Desfiintarea POLITIEI LOCALE BUZAU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfiintarea POLITIEI LOCALE BUZAU


Musafir

#1

2016-08-06 18:17

Deoarece mai bine de 70% , nu au nici un fel de pregatire in acest domeniu, sunt doar rude ale lui x de la primarie, y , varul lui x, z este un nepot care nu mai are servici, hai sa il prindem si pe el si tot asa, am reusit sa cunosc si sa am putina legatura cu mai bine de 160 din cei 320 existenti in 2014, si pot spune ca putini dintre ei mi-au inspirat incredere, este totusi un organ de stat, si este necesar sa aiba un minim de pregatiri atat fizice cat si cunoscatori ai limbii romane, sunt si oameni care au calitati, si nu vreau sa fiu rautacios, insa consider ca se poate face o selectie buna dintre ei, si sa se poata construi ceva,acesta este motivul meu, cu respect Cristi Michiduta.


Musafir

#2

2016-08-07 18:22

Majoritatea politistilor locali sunt niste burtosi ,cu aspect neangrijit,care odata ce s-au vazut cu uniforma statului se cred ceea nu vor fi niciodata.Nu au studii ,daca le ceri o informatie se uita la tine cu un aer de superioritate si oricum nu te ajuta cu nimic !

































Musafir

#3

2016-08-07 22:08

NU VAD SENSUL SI ROSTUL POLITIEI LOCALE.ZIC EU MAI BINE BAGATII PAZA DE NOAPTE PE STRAZILE ROMANIEI.ITI ESTE TEAMA SA IESI NOAPTEA IN CAZ CA AI O URGENTA.TOTI OAMENII BOLNAVI ,OAMENII RAU INTENTIONATI SUNT PE STRAZI SI PANDESC PRADA.

Musafir

#4

2016-08-08 04:44

Am semnat aceasta petitie la fel ca toti oameni care vor sa schimbe ceva in Romania . Inca ma judec cu politia locala de care am fost abuzat si amendat doar ca stateam e iarba . Ducetiva la vot oameni ca astia o sa ne curetete pe toti

Musafir

#5

2016-08-08 05:32

Consider ca nu au pregătirea necesara pentru a fi numiți polițiști, mai degrabă pot fi numiți trântori ce mănâncă banii statului.

Musafir

#6

2016-08-08 05:38

Sunt de acord cu propunerea , dar ar trebui sa se aplice pe plan national,nu doar in Buzau!

Musafir

#7

2016-08-08 05:59

fiinca sunt niste trintori analfabeti fara nici o pregatire pleava societati

Musafir

#8

2016-08-08 11:11

Iau banii degeaba din taxele pe care le platim cu totii si iau si spagi.Nu fac nimic.De exemplu sunt mana in mana cu toti tiganii care vand marfuri de contrabanda sau expirate in piata centrala. Primarul a zis ca vor disparea si sunt tot acolo cu tigari, sosete, bureti, dulciuri expirate si sunt si foarte agresivi daca le spui ca sunt expirate.Unde este politia comunitara ca asta e datoria lor? Ei fugaresc cate o batrana cu ceva zarzavat. Sau de ce nu merg frigiderele de la piata de lactate si luam branza si smantana acre, oua ....Ca sa nu se plateasca curent.Unde este politia comunitara? Ce fac ei de fapt? SA NE RASPUNDA CINEVA.

Musafir

#9

2016-08-08 16:57

Sunt de acord cu desfiintarea Politiei Locale !

Musafir

#10

2016-08-08 17:12

Pentru a elimina capusele statului de drept.
Pentru o mai mare siguranta a cetateanului.
Eliminarea abuzurilor.

Musafir

#11 anisoara

2016-08-08 17:38

traiesc din contributia noastra ,din taxe si impozite...si nici nu ii vezi stau ca sobolanii in masina,nu fac nimic jos politia locala !!


Musafir

#12

2016-08-08 19:14

La munca.....putorile.....Nu la urmarit batranici care vand un pic de marar....sa-si ia o bucatica de paine....Rusine....

Musafir

#13

2016-08-09 14:43

Acesti gardieni publici nunstiu altceva decat sa comita abuzuri, se folosesc doar numele de institutie ca politie si denumirea completa a acesteia, nu stiu sa discute cu cetățenii, nu stiu o procedura legata de o simpla legitimare a unei persoane, sunt platiti pt a face nimic pt societate, au dotari si anume masinile dacia duster,alfa romeo care merg cu ele se plimba nu patruleaza deoarece nu cunosc conceprul acesta ,nu este normal ca acesti oameni sa nu aiba o pregatire corespunzatoare si sa se folosească de termenul in sine de politist cand nu sunt in adevaratul sens al cuvântului

Musafir

#14 Denumire folosita abuziv

2016-08-09 15:34

Denumirea "Politie" apartine doar institutiilor care apartin de MAI. Gardienii publici sunt organizati sub forma de societati ce apartin de primarie.
Ei sunt condusi de directori si de secretare.
Scopul acestei false politii este adunarea de bani prin abuzarea cetatenilor si terorizarea acestora.
Au adunat sume mari din ridicarea abuziva a masinilor, amendarea batranilor sau amendarea soferilor de basculante.
Cetatenii trebuie sa ii dea in judecata pentru fiecare abuz, pentru fiecare amenda nejustificata. Judecatorii le vor da dreptate si vor obliga primaria sa plateasca despagubiri.
Opriti abuzul falsilor politisti si desfiintati masinile de facut bani ale primariilor.


Musafir

#15

2016-08-09 17:50

cea mai mare bestie cunoscuta este aceasta politie
puiadu

#16 poliusu

2016-08-09 17:51

trebuie distrusa complet


Musafir

#17

2016-08-09 17:55

Întreaga politie locala de la nivel national trebuie desfiintata......se poate si trebuie suplimentat cu personal de la MI

Musafir

#18

2016-08-09 19:10

Nu se ocupa aproape deloc de ordinea publica. Cine alunga batranele care vand o legatura de patrunjel ? Ii vezi cel mai des in piete si in trafic !!!

Musafir

#19

2016-08-09 19:30

nu este eficienta

Musafir

#20

2016-08-09 20:56

Nu am vazut sa falca nimic pentru ordinea si linistea publica. Practic exista doar cu numele pentru cetateni.

Musafir

#21

2016-08-09 21:11

findca sin de acord cu desfintarea politiei locale niste mizerabili care sint platiti de noi

Musafir

#22

2016-08-10 11:06

da doresc desfintarea politiei locale reducerea celeilalte politi ca in germania i poti numsara pe degete dar poti merge noaptea 10 km pe bicicleta nimeni nu ti face nimic putini daer politistii nu multii care nu fac nimic doar iau si dau cu va rog buletinul nu pot oprii un rrom european sa NU TI STRICE O SARPANTA SI EU CA CONTRIBUABIL AM PLATIT BANCA COMISIOANE DOBINZII PENTRU EL I IC SARU MINA TIGANE NU TE SUPAR EI SINT TARII NU POLITIA

Musafir

#23

2016-08-10 12:30

Are atribuții preluate de la poliția naționala si jandarmerie, nu dispune se scoli de pregătire pentru personal, dar consuma resurse suplimentare locale. Mai mult aplica amenzi ce țin de activitatea poliției naționale Ex: staționarea interzisă, staționarea in locurile amenajate pentru taxi ( eronat, domeniul public aparține tuturor si nu doar pentru taxiuri) taxiurile in schimb staționează oriunde si opresc oricum, etc. Poate fi o lista lunga care sa aducă argumente pentru desființarea acestei entități care a fost creată din structuri de paza de la întreprinderi si instituții publice.

Musafir

#24

2016-08-11 11:32

De acord cu petitia insa este necesara o petitie pentru desfiintarea politiei locale la nivel national, mai exact pentru abrogarea legii politiei locale nr.155/2010

 


Musafir

#25

2016-08-11 14:53

Sunt niște analfabeți si needucați. Mai mult, sunt șpăgari si fără discernământ