Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Marian
Musafir

#426 RUSINE!!!!

2012-01-04 10:03

Inca de la inceputuri, SMURD si domnul doctor ROMAN Arafat, au fost priviti chiorisi de cei ce au tot condus destinele sistemului de sanatate din Romania. Acum....vor sa-l termine de tot. Inca, la inceputuri, s-a vrut si in orasul meu infiintarea pe baza de voluntariat a serviciului SMURD....Mi-am oferit serviciile...S-a facut rost de o masina special utilata, de un elicopter dar.....cineva acolo sus (la guvern) nu a iubit ideea. Le doresc celor ce vor desfiintarea SMURD, sa aiva nevoie de o interventie de urgenta in zone greu accesibile si...nimeni sa nu vina. RUSINE!!!!!


Musafir

#427

2012-01-04 10:03

Romani! Treziti-va! Nu putem sa fim de acord cu desfintarea unui serviciu care ne-a salvat un prieten, o ruda, un necunoscut de la coltul strazii!


Musafir

#428

2012-01-04 10:10

Sa speram ca se va intampla si ceva bun in tara noastra!!!!
Marian

#429 Re:

2012-01-04 10:13

#27: -

nu inteleg maghiara.....


Musafir

#430

2012-01-04 10:14

In ROMANIA de 20 de ani la TOT ce FUNCTIONEAZA se raspunde ci desfiintarea

Musafir

#431

2012-01-04 10:19

ar fi o prostie ca serviciul smurd sa se desfinteze,avem mare nevoie de smurd,e mai buna ca ambulantele ajunge mai repede la locul faptei si e mai sigur,sper ca sa nu se desfiinteze

Musafir

#432

2012-01-04 10:19

Sunt somer si nu se gaseste de lucru

Musafir

#433

2012-01-04 10:26

Spune nu desfiintarii SMURD !!!! Avem dreptul la viata !!!

Musafir

#434

2012-01-04 10:27

Incredibil ! Cat de cretini pot fi guvernantii astia !

Musafir

#435

2012-01-04 10:46

Macar asa sa protejam ce ne-a ramas.. Semnati petitia ! Va ia un minut, dar va poate salva viata. Niciodata nu stii pe cine vor ajuta echipajele SMURD - MAINE !

Musafir

#436

2012-01-04 10:47

Asa se intampla intotdeauna in Romania: cand se face un lucru bun pentru cetateni si bineinteles nu se duc bani in buzunarele parlamentarilor,trebuie sa gaseasca ei o solutie sa le intre un" alt venit", ca doar ce iau ca parlamentari nu le sunt de ajuns, iar cetateanul care abia mai ajunge cu banii la sfarsitul lunii trebuie sa plateasca, ca na , s-a gandit unul ca e mai destept,d cetatenii culeg banii din copaci !!!! Rusine !!!

Musafir

#437

2012-01-04 10:49

oare sunt sanatosi la cap oamenii astia din conducerea acestei tari ? nu cred
NotEvenClose

#438

2012-01-04 10:55

Chiar nu stiu cine a inventat chestia asta cu desfiintare SMURD. Voi chiar asa de retardati sunteti ca sa credeti asa ceva?! Nu pot sa cred asta. Toate astea sunt numai gaselnite ale lui Raed Arfat. Ce atata ii tineti parte? Nu stiti ca SMURD a plecat de la un sistem privat de asistenta medicala? Nu stiti ca dupa ce a ajuns acolo unde este a inceput sa loveasca in sistemul national de ambulanta si in toti oamenii buni de acolo? Nu stiti ca tot ceea ce face este doar ca sa desfiinteze el tot si sa detina monopol pe sistemul de urgenta din Romania? Nu stiati ca singurul SMURD ce va rezista mereu este cel de la Mures deoarece acolo SMURD are cei mai buni oamneni din tara? SMURD Mures este cel mai bun din tara deoarece acolo s-au concentrat cei mai buni oameni ai lui Arafat. In rest tot ambulanta vine la voi acasa sa va trateze de diverse si sa va transporte la spital daca e nevoie. Tot ce face Arafat este doar ca sa apere SMURD si sa inchida ambulantele. De aceea pune bete in roate peste tot si cred ca ar fi super fain ca sa lase pe drumuri mii de angajati ai ambulantei de stat. Asa ca aceasta petitie este o mare farsa si o mare.... nu am cuvinte sa ma exprim asa cum trebuie, iar faptul ca scriu aici nu imi permite sa folosesc un limbaj mai trivial. Va multumesc pentru atentie si sper sa nu se stearga acest post.

Musafir

#439

2012-01-04 10:55

Toate cazurile extreme de accidente sau oamenii care traiesc intr-un loc retras nu vor mai putea fi rezolvate!

Musafir

#440

2012-01-04 10:55

Romani trezitiva si protestati sub orice forma , dupa ce ni s-a luat cele mai elementare drepturi , ni se i-a si dreptul la asitenta de urgenta .Este doar "inceputul durerilor". Traim intr-un stat mofiot-criminal unic in europa -si asta pentru ca ACCEPTAM tot ce vor ei sa acceptam ,asta pentru ca nu ne opunem si nu avem optiunea de a REFUZA inventiile fasciste ale unor minti blestemate .

Musafir

#441

2012-01-04 10:58

Nu doresc desfiintarea SMURD
un_informat

#442 intrebare

2012-01-04 11:05

cand om invata oare sa nu mai credem tot ce se mananca? cand om invata oare sa nu ne mai lasam manipulati? nu scrie nicaieri ca se desfiinteaza SMURD-ul in noul proiect de lege. ci doar ca se permite infiintarea si altor servicii de urgenta private. se creaza competitie, nimic mai mult. la cum este formulata petitia, se vede clar manipularea de tip stefan gheorghiu si limbajul de lemn al USL-ului.
Sa nu uitam ca SMURD-ul a devenit ce este sub acest presedinte si sub aceasta "clica portocalie"...
invatati sa va informati inainte de a sari aiurea! :)

Musafir

#443

2012-01-04 11:06

ca fost asistenta si pensionara din 2003 ,SA NE SPUNA GUVERNANTII UNDE SE DUC BANII NOSTRII DIN ASIGURARI DE SANATATE. mai mult,FIUL MEU DE 30 ANI,UCIS PE 9 IUNIE 2006,IL LASASERA SA MOARE LA URGENTA CONSTANTA,MI S-A REFUZAT PLATA SMURD,SI MI-A FOST ADUS ELICOPTER AL JANDARMERIEI PENTRU A FI TRANSPORTAT PE 11 IUNIE LA FLOREASCA. MEDIC INCOMPETENT PE ACEST ELICOPTER SI FIUL MEU A FOST UCIS A DOUA OARA IN ZBOR. SUNT O PENSIONARA,CARE SA MA TINA DOMNUL IN CONTINUARE SANATOASA,DAR DORESC CA BANII CARE NI SE RETIN DIN ASIGURARI,SA NE ASIGURE ASA CUM TREBUIE SANATATEA. ASTEA VOR CA SI NOI CEI SANATOSI SA URMAM SA NE IMBOLNAVIM DE ATATEA NECAZURI.
NotEvenClose

#444 Re: intrebare

2012-01-04 11:07

#442: un_informat - intrebare 

 felicitarile mele esti super tare omule nici ca se pute mai bine zis


Musafir

#445

2012-01-04 11:10

fara cuvinte...

Musafir

#446

2012-01-04 11:16

Buna, sper ca SMURD-ul sa nu fie desfintat , daca o vor face , va fi vai de noi, au salvat multe vieti pana acum, si sper sa o faca si de acum incolo, nu va lasati incoltiti de lupii din Parlament...

Musafir

#447

2012-01-04 11:20

Lucrez in sistem si stiu cit de mult inseamna serviciul smurd ptr cetateni

Musafir

#448

2012-01-04 11:21

E TIMPUL SA LUAM ATITUDINE.

Musafir

#449

2012-01-04 11:23

D-nul Basescu vrea sa faca si acest rau. Acest om trebuie oprit de la distrugerile pe care le face.

Musafir

#450

2012-01-04 11:25

Tot ceea ce este in favoarea populatie se desfiinteza...Ce este mai presus ca sanatatea???