Anularea alegerilor prezidențiale.

Anularea alegerilor prezidențiale. / Anunțuri / Protest / Comentarii


Musafir

#26

2016-11-15 08:38

Am și eu o rugăminte. Să nu încurcăm Unirea cu fraudarea alegerilor!!!! Unirea va fi la timpul ei...Republica merită și trebuie să moară învingătoare! Hai să nu facem iar aceeași greșeală. Plahotniuc este persoana care trebuie huiduită pentru aceste fraudări, nu băgați Unirea și nu o murdăriți. Unirea nu se face așa prin profitare...

Musafir

#27

2016-11-15 08:39

Trebuie de trimis scrisori la toate instituțiile de învățămînt superior și licee să vină toți. Dacă vor ieși toți ei nu vor putea sancționa pe cineva... Cum a fost în 1989, 1992... Atunci au început copiii și apoi s-au alipit și întreprinderile... La toții le este frică să nu le eie bursa, să n-ui dee afară de la serviciu sau de la învățătură... Însă dacă vor fi prezenți macar peste 50% de prin licee, universități...., întreprinderi ei nu vor putea să facă acest lucru. În 1989, eu am învățat la liceul Ion Creangă din sec. Rîșcani al capitalei, ne adunam în fața liceului demonstrativ (învățătorii chipurile nu ne permiteau, au spus să luăm toată răspunderea asupra noastră), apoi mergeam pe jos pînă in PMAN oprindune la fiecare instituție de învățămînt și se alipeau la coloană: Politehnica, Liceul Cogălniceanu, Ștefan cel mare...., ASEM, COLEGIUL fINANCIAR...Chînd ajungeam în piață erau deja mulți... Și așa veneau coloane din toate părțile Chișinăului... Apoi s-au alipit maturii. Atunci am cîștigat. Trebuie de gîndit cum să facem și acum așa.

Musafir

#28

2016-11-15 10:45

Ieri aulipsit portavoce puternice. Nu se aude nimic. Baietii trebuie sa fie cativa care vorbesc. Vlad Biletchii nu poate vorbi permanent. Trebuie baietii sa-l ajute si sa-l schimbe. 


Musafir

#29

2016-11-15 10:48

 

 


Musafir

#30

2016-11-15 11:07

Italia va sustine!!! Forta!!!!

Musafir

#31

2016-11-15 11:23

Parisul vă susține! Bravo vouă că vă mobilizați! Înainte!


Musafir

#32

2016-11-15 11:53

vreau anularea alegerilor din 13 noembrie,pentru ca nu am putut vota din causa ca s-au terminat buletinele.vreau sa votes presedintele tarii mele.

Musafir

#33

2016-11-15 12:03

cum semnam?
Ion

#34

2016-11-15 13:27

Petitie initiata de PAS pentru anularea rezultatelor alegerilor. Puteti verifica pe pagina lui Maia Sandu Mobilizare!


Musafir

#35

2016-11-15 14:11

Sustin intru totul decizia persoanelor de buna vointa pentru care Adevarul, Justitia sunt valori ce (normal) stau la baza unei civilizatii demne de respect!

Musafir

#36

2016-11-15 16:21

Pentru declararia alegeri drept nule
oleg

#37

2016-11-15 17:43

cineva pur si simplu nui pregatit de a perdea destoinic-----------fieva jele de tarisoara asta----si fiti demni si la cistig dar si la perderi

Anularea alegerilor prezidentiale
Musafir

#38 comentariu

2016-11-15 21:03

Eu nu ma ocup cu politica, dar vreau sa imi impart sentimentele, de aia scriu acest comentariu aici. Eu personal nu stiu de fraudele de la alegeri, dar am vazut pe feisbuk multe postari cu filme si diferite materiale despre aceasta problema. Persoanele  responsabile se vor descurca, sper. De asemenea am citit foarta multa informatie despre activitatea lui Dodon, care vorbea de la sine, ca el nu merita sa fie votat. Dar, vad ca este proclamat presedinte. Iar astazi am ascultat adresarea lui Igor Dodon oponentilor sai si m-au cutremurat amenintarile lui: `nu va jucati cu focul`, nu faceti ca copiii sa fie carne de tun`...Cum se poate de spus asa ceva?...Un om cult si cumpatat, in om cu conceptii democratice, trebuie sa foloseasca toate mijloacele civilizate diplomatice ca sa isi apere biruinta, dar nu sa inceapa cu amenintari.  Un presedinte trebuie sa uneasca cetatenii tarii, nu sa ii dezbine si sa isi supuna prin frica si violenta oponentii. Si el a fost, din vorbele lui, 7 ani in opozitie, dar oare si lui i-au zis asa expresie: copii si carne de tun-ingrozitor! Pe linga faptul ca limbajul lui si in limba romana si in limba rusa si chiar in grai moldovenesc este de nivel stradal si nu mi-a placut de loc nivelul lui intelectual si etic in ultima dezbatere dintre el si Maia Sandu inainte de turul 2, din aceasta adresare a lui, pe care am ascultat-o astazi, descoper, ca el este si un om foarte agresiv, pentru care nimic nu inseamna sa aplice violenta, ca sa isi atinga scopul. Inca odata ma conving, ca am decis corect sa nu pentru el si am semnat petitia, ca nu il vreau presedintele meu, fiindca nu ma reprezinta. Are si el copii si de unde poate sti ca copiii lui vor ocoli soarta celor copii, pe care el este gata sa ii prefaca in carne de tun, doar ca sa is apere presedintia? iar cei, care l-au votat, ar vrea ca copiii lor sa fie prefacuti in carne de tun? Ingrozitor! Este un carierist crud fara inima, eu nu vreau asa presedinte tarii mele, chiar de as fi fost unica, care nu l-as fi votat. Foarte trist!


Musafir

#39

2016-11-16 06:22

Suntem in Iralanda va sustinem,nu dam miinele in jos.Ne vrem tara inapoi.


Musafir

#40

2016-11-23 16:18

Trebuie de protestat ca sa il bagam pe plahotniuc la puscarie in fata procuraturii generale si CNA si pentru demiteria lui dodon