NU!desfiintarii Grup Scolar Posta si Telecomunicatii Timisoara

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU!desfiintarii Grup Scolar Posta si Telecomunicatii Timisoara

Florin D

#126 nu petitii

2012-01-12 20:01

Doamna Udrescu Valentina...mi-ati fost diriginta..si am avut chiar si unele clinciuri in liceu...dar a fost fain...petitiile sunt cauze pierdute ...datii pe facebook o chestie asemanatoare...ca acolo se vede sustinerea...ca sunt multi care lucreaza prin firme importante din lumea asta nu doar din TM...ca sa vada cine ce si cum e si unde sunt absolventii liceului....ca aici poate sa comenteze si bunicamea....in spatele unui nick-name.....Adica Posta si TC e liceu fundamental...mai ales ptr fetele din Aslan,peda,loga(asta asa ca si o destindere a situatiei)

Musafir

#127

2012-01-12 20:08

Da-ti afara profii nu comasati scolile:)

Musafir

#128

2012-01-12 20:24

Nu se poate ca niste copii cu media de intrare la liceu (Gr.Sc.de Posta si Tc.)7.20 sa fie invatati de profesori de nora 0 la bac si cu o medie de intrare 4.00-5.00 (CFR). Si mai este si zona rau famata unde acel liceu (CFR) isi desfasoara activitatea.

Musafir

#129

2012-01-12 20:49

i prea buna scoala sa fie desfiintata. ELEV LA GRUP SCOLAR DE POSTA SI TELECOMUNICATII
cu paiu'n ochi

#130 romanisme

2012-01-12 21:23

am citit 2 pagini de comentarii si exceptand elevii cool care nu conteaza, nu am vazut nici un altul care sa propuna ceva contructiv dincolo de limita declarativului (cel mai mult imi lace cel cu "NU PLECAM?)
este cineva interesat de care este logistica solutionarii unei probleme ca aceasta?
vrea cineva "cheltuie" timp, energie si nopti pentru a face ceva concret care sa conteze?
elevii, parintii & profesorii pot conlucra focusat ?
raspunsul este cu siguranta NU, si lamentabilul se va asterne peste problema si indignarea inpuls generata de primirea vestii se va dilua pana la resemnare tampa
somn usor1

Cineva din fosta 12D

#131 Un fost elev problema in Posta

2012-01-12 21:24

..fie vorba Posta nu e un liceu in care se invata carte. Am terminat in 2006 si la bac am copiat de am rupt media pe cei 4 ani a fost cam 7 iar la bac am avut peste 9 nimeni din clasa mea nu ar fi luat bacu daca nu platem protocol. toti eram fara habar mai ales la materia de specialitate unde la ore jucam carti si table... ar mai fi multe de spus.. pacat de unii profi(Udrescu, Das, Banc,) dar is destui profi care dezonoreaza educatia romana..
costea simona (ioanas)
Musafir

#132

2012-01-12 21:36

Doamna Udrescu mi-a fost diriginta ( 1992-1996), este un OM ADEVARAT, un profesor foarte bun, care nu lupta prin aceasta petitie pentru interesul personal, ci pentru binele tuturor elevilor si cadrelor didactice din scoala. Desi am terminat acest liceu, acum sunt medic. La fel, multi colegi de liceu au urmat o unitate de invatamant superior. Cred ca prin comasarea Grupului Scolar Posta si Telecomunicatii cu Grup Scolar Industrial CFR si implicit pierderea unor profesori bine pregatiti din Posta, exista riscul ca nivelul de pregatire al elevilor sa scada. Sustin demersul doamnei Udrescu!

marius

#133

2012-01-12 22:07

din start e rateu.sa comasezi 2 licee trebuie sa fie dupa mine cel putin echivalente in ceea ce priveste TOT!elevii de la cfr ar trebui repartizati la alte licee.problema e ca vor ramane multi profesori fara posturi...
nebunu

#134 mandru

2012-01-12 22:07

Buna seara,sunt la grup scolar de posta si telecomunicatii timisoara,sincer sunt mandru,de liceeul in care sunt,chiar.ma bucur ca nu sunt la cnb loga sau alte licee,profesorii sunt de treaba,sper sa nu se desfinteze scoala ,pt ca eu nu ma duc sa fac scoala la cfr,iubesc POSTA
Daniel P.

#135 Fost elev la Posta

2012-01-12 22:10

Cei care zic ca la Posta nu se face(se facea) scoala sunt cei care nu vin(veneau) la scoala.Am terminat liceul la Posta in 12B acum 4 ani cu media 9+ pe ani si 9+ medie la BAC , am avut profesori buni daca ma gandesc ca am intrat la Poli la ETC si acum sunt pe cale sa termin facultatea.E o prostie sa inchida un liceu care are rezultate bune , peste medie (au fost si sunt fosti si actuali elevi care au obtinut rezultate bune la olimpiade si alte concursuri scolare) plu ca rezultatele de la BAC in fiecare an au fost rezonabile.O comasare cu CFR-ul ar fii intr-un fel mai rea decat desfiintarea efectiva a avestui liceu , iar motive de genul "chiria e prea mare" sunt doar de ochii lumii , altele sunt interesele care sunt la mijloc...
Mi s-ar parea ciudat sa ajung sa spun peste cativa ani ... ca licelul pe care l-am terminat ..s-a desfiintat..
,,,,,

#136 Re: Un fost elev problema in Posta

2012-01-12 22:13

#131: Cineva din fosta 12D - Un fost elev problema in Posta

Daca tu ai fost asa, nu baga tot liceul in inteligenta ta. Din moment ce ai fost elev in Posta nu stiu cum poti spune ca" nu e un liceu in care se invata carte", poate tu ai fost un elev mai nepasator si te-a durut undeva pana in momentul bacului,dar asta nu inseamna ca nu se invata carte !

12D

#138 Doamna Huzoiu

2012-01-12 22:28

MULTUMIM PT JALUZELE 12D.
Tero

#139 hotii de jaluzele =)

2012-01-12 22:34

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-01-12 22:34



Musafir

#141 maldiniTM

2012-01-12 22:35

e absurd...parerea mea...nu comasarea e solutia..ci sansa pt unii profesori mai tineri,daca astia actuali is incapabili..

Musafir

#142 Re:

2012-01-12 22:58

#108: -

Banuiesc ca nu traiesti in Romania sau uiti cum se ocupa aceste posturi examenele sunt formale,iar daca tot le stii pe toate de ce nu spui concret cum se paote rezolva problema sau care sunt aceste cai legale de a dejuca aumite jocuri ale celor din inspectorat???


Musafir

#143 Re: Re:

2012-01-12 23:18

#142: - Re:

Cei care au initiat petitia au si parghiile necesare sa rezolve problema(sau nu)... este mai dificil sa lupti cu sistemul, dar in acest caz este un razboi care se poate castiga usor daca acele persoane ar fi bine pregatite-cu temele facute vis-a-vis de DESFIINTAREA LICEULUI si nu legat de discutii inutile. Pacat ca cei care vor suferi isi pun sperante intr-o persoana gresita.

 


Musafir

#144

2012-01-12 23:44

NU
Margarint Stefan

#145 Re: ce ma bucur

2012-01-12 23:44

#5: anonim - ce ma bucur

Eeee daca o dam anonima atunci o semnez si eu ....;)


Musafir

#146

2012-01-13 00:46

Nu NU plecam huzoiu strigam !!
ShoRu

#147 ...

2012-01-13 02:27

N-am auzit magarie mai mare ca asta ... liceul e una din cele mai frumoase perioade ale vietii, daca nu chiar cea mai frumoasa, ar fi o nedreptate fata de toti cei care au terminat aici sa numai aibe posibilitatea peste ani de zile sa-si viziteze fostul liceu. Uneori amintirile si sentimentele sunt mult mai puternice decat niste interese personale. RUSINE HUZOIU !!!!
yaesu

#148 Re: Va rog sa va implicati in salvarea acestui liceu

2012-01-13 04:11

#1: valentina -

Cu tot respectul fata de dvs., d-na profesoara Udrescu si cu toata recunostinta care vi-o port pentru aportul in formarea caracterului si profesiei mele... Exceptand faptul ca ati fost singura care ati cautat elevii mai deosebiti si v-ati dat si sufletul pentru ai ajuta,

EXCEPTAND TOATE ASTEA, nume cutremuratoare gen Daneti, Eftimescu, Andonie, Arpi ale caror sinonime sunt ipocrizia, coruptia, miserupismul, alcolul si lista NU se opreste aici...

Dvs., luptati pentru un vis frumos, un ideal personal care nu exista in realitate. In realitate sunteti o adunatura de incompetenti care nu-si merita titlul de profesor... Eu unul as vota pentru desfiintare.

Despre mine, absolvent de aprox. 15 ani,olimpic, tin sa multumesc pe aceasta cale colectivului pentru greutatile, barierele, neprofesionalismul, minciunile, marsaviile etc de care au dat dovada in cei 4 ani de liceu.

Intrebarea mea ironica este: Oare invataturile de mai sus ajuta intr0un mod real individul sa se integreze in lumea manelelor, telenovelelor, stirilor de la ora 5, inculturii, etc ?

P.S. Copilul meu nu ar merge la Posta.

Valentina Udrescu

#149 Re: romanisme

2012-01-13 07:38

#130: cu paiu'n ochi - romanisme

Buna dimineata,

va raspund la intrebarea daca parintii si profesorii pot avea actiuni comune.

Ieri, joi 12.01.2011, a avut loc intilnirea dintre parinti si profesorii acestui liceu.

Si da, am gasit solutii concrete si comune la problema noastra.

Valentina Udrescu

#150 Re: Re: Va rog sa va implicati in salvarea acestui liceu

2012-01-13 07:43

#148: yaesu - Re: Va rog sa va implicati in salvarea acestui liceu

Regret foarte mult, ca ai trecut prin toate acestea.

Rugamintea mea e sa ne ierti si daca poti sa ne ajuti. Multumesc!