Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#251

2012-01-03 14:03

Sunt studenta in anul 4 la Medicina Generala in Iasi....si Medicina de Urgenta este ceea ce mi-am dorit de la bun inceput sa fac....Sunt si voluntar in serviciul UPU si abia astept sa pot lucra cu profesionistii de la serviciul SMURD...i-am vazut in actiune, am invatat de la ei in curusurile de prim ajutor am lucrat impreuna la aplicatii si este visul meu sa pot purta si eu uniforma SMURD......in -rimul rand semnez aceasta petitie pentru visul meu....si apoi pentru oamenii acestia atat de dedicati si de bine pregatiti care au salvat atatea vieti pana acum...

Musafir

#252

2012-01-03 14:11

Clasa politica romaneasca s-a obisnuit sa distruga totul.S-a format un reflex gen cainele lui Pavlov.Pana cand?????????

Musafir

#253 Re: Deschideti ochii !!!

2012-01-03 14:12

#248: - Deschideti ochii !!!

Sa ti fie rusine murdar ordinar ce esti! SMURD nu a fost nciodata privat sau SRL. Esti unul din viitorii privati cred! Cand nu ai argumente nu da in oameni care au facut ceva. Astfel de comentarii nu au ce cuata pe acest site.


Musafir

#254

2012-01-03 14:15

,,,,,,,E jignitoare aceasta decizie de desfiintare a smurdului ,,e o jignire la adresa poporului roman ,,,,,si asa s-au facut destule experiente ,,de cat suporta acest popor ,,,nu stiu ce ne-ar mai trebui ca sa treaca la omor in masa findca daca desfiinteaza ,,SMURDUL,,asta ne asteapta ,,moartea in numar mare in randul populatiei deja saracite de multele experiente cu tenta de genocid ale ,PDL--ULUI ,,,nimic se pare nu poate sa-i opreasca din avantul lor criminalistic ....as putea scrie zeci de randuri totusi stiu ca trebuie sa fim uniti si sa strigam in gura mare ,,,NU!!!!!!,,,NU DESFIINTARII SMURDULUI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ,,,DEJA SE PARE AU TRECUT LA DISTRUGEREA TUTUROR VALORILOR EXCEPTIONALE PE CARE ACEST POPOR LE-A CONSTRUIT IN TIMP CU OAMENI ,,ROMANI SAU NU ,,,DAR CARE SUNT DE FOLOS SI IN SLUJBA OMULUI ,,,,,,,SE PARE CA PRESEDINTELE NOSTRU NE CREDE EVREI SI VREA SA NE EXTERMINE ,,,,NU STIU CE E IN CAPUL LUI PACAT CA PRIN MINCIUNA A AJUNS IN CEA MAI INALTA FUNCTIE DIN STAT ,,,NICI CEAUSESCU CU SECURITATEA LUI NU INDRAZNEA SA TREACA LA ASTFEL DE REPRESALII,,,,LA ASTFEL DE EXPERIENTE CARE SA DECIMEZE UN POPOR INTREG PRIN DISTRUGEREA CELOR MAI SFINTE VALORI ALE SALE ,,,,,,,,DE ACEST ''''SMURD ''''NE BUCURAM DATORITA LII IASER ARAFAT/////NU STIU DACA I-AM SCRIS NUMELE BINE ,,,,DESI NU E ROMAN E UN MEDIC FFF BUN SI PROFESEAZA IN SLUJBA OMULUI NU SPRE DISTRUGEREA SPERANTEI DE VIATA ,,INAINTE CAND NU ERA SMURDU ASTEPTAM ACASA SI CATE DOUA ORE SA VINA CATE O SALVARE SI ASTA IN BURICUL CONSTANTEI ,,,SA-I MULTUMIM ACESTUI OM PENTRU INITIATIVELE SALE SI PENTRU CEA CE FACE SI IN PREZENT FARA SA CEARA IN SCHIMB NIMIC INAFARA DE PROFESIONALISM DE LA COLEGII LUI ,,,A INCEPUT LA TARGU MURES DAR A AVUT TEREN SI ACCEPTARE SI S-A INTINS IN TOATA TARA FINDCA E O AFACERE SA-I ZIC ??SAU I INITIATIVA CARE S-A DOVEDIT BENEFICA ,,CARE SALVEAZA MIII DE VIETI AFLATE IN DIFICULTATE ,,,TREBUIE SA NE GANDIM CE FACEM ,,,SA NWE GANDIM BINE FINDCA SUNTEM SARACI,,O NATIE SARACA NU ISI POATE PERMITE SA DISTRUGA CE A CONSTRUIT IN TIMP ,,,CEVA BUN ,,,FINDCA NU ARE SUPORT FINANCIAR PENTRU A PUNE CEVA IN LOC ,,,DE DEMAGOFGII SI DEMAGOGI SUNTEM SATUI ,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#255

2012-01-03 14:23

In ziua de 26 octombrie am avut nevoie de SMURD.SMURD-ul este cel mai bun serviciu de medicina de urgenta din tara asta,o spun in cunostiinta de cauza. nu trebuie sa dispara!!!!

Musafir

#256

2012-01-03 14:38

Era singura institutie la care redirectionam cei 2% din profitul firmei...

Musafir

#257

2012-01-03 14:47

In cazul initiativei desfiintarii acestui serviciu, orice comentariu este de prisos...

Musafir

#258

2012-01-03 15:15

Raul se face si atunci cand nu iei nici o masura impotriva lui. Nu desfiintarii SMURD.

Musafir

#259

2012-01-03 15:15

Avem si noi putine lucruri bune si vor sa nu le strice si pe astea ?
2012

#260 noul an

2012-01-03 15:16

Bai fratiilor ,vad ca multi se pling de preturiile mari ,salariile mici,desfintarea tuturor institutiilor care conteaza ,ca suntem condusi de oameni incompetenti ,da tot degeaba ce credeti ca se va schimba ? va zic eu oamenii care sunt la conducere ne vor vinde si ne vor desfinta tot si toata lumea va inghitii tot .Noul an va aduce mai multa foamete ,mai multa saracie ,mai multa ura pt cei care conduc tarisoara asta si pe ei ii doare in cot de mine de voi de oricare alcineva care scrie pe un forum nu se va schiba absolut nimic , si si daca vom reusii sa schimbam conducerea ,ce credeti ca vor face cei care vor venii la putere ? aceelasi lucru care il fac si actualiiiiiii ,vor fura si vor desfinta ,suntem in datorii pana peste cap si totul se duce pe apa sambetei este doar o chestiune de timp ,asa ca nu mai platiti nici o taxa si impotrivitiva tuturor deciziilor loate de guvern

Musafir

#261

2012-01-03 15:34

De ce nu invatam ca ar fi bine sa incetam a desfiinta ce e bun? Noi,romanii, cred ca e momentul sa ne insusim aceasta lectie.

Musafir

#262

2012-01-03 15:42

ABERANT!

Musafir

#263

2012-01-03 15:44

SMURD'ul a castigat respectul tarii intregi, inclusiv pe al meu. Nu pot sa sustin desfiintarea unui serviciu care FUNCTIONEAZA. Si inca foarte bine

Musafir

#264

2012-01-03 15:47

Trebuie sa luam atitudine impotriva desfiintarii acestui serviciu atat de util celor in suferinta!

Musafir

#265

2012-01-03 16:14

SMURD trebuie desfiintat pentru ca a ramas singurul serviciu medical care inca functioneaza????!!!

Musafir

#266

2012-01-03 16:20

..............

Musafir

#267

2012-01-03 16:24

Daca se infiinteaza un serviciu de urgenta privat,atunci bunicii nostri,oamenii in varsta,parintii care sunt in etate ce vor face?ce vor face din pensia lor mica,pe langa medicamente vor plati si acest serviciu privat?din ce vor mai trai atunci?sa se faca spitale private, dar nu serviciu de urgenta!!!!!!!!!!!oameni buni ganditi-va putin ce ar insemna asta!te lasa sa mori pe strada, pe jos, in casa scarii,etc.
Asa ceva nu se poate!Il sprijin si pe Dr.Arafat si ii transmit Domniei Sale sa nu se lase batut!Va avea intotdeauna sprijinul oamenilor mai ales a celor de lucreaza in UPU, Serviciul Medical de Urgenta Reanimare si Descarcerare,etc!

Musafir

#268

2012-01-03 16:26

ma intreb daca aceste semnaturi...ale acestei petiti si al altor zeci care circula pe net...sunt luate in seama de cineva, de cineva caruia ii sunt de fapt adresate indirect
semnam dar niciodata nu aflam daca le-a vazut apoi cineva

Musafir

#269 Re: ESTI UN MARE,FOARTE MARE PROST!

2012-01-03 16:38

#248: - Deschideti ochii !!!

AI VAZUT IN VIATA TA ACTUALA,NU TE MAI INTREB DE CEA ANTERIOARA SAU VIITOARE,FUNDATIE SRL?DE CE NICIUN DOCTOR DIN AIA CARE ZICI TU NU A FACUT NIMIC TIMP DE 4 GUVERNE SAU CATE ZICI TU CA A FOST ARAFAT LA CONDUCERE.STII MACAR PROSTOVANE SA TRADUCI FIECARE LITERA DE LA SMURD,FOSILA PDL-ISTA?CRED CA ESTI RUDA CEL PUTIN CU CHELNERUL IGAS SAU BRANCONIERUL IN LIMBAJUL VOSTRU PORTOCALIU DE KKT.ITI DORESC SA RAMAI INCARCERAT IN MASINA SI SA TE SCOATA MEMBRII PDL IUBITUL MEU GAY DINTRE FIARE CONTORSIONATE IAR ASISTENTA MEDICALA SA TI-O ACORDE BONA TA UDREA SAU ANASTASE SI SA TE OPEREZE BASESCU ASISTAT DE EMIL.FUCKER IMPUTiT!


Musafir

#270

2012-01-03 16:50

sunstin petiatia

Musafir

#271

2012-01-03 17:01

Cea mai aberanta chestie.Cum sa desfintezi SMURD.

Musafir

#272

2012-01-03 17:11

Am donat 2% din venit si voi da in continuare, felicitari SMURD

Musafir

#273

2012-01-03 17:14

SMURD este SINGURUL SERVICIU DIN ROMANIA CARE NE FACE CINSTE

Musafir

#274

2012-01-03 17:19

SMURD este un serviciu medical profesionist de care noi romanii avem mare nevoie.


Musafir

#275

2012-01-03 17:23

sa le dea dumnezeu,celor care au propus desfintarea, sa nu aiba parte de SMURD, ci de care mortuare ca alea sunt private