INTRODUCEREA PEDEPSEI CU MOARTEA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția INTRODUCEREA PEDEPSEI CU MOARTEA

nico79

#1

2011-11-15 16:07

Numai Dumnezeu poate lua viata unei finte pentru ca El a dat viata ...cine suntem noi ca sa semnam pentru ridicarea sufletului unui om? Sufletul dupa moarte merge in iad daca i-l ia diavolul si in rai daca il ia Dumnezeu(doar in unul din aceste locuri poate ajunge)...noi de fapt nu avem putere sa luam viata cuiva ,suntem condusi de Harul Sfant sau de ispita....SI daca nu esti credincios gandeste-te la riscuri...in cazul in care crezi nu ai decat de castigat un loc in Rai dar daca nu crezi risti sa ajungi in Iad.
suntsimpla

#2 semneaza aceasta petitie si iti asiguri un loc meritat pe lista diavolului

2011-11-15 16:15

Noi suntem cu puteri limitate ,in viata aceasta ne ajuta Dumnezeu sa realizam fapte bune sau ne ispiteste diavolul sa facem fapte rele.

Musafir

#3

2011-11-22 17:55

Sa se introduca pedeapsa cu moartea. toti cei certati cu legea se vor gindi de doua ori inainte de a gafa.

Musafir

#4

2012-01-10 12:53

sunt de acord cu aceasta pedeapsa. dar moartea nu trebuie privita si simtita ca pe o eliberare, in sensul sa fie ceva rapd. pedeapsa sa fie exemplara sa nu mai indrazneasca si altii sa faca.

Musafir

#5

2012-03-07 16:44

De acortd cu reintroducerea pedepsei cu moartea pentru criminalii in serie, pentru pedofili si alte infractiuni contra persoanei.

Valentin
Stefan

#6

2012-09-14 14:07

Un criminal care păraseşte puşcăria în cele mai multe cazuri va ucide din nou ! Să platească cu viaţa pentru crimele lui, după o certetare care înlătură orice dubiu în privinţa vinovăţiei . Astfel se va face dreptate şi vor fi salvate viitoarele victime nevinovate .
Un om

#7 da, introducerii pedepsei cu moartea

2013-03-03 16:14

Pentru cei care abandoneaza bebelusi pe coclauri si nu in institutii specializate, pentru pedofili, pentru criminali, pentru violatori....da! Inainte de a veni cu raspunsuri prost intelese din Biblie, ganditi-va: faptul ca nu indepartam din societate raul comis impotriva umanitatii si valorilor ei, inseamna ca primeste girul nostru!

Alt musafir

#8 Foarte bine!

2013-05-10 09:31

Sa se introduca. Suntem cu puteri limitate? Ne ajuta Dumnezeu sau ne ispiteste Diavolul? Numai Dumnezeu poate lua viata? Ok! Cel care ucide este un Dumnezeu? N-as crede. Este ispitit de Diavol? Sa se duca la el, atunci. Sau sa se duca sa isi ceara iertare de la victima. Daca se poate intoarce de acolo, inseamna ca l-a iertat Dumnezeu, sau victima. Cu puterile astea limitate, atat putem face. Cu puteri nelimitate, aducem victima inapoi, sa hotarasca singura ce face cu criminalul. Scuze de cacofonia "face-cu". De ce sa muncesc eu sa stea ei ca imparatii prin puscarii, pe banii mei, iar cand ies sa am sansa sa ma si omoare, doar pentru ca ei nu cunosc alt fel de viata decat pe cea din puscarie, pe banii mei? Sau condamnare pe viata, la munca silnica, nu la stat degeaba. Sunt atatea de facut in tara asta... Pedepsele sunt mult prea blande. Nu e introdusa nicaieri in Europa? Nicaieri in Europa nu sunt atatia criminali si hoti ca la noi, iar daca sunt, majoritatea sunt tot de-ai nostri. Sau sa-i trimitem sa se spele Europa cu ei pe cap? Am scris cam mult, dar am si mai multe de spus...

Musafir

#9

2013-05-30 08:18

ochi pentru ochi,dinte pentru dinte!
pipo40

#10 de acord

2013-07-16 05:30

Vreau lucrul asta pt ca in Ro sa intrecut limita bunul simt!
marcqwan

#11

2013-08-23 14:29

OAMENI ILOGICI , CUM E DICTATORUL ASTA DE VOICULESCU CARE VREA PEDEAPSA CU MOARTEA IN EU , VRA S AFIE URMATORUL DICTATOR IN EU ; OAMENI DACA VREITI SA TRAITI FARA CRIMINALI SI VIOLATORI SI CEI DEGENERATI IN GANDIRE SI ACTIUNILE LOR ; OPRITIVA SA MAI FACETI COPIII NEDORITI , SI S AVA INMULTITI CA IEPURI , PT CA DE AICI CRESC TOATE PROBLEME SUPRA POPULARE PLANETEI CU OAMENI , ADUCE PROBLEME SI CRIMINALITATE MARE , PT CA NU TOTI AU SLUJBE SI NU TOTI AU O VIATA DECENTA SI DE AICI CEI CARE AU MAI MULT O SA FIE TOT TIMPUL VANATI , FURATI SI OMORATI DE CEI CARE NU AU NIMIC ; DECI FACETI COPIII NUMAI DACA SANTETI CAPABILI MENTAL , FIZIC SI FINANCIAR , NU II FACETI DIN PROSTIA SI CREDITELE VOASTRE FALSE CA DUMNEZEU VA PUNE SA VA INMULTITI CA SOARECEI SI DUPA AI SA VA OMORATI INTRE VOI OR S A INTRODUCETI PEDEAPSA CU MOARTE , CA E FALS , ABERANT SI ILOGICA , IN SEC 21 SA VA GANDITI LA ASA CEVA !!!!DECI VOICULESC E UN PRIMITIV CU 100 DE ANI IN TRECUT DE TRIB !!!PEDEAPSA CU MOARTE O APLICA CEI LIPSITI DE O GANDIRE LOGICA SI CU GANDURI FALSE SI LACOMIE PT PUTERE SI CONTROL !!!!

Musafir

#12

2013-08-23 17:18

asa sa ne ajute bunul dumnezeu???/ baaaa idiotule dumnezeu te ajuta sa omori pe cineva ??? esti religios si in numele religiei vrei sa omori oamnei baa schizofrenicule ? toata razboaiele de la idioti ca tine au inceput de cand e lumea ...mori tu du-te dracu
Catalinul

#13 DA pedepsei cu moartea!

2013-10-06 18:51

Reintroducerea pedepsei cu moartea este oportuna in incercarea de a starpi mafia si coruptia generalizata, tradatorii si vanzatorii de tara, violatorii si hotii care au adus Romania la sapa de lemn.
Cristi

#14 Re:

2014-02-04 16:02

#1: nico79 -

Nu il baga pe Dumnezeu in treaba asta ... mai bine risti sa ajungi in Iad decat sa nu apuci sa te bucuri de viata de pe Pamant pe care ti-o pot lua criminalii, pedofilii, violatorii ..


Musafir

#15

2014-02-08 17:21

Este nevoie urgenta de introducere in Lege a acestei PEDEPSE !!
Nu se mai poate trai in societate alaturi de criminali, violatori, pedofili, traficanti de droguri, cocalari, tigani, si hoti.
Trebuie curatata tara de urgenta !!

Musafir

#16

2014-02-12 06:38

SUNT DE ACORD CU INTRODUCEREA PEDEPSEI CU MOARTEA PENTRU CEI CE UCID CU DISCERNAMANT SI PENTRU VIOLATORI
Anonim

#17

2014-03-05 17:54

Moarte pentru moarte.Scurt.

Musafir

#18

2014-04-26 17:14

Un sondaj de opinie realizat în 2010 de Asociaţia Pro Democraţia a arătat că 91% din românii chestionaţi ar fi în favoarea reintroducerii pedepsei cu moartea dacă ar fi chemaţi la un referendum pe această temă.

Musafir

#19

2014-09-23 07:01

Nu sunt de acord. Este dovedit faptul ca justitia noastra are lacune si poate fi acuzat cineva nevinovat. Mortul de la groapa nu se mai intoarce. Insa poate fi condamnat la carcera. Moartea nu este un chin decat cateva minute. Pe cand inchisoarea poate fi un chin de o viata

Musafir

#20 Re:

2014-11-20 21:10

#19: -  

 Catre autorul petitiei,

Cred ca ai baut o votca inainte de a formula petitia, inainte de a se aproba pedeapsa capitala ar trebuii ca justitia sa fie perfecta, iar eu mai cred ca suntem departe de a avea o justitia perfecta, vor fi omorati cei care sunt cei mai slabi si nu se pot apara in fata legii, cum sunt cei cu venituri minime etc. Mai bine du-te si mai bea o votca juristule sau ce zici tu ca esti.:)))


Musafir

#21

2014-11-26 21:56

Buna seara,
Stimati conducatori ai Romaniei, va rugam sa reintroduceti pendeapsa cu moartea si sa o aplicati pentru toti criminalii si pedofilii din Romania!

Musafir

#22

2014-12-09 17:51

Sper din toata inima ca aceata petitie sa fie acceptata.

Musafir

#23

2014-12-09 18:36

Sa faceți ceva sa nu mai fie atâția criminali ,mulțumesc
Bibicul

#24 Re: Re:

2014-12-09 19:03

#14: Cristi - Re:  

 Ce se intampla cu un televizor dupa ce s-a stricat si a fost aruncat la groapa de gunoi ? Asta se intampla si cu un om. Ce a murit, mort ramane. Nimeni nu-l mai invie. Religia este o carte de povesti evreiesti care are rolul de a introduce in societatea omeneasca o minima morala- cele 10 porunci. In rest toata maimutareala popilor are un scop meschin : stoarcerea de bani a vulgului caruia i se vinde ceva ce nu exista si anume speranta intr-o viata viitoare ,dupa moarte, fara griji si fara dureri. Depinde de fiecare individ ce vrea sa creada : adevarul sau fantasmagoriile popilor. Oricum pedeapsa cu moartea pentru pedofili, violatori , criminali ar stavili amploarea pe care au luat-o in ultimul timp aceste infractiuni abominabile.


Musafir

#25

2015-01-26 17:40

pedeapsa cu moartea prin tortura ar trebui aplicata tuturor tradatorilr de neam si tara..., si-au facut legi blande pentru tradare dar sa nu uite ca suntem inca aici...!