Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate


Musafir

#2201

2016-06-30 12:55

pentru ca doresc ca romanii care lucreaza cinstit in Anglia sa fie respectati.

Musafir

#2202 Re:

2016-06-30 12:56

#38: -  

 


Musafir

#2203

2016-06-30 12:57

Pentru egalitate de sanse si drepturile omului! Jurnalistii Antena 3 au dat inca odata si de nenumarate ori dovada ca lor le pasa de cetatenii romani atat din tara cat si din diaspora! De altfel cred ca 75% din cetatenii de rand care traim SI MUNCESC CINSTIT in Romania au rate la banci platitori de taxe si impozite la stat etc. Da avem si noi rude, prieteni etc, plecati peste granitele tarii !!!! Oare ma intreb!!! De ce au plecat concetatenii nostrii in diaspora..... ERA FOARTE BINE IN ROMANIA!!!!!!!!!!!!!! Imi aduc aminte vorbele Expresedintelui Basescu inainte de austeritate in luna mai - iunie 2010 ..(acum austeritate iunie 2016 hmmm..!) ROMANIA E O TARA SECOND HAND! De mana a doua!!! cui nu -i convine poate sa plece din tara!!!! se referea la medici si alte categorii sociale!!! UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE! EL AR MAI PUTEA FACE DREPTATE IN TARA ASTA!!!!!!!!!!!!!!!!
multe mai sunt de spus..... dar inchei cu citatul "SPERANTA MOARE ULTIMA"

Musafir

#2204

2016-06-30 12:58

Am un baiat de 32 de ani care lucreaza in Londra de 2,5 ani. A invatat mult pentru asta, a facut un MBA la INSEAD, a fost recrutat de o firma mare de consultanta, BCG, iar acum lucreaza la un start -up de succes, in care a investit multi bani. Brexit-ul i-a dat peste cap toate planurile

Musafir

#2205

2016-06-30 12:59

LA CAT MUNCITI SI STATI PRIN STRAINI,AVETI NEVOIE DE
DREPTURI GARANTATE,DRAGI ROMANI

Musafir

#2206

2016-06-30 12:59

Cred ca este printre putinele modalitati de a protesta in fata nedreptatilor la care este supus poporul roman in marea "familie" europeana.

Musafir

#2207

2016-06-30 13:00

Nepotul meu lucreaza legal, de cativa ani, in Londra. Munceste din greu, departe de familia lui, pe care o vede o data sau de doua ori pe an. Lui si tuturor romanilor care muncesc si platesc taxe in Marea Britanie li se datoreaza respect si recunoasterea drepturilor ca oricarui cetatean stabilit acolo.


Musafir

#2208

2016-06-30 13:00

Pentru ca suntem cetateni ai UE, avem drepturi si obligatii.

Musafir

#2209

2016-06-30 13:06

In M area Britanie lucreaza mii de Romani, printre ei se afla si fiul meu care lucreaza corect, legal si-si plateste toate taxela catre stat.El a plecat din tara lui cu incredere ca este un tarim al respectului,al ,democratiei,al sigurantei si al respectului.Fac un apel catre Domnul Prim Ministru sa ia o decizie ,rapida si respectabila si sa ia masuri care sa le ofere romanilor aflati in Regatul Britanic un statut egal cu cetateni Britanici, sa aive protectie si siguranta si discriminarea xenofobe, verbale si violente.Domnule Prim Ministru, contam pe reactia rapida si am dori sa avem siguranta ca toti romani vor fi ca si pina acum niste parteneri de incredere.

Musafir

#2210

2016-06-30 13:11

Fiica mea locuieste si lucreaza in Marea Britanie.

Musafir

#2211

2016-06-30 13:12

Am prieteni care lucreaza de mai bine de 10 ani in "Regatul Unit", chiar doctor si avocat. Si cativa fosti colegi englezi care n-au avut nici un repros la adresa romanilor din Anglia. Unii fac diferenta intre strainii care lucreaza si tiganii de orice nationalitate.

Musafir

#2212

2016-06-30 13:13

Parlamentarii europeni ce pazesc in consiliul europei. Tot noi din tara sa actionam. Salarul de parlamentar stiu sa-l ia .O pozitie in consilul europei nu pot sa ia. Sa vad de ex. greva foamei in parlamentul european pentru iresposabilitate poporului englez. Cum isi permit.

Musafir

#2213

2016-06-30 13:14

Am doi copii aici,in Marea Britanie.unul e scolar,altul e student.eu singur lucrez din zori pana seara tarziu.nu am bineficii.singura platesc casa,taxele si a.m.d.vreau sa fiu sigura pentru viitorul copiilor mei!!! Vreau sa aiba posibilitate sa invete,sa aiba o profesie demna,care sa le permita sa aiba un trai decent!!!vreau sa am dreptul la munca aici,in Uk.

Musafir

#2214

2016-06-30 13:23

Copiii mei lucrează în Londra.

Musafir

#2215 Re:

2016-06-30 13:28

#1: -  

 propun sa fim demni si sa parasi cu totii UK si sa ne bucuram de drepturi si egalitate in tara noastra muma


Musafir

#2216

2016-06-30 13:32

pentru ca lucrez legal in UK

Musafir

#2217

2016-06-30 13:36

pentru că am același concept și viziune, ca al,,,frților mei ,,,din trustul A3, TOȚI jurnaliști A3 SUNT ADEVĂRAȚI PATRIOȚI, AU DEMNITATE, ONOARE, au demonstrat-o în toți cei 10 ani de activitate-de jurnaliști ADEVĂRAȚI
SUNTEM trup și suflet alături de ei, ori ce ar fi... murim șiiiii îi sprijinim!!!!!

Musafir

#2218

2016-06-30 13:36

Aşi dori ca Marea Britanie să înţeleagă un lucru şi anume: " Ce s-ar face ei, dacă în 24 de ore toţi români din Marea Britanie ar veni în ţară ? " Oare ar mai avea cine să-i şteargă la fund pe cei în suferinţă, sau ar trebui ca ei să facă acest lucru. Cred că numai aşa ar înţelege de ce sunt buni românii. Ei au trăit bine acolo unde sunt, pentru că românii aici, au fost scut şi pavăză împotriva hoardelor care vroiau să-i atace. Oare dece istoria a fost şi este încă nedreaptă cu unii, iar pe alţii îi cocoloşeşte. Cred că sistemul medical din Anglia ar intra în colaps fără medicii români. Deci, ar trebui să se poarte altfel cu semenii noştri, nu să-şi bată joc de ei. Om fi şi noi răi, dar nu într-atât încât să-i speriem şi să-şi dorescă să nu ne mai vadă. Fără noi nu pot trăi. Să înţeleagă bine acest lucru.

Musafir

#2219

2016-06-30 13:37

Pentru apararea drepturilor si demnitatii tinerilor care muncesc in Anglia si care au fost exilati de penalii care ne conduc, in afara tarii si care au fost despartiti de parinti fiind nevoiti sa fie scuipati si umiliti pentru ca sunt dotati intelectual si indraznesc sa -si castige o paine cinstita.

Musafir

#2220

2016-06-30 13:37

Am locuit 16 ani in Dallas,TX,USA, si cred ca fiecare are dreptul sa aleaga unde sa traiasca. Sant multi englezi care au decis sa traiasca in USA. Se simt britanicii discriminati de americani? Atunci de ce britanicii sa discrimineze romanii care locuiesc si muncesc legal in UK. Chiar daca vor fi mici probleme la adresa romanilor din UK fiti mandri ca santeti ROMANI. Succes petitiei pentru cat mai multe semnaturi si celor ce au decis sa traiasca in UK.Bogdan.

Musafir

#2221

2016-06-30 13:39

pentru- ca imi pasa

Musafir

#2222

2016-06-30 13:41

Pentru binele copiilor mei si mai ales al nepotilor care au crescut acolo.acum sant aratati cu degetul pe strada .la scoala ca și cand am fi furat anglia cu totul.

Musafir

#2223

2016-06-30 13:43

Pentru ca nu sunt de acord cu discriminarea cetatenilor romani.

Musafir

#2224

2016-06-30 13:43

cetateni Romani platesc taxe si impozite statului englez.Ma intreb cati englezi sunt in Romania si daca i-a agresat cineva?

Musafir

#2225

2016-06-30 13:46

Pentru a elimina sau limita cat mai mult abuzurile politicienilor din M.Britanie asupra romanilor si altor imigranti.