PETITIE la Legea 410

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția PETITIE la Legea 410


Musafir

#1

2011-12-06 20:33

adevaratii luptatorii ar trebui sa o semneze.


Musafir

#2

2011-12-19 14:15

Vor plati pentru nedreptatea care s-a facut Revolutionarilor

Musafir

#3

2011-12-19 15:45

ma disponibilizat de la politia comunitara in2009 pe motiv ca am indemnizatie si am cu ce sa traiesc acuma astia a taiat indemnizatia. am rate la banci ce trebuie sa fac
ultimul soldat

#4

2011-12-22 22:34

am fost soldat in acea perioada la um 01270 focsani.miam facut datoria la acea vreme si am executat ordinele superiorilor.imi aduc aminte cum populatia bucurestiului,cerea ajutoru armatei!dupa 22 de ani armata nu mai este ce era in 89.dc?pt ca nu mai sunt bani pt faptul ca alti au vandut fabrici, combinate au vindut marea da marea au vindut tara au furat iar noi suntem poporul ce trage la jug da suntem niste vite scuze ce tragem la jug si ne multumim cu putinul pe care stapinul nil da.asa este in fiecare familie cind nu sunt bani e cearta cind sunt ttotul e bine!rusine!ultima fila de istorie alaturi de cei ca decebal iancu de hunedoare stefan cel mare cuza etc.am fost noi. filele cartii de istorie, a curajului sau inchis la pag 1989 cap 22.
victima P.D.L-ui, UDMR-ului etc.

#5

2012-01-02 11:35

Cred ca ewste timpul sa plateasca si ei!!!!

Musafir

#6

2012-07-16 15:17

in zilele revolutiei eram in pat cu barbate-miu;
in 1994 cu ajutorul unui luptator in revolutie foarte cunoscut la acea data si a senatorului care reprezenta luptatorii de la revolutie , au creat o poveste stiintifico-fantastica ca erau acolo, bla, bla si in acest fel au fost eliberate 4 certificate la acea data, bineinteles unor persoane care nu au vazut revolutia.Scopul era sa aiba reducerea impozitului si sa primeasca teren gratis;
acum ei primesc 17 mil pe luna pentru " sacrificii" , impostorii;
Revolutionarii?
Si care sunt adevaratii revolutionari? cei care au primit certificat imediat , ceilalti doar au fabricat probe ca la tribunal, ca asa se face si la tribunal, de aceea exista multe abuzuri intr-o corupta pana la maduva oaselor!


Musafir

#7

2014-10-23 09:53

Bonjour !!
Sint total perturbat de situatia penibila au facut rev.din .dec.1989 in care au ajuns cei care cu sacrificiul vietii lor,sa ceara mila ,,nepotilor,, vechilor comunisti si securisti ca:Boc, Ponta,Basescu.Sirbu etc.Cred ca sint si alte mijloace legale de protest mai eficace ca:- Adunarea-protest a tuturor luptatorilor din Rev.dec.1989 in Piata Libertatii din Bucuresti pina obtinem toate drepturile noastre.

Musafir

#8 Re:

2014-10-23 10:01

#7: -  

 

REALISTUL

#9

2015-03-11 15:35

OAMENII SI-AU RISCAT VIATA LA REVOLUTIE IN 1989 NU PENTRU A SPONSORIZA

1) FSN-UL SI CONTINUATORII COMUNISTILOR, TORTIONARILOR  SI SECURITATII;

2) SI FACE PARTE DIN PRESEDINTI DE ASOCIATII  AGREATE DE PARTIDE:

3) VESNICELE COMISII COSTISITOARE REPREZENTATE DE....:

4) SSPR-UL (SSMRLIC) PLIN CU SECURISTI, URMASI DE SECURISTI SI LOCURI CALDE PENTRU MEMBRII DE PARTID -- INSTITUTIE INUTILA CARE MANANCA FOARTE MULTI BANI PUBLICI, BATANDU-SI JOC DE ADEVARATII REVOLUTIONARI;

4) INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE CU PRESEDINTELE PE VIATA, HOTUL, DEVALIZATORUL- TORTIONARUL DE BAZA AL REVOLUTIEI SI ROMANIEI: ION ILIESCU, INSTITURIE SCUMPA, MINCINOASA SI MANIPULATOARE IN INTERESUL CELOR CARE DE 25 DE ANI JEFUIESC ROMANIA SI ASUPRESC POPULATIA.

5) IN LEGEA 341/2004, NU AVEA CE SA CAUTE "REVOLTA DE LA BRASOV DIN 1989"!

6) ACUM SE VREA SCHIMBAREA SENSULUI LEGII 341/2004  SI ADEVARUL REVOLUTIEI -- CA ACEASTA S-A DESFASURAT IN INTREAGA ROMANIE, NU NUMAI IN BUCURESTI SI ARDEAL!; CA RISCUL OAMENILOR A FOST ACELASI SI TOCMAI, ACOLO UNDE S-A REUSIT SA NU FIE DISTRUGERI SI VICTIME, ACEEA SAUNT ADEVARATII EROI!

iNSA IN ROMANIA EROII SUNT TOCMAI TORTIONARII!

INSA IN ROMANIA CEI CARE SUNT "DETINUTI POLITIC" SI SUFERA POLITIC SUNT TOCMAI CEI CARE ASUPRESC POLULATIA SI DEVALIZEAZA ROMANIA, FIIND INITIATORII SAU VOTANTII LEGILOR IN BENEFIVCIUL LOR SI AL CAMARILEI LOR MAFIOTE!

PARLAMENTARII ACTUALI (2015) SUNT COMPLICI LA CONTINUAREA GENOCIDULUI ASUPRA CIVILILOR CARE AU AVUT CURAJUL SA IASA IN STARDA IN 1989 SI NU S-AU INREGIMENTAT POLITIC, JEFUIND ROMANIA IMPREUNA CU SECURISTII, MAGISTRATII, GUVERNANTII SI POLITICIENII CORUPTI! 

PARLAMENTARII ACTUALI SUNT COMPLICI LA SCHIMBAREA ESENTEI LEGII 341/2004 PRIN FAPTUL CA INTRODUC O NOUA CATEGORIE DE "DETERMINANTI" SI MODIFICAREA MINCINOASA A PERIOADEI REVOLUTIEI, PRETINZAND CA ACEASTA S-A INCHEIAT CAND A PLECAT CEAUSESCU DIN CC ( NICI CAND A FOST ARESTAT)!

PENTRU "DOTTORE" PONTA GRATITUDINE INSEAMNA ALTCEVA DECAT RECUNOSTINTA 

PE SPATELE REVOLUTIONARILOR S-A CONSTITUIT UN ADEVARAT GRUP INFRACTIONAL ORGANIZAT  , CU 3 CAPETE

 

IN ROMANIA NU EXISTA CU ADEVARAT PARTIDE POLITICE, EXISTA "PROSTITUTIE" POLITICA SI IGNORAREA VOINTEI VOTULUI CETATENILOR PRI ORDONANTE DE URGENTA CARE DEVIN LEGI!