STOP ABUZURILOR

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP ABUZURILOR


Musafir

#1

2011-08-16 11:28

initiativa este ok .

Musafir

#2

2011-08-17 01:10

anti ridicari

Musafir

#3

2011-08-17 10:00

STOP ABUZURILOR - ESTE INCEPUTUL...!

Musafir

#4

2011-08-17 15:07

Sunt impotriva ridicarii abuzive a autoturismelor. Locuiesc in Bucuresti sector 6, la o multime de cunostinte si mie personal mi s-a ridicat autoturismul din fata blocului.
lucian

#5 Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

2011-08-18 21:10

Daca masinile nu vor mai fii ridicate se va ajunge la situatia ca pietonii si alte masini sa nu mai aiba pe unde sa treaca pentru ca sunt soferi "romani si tigani" deci nesimtiti prin definitie care parcand blocheaza trotuarele sau parcand in intersectii si locuri pe unde soseaua e stramta bloceaza alte masini.

In forma actuala petitia este un mesaj egoist al miilor de soferi frustrati de faptul ca au avut de platit bani pentru ca le-a fost ridicat masina dar nu sesizeaza ca ridicate masinilor este de fapt un rau necesar. Stiu ca se mai fac si abuzuri pentru ca sunt locuri unde masinile parcate sunt efectiv vanate de acesti ridicatori de masini.

Asadar avand de ales intre abuzurile a sute de mii de soferi "romani si tigani" deci nesimtiti prin definitie si abuzurile unor ridicatori tot romani tot "romani si tigani" deci nesimtiti prin definitie dar mult mai putin numerosi mi se pare ca ridicare masinilor este un rau necesar si mai acceptabil ca sa nu blocam strazile capitalei si ale altor orase mari.

Musafir

#6 Re: Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

2011-08-22 09:48

#5: lucian - Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

Inainte de a comenta poate chiar citesti ceea ce scrie.

"Te-ai întors de la piaţă şi nu ţi-ai mai găsit autoturismul, deşi era staţionat într-o zonă care nu îngreuna circulaţia?"


Musafir

#7

2011-08-22 22:20

Felicitari Stefan Florescu

Musafir

#8

2011-08-25 17:17

felicitari ptr initiativa!
sa speram ca parlamentarii nostrii o vor dezbate si vota in aceasta sesiune si in anul acesta !

Musafir

#9

2011-08-27 11:58

LA TIMISOARA POLITIA RUTIERA NU FACE RIDICARI SI CONSIDERA RIDICARILE ABUZURI.COMANDDANTUL POLITIEI LOCALE ESTE UN HITLER. BANII COLECTATI SE DUC IN BZUNARELE UNOR PRIVATI. COMISIA DE CIRCULATIE DIN CADRUL PRIMARIEI ESTE FO MATA DIN OLIGOFRENI.

Musafir

#10

2011-09-08 13:22

Marimea taxei de ridicare a masinilor este un abuz. Daca banii ar fi fost directionati spre binele societatii : drumuri , parcari, fundatii oamenii strazii, copiii abandonati, spitale etc . acest protest n-ar fi mai existat....

Musafir

#11

2011-09-14 20:53

Este posibil ca un politist local sa imi dea o amenda de circulatie si trei puncte penalizare pentru incalcarea unui articol dintr-o Hotarare a Consiliului Local? Ma refer la celebrul 1 metru distanta? Ce se intampla cand trotuarul nu are decat 1 metru latime? In cazul acesta ar fi parcata pe carosabil si atunci ar intra sub incidenta legii rutiere. Deci, are politistul local aceasta calitate?

Musafir

#12

2011-09-15 10:09

foarte buna idee

Musafir

#13

2012-01-04 19:23

doresc sa iau legatura cu d-vostra.am o problema cu ENEL-ul care nu se mai termina.se poate face public cum fura si inseala aceasta socetate. consumatori(abonati)in special pensionari.sant handicapat dupa o operatie la colon de acum 2 ani(am stationat in spitalul municipal 8 luni). posibilitatile mele sant limitate in a ma misca in colectivitate, fiind purtator de DANSAC pentru stome abdominale.nu vreau sa fac un caz din acest lucru am puterea si taria sa lupt cu aceasta boala.timpul nu imi permite sa pot lupta si cu aceste hiene comerciale care a invadat romania si ne fura fara rusine ca in codru.va multumesc pentru intelegere si sper ca va pot contacta.un an bun cu inpliniri. MIHAI SIBICEANU.

Musafir

#14 DRUM DREPT SI LUMINA!

2012-02-11 19:01

Vă respect pentru poziţia luată şi vă susţin.
De asemenea, ar fi minunat, dacă ne-am uni forţele, pentru respect al OMULUI pentru OM.
http://www.petitieonline.com/aparand_femeia_aparati_viata_destul_pe_noi_cine_ne_apara
CU SINCERĂ PRIETENIE, maria c.

Musafir

#15

2012-02-11 19:07

Vă respect pentru poziţia luată şi vă susţin.
De asemenea, ar fi minunat, dacă ne-am uni forţele, pentru respect al OMULUI pentru OM.
http://www.petitieonline.com/aparand_femeia_aparati_viata_destul_pe_noi_cine_ne_apara
CU SINCERĂ PRIETENIE, maria c.

Musafir

#16

2012-04-24 20:21

Sa inceteze furturile legale din Romania
Razvan

#17 Re: Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

2012-04-24 20:28

#5: lucian - Petitia este prost gandita(ridicare masinilor e un rau necesar)

In aceasta petitie nu e vorba numai de ceea ce spui tu , de acord cu tine , dar cu mentiunea ca nu toti soferi sant asa , eu am patito si nu am incurcat pe nimeni chiar daca respect pietoni si pe celelalte masini , iar preturile care le cer sant nejustificate  si sati mai spun ceva peste 90% din cazuri sant castigate in instanta iar banii sant recuperati de la stat nu de la aceste firme ale apropriatilor din primarii , deci  mai gandestete si semneaza aceasta petitie care ne afecteaza pana la urma pe toti


Musafir

#18

2012-05-14 17:55

taxarea din piete sa se faca ca la aeroport, cu cartela ,angajatul respectiv nu elibereaza bon decit la cerere

Musafir

#19

2012-06-01 11:38

am ajuns din cauza unui accident de munca mutilat pe partea stanga fara un ochi cu placi de titanium pe cap pe fata si am nevoie de operatii pentru ca patronul nici nu ma baga an seama ca are bani si oameni mituiti si mia zis ca daca al deranjez o sa si ma omoare nr contact al meu 0744828875 am sunat si la televiziuni

Musafir

#20

2012-06-01 11:44

daca mati vedea cum arat cred ca vati speria mai mult arat a mai muta decat om dupa accidentul care sa antamplat la munca eu nu doresc asa ceva nimanui pentru ca sant mutilat complet plus ca am perdut un ochi cu celalalt nu vad pentru ca am +15 nr plus ca am si placi de titanium an cap si pe fata si am nevoie de operatiiestetice plus reconstruirea nasului si a ochiului stang
stii tu

#21 Re:

2014-06-27 11:22

#19: -

Imi pare rau de situatia ta dar ar fi trebuit sa inveti din ea si sa nu-ti bati joc de alti oameni teparule cu anunturi pe internet