Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

#101 Mara

2012-03-23 17:05

Ura pentru psihiatri ! La ce mai trebuie psihologi ?
Aceasta e concluzia postarilor cu nr.99-100.
Daca persoana ce a postat e psihiatru si-a sustinut bine pledoaria.
anonim

#102 Re: Mara

2012-03-23 17:26

#101: - Mara 

 LEGILE DE MEDICINA MUNCII SUNT FACUTE IN DEFAVOAREA PSIHOLOGILOR, STUDIATI-LE. Daca ar fi cine sa lupte pentru drepturile si recunoasterea psihologilor legile astea n-ar fi partinitoare, nu ne-ar lasa la cheremul si bunul plac al doctorilor. Caci Da, ei au dreptul sa aleaga daca vor apela la serviciile noastre sau ale psihiatrilor.

Cand a fost scos, in iarna, ex.psihologic de la profesori a zis cineva ceva? A fost inlocuit cu ex.psihiatric si nici ca le-a pasat ocrotitorilor de la CPR de asta.

Suntem oamenii nimanui si ne imbatam acuma cu gandul ca timbrele astea ne ajuta. SUNT O TAXA IN PLUS,pe med.muncii deja se lucreaza cu ex.psihiatric. 

De ce nu vreti sa vedeti realitatea?

 


Musafir

#103

2012-03-23 18:42

cate mizerii, se face in sfarsit ceva bun, si evident toti cu interese sar ca sa dea in cap celor ce fac ceva.

Musafir

#104 Pentru timbre

2012-03-23 18:52

Sunt pentru timbre si semnez petitia, am achizitionat timbrele si am un sentiment minunat, am in sfarsit o profesie ok

Musafir

#105 respect pentru oamenii care se gandesc la psihologii tineri

2012-03-23 18:53

In sfarsit o masura pe care o asteptam din facultate, se vede ca cei de mai sus sunt deja vanduti policlinicilor. Toti vanzatorii de profesie sunt acum in apararea stapanilor lor, medicii, jos Duvac, bravo pentru Timbre

Musafir

#106 pentru musafir 105

2012-03-23 18:55

Trecem in sfarsit peste revolta celor vanduti policlinicilor, isi vad in sfarsit profesia in regula dar vor sa dea pentru stapan 1000 de timbre. Jos Animalul de Duvac

Musafir

#107 Andrei

2012-03-23 18:57

Cine nu doreste ca serviciile psihologice sa fie prestate doar de catre psihologi?
a) Furnizorii ilegali de servicii psihologice
b) Psihologii angajati la furnizori ilegali de servicii psihologice
c) Producatorii de teste psihologice care vand testele si emit licente de utilizare catre nepsihologi
d) Furnizorii ilegali de servicii psihologice care au contracte cu statul
e) Persoanele neinformate asupra beneficiilor evidentei serviciilor psihologice
Ana-Claudia

#108 Timbrele profesionale sunt ceea ce trebuie pentru a intra in normalitate

2012-03-23 19:01

Consider ca masura este una benefica tinerilor psihologi, bulverseaza intr-adevar psihologii din policlinici, dar nu mi se pare normal ca toti psihologii sa plateasca pretul ilegalitatilor comise de catre angajatii medicilor. Eu am un atestat autonom si pe clinica sub supervizare. Daca ceea ce vrea domnul Ion Duvac se realizeaza, atunci noi vom ramane pe drumuri, tot la mana domnilor si doamenlor din comisii care iau sub supervizare pe bani multi

Musafir

#109 tradatoarea psihologilor=mara

2012-03-23 19:02

Jos tradatorii, acestia au facut ca un aviy sa coste 2 lei
ANONIM

#110

2012-03-23 19:17

Si daca platim doua milioane pe timbre intr-o luna asta face 24 milioane pe an.
DAR DACA nr. clientilor nu creste nici cat sa ne scoatem timbrele...Pe cine mai dam atunci vina?
contramusafir

#111 Re: Pentru timbre

2012-03-23 20:06

#104: - Pentru timbre

de ce imi suna oare ca o reclama proasta, lipsita de inspiratie?????


Musafir

#112 Eu am o singura intrebare

2012-03-23 23:08

De ce nu vad aici 10000 de semnaturi pro-decizie?
Oare nr. atat de mic nu demonstreaza chiar nimic?

Musafir

#113 ba da...ca esti cam prost

2012-03-24 01:53

Majoritatea psihologilor nu sunt lingai si nici online nonstop, ci chiar fac psihologie si isi iau timbre, pentru CA respect a munca pe care o fac

Musafir

#114 Re: ba da...ca esti cam prost

2012-03-24 02:18

#113: - ba da...ca esti cam prost

=)) =)) =)) =)) =)) =))=)) =)) =))=)) =)) =))=)) =)) =))=)) =)) =))=)) =)) =))=)) =)) =))=)) =)) =))

ai gandit singur de ai ajuns la aceasta concluzie?

cealalta petitie a aparut din 17 februarie si a strans peste 2000 de semnaturi. te-ai uitat vreodata la numele celor de acolo? cred ca ai fi surprins cati dintre colegii tai au semnat. sa inteleg ca-s toti prosti si/sau lingai...

de ce nu-ti dai tu numele ca sa stie si ei ce gandesti......

Laura

#115 Mara cred ca gresesti daca te numesti asa

2012-03-24 21:27

Este una dintre cele Mai bune decizii, pentru psihologi si pentru oamenii din Romania. And am a flat CA doar cabinetele I au timbre am inteles CA e in sfarsit ceva bun p entru no I. Paul mi-a explicat care I treaba cu timbrele si registrele si atunci am inteles. Recunosc CA am semnat si EU prima petite in necunostinta de cauza, a um totul I I este clar...vreau timbre pentru no I si pentru viitorul profesiei. EU nu vreau sa plec din Romania, far vreau sa traiesc decent si cu demnitate
Cristi

#116 subscriu

2012-03-24 21:30

Este una dintre cele Mai bune decizii, pentru psihologi si pentru oamenii din Romania. And am a flat CA doar cabinetele I au timbre am inteles CA e in sfarsit ceva bun p entru no I. Paul mi-a explicat care I treaba cu timbrele si registrele si atunci am inteles. Recunosc CA am semnat si EU prima petite in necunostinta de cauza, a um totul I I este clar...vreau timbre pentru no I si pentru viitorul profesiei. EU nu vreau sa plec din Romania, far vreau sa traiesc decent si cu demnitate
Paul

#117 bravo

2012-03-24 21:34

Mi-a placut reactia ta pe Facebook, esti o tipa super, imi place cum pui problema. Oameni ca Duvac fac umbra degeaba pamantului, mi-e rusine ca sunt coleg cu in asemenea specimen
Cristi

#118 Mirela Zivari data in judecata de TATA

2012-03-24 21:40

Mirela Zivari a cauzat grave prejudicii parintilor care nu ii dadeau spaga pentru raporturi favorabile in tribunale. Un astfel de psiholog, alaturi de Duvac si Bebe Sexologul, vor sa distruga cabinetele tinerilor psihologi, sa-i lase fara parafe. Psihologii care au lucrat cu ea o stiu cat e de insalubra moral

Musafir

#119 Re: Pentru timbre

2012-03-25 17:26

#104: - Pentru timbre

cine esti si ce vrei ?


Musafir

#120 Re: Andrei

2012-03-25 17:37

#107: - Andrei

gata ne-ai zapacit destul

Dani Nicoara

#121 referitor la Prof Duvac !

2012-03-25 20:11

Se pare ca nu prea aveti demnitate de meseria de psiholog, sau cel putin se pare ca unii dintre colegii nostri au probleme de personalitate ( si cred ca trebuie sa va faceti dezvoltarea personala si profesionala)
Atata scandal fe internet fara nici un folos, sau faceti-ma sa inteleg sunte-ti platiti de cineva sa luati apararea D-nul Anitei si sa il denigrati pe D-nul Duvac????????????????
De obicei nu imi place sa intervin sa sau intru in tot felul de scadaluri dar eu vad intentia d-lui Duvac ca fiind foarte buna, si aici am doua argumente:
1. cine te obliga sa mergi la workshop-ul lui daca nu vrei si te simti atata de bine pregatit?
2. worship-ul se adresa persoanelor care mai au de invatat cate ceva, sau care vor sa faca schimb de pareri cu colegii din breasla.

Personal am participat la cursuri organizate de d-nul DUVAC si mi-au placut foarte mult, foarte bine pregatite atat legislativ cat si practit.

Timbrele trebuiesc scoase, nici o profesie liberala nu are asa ceva, trebuie schimbata legea psihologului, trebuie ca accesul in profesia de psiholog sa fie mult mai riguroasa caci se pare ca 90 % dintre absolventii de la psihologie au facut aceasta facultate sa isi rezolve problemele.
Dani Nicoara

#122 referitor la timbre profesionale !!!!!!

2012-03-25 20:18

Oare nu credeti ca aceasta problema legislativa cu avizele prihologice emise de policlinici si multi alti se putea rezolva si altfel, modificarea legii si adrese catre toate institutiile din tara ca doar din atatea cotizatii cate se platesc colegiului.............
.............. dar juristul care il avem ii place doar sa castige fara sa faca nimic plus de asta a aparut si la televizor in cazul in care nu stiati ca are probleme cu drogurile,
......... lucrurile pot fii mult mai simple sa nu le incurcam prin complicate teorii
Carmen Patrascu
Musafir

#123 Re: bravo

2012-03-25 20:59

#117: Paul - bravo

Nu poti sa te numesti coleg cu Domnul Duvac, cu siguranta nu are oameni de genul tau pe langa dansul. Daca vrei sa inveti de la profesionisti si sa ajungi profesionist trebuie sa renunti la limbajul de mai sus care nu face cinste unui psiholog.

Carmen Patrascu

#124 Re: referitor la Prof Duvac !

2012-03-25 21:04

#121: Dani Nicoara - referitor la Prof Duvac !

Apreciez mesajul, atitudinea si profesionalismul. Sper sa aiba cat mai multi dintre noi atitudini constructive si limbaj adecvat. Felicitari!

 

 


Musafir

#125 Re: psihologii "tineri" dar cu studii la Duvac

2012-03-25 21:09

#84: - psihologii "tineri" dar cu studii la Duvac

Vezi-ti, asa se scrie. Unde ai facut scoala????