postat se voia "ironic".

Si, nu, nu avem un presedinte. Avem doar o capusha mai mare care intretine in jurul lui capushe mai mici. Si toata armata de paraziti traiesc din banii nostri.

Eu pana nu se reglementeaza problema asta nu mai platesc nici cotizatia. Si ii invit si toti cei pe care ii stiu sa faca la fel. Sa vedem cat vor rezista capusele astea Anitei, Laurentiu Amfetamina, Hiena, sa vedem cat vor rezista daca ii punem la postit.

Parazitilor, la munca cu voi!

 

 

ion duvac=aurolac romeo=gaozelu,

#382 Re: Re: Re: Mirela, intreg Consiliul te sustine

2012-04-02 16:43

#381: psiholog - Re: Re: Mirela, intreg Consiliul te sustine

prin asta ai reconscut ca toate decizle luate de care tot scrii sunt o hahalera.

Totusi tin sa mentionez incurajarile pe care ti-le faci trimitandu-te la munca. Bravo!!!

ion duvac, elogiu prostiei

#383 Zivari, frustrata unui iranian,sugativa de 2 lei

2012-04-02 18:09

Ion Duvac, un invigator, poate singurul

#384 Mirela, coducera organizatiei CPR Bucuresti te sustine

2012-04-02 18:13

In aceste clipe de promovare profesionala, cand tu ai dat dovada de solidaritate de breasla, membrii Consiliului te felicita. Dispozitia nr. 1 va fi abrogata, iar tu te vei bucura pe deplin de actiunile noastre. Am vb cu Mircea, vei fi numita purtator de cuvant, dupa ce scapam psihologii de timbre si de Anitei. Vei colabora cu oameni deosebiti, asa cum esti si tu. Maine iti tinem pumnii, esti o femeie sclipitoare, asa cum ar trebui sa fie toate psiholoagele romance. Esti o femeie curajoasa. La Colegiu vei avea calculatorul tau, cu birou de presa si cu secretara. Pentru noi tu esti ca un simbol profesional. Eu personal iti ofer sansa unica de a lucra intr-un mediu academic, cum esti tu obisnuita. Inca odata te felicit. Cu pretuire colegiala si academica,
CONSILIUL COLEGIULUI PSIHOLOGILOR DIN ROMANIA, 30.03.2012

#385 CONSILIUL COLEGIULUI PSIHOLOGILOR DIN ROMANIA, 30.03.2012

2012-04-02 18:25

DECIZIILE CONSILIULUI C.P.R. din data de 30.03.2012

Consiliul Colegiului Psihologilor din Romania, s-a intrunit azi in data de 30.03.2012, in baza Art. 29 alin.2/L213/2004.

In baza acestuia Consililul Colegiului se poate intruni si in mod exceptional la solicitarea majoritatii simple a membrilor sai, cerinta indeplinita.

Consiliul Colegiului a luat urmatoarele decizii:

1. Decizia Nr. 1: Se abroga dispozitia nr. 1/2012 a Presedintelui CPR. Prezenta decizie se publica in Monitorul Oficial al Romaniei, partea I.

2. Decizia Nr. 2: Se declanseaza procedura de audit financiar si juridic. Se constituie o comisie formata din presedintii urmatoarelor comisii: Comisia de Psihologie Clinica si Psihoterapie, Comisia de Metodologie, Comisia de Psihologie Educationala, Consiliere Scolara si Vocationala, Comisia de Psihologie pentru Aparare, Ordine Publica si Siguranta Nationala, Comisia de Psihologia Muncii, Transporturilor si Serviciilor. Comisia este mandata sa contacteze organismele abilitate pentru audit juridic si financiar. Rezultatele auditului vor fi facute publice.

3. Decizia Nr. 3: Decidem convocarea in sesiune extraordinara a Conventiei Nationale a CPR. Data intrunirii se va stabili cel mai tarziu in data 27.04.2012, la sedinta Consiliului Colegiului al CPR.

4. Decizia Nr. 4: Se convoaca Consiliul Colegiului Psihologilor din Romania in data de 27.04.2012.

Presedintele Colegiului Psihologilor din Roamania a refuzat inregistrarea documentelor olografe, ca atare aceste documente cu semnaturile participantilor sunt prezentate in copie.

Detaliile privind participantii si opiniile acestora fata de dispozitiile mai sus mentionate vor fi scanate si postate in cursul acestei seri.

CONSILIUL COLEGIULUI PSIHOLOGILOR DIN ROMANIA, 30.03.2012
psiholog

#386 Re: Mirela, coducera organizatiei CPR Bucuresti te sustine

2012-04-02 18:31

#384: Ion Duvac, un invigator, poate singurul - Mirela, coducera organizatiei CPR Bucuresti te sustine

Laurentiu, si noi iti tinem pumnii in reconversia profesionala ce te astepta. Ca nu cred ca te angajeaza cineva ca "jurist" in conditiile in care tu nu stii nici limba romana. Ce ti-ar placea puisor sa inveti sa faci in viata? Sa pui faianta? Sa speli piscine?

Mirela spunea ca nu e ranchiunoasa si ar avea nevoie de cineva sa ii curete piscina. Si Romeo ar avea nevoie de un om la curatenie la cabinet. Ce zici? Te bagi?

 

psiholog

#387 Laurentiu, nu fii ingrijorat, ca suntem alaturi de tine

2012-04-02 18:34

Laurentiu, nu fii ingrijorat, ca suntem alaturi de tine, o sa te ajutam sa depasesti momentele grele ale plecarii din Colegiul in care ai ars-o degeaba atatia ani pe banii nostri. Va fi greu, stim, dar viata merge mai departe. Si Alin Briceag e alaturi de tine sa stii. Si Romeo, cu totii te sprijinim in momentele astea grele.

Hai ca poti.

Musafir

#388 Re: incetati sa mai faceti de ras imaginea psihologului pe aici

2012-04-02 18:39

#354: un psiholog tanar - incetati sa mai faceti de ras imaginea psihologului pe aici

aici discutam despre cum aceste mizerii de timbre au un impact negativ asupra activitatii psihologului


Musafir

#389 Re: Zivari, frustrata unui iranian,sugativa de 2 lei

2012-04-02 18:42

#383: ion duvac, elogiu prostiei - Zivari, frustrata unui iranian,sugativa de 2 lei

Laurentiu, mama, am o veste buna pentru tine: Mirela Zivari a promis ca dupa ce ramai fara serviciu o sa te sponsorizeze cu cate o galetusha de mancare cu ce mai ramane de la copii de la gradinita ei timp de cat ai tu nevoie pana inveti o meserie si iti gasesti un loc de munca.

Eu cred ca n-ar trebui sa refuzi oferta generoasa, o sa ai nevoie

 

 

ion duvac, elogiu prostiei,si Romeo Gaozel

#390 Re: Re: Zivari, frustrata unui iranian,sugativa de 2 lei

2012-04-02 19:35

MUSAFIR

#391 DUVAC&ZIVARI

2012-04-02 22:00

cu un "psiholog" ca Zivari si un "academician" ca Duvac, psihologia din Romania e pe duca. Oamenii nu vor mai merge la psiholog cu acesti oameni. Cu sustinatori ca ai lor, se va pierde notiunea de psihologie. Speram ca oameni profesionisti ca Anitei si Laurentiu sa faca lumina in degradarea in care am ajuns din cauza lor.
Voi 2000( de fapt sunt 300 dupa adresa de IP) sunteti o minoritate certa. Noi suntem 13000 in CPR si nu ne coboram la nivelul vostru de mahalagism public. Sunt convinsa ca juristul si presedintele vor lua rapid masuri de sanctionare si excludere din bransa de psihologi a acestor personaje avide de putere, fara scrupule, fara opinii reale si foarte agresive. sunt zeci de persoane "stoarse de bani ca o capusa" de Zivari, persoane care au avut curajul sa incerce un psiholog adevarat dupa ce Zivari a consiliat tot neamul pe bani multi. Toate aceste lucruri vor ajunge in instanta, au sa vina bunici, parinti si alte surprize... astept cu nerabdare ca dl academician sa mai aiba curajul sa sustina public acest personaj care-i convine atat de mult acum. am convingerea ca in scurt timp opinia acestui academician va diferi total de cea de acum si in privinta Zivari.

Musafir

#392 lipsa de imaginatie naste plictiseala

2012-04-02 22:05

Va plictisiti dragilor, trageti mata de coada, mama voastra de frustrati. V-ati luat timbrele? Nu, pai daca nici timbre nu v-ati luat, nici aici pe site nu scrieti, cum o sa va plateasca Miclea, pai ala e om serios, nu se incurca cu pierde vara ca voi. Pe cai postacilor. Hai, vreau determinare, mai multa energie, hai ioane, hai mirelo, hai romeo, hai ma baieti!
Eu sa va invat meserie postacilor, la Pitesti sunt doar doua strazi, pe una te duci, pe alta te intorci, voi pe unde ati ajuns?
Sa va dau eu o tema de reflectie: Cum il cheama pe mustaciosul care vinde teste la stat, la gradinite, scoli, etc?
Cum il cheama pe informatorul papagal, care a facut psihologia la o bere?
Ati obosit? Hai ma baieti, hai romeo, macar tu ca esti mai ...adica vai de ....
Romeo, am inteles ca vor iesi de maine in presa niste materiale cu scolile de soferi pe care le slugaresti. Pregateste-te romeo!
E randul tau, da ce-i mai bun, arata-ne ce poti, noi suntem tinerii aia care iti spun tie in tramvai ca esti prost si te scuipa in cap.
De Maine, intri si tu Romeo, ce-ti Mai place televiziunea, nu-i asa? Hai dormi, Maine VA fi distractiv...

Musafir

#393 ma bag la curatat cabinetul lui romeo

2012-04-02 22:12

Romeo o sa-ti curat cabinetul, e o chestiune de timp...
un laurentiu

#394 mirela, la cratita mami, acolo e locul tau

2012-04-02 22:14

Vreau o galetusa de mancare
prietenul la nevoie se cunoaste

#395 Anunt: stie cineva o femeie care poate sa doarma in noaptea asta cu Briceag?

2012-04-02 22:23

Niculina Ciuperca te mananca, boyte te ia in brate iar mirela te imbratiseaza dupa ce in prealabil a folosit mult, mult, mult deodorant
Daniel constantinescu duce plosca si in final spala puntea, ca orice marinar respectabil, caruia ii plac si acum soldateii....e si el psiholog
Mai aveti putin deodorant pentru bogdan cezar? Nu naftalina pentru 4 ani, doar niste prafuri antiparaziti, a inceput sa scrie procese verbale, daca il trezesti spune mereu: Da domnul Miclea, da domnul Miclea...

Musafir

#396 Re: Anunt: stie cineva o femeie care poate sa doarma in noaptea asta cu Briceag?

2012-04-02 22:53

#395: prietenul la nevoie se cunoaste - Anunt: stie cineva o femeie care poate sa doarma in noaptea asta cu Briceag?

Laurentiu mama, esti cu capu' rau, da' rau de tot. Asculta-ma ce iti spun, ca sunt de meserie. :)

Eu zic sa vorbesti cu un psiholog, daca nu cunosti pe nimeni iti recomand eu pe cineva...

 


Musafir

#397 Fara timbre viata e mai trista

2012-04-02 22:55

Dormeau adânc sicriele de plumb,
Si flori de plumb si funerar vestmint --
Stam singur în cavou... si era vint...
Si scirtiiau coroanele de plumb.

Dormea întors amorul meu de plumb
Pe flori de plumb, si-am inceput să-l strig --
Stam singur lângă mort... si era frig...
Si-i atirnau aripile de plumb.

Musafir

#398 Re: DUVAC&ZIVARI

2012-04-02 23:01

#391: MUSAFIR - DUVAC&ZIVARI

pai tu nu esti in CPR, Laurentiu mama, de ce dezinformezi, tu esti doar angajatul CPR. La fel ca femeia de serviciu sau dl. Anitei. Din fericire nu pentru multa vreme.


Musafir

#399 Re: Anunt: stie cineva o femeie care poate sa doarma in noaptea asta cu Briceag?

2012-04-02 23:08

#395: prietenul la nevoie se cunoaste - Anunt: stie cineva o femeie care poate sa doarma in noaptea asta cu Briceag?

pai si ce ai vrea sa zica, ca Laurentiu Amfetamina, "da, domnu' Anitei, da, domnu' Anitei"

Romeo Gaozel, gelos si pe cezar si pe duvac

#400 ione, cezare,ciupearca...lasa pe donsoara scorburica in pace!!

2012-04-03 00:34

Domnule Romeo Mocanu, observ cu tristete ca ati facut o obsesie pentru Directorul juridic al CPR, domnul Laurentiu.

Eu m-am gandit sa va ajut, si am intocmit o lista de trei supozitii referitoare la natura obsesie dumneavoastra pentru Laurentiu.

1.Laurentiu este o reprezentare a unui profesor din copilaria dvs. care atunci cand copiati, faceati pipi pe dvs. sau ramaneati corigent va punea sa stati in coltul clasei pentru a va face de ras.

2. Faceti o indentificare cu un comportament dezagreabil care se gaseste si la dvs si la dansul(putin probabil,)

3.Sunteti poponar, si sunteti indragostit pana peste cap(lulea) de Laurentiu, sunteti gelos pe faptul ca si-a parasit sotia pentru alta femeie si nu pentru dumneavoastra.(cel mai probabil)



Nu fiti dezamagit domnule Romeo Mocanu, stiu ca treceti printr-un monent greu, datorita fizicului dvs. Asociatia Pederasilor

(Pederasty) din Romania va refuzat cererea de membru, iar Miclea si cu mustacioasu de la cluj nu au limbuta dvs.(experienta isi spune cuvantul).

Nu va lasati prada depresiei domnule Romeo, faceti parte dintr-un grup de elita, alturi de Odett Dumitriu care si-a inceput cariera de psiholog(e drept in supervizare la Holdevici) print-o relatie amoroasa cu un sportiv care ii era pacient. Este drept trebuie si recunoscut faptul ca nemaiputand scapa de acesta a trebuit sa se mute cu domiciliu.(gurile rele sustin ca nu avea suficienti pacienti oe zi in acea zona)

De altfel in universitatea Titu Maiorescu, Odett Dimitriu mai este cunoscuta si ca ''domnisoara scorburica''. Din aceasta pleiada de eminete face parte si ilustra doamna Irina Holdevici o tunatoare ordinara: http://bataiosu.wordpress.com/2011/02/23/psihologul-irina-holdevici-o-turnatoare-ordinara/ .

Aceasta triada:poponar,tarfa,turnatoare (P.T.T.) pe numele lor: Mocanu Romeo, Odett Dimitriu, Irina Holdevici, va face sa va ganditi ca sunteti pe cai mari dle. Romeo, si cum calul este simbol falic, acest lucru va produce si mai multa placere.

Ne pare rau dle Romeo pentru faptul ca desi ati incercat din rasputeri sa fiti :Prostul Prostilor ,Scarba Scarbelor, pana si aici la colegiu nu ati scapt de titulatura de ''Gaozel Imparat''

Referitor la obsesia dvs pentru Laurentiu, va spun sincer ca singura sansa pe care o aveti cu dansul in dragoste ar fi aceea de a va face un transplant de creer, deoarece am auzit ca Laurentiu nu iese decat cu persoane destepte.

Cu parere de rau:M.C.

Ps. Mirela Zivari iti transmite salutari, primestele acum cat se mai afla in libertate