Demisia Presedintelui Basescu si al guvernului PDL

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia Presedintelui Basescu si al guvernului PDL


Musafir

#51

2012-01-16 14:55

mai e nevoie de comentarii?
edina

#52 demisia basescu

2012-01-16 14:58

iesiti tu totii in strada,asa vom invinge!!!!!!!!!!!!va ast in piata!!!!!!
edina

#53 demisia basescu

2012-01-16 14:59

rusine jandarmeria condusa de basescu!!!!!!!!!!!

Musafir

#54

2012-01-16 20:15

As dori sa-i combat pe cei care-l blameaza pe presedintele Basescu despre faptul ca nu si-a respectat promisiunile din campania elecorala..DOMNILOR…. si le-a RESPECTAT ..care a fost deviza lui, pe toate afisele de campanie ?”DE CE VA E FRICA, NU SCAPATI”.. ..si romanului de ce ii este frica? de SARACIE, DE BOLI, DE SCADEREA PENSIILOR SI SALARIIOR, DE CRESTEREA PRETURILOR”… si d-l Presedinte toate acestea ni le-a adus. DECI S-A TINUT DE PROMISIUNE…
Dar, s-ar putea totusi, sa fie un..vizionar.. legat de soarta PDL-ului…..in viitor.

Care au fost primele cuvinte ale Presedintelui, a doua zi DUPA TURUL 2? ”UN FLEAC, I-AM CIURUIT” … si intr-adevar ne-a CIURUIT , pe toti militarii, bugetarii si pensionarii..Spuneam , A DOUA ZI , dupa TURUL 2, ca seara nu era Presedinte..nuuu… era altcineva…Dar pe timpul noptii d-l Baconski i-a trimis voturile imaginare din strainatate (atunci Baconsski , nici el nu era ministru , acum e… )si a cistigat alegerile. DAAA… am auzit ca au votat inclusiv marinarii luati OSTATICI DE PIRATII DIN SOMALIA… ca au zis, aia, PIRATII , CA DACA NU VOTEAZA II IMPUSCA… si au votat saracii, cu un MARINAR de-al lor, ca LUPU-si schimba parul, dar naravu’ ba (fara referire la d.na general ….LUPU)

NUMELE DE ELENA A FOST PREDESTINAT IN ISTORIE SA ADUCA NENOROCIRI ASUPRA LUMII, PRIN INFLUENTAREA UNOR BARBATI…
PRIMA A FOST ELENA DIN TROIA = PARIS = RAZBOIUL TROIAN
ROMANIA A FOST BLESTEMATA SA AIBA PARTE DE 3 ELENE :
1. ELENA LUPESCU = CAROL AL II-LEA = DICTATURA REGALA
2.ELENA CEAUSESCU = NICOLAE CEAUSECU = DICTATURA COMUNISTA
3. ELENA UDREA = TRAIAN BASESCU = DICTATURA PORTOCALIE

Musafir

#55

2012-01-16 20:40

NU MAI PUTEM TRAI IN TARA ASTA ,NU AVEM SERVIICI, NU NE MAI PUTIM BANCILE, NU AVEM CE MANCA.
RUSINE GUVERNULUI PDL IN FRUNTE CU CINE IL CONDUCE.

Musafir

#56

2012-01-16 20:57

nu se mai poate trai in romania.

Musafir

#57

2012-01-16 22:56

jos Basescu !
bug111

#58 Adio Base mars la coada vacii.

2012-01-16 23:01

Jos cu acesti cretini care subjuga poporul. Jos cu "baietii destepti" ...ajunge cu jaful la drumul mare ... gata ... ziua judecatii lor se apropie ... CURAJ... Impreuna suntem mai puternici si vocea noastra conteaza....JOS criminalii...

Musafir

#59

2012-01-16 23:05

imi justific gestul prin faptul ca acest personaj a dus in ridicol Parlamentul , a batjocorit toate categoriile sociale: pensionari, profesori,medici, muncitori, a distrus prin asumare, legea salarizarii unice, a pensiilor, a invatamantului, a sanatatii; din aceasta cauza si din multe altele, vreau sa nu ne mai faca de rusine si sa ne batjocorasca , pentru ca si ''viermii'' au demnitate
relly

#60

2012-01-16 23:58

Imi pare rau ca m-am nascut prea devreme si imi este rusine ca sunt locuitor aici.

Musafir

#61

2012-01-17 00:44

Cred ca numai cu o greva generala vom putea sa scapam de acesti ticalosi care ne conduc in prezent!
Romani treziti-va!!!

Musafir

#62

2012-01-17 16:54

sa se termine cat mai repede cu ciuma portocalieeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!
Miki
Musafir

#63

2012-01-17 22:04


Sunt profesoara de pian la Liceul de Muzica din Tg-Jiu, am 33 de ani vechime, un Master in Management educational si un Doctorat in Muzicologie (Summa cum laude)si in jur de 80 de premii nationale si internationale cu pianistii mei. Ma solidarizez cu tot ce se intampla, cu toata suferinta oamenilor iesiti in strada. Despre soarta de asistati sociali a intelectualitatii, sa nu mai vorbim. Ei sunt spaima analfabetilor care au mimat conducerea. Am fost sefa COMISIEI DE CALITATE... si nu mai sunt. Spre deliciul dumneavoastra, va pot trimite "prototipul de lider" pe care l-a creat PDL-ul si care, chiar daca nu mai e la putere, face parte dintr-un proiect cu finantari europene, popularizat dupa ce jocurile erau facute. Diversionisti infiltrati, adica analfabeti infiltrati sunt si in randul dascalilor ca sa-i discrediteze direct proportional cu retributia. Semnez pentru un invatamant sanatos, normal si calitativ si pentru demnitatea noastra de oameni si de romani.


Musafir

#64

2012-01-17 23:03

Consider ca ar fi decent din partea lor, dupa atatea decizii dezastruoase pentru viitorul Romaniei, sa isi prezinte singuri demisia , dar nu o vor face . De aceea e nevoie de noi toti , uniti in demersuri democratice, ca petitii, mitinguri .


Musafir

#65

2012-01-18 00:45

Reamintim structurilor din C.S.A.T. pentru ce au fost create pentru că se pare că au uitat : SĂ APERE POPORUL ROMÂN ''CHIAR CU PREȚUL VIEȚII '' ȘI NU O FUNCȚIE POLITICĂ TRECĂTOARE( PREȘEDINTE, PRIM MINISTRU, MINISTRU, ETC.) PENTRU CĂ POPORUL ROMÂN NU VA UITA !
F₤orin

#66 REZOLVARE

2012-01-18 13:12

SINGURA SOLUTIE : basescu la RAHOVA , udrea la TARGSOR , boc la AIUD , anastase la JILAVA

Musafir

#67

2012-01-18 15:16

Chiar daca nu se vor schimba multe lucruri prin demisia lui Basescu , tinand cont de nivelul clasei politice de la noi , macar pentru o perioada va exista mai multa transparenta in actiunile intreprinse si mai putina minciuna si sfidare la adresa poporului .

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-01-18 15:20



Musafir

#69

2012-01-18 19:47

Lasa-ne! lasa-ne...

Mars Gaozarule! gunoi care tronezi peste neamul romanesc...
Asa te-ai exprimat, asa meriti...
Meri' cu barca, flota ai vandut-o... am muncit toti pt averea statului roman.
Au mai ramas cateva resurse ale pamantului romanesc.
Mai nou te freaca grija Bazinului Rosia Montana.
Numai sa te atingi de ce a mai ramas poporasului asta...
VEI MURI IMPUSCAT CA SI CELALALT!
Ai pic de rusine macar...

Musafir

#70

2012-01-18 20:01

astia chiar nu inteleg ca tara nu-i mai vrea.si daca pica trebuie judecati; sa raspunda ptr faptele lor asa cum si noi cetatenii de rand suntem amendati si judecati ..........sa avem grija si cu cine ai schimbam .

Musafir

#71

2012-01-18 20:12

adevaratul genocid basescu il face ,nu ceausescu

Musafir

#72

2012-01-18 20:13

Daca era dictatura nu se mai demonstra pe strazi si nici noi nu mai scriam aici... Trebuie sa facem schimbarea la termenul legal, nu prin alegeri comasate in toamna si nici anticipate. Dupa alegeri marinarul poate fi suspendat fara probleme...


Musafir

#73

2012-01-18 21:46

este cazul sa mai avem si oameni cinsititi si muncitori la guvernare nu numai leprele lui Base si Boc

Musafir

#74

2012-01-19 15:10

Da Doamna!!!
Miki
Musafir

#75

2012-01-19 19:24

Nabucco in costume SMURD.
Cel mai curat spectacol.
De la inima la inima, pentru o ROMANIE NORMALA