Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#76

2012-01-25 13:31

BRAVO ROMANI ati obligat bosorogii lui BAsecu sa respecte LEGEA!

Musafir

#77

2012-01-25 13:38

ar trebui sa ne conduca ,omeni destepi ,cu caracter si de valoare

Musafir

#78

2012-01-25 13:41

Vrem o schimbare a putreziciunii DIN TEMELII!!!!!Si instituirea de raporturi economice si administrative firesti,LOGICE,ptr. a nu se mai crea distorsiuni,obturari in evolutia si dezvoltarea economica a societatii.TREBUIE ca absolut orice sef sau lider sau conducator SA FIE DESEMNAT NUMAI CU ACORDUL(VOTUL)OAMENILOR AFLATI IN SUBORDINE!sI NU INVERS:DE SUS.CUM SE FACE ,DIN PACATE,IN PREZENT ,CAND SUNT NUMITI SEFII,DIRECTORII POLITIC SI NU AU NICIO SUSTINERE DE LA POPOR.si,din cauza asta,lucrurile merg f. prost in fabrici unde directorii sunt DIC-TA-TORI!Slugi politice,o veriga a mafiei.

Musafir

#79

2012-01-25 13:42

de acord cu schimbarea,dar ce punem in loc pentru c actuala opozitie a facut un lucru ce nu-l credeam posibil s-a unit comunisti cu liberali pentru a pune mana pe ciolan

Musafir

#80

2012-01-25 13:50

Sunt de acord

Musafir

#81

2012-01-25 13:57

Nu cedati orice ar fi!!!

Musafir

#82

2012-01-25 13:58

SUSTIN!

Musafir

#83

2012-01-25 14:01

Trebuie sa intram si noi cu adevarat in Europa... nu numai geografic si formal (ca tara membra UE). Trebuie odata sa fim si noi cu adevarat parte a culturii si civilizatiei europene!

Dan -Brasov
Musafir

#84

2012-01-25 14:06

Dorim o adevarata schimbare, iar dupa implinirea dorintelor celor multi si asupriti, sa fie trasi la raspundere pentru "marile decizii" luate in favoarea lor si sa dea socoteala pentru toata "agoniseala", adica furtul din buzunarele noastre si a celor care din pacate nu mai sunt printre noi. Nu dorim o vendeta ci legi care sa le dea ceea ce merita in functie de contributia fiecaruia! Traiasca democratia (si in Romania)!


Musafir

#85

2012-01-25 14:07

Haideti sa uitam de actuala clasa politica,care nu are nici o valoare unitara sau globala.Sunt destui oameni capabili,doar vointa sa fie.
Dar putem scapa de clasa politica,de caracatita lor,si de toate afacerile lor dubioase si directionate?

Musafir

#86

2012-01-25 14:09

Este timpul sa ne trezim la realitate. Uniti vom reusi.

Musafir

#87

2012-01-25 14:10

TREBUIE SĂ IEȘIM CÂT MAI RAPID DIMN MIZERIA ÎN CARE AM AJUNS DATORITĂ ACTUALEI CLASE POLITICE CE SE AFLĂ LA PUTERE ȘI A ACOLIȚILOR EI.

Musafir

#88

2012-01-25 14:14

Parerea mea este ca la conducerea tarii cat si in guvern si peste tot unde se cere schimbare, ar trebui sa fie persoane care nu au facut parte din vreun partid in prezent. Am obs ca cei din alte partide influenteaza lumea si in felul asta se ajunge la o inlocuire , nu schimbare. Intotdeauna au fost unii impotriva altora:,, astia ce fac? lasati ca facem noi, dregem noi, etc!,,Nu stiu daca m-am facut inteleasa.

Musafir

#89

2012-01-25 14:50

Sustin in totalitate ideile inaintate in aceasta petitie. Nu pot, insa, sa nu remarc faptul ca sunt .. pur si simplu.. idei si atat, avand in vedere ca pentru o schimbare de acest gen este nevoie de o evolutie majora in primul rand in constiinta oamenilor, in gradul lor de educatie sociala, de educatie civica. Poate ar trebui sa lansam niste programe prin care sa fie invatati oamenii ce presupune sa traiesti intr-o societate democratica, ce indatoriri ai, ce drepturi. Poate ca ar trebui sa incepem prin a invata sa ne iubim si tara, nu numai pe noi! Ca sa ne luam tara inapoi.. trebuie sa o iubim mai intai. Eu raman o optimista si cred ca ceva se va schimba. Dar nu sunt euforica ... sa sper ca esafodajul construit pe coruptie, furtisag, interese personale, manipularea legilor si a oamenilor.. se va narui intr-o zi! Pana una alta, demersul acesta, iesirile de zi cu zi din Piata Universitatii si din celelalte orase, sper ca ii vor determina pe politicieni nu sa nu-si mai acorde avantaje, nu sa nu mai fure (unii dintre ei) ci, pur si simplu sa faca si ceva pentru noi pe langa ceea ce fac pentru ei! Va dati seama ca ii alegem de 22 de ani ca sa le dam posibilitatea sa isi imbunatateasca vietile, ignorandu-le sistematic pe ale noastre!?
Un singur gand inca... Ma enerveaza ingrozitor toate acele voci care spun ca oamenii iesiti in strada sunt fie manipulati, fie platiti sau inregimentati! M-am saturat sa fiu jignita sugerandu-mi-se ca nu sunt capabila sa judec cu neuronii mei ceea ce vad si aud! Ca sunt, interesat, sau doar prin prostie.. portavocea unor interese! Nu! Eu am iesit in piata dupa ce l-am ascultat pe Traian Basescu, pe Emil Boc, pe altii din aceeasi tabara! Nu ma influenteaza si nu imi place discursul opozitiei.. Astept, in continuare, ziua cand voi vota pro si nu contra! Propun, de asemenea, ca votul sa devina obligatoriu!

Musafir

#90

2012-01-25 14:56

Adevarul este ca focul : cand vrei sa-l acoperi, arde.

Musafir

#91

2012-01-25 14:57

STOP batjocura muncii la privat , salarii de mizerie,functie de director pentru persoane fara scoala dar cu pretentia de a fi fost in armata !
Putem sa avem si noi,cei care lucram in privat salarii demne,dupa o viata de munca ? Este o diferenta uriasa intre colegii mei de facultate,chiar de grupa, care lucreaza in sistemul bugetar si eu, care lucrez intr-o societate privata! Ce-i de facut ? Cine ne apara , pentru ca noi nu ne putem exprima in n iciun fel fiind amenintati ca vom fi dati afara daca nu ne convine !

Musafir

#92

2012-01-25 14:57

poate mjestatea sa regele ar putea avea un cuvant de spus in acest context. Domnia sa consider ca ar putea fi un excelent arbitru , capabil prin integritatea sa morala sa pastreze un echilibru politic in aceasta tara dezbinata si cu aceasta ocazie poate si cei care-l vor inconjura sa invete ce este demnitatea.

Musafir

#93

2012-01-25 14:59

Sunt pentru o schimbare adevarata,doresc ca cei care ne reprezinta sa se gandeasca si la cei care i-au votat si sa ne reprezinte cu cinste in afara tarii.

Musafir

#94

2012-01-25 14:59

Trebuie sa demisioneze guvernul dupa care in urma alegerilor,anticipate sau la vreme se va vedea ce va fi cu Basescu
trica

#95 schimbare

2012-01-25 15:11

avem nevoie de schimbare. avem nevoie de politicieni sa ne respecte pentru ceea ce suntem si sa ne reprezinte. noi suntem cei care vrem schimbare. noi putem realiza schimbarea

Musafir

#96

2012-01-25 15:12

Sunt un pensionarsi am o pensie de 735 ron as dori ca Basescu sa traiasca elcu acesti bani o luna de zile ;sa mai cumpere si medicamente, ca am o sotie care are diabet si face si insulina. Ps.as dori sa plece sa ne lase,ca ne-am saturat de atatia excroci, care nea furat tot ce afost mai bun an tara asta.

Musafir

#97

2012-01-25 15:20

Vrem schimbare... fara comentarii!

Musafir

#98

2012-01-25 15:26

Vreau o tara adevarata cu un guvern legitim cu politicieni destepti cu bun simt si mai vreau un presedinte al tuturor romanimor.

Musafir

#99

2012-01-25 15:32

Vreau o minune...

Musafir

#100

2012-01-25 15:32

Mi-a fost rusine pentru semenii mei, care s-au lasat tarati in mascarada de la Arcul de Triunf. Dar i-am iertat. Au venit acolo din incinstienta sau , manati de foame.Pentru ei cele 200 lei pe care le-au primit si o plimbare la Bucuresti(cati au mai avut ocazia sa vada gratis Bucurestiul?)a insemnat enorm.
Dar si mai rusine mi-a fost pentru PONTA, Antonescu dar mai ales pentru *Felix*.Cat tupeu,cata nerusi-nare,cata prostie! Oare ei in inganfarea lor mai cred ca acest popor ajuns la limita rabdarii si deznadejdii care i-a suportata atatea ani, mai are incredere in ei? Doamne.....unde esti tu TEPES DOAMNE....