Dreptate pt micutul Mattias

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Dreptate pt micutul Mattias


Musafir

#1851

2016-10-19 21:35

Semnez ca vreau drreptate pt micutul Matias e inuman ce se intampla in Romania.d-zeu sa il odihneasca pe ingerasul Matias.vremmmmm dreptate......

Musafir

#1852

2016-10-19 21:37

Nimic nu mai poate aduce pe Mattias parintilor si dragilor, dar vreau, vrem dreptate! Macar asta, sa fie feriti alti parinti de aceasta durere cumplita si ca niciunui copilas sa-i mai fie negata viata! Odihneste-te in pace, ingerasule. Gandurile si rugaciunile mele merg astazi spre familia ta, si spre tine. Stiu ca intre timp ce copilasul meu doarme langa mine, tu nu vei mai putea vreodata sa-i incalzesti pe dragii tai, si asta ma face sa mor in mine. Inima imi tremura de neputinta. Sper ca -daca exista ceva acolo sus- tu sa ai grija de parintii tai, sa ii intaresti!
Dumnezeu sa te odihneasca...

Musafir

#1853

2016-10-19 21:37

Mi-e scârba de acest sistem medical infect
care il avem mai ales la Suceava
Ioana

#1854 Sa facem dreptate micuțului

2016-10-19 21:39

Sunt si eu mama , efectiv am plâns ...Nu cred ca trăim in asa Rușine , in 2016!? Un suflet atât de mic si de scump , nu are nici o vina...Condoleanțe familiei si Bunul Dumnezeu sa aibe grija de sufletul micuțului !


Musafir

#1855

2016-10-19 21:41

Sa se faca dreptate pt ingerasi ca acesta

Musafir

#1856 Bună

2016-10-19 21:46

Bună, ma puteți ajuta vă  rog? Am nevoie sa datele părinților... Incerc să îi ajut dar am nevoie de niște date concrete... Numele părinților.. Un nr de telefon , o adresa? Va mulțumesc și pt orice informație v-aș fii recunoscătoare dacă mi-ați putea trimite un e-mail . Nagy.francoise91 yahoo.com.  Va mulțumesc încă o dată. 


Musafir

#1857

2016-10-19 21:47

Pentru ca vreau sa se facă dreptate ,am și eu un bebelus exact de 7 luni și îmi dau seama ce este în sufletul părinților aceia.

Musafir

#1858

2016-10-19 21:50

Urat,un suflet nevinovat ,inima lui a încetat sa bată din cauza unor oamenii neglijenți , cum puteți sa tratati asa niște micuții ,cum sa-i lăsați sa moară,sunt doar niște suflete nevinovate ,care mor pentru ca voi nu le dați importantă , n-am cuvinte sa descriu agonia,doar printr-un cuvânt ,,doctori din România "
In locul vostru mi-as da demisia,nu meritați sa fiți doctori ,ați facut un păcat mare,dar toate la timpul lor,totul se plătește .
Cum va puteți uita in oglinda cand știți ca din cauza voastră a murit un mititel ...Rușine

Musafir

#1859

2016-10-19 21:52

Buna ziua .As vrea o tara ca in afara cu de toata dar nu ne lasa hotii si banditi de politicieni.Se poate sa stiti dar intodeauna va fi un DAR::::( )

Musafir

#1860

2016-10-19 21:56

Eu nu Stiu pentru ce fac medicii ăștia școala și își aleg aceasta meserie dacă stiu ca nu sunt capabili sa salveze o viața a unui copil mic, care are o viața înainte și este frumos ca un îngeraș,oare nu se gândesc, ca intr-o zi o sa li se întoarcă toate!!stiu doar sa ia bani !!!rusine mare !!! Numai in postura mamei nu as vrea sa fiu doar când m-a gândesc m-a trec fiorii!!
matias

#1861 Re: pt mTias

2016-10-19 21:59


Musafir

#1862

2016-10-19 22:06

Așa se întâmplă din păcate în multe spitale iar medicii dau vina pe părinți sau își"astupă" greșelile între ei. Rușine să le fie si sa se facă dreptate pentru părinții copilului ca au distrus linistea si sufletul unei familii tinere si unui bebeluș minunat i s-au tăiat visurile si dreptul la viata

Musafir

#1863

2016-10-19 22:08

Am semnat pt imi doresc din tot sufletul, sa se schimbe ceva in tara noastra!

Musafir

#1864

2016-10-19 22:13

Sa se faca dreptate !!!

Musafir

#1865

2016-10-19 22:22

Vrem dreptate

Musafir

#1866

2016-10-19 22:24

E nevoie de o schimbare din partea medicilor.Am o fetita de 6 ani iar cand avea 6 luni am ajuns la spitalul din suceava si am fost tratata cu multa indiferenta si neglijenta din partea medicilor si fata mea la fel.Cine greseste e normal sa plateasca

Musafir

#1867

2016-10-19 22:24

Daca eram in locul mamei micutului nu stiu ce ii faceam ! Muream cu ei de gat ! Condoleante familiei si vreau o schimbare pt copii nostri!

Musafir

#1868

2016-10-19 22:26

Dumnezeu sa faca dreptate asa cum știe el mai bine pentru acest îngeraș care nu merita sa moara . Imi pare rau pentru părinți îndurerați cred ca durerea lor este atât de mare încât nu se poate descrie in cuvinte. Doamne ai mila de acești părinți si da-le putere sa treacă peste . Imi pare sincer rau pentru acest îngeraș . Cei care au omorât acest îngeraș si pe multi alți din erori medicale trebuie sa plătească cu închisoarea pe viata .

Musafir

#1869

2016-10-19 22:34

Si eu am un bebe si nu stiu ce as face daca mi sar intampla asa ceva , vrem o schimbare in tara noastra in sistemul sanitar, de asta am ales sa plec din tara si sa nasc intr-o tara care iti ofera tot sprijinul si tot ce e nevoie pt un copil , spitale curate amenajate cu tot ce trebuie , si prin urmare am fost asistată la nastere de o romanca care tot asa a plecat din tara unde e respectata si platita decent pt munca care o face .

Musafir

#1870

2016-10-19 22:37

Mi se rupe inima cum se poate pierde un suflet de copil nevinovat din cauza unor inconpetenti .ce durere poate fi mai mare ca asta sa pierzi puiul la 8 luni dintr-un lucru banal .

Musafir

#1871

2016-10-19 22:48

Sunt șocată....

Musafir

#1872

2016-10-19 22:59

Sunt mama si i-as calca in picioare dacă băiețelul meu ar pati ceva

Musafir

#1873

2016-10-19 23:03

În urma cu câțiva ani nepoțelul meu a făcut convulsie. ..a fost ca mort ....deși era în brațele mele și toată întâmplarea a fost chiar în fata unui spital din Oradea ...soțul meu a alergat cu el pe brațe în spital la orele 18 :00 ...în tot spital doar portarul...îl implora sa ne îndrume spre usa unui medic...răspunsul. ..NU MAI ESTE NIMENI ÎN SPITAL AU PLECAT TOȚI MEDICII !!!....Noi insistam sa ne îndrume la medicul de garda ca moare copilul în brațele noastre....răspuns ...A PLECAT ȘI MEDICUL DE GARDA !....Am sunat la salvare sa îl pună la aparate pana la un alt spital...răspuns. ..NU AVEM MAȘINĂ LIBERA !!! Întâmplător în strada a trecut o asistenta pe lângă noi ...văzând disperarea din sufletul nostru a cerut telefonu sa îi dau pe cei de la salvare...Răspuns. ..Avem masina dar nu avem medic pe mașină și șoferul nu știe ca sa facă. ..Apoi am apelat la cunoștințe foarte sus ...Avem luat masina cu care eram noi și fuga la spital...Avem de aruncate este ca deja eram așteptați în fata ușilor de la urgente întrebând dacă venim din partea domnului ....Avem de aruncate spus DA !!!...Au fost 7 medici pe noi , au umblat ca pe roata după noi și nepoțelul meu a scăpat cu viață. ..dar nu mai vreau asa medici nu mai vreau sa existe așa ceva ca medicii sa umble după pacient doar dacă primesc un telefon de sus ...nu mai vreau sa își facă meseria doar de frica cuiva...pe holu de la urgente era o fetiță care plangea , din câte am inteles era de o ora acol cu diabetul foarte mare dar nu o baga nici un medic în seama ...păcat !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-10-19 23:04



Musafir

#1875

2016-10-19 23:32

De ce.... preferam sa nu fiu nevoita sa o semnez!! De ce ... de ce s a stins acest sufletel ? De ce am ajuns ca doctorii din tara noastra sa nu isi mai dea interesul? Ce vina avea acest copilas pt ce se intampla in tara asta!?? Sa ne fereasca Dumnezeu sa ni se imbolnaveasca copilasii!!! Ca altfel ne mor cu zile !!! Rusine celor care voit sau ne voit se joaca cu niste suflete inocente!!!