Morometii la subiectul 3 la bac

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Morometii la subiectul 3 la bac

Păreri

#801 Re:

2016-07-04 19:22

#793: -  

 Foarte adevărat si tu care e înca o problema în tara asta dacă tot o luam pe caile astea cu mec si cu romani si etc  toți cauta sa ne înjunghie pe la spate în loc sa ne ajutam și sa vadă binele în tot toți banii aia ba ca suntem niște inculți ba ca sunt handicapați și nimeni nu cuvinte frumoase gen nu at-i făcut bine dar meritați o răsplată pentru ce ați făcut 


Musafir

#802

2016-07-04 19:22

Avand in vedere ca site-ul asta nu te lasa sa fii contra unei petitii:

http://www.petitieonline.com/nu_morometii_la_s3

 

..


Musafir

#804 Ilie Moromete

2016-07-04 19:24

Sa picati toti!!! Cu tot cu Morometii vostrii

Ale

#805 Re: Re:

2016-07-04 19:25

#349: Neutru - Re:  

 Comentați aiurea informativa mai întâi , actinea romanului se petrece in perioada interbelica !!!!! Romanul a debutat in perioada postbelica ! Ai citit Ion o data si te crezi mare deștept ! Sunt mii de copii care au scris Moromeții , insemna ca toti suntem prosti ca am scris asta ? Mai prost educat esti tu ! 


Musafir

#806 hahahaha

2016-07-04 19:25

stergeti naibii petitia ca va faceti de ras... 

#postbelic pana la moarte

#807

2016-07-04 19:25

Oameni buni si dragi, nu stiu in ce carte, pe ce site sau ce ati aflat de la profesorii de romana/istorie. Ideea e ca la BAC nu va cere nimeni sa ziceti ce stiti despre actiunea unui roman din perioada interbelica. Ci in ce perioada a aparut acesta. Inteleg ca sunteti suparati, frustrati si asa mai departe, ca si eu as avea aceasi stare, dar de ce incercati sa schimbati ceva imposibil? Marin Preda, Dumnezeu sa-l odihneasca, a putut povesti despre ce s-a intamplat inaintea razboiului si in timpul acestuia, dar daca il scotea acum, tot interbelic l-ati pune? Nu inteleg absurditatea acestui subiect. Cu totii vrem nota mare in BAC, dar atata timp cat stapanesti materia, confuzii de genul nu ar avea de ce sa existe!

Krissu

#808 Interbelic pe naiba.

2016-07-04 19:26

Ratatilor ! Mi-e scarba de voi si de pretentiile voastre.

Hahahaha

#809 Re: Marius din Mariuzana

2016-07-04 19:26

d

#810 Re: Re: Re: INTERBELIC

2016-07-04 19:26

#147: - Re: Re: INTERBELIC 

 Ambele romane sunt postbelice. Si la multe licee se studiaza in paralel cele doua volume. 


Musafir

#811

2016-07-04 19:27

In cerintele subiectului 3 de la bac nu spune ca romanul trebuia sa fie scris in perioada interbelica , ci doar spune despre trasaturi care fac posibila incardarea romanului interbelic in acea perioada.Deci ca atare Ministerul Educatie a dus in eroare elevii cu aceasta interbeliune.
ilieeeee

#812 Subiectul 1

2016-07-04 19:28

si eu am gresit un exercitiu la Subiectul 1, dar totusi sper sa se reformuleze cerinta in functie de raspunsul meu.

Anonim

#813

2016-07-04 19:28

Bai jeguri de oameni cu totii am invatat ,daca nu invatau nu stiau sa scrie nici Morometii, numai spuneti voi ca v-ati saturat de tara asta ,noi ne-am saturat de voi oameni de 2 bani . Daca nu va convine nu semnati si gata. Toti meritam o sansa . Speram sa reusim  . SUCCES!!!


Musafir

#814 Re:

2016-07-04 19:28

#807: #postbelic pana la moarte -  

 Cu totii vrem nota de trecere NU nota mare asta nu intelegi.

Păreri

#815 Re:

2016-07-04 19:29

#807: #postbelic pana la moarte -  

 Deci tu pana în acest moment de când ma aflu pe acest forum ai fost cel mai calm și nu ai înjurat și ai explicat totul într-o maniera frumoasa te admir ești diferit 


Musafir

#816 petitie!!

2016-07-04 19:29

Eu n-am stiut ce sa scriu si am povestit despre viata bunicii. Mi se puncteaza si mie ceva ca totusi am scris 3 pagini, m-am chinuit acolo :( nu e corect sa nu-mi puna nimic...


Musafir

#817 Re: petitie!!

2016-07-04 19:31

#816: - petitie!! 

 Da, adevarat ar trebui sa puncteze si sa diferentieze pe cei care au scris fata de cei care nu au scris absolut nimic si sa nu le dea la amandoi 0 puncte. 

Banana

#818

2016-07-04 19:31

Semnati pentru incultura ! 


Musafir

#819

2016-07-04 19:31

Este o greseala dar nu una foarte gravă.
Denisa

#820

2016-07-04 19:32

Nu stiu ce sa zic, pentru ca ma simt stanjenita de faptul ca traiesc intr-o lume de cacat. Pentru ce e bac daca fiecare scrie ce si cum vrea? In primul rand, incepand din clasa a IV-a, invatam ce e antebelic, interbelic, si postbelic.. Anul publicatiei conteaza. Am citit de cateva minute un articol in care se specifica "Consideram ca trebuia specificat clar ca este vorba despre o perioada istorica, nu despre barul Interbelic din Bucuresti. De unde sa stie copilul despre ce e vorba?". Adica pe bune? Cocoana, trimite-ti pruncu la scoala si pune-l sa invete, nu tot iti ridica odrasla in slavi, ca-i vai de capul sau. Ma daca esti prost..du-te-n puii mei si nu semna foaia aia de inscriere in bac!! O generatie de copii retardati si cacanari pentru care parintii fac tot! Cum sa fie vorba de o crajma din capitala intr-un eseu la literatura romana? Nu mi se pare deloc normal ca noi, cei care am invatat si ne-am incadrat in cerinta, sa fim punctati la fel ca toti idiotii! Aceasta petitie nu-si are rostul, denota doar prostia si lipsa de studiu de care ati dat dovada! Daca ati fi luat in serios acest examen, nu ati fi gresit. Tara lui Papura Voda.. Fiecare facem ce ne trece prin cap si dupaia ne plangem ca prostia doare si ne cerem drepturile!! Cerinta era clar specificata.. real: roman interbelic, uman: roman psihologic.. Acuma sa ma ierte Dumnezeu, daca s-ar putea, ati vrea sa dea altcineva acest examen in locul vostru si voi sa primiti laudele. O Romanie de rapa, si o generatie de besinosi care inafara de a cunoaste toate crajmele orasului, nu stiu altceva, iar pe urma ne plangem ca suntem taxati! Urat, urat de tot.. mi-e mila de unii..asta e


Musafir

#821 Re: Re: penibil

2016-07-04 19:32

#261: Diana - Re: penibil  macar nu au scris moara cu noroc si au facut petite sa accepte moara cu noroc ca roman !:))

 


Musafir

#822 Re: Re: Re:

2016-07-04 19:32

#805: Ale - Re: Re:  

 Da, asta inseamna.

Anonim

#823 Re:

2016-07-04 19:34

#803: ADRIAN -  

 Muie sa iei baaa jegule .


Musafir

#824 Re: Re:

2016-07-04 19:34

#349: Neutru - Re:  

 Nu pot sa cred asa ceva. Ca de obicei, in tara asta oamenii se lupta pentru ceva ce e clar NEDREPT. Faceti petitii ca sa ce? Sa vi se aprobe impertinenta? Data viitoare cascati bine ochii, ce ati fi vrut sa se dea, mai usor de atat?


Musafir

#825 Re:

2016-07-04 19:35

#820: Denisa -  

 Bai, pulifrici exista o diferenta intre a scrie CE vrea si a scrie Morometii in loc de ce altceva trebuia.Mi se pare perfect normal si subiectul 3 ar trebui sa fie la alegere din cele 17 subiecte posibile, mult mai simplu. Trece toata lumea , fiecare invata un subiect si totul e perfect. Da adevarat sunt o rusine aia care nu scriu absolut nimic la subiectul 3 sau il scriu in bataie de joc.