Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#751

2012-01-04 20:57

Avem atat de multa nevoie de SMURD incat nici nu-mi pot imagina ca se poate desfiinta. Numai niste inconstienti s-ar putea gandi la asa ceva!!!!!

Musafir

#752

2012-01-04 21:03

Se distruge tot ce este bun in tara asta...

Musafir

#753

2012-01-04 21:06

Guvernantilor ... sunteti cu capul? Ce puneti VOI in locul SMURD? Daca vrei sa desfiintezi ceva o faci pentru ca ai ceva mai valoros sa pui in loc... CE AVETI VOI? ...ne oferiti CORUPTIE, LASITATE, INCOMPETENTA SUPLIMENTARA? NU, Multumim !!! Faceti ceva mai bun, dar nu distrugeti ceea ce strainii au dovedit ca se poate face in tara noastra !!! Lasati SMURD sa salveze vietile pe care voi le distrugeti !!!!

Musafir

#754

2012-01-04 21:06

INCREDIBIL ! Sa le fie rusine celor care INCALCA CONSTITUTIA TARII MELE !Sunt dispusa sa va demonstrez, CE ECXECRABIL SE POARTA O PARTE DIN doctorii de la ortopedie II spitalul de urgenta si culmea dand plicuri in stanga si in dreapta ..inca ma m-ai gandesc daca n-ar trebuii sa-mi FAC SINGURA DREPTATE ... PROFUNDA SILA-MI FAC si daca veti auzi ce batai crunte au mancat >>eu sunt autoarea .

Musafir

#755

2012-01-04 21:06

multumim SMURD

Musafir

#756

2012-01-04 21:08

Stop desfiinţării pas cu pas a României!

Musafir

#757

2012-01-04 21:09

Ne caracterizeaza abilitatea de a distruge orice merge bine in tarisoara asta. Iar SMURD-ul este unul dintre putinele lucruri bune care functioneaza la noi, prea frumos ca sa fie adevarat! Se vor gandi guvernantii la cei care au depus eforturi pentru a crea si sustine acest serviciu si la vietile ce inca nu stiu, dar asteapta sa fie salvate?! Cred ca este o cauza pentru care merita sa fim solidari si sa ne manifestam sustinerea in masa, online sau chiar prin prezenta fizica, daca va fi nevoie.

Musafir

#758

2012-01-04 21:10

Dar chiar exista nebuni care vor sa desfiinteze acest serviciu excelent? Merge ceva bine in Romania si vor sa-l distruga. Nu exista aproape emisiune de stiri care sa nu relateze despre prezenta SMURD-ului la cate o tragedie. Nu se poate sa se intample asa ceva.

Musafir

#759

2012-01-04 21:10

NU!!!

Musafir

#760

2012-01-04 21:13

NU genocidului care ni se pregateste.

Musafir

#761 Mai multă decenţă

2012-01-04 21:15

Dacă iniţiatorii acestei petiţii sunt oneşti trebuie să facă să dispară reclamele deşănţate din această pagină. Se deturneză sensul. Petiţia nu este decât o stratagemă pentru ca nişte... educaţia mă opreşte să folosesc termenul adecvat, să-şi facă reclamă. Dacă reclamele mai persistă mă văd obligat să-mi retrag semnătura şi să invit şi pe alţii să o facă. Măi cum pot specula unii oric!

Musafir

#762

2012-01-04 21:16

SMURD este un serviciu medical foarte competent la nivelul intregii Uniuni Europene.Desfiintarea lui si creearea de noi servicii private de prim-ajutor ar creea un haos general in sistemul medical romanesc.Ganditi-va ce s-ar intampla ca la sectia de primiri urgente sa soseasca 5 ambulante distincte de la operatori privati de servicii medicale . Ar fi o debandada generala pe holurile spitalelor si in plus ar creste foarte mult concurenta si costurile platite de asa zisii pacienti "abonati".Deci rog cu insistenta legislativul Romaniei sa se mai gandeasca de 10000 de ori inainte de a promulga aceasta OUG.Oricum zilele guvernantilor de astazi sunt numarate.NU CATEGORIC desfiintarii SMURD-ului !!!!

Musafir

#763

2012-01-04 21:17

Aloooooo toarashi conducatori, se aude?

Anonymous

#764

2012-01-04 21:18

Sub nici o forma sa nu se desfiinteze Serviciul SMURD,decand s-a infiintat a salvat multe vieti.

Musafir

#765 INFORMATI-VA

2012-01-04 21:20

Mai oameni buni si creduli, nu se desfiinteaza niciun SMURD. Nu va mai lasati manipulati. Cititi legea inainte sa dati apa la moara zvonacilor de servici. Voi chiar nu vedeti ca in petitie nu este scris articolul care duce la desfiintarea SMURD-ului? Nici macar niste argumente sa ne faca sa intelegem de unde provine agitatia asta. Chiar asa de creduli ati ajuns incat daca pune unul o petitie pe net voi o luati de buna fara sa va informati?

ASTA ESTE DOAR O MANIPULARE CRASA!!!

Musafir

#766

2012-01-04 21:20

De ce tot ce e bun trebuie sa dispara?

Musafir

#767

2012-01-04 21:20

Ganditi-va la sanatatea dumneavoastra, a tuturor! Sustineti SMURD!

Musafir

#768

2012-01-04 21:22

Acest serviciu este necesar si util pentru toti cetateni acestei tari dar granguri se duc afara si nu au nevoie asemenea servici cum gindesc numai pentru ei iar acest popor saracit si obidit incurind nu va mai exista .

Musafir

#769

2012-01-04 21:22

Nu se poate sa existe cineva care sa considere aceasta "masura" una eficienta

Musafir

#770

2012-01-04 21:24

O adunatura de nemernici care isi vad doar propriile interese doresc desfiintarea acestui serviciu pus in slujba romanilor de toate categoriile. Chiar nu le este rusine celor care nu aloca bani suficienti pentru sanatate, educatie, cultura,.. sau nu a pierdut nimeni rusinea pentru a o gasi dumnealor !!

Musafir

#771 Re: INFORMATI-VA

2012-01-04 21:25

#765: - INFORMATI-VA Exact! Cautati date despre persoana care a initiat petitia: este un PSD-ist!Asta este doar manipulare politica in an electoral!Din cauza asta nu merge nimic in tara asta: pt ca oamenii sunt extrem de usor de manipulat si nu se INFORMEAZA inainte de a sarii cu gura!

 


Musafir

#772

2012-01-04 21:27

SMURD este un serviciu vital in tara asta, face diferenta intre viata si moarte pentru nenumarati nefericiti aflati in situatii dificile. Cunosc persoane care lucreaza sau au lucrat la SMURD si stiu ce importanta majora are

Musafir

#773

2012-01-04 21:29

Smurd - singura instituție care mai funcționează corect!!!
Alege numele de user

#774 intrebare

2012-01-04 21:32

De ce initiatorul petitiei s-a semnat doar cu numele mic? Fiind, asa cum o descrie, o problema de interes national sa se semneze cu numele intreg si ce functie publica detine. In plus o petitie asa revolutionara era semnata si de personalitati din sistemul medical. Nimeni nu vad ca se alatura decat oameni creduli care nu verifica informatia inainte.
Cer initiatorului petitiei, articolul din noua lege care duce la desfiintarea SMURD-ului si numele complet sa stim cine se afla in spatele acestei campanii de manipulare.

Musafir

#775 Re: INFORMATI-VA

2012-01-04 21:33

#765: - INFORMATI-VA

La ce sa se informeze?La propaganda voastra cu :Sa traiti bine!Sunteti niste nenorociti pusi pe capatuiala din sudoarea oamenilor care nu au ce pune pe masa.Vreti sisteme private de urgenta medicala?Au esuat in USA care cred ca e putin mai departe ca Romania.Ceea ce vreti nu sunt decat niste bani murdari pentru propaganda voastra mizera de a arata oamenilor marile voastre reforme si realizari.Niste nemernici ipocriti.Nu trebuie sa citesti intreaga foaie de papirus cu implementarile si articolele noi privind legea sanatatii ca sa observi ca sunt altii care vor sa faca legea in domeniu pe bani grei.Pentru voi exista decat sistemul privat de pompe funebre unde va recomand sa va asigurati deoarece este cel mai eficient in cazul vostru si o sa stiti cu siguranta unde o sa ajungeti.