Cazul Ciorani, Prahova

Cazul Ciorani, Prahova / Anunțuri / Petitia "Cazul Ciorani" / Comentarii


Anonymous

#1

2021-03-17 12:45

Noi, cei care am discutat de crearea acestei petitii online, va multumim pentru implicare, pentru semnatura. Asemenea cazuri nu trebuie sa se mai intample, indiferent ca este caz minor sau major. Aceste biete suflete nu trebuie sa aiba de suferit de pe urma oamenilor.

Musafir

#2

2021-03-17 13:04

Trebuie oprita cruzimea fata de orice fiinta! Animalele merita tratate cu respect, intelegere si afectiune. Ele nu fac rau oamenilor din placere cum face omul cu ele sau cu alti oameni. VA MULTUMIM PENTRU IMPLICARE !
Eu

#3

2021-03-17 13:10

Sa speram ca se va face dreptate, nu mai vrem sa vedem asa ceva. 

Gabriela

#4 Iubim animalele !

2021-03-17 13:31

Ma bucur ca am aflat despre acest caz si am semnat.Monstrii care tortureaza animalele trebuie aspru pedepsiti.


Musafir

#5

2021-03-17 13:40

Cum doar o amenda ?
Virginia

#6 DREPTATE!!!

2021-03-17 15:27

Scursura societății, nu amenda să primească, muncă silnică în folosul societății să facă, muuult timp!!! Asemenea scursuri, nu au ce căuta în societate!

Jana Orascu

#7

2021-03-18 09:24

Acest individ sa fie neaparat pedepsit si toti care fac asemenea fapte abominabile. Cine se comporta violent cu animalele , maine poate omori un om. Sa nu toleram asemenea comportamente. Peopun pedeapsa tuturor celor care chinuie orice fiinta vie , cu legarea de maini si purtarea pe steazile satului , comunei sau orasului respectiv si toata lumea sa-i arunce cu pietre in cap.


Musafir

#8

2021-03-18 10:34

Este inadmisibil ce se întâmplă! Triburile din Jungla Amazonoană,sunt mult mai civilizate in ceea ce priveşte empatia față de animale şi,nu numai.In România,bestii bipede maltratează şi ucid animalele,inventând tot felul de noi torturi.Asta se întâplă de zeci de ani.Cele mai multe victime sunt: câinii,pisicile,cabalinele şi celelalte animale de povară,deşii nu sunt in totalitate scutite,nici celelalte.Toate acestea sunt posibile datorită legilor permisive şi,în majoritatea cazurilor,neaplicate deloc.

Musafir

#9

2021-03-21 13:42

Ma bucur. Sper sa fie pedepsit infractorul, conform legislatiei in vigoare.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...