Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#826

2012-01-04 22:28

Sper ca demersul nostru sa insemne ceva...

Musafir

#827

2012-01-04 22:29

In serviciul medical numai acesta mi s-a parut cel mai bun.

Musafir

#828

2012-01-04 22:30

Dragii mei, ar trebui sa adaugam mai multi de ... NU ! Nu doar pentru privatizarea sanatatii sau pentru desfiintarea SMURD. S-ar aduna atat de multi incat ar trebui timp sa-i enumeram. Va ;las pe fiecare sa spuneti macar cate un NU.

Musafir

#829

2012-01-04 22:31

SMURD ESTE UNUL DIN PUTINELE LUCRURI FACUTE BINE IN ROMANIA DUPA 1989.
SANATATEA NU ESTE O AFACERE, ESTE UN DREPT A FIECARUI INDIVID.
NU DESFIINTATI SMURD-UL.


Musafir

#830

2012-01-04 22:32

NU DESFIINTATI SMURD-UL

Musafir

#831 NU SE DESFIINTEAZA SMURD

2012-01-04 22:33

Buna seara! Sunt sef serviciu judetean SMURD. Terminati cu prostiile acestea despre desfiintarea serviciului. SMURD-ul nu se va desfiinta! Se discuta despre aparitia unor servicii private de urgenta alternative care, daca vor indeplini criteriile impuse de legislativ nu vor aduce decat beneficii sistemului de urgenta scurtand timpul pentru interventie. Vad pe aici comentarii de la n neica nimeni carora le place sa comenteze inutil! Referitor la numele nostru, nu are sens sa ne afisam identitatea pe astfel de documente manipulatoare! Ma uimeste inca o data poporul roman cat este de credul si usor de manipulat! Legea este foarte clara! http://www.ms.ro/?pag=22 accesati: Lege privind organizarea şi funcţionarea sistemului de sănătate din România Cititi si apoi comentati! RUSINE!

Musafir

#832

2012-01-04 22:34

TOT CE ESTE BUN IN TARA ASTA,TREBUIE DESFIINTAT ????
RUSINE PENTRU CEI CE DISTRUG VALORI. DA, SMURDUL ESTE
O VALOARE IN ACEASTA TARA. DATORITA LOR, SUNT MULTI CARE TRAIESC ASTAZI.

Musafir

#833

2012-01-04 22:35

Totul functioneaza in sanatate ca pe roateeeeeeeeeeeeee si asta megea prost smurdu ,oare nu va e rusine in ce hal traesc bunicii parintii si copii nostri ati facut din noi o societate de rahat dragisa va numesc totusi parlamentariiiiiiiiiii,ce ziceti un guvern de mizerie ce ne duceti la moarte sigura rusine sa va fie.

Musafir

#834

2012-01-04 22:38

Traim intr-o tara de cosmar de cand "culoarea portocalie" a bulversat totul...., macar acest seviciu functiona ! Cu ce a suparat SMURD ?pe cine a suparat SMURD?Sunt alaturi se toti cei care semneaza favorabil aceasta petitie pentru salvarea serviciului SMURD ,cat si pentru a spune NU !privatizarii sanatatii.

Musafir

#835

2012-01-04 22:41

Doresc să nu se desființeze SMURD

Musafir

#836

2012-01-04 22:42

Mai bine să desființăm pe Băsescu și Boc.

Musafir

#837 Re: NU SE DESFIINTEAZA SMURD

2012-01-04 22:42

#831: - NU SE DESFIINTEAZA SMURD

multumim pt precizari. unora le este greu sa se informeze si inghit toate manipularile ieftine. ar trebui ca cei implicati in acest serviciu sa ia pozitie publica fata de astfel de manipulari.

multumim inca o data


Musafir

#838

2012-01-04 22:48

un nu cat se poate de clar nuuuuuuuuuuuuuu desfintari SMURD

Musafir

#839

2012-01-04 22:52

Ma alatur cu drag acestei initiative deosebit de buna. Nu trebuie sa se intample o asemenea aberatie. Avem si noi ceva bun in Romania si actualii guvernanti vor sa il desfintetze. RUSINE domnilor guvernanti!

Musafir

#840 Re: NU SE DESFIINTEAZA SMURD

2012-01-04 22:53

#831: - NU SE DESFIINTEAZA SMURD

Bai sef serviciu Judetean SMURD, astfel de post nu exista in organigrama SMURD. Ia spune ne tu a carui serviciu este sef judetean ca sa stim. Rusine tie ca minti domnule! Nu esti de la SMURD cu siguranta.


Musafir

#841 ba se distruge sistemul public integral

2012-01-04 22:58

Azi l-am urmarit intr-o emisiune televezita pe medicul sef de la SMURD Bihor si m-am ingorzit. Actuala propunere legislativa va distruge totul, SMURD, Ambulantsa, UPU si inclusiv realtiile cu 112 care nu va mai stie ce sa faca. Cine a facut propunerea legislativa este un dement si habarnist sau rau intentionat. Din pacate daca iese in forma actuala propunerea legislativa SMURD nu mai are nici o baza legala de functionare. Domnul doctor a explicat mai multe si a fost de un bun simt caracteristic lui insa nu a putut sa ascunda indignarea si revolta fata de astfel de propunere. Deci pe el il cred , pe cei care zic ca nu se desfiinteaza SMURD nu ii cred

Musafir

#842 Re: Re: NU SE DESFIINTEAZA SMURD

2012-01-04 23:01

#840: - Re: NU SE DESFIINTEAZA SMURD

se vede manipulare de la o posta. exact cum faceau comunistii cand cineva ridica glasul. "cine esti tu ba?" :

in log sa aduci argumente si sa demonstrezi ca tu ai dreptate incepi sa ataci omul.

inca o data ti-ai demonstrat adevarata fata...

mie nu mi-ai mai raspuns de cand ti-am demonstrat ca minti :)

usor usor lumea vede manipularea ieftina de ai incercat-o azi. sper sa-ti fie invatatura de minte.

 


Musafir

#843

2012-01-04 23:02

Seara Buna! Ma bucur sa fac parte din aceasta miscare de sanctionare a furtului si nesimtirii generalizate aduse la rang de regula. Treaba e urmatoare: indiferent de banii avuti,religie,sex,etc; orice fiinta trebuie sa aiba dreptul de a trai garantat. Prin asa zisa privatizare a sistemului de sanatate se va ajunge in final la distrugereaa SMURD-ului.Deci titlul petitiei e corect. Manipulanti ce simt ca li se strange latul sa fac bine si sa numere adeziunile si viteza cu care se strang. Va pot spune un lucru: sfarsitul vostru e aproape. De abia astept sa vad schimbarea la fata a cretinilor deghizati in sefi de servicii smurd, etc.

Musafir

#844 Re: ba se distruge sistemul public integral

2012-01-04 23:02

#841: - ba se distruge sistemul public integral

spune-mi repede pe ce televiziune a fost aceasta emisiune te rog. multumesc


Musafir

#845

2012-01-04 23:03

A desfinta SMURD-ul e ca si cum ati desfinta serviciul de interventie de urgenta. cunosc acest SMURD de la formare cand eram studenta la Tg. Mures. si toata lumea se bucura de un lucru nou, minunat care a fost creat de noi, nu imprumutat...

Musafir

#846

2012-01-04 23:06

Cat timp coruptia bantuie prin toate ministerele,NU putem fi de acord cu privatizarea sanatatii.Sa spunem un NU hotarat desfiintarii SMURD,singurul servuciu public creat cu adevarat pentru oameni de un OM mai patriot decat multi guvernanti ce s-au perindat la conducere.

Musafir

#847

2012-01-04 23:07

SEMNATI SI VOI!!!

Musafir

#848

2012-01-04 23:09

Acum avem dreptul sa ne spunem parerea ... oare ne si aculta ?

Musafir

#849 Re: Re: Re: NU SE DESFIINTEAZA SMURD

2012-01-04 23:10

#842: - Re: Re: NU SE DESFIINTEAZA SMURD

Eu zic ca nu mai are rost sa comentam la aceste post-uri care nu aduc nici un argument! Eu unul macar am dat link cu legea sanatatii in care se aduce in discutie serviciul SMURD. Sa lasam pe cei "care vorbesc in cunostinta de cauza" cum este initiatorul acestei petitii sa se laude cu actiunea lor de manipulare! Cine are ceva in cap va realiza ca este doar o modalitate de a se pregati campania electorala ce va sa vie! Rusine ca folositi servicii de acest rang in lupta pentru ciolan! Si sa ne spuna domnul initiator cum se numesc persoanele responsabile de serviciul SMURD dintr-un judet! O seara buna!

Aura

#850 sanatate=viata

2012-01-04 23:11

Doar o minte bolnava ii poate dori raul poporului sau ! Din pacate , constatam ca sunt destui ! Le urez sa nu ajunga sa aiba nevoie vreodata de vreunul din cei pe care se straduiesc azi sa ii desfiinteze , indiferent ce meserie ar avea !