SEMNATURI PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI SI GUVERNULUI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SEMNATURI PENTRU DEMITEREA PRESEDINTELUI SI GUVERNULUI


Musafir

#1

2012-01-12 10:45

Imi este greu sa imi spun parerea pentru ca ceea ce simt nu pot exprima in cuvinte elevate, asa ca prefer sa le doresc celor de la putere, respectiv portocalii in frunte cu CHIORUL, sa le dea d-zeu sa nu se poata bucura de nimic in viata. Au jefuit si furat tot ce se putea, ei cu inaintasii lor, care acum traiesc in lux, au furat de la saraci, au falimentat banci, au distrus tot ce era bun in tara noastra invatamint, sanatate,cultura. Ne-au adus la sapa de lemn, ne-au luat zimbetul de pe buze, ne umilesc in continuare. De ce oare suntem un popor atat de las?, de ce acceptam toate mizeriile lor,de ce acceptam ca totul sa fie calcat in picioare? Poate ca meritam?. Sunt mihnita de tot ce se intimpla, si nu vad alternativa, pentru ca toti care sunt la putere, precum si opozitia nu sunt capabili sa redreseze situatia grea in care se afla tara.As fi dorit sa pot spune ca cineva poate sa ne scoata din acest colaps dar, din pacate cei buni sunt dati la o parte de hoti.

Musafir

#2

2012-01-12 11:37

Aceasta conducere ne duce la sapa de cauciuc.Dam in pamint si ne sare in cap.

Musafir

#3

2012-01-12 15:58

Este tot ce mai lipsea: luarea dreptului la viata in adevaratul sens al cuvantului!

Musafir

#4

2012-01-15 20:20

Vreau sa nu mai fiu sclav!!!

Musafir

#5

2012-01-16 19:05

lasati tara asta in pace sa-si traiasca ultimile clipe in demnitate si cu privirea indreptata spre ceruri unde fiecare dintre noi isi va gasi linistea si dreptatea. ce e imposibil pentru oameni, e posibil la Dumnezeu. Goga spunea atat de relevant: "Hristosi sa fiti, nu veti scapa nici in mormant".

Musafir

#6

2012-01-16 19:05

Vreau sa ma simt din nou roman!

Musafir

#7

2012-01-16 19:07

fiti oameni acum cat inca nu e prea tarziu... puteti scapa de judecata oamenilor, dar de cea divina niciodata! este imposibil, fara doar si poate...

Musafir

#8

2012-01-16 19:11

acesti incapabili nu vor sa lase ciolanul.vom ajunge la razboi civil si vor fi responsabili.jos basescu!

Musafir

#9

2012-01-16 19:29

Vreau să mă simt din nou român! Acum, în această ţară nu mai avem niciun drept. Tremurăm pentru ziua de mâine, tremurăm pentru viitorul copiilor noştri, tremurăm pentru părinţii noştri. Totul gravitează în jurul nesiguranţei pe care fiecare om normal din această ţară o resimte. Nu vreu palate, nu vreau concedii pe Coasta de Azur, nu vreau poşete de zeci de mii de euro, dar vreau o viaţă decentă pentru toţi românii cu bun simţ. Vreau ca după ce mi-am plătit toate datoriile către statul,care se pare că are nevoie de noi numai pentru a-si îmbogăţii pretendenţii la ciolan, să pot spune:"Luna aceasta mi-au rămas 5 lei" .
Sunt solidară cu toţi cei care în aceste momente demonstrează frumos şi demn ,şi aş dori să strig şi eu din toată inima "Jos Băsescu cu toţi acoliţii lui"
Eta P.

Musafir

#10

2012-01-16 20:08

Sper sa jucam de 24 ianuarie Hora Unirii fara presedintele impostor!

Musafir

#11

2012-01-18 09:04

Sunt cetatean roman si alegator care l-am votat o singura data pe Traian Basescu si regret amarnic.Sper sa vada si Basescu cati oameni a dezamagit si sa afle cati semnatari suntem.
SUPER

#12

2014-01-09 20:47

JOS TRADATORII DE LA COTROCENI SI DE LA GUVERN !

Musafir

#13

2014-01-17 10:17

Am semnat aceasta petitie cu gindul ca va veni ziua cind toti cetatenii acestei tari vor avea posibilitate sa asiste la judecare infractorului numarul 1(unu) al Romaniei.Doamne ajuta.

Musafir

#14

2014-01-22 14:43

E.ste o rusine pentru tara