SEMNEAZA pentru EXCLUDEREA MAGISTRATILOR CARE FAC ABUZURI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SEMNEAZA pentru EXCLUDEREA MAGISTRATILOR CARE FAC ABUZURI


Musafir

#1

2016-06-29 17:54

Este necesar cât mai urgent!

Musafir

#2

2016-06-29 20:05

Toti cei care incalca legea trebuie sa primeasca o pedeapsa, care trebuie stabilita TOT de O LEGE.
NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGE - constitutia Romaniei, dar este vorba si de BUN SIMT! Care se pare ca nu mai exista in tara noastra.

Musafir

#3

2016-06-29 20:39

Pentru ca toata lumea raspunde pentru greselile facute!

Musafir

#4

2016-06-29 20:45

Sa plateasca! Exclluderea nu este suficienta.


Musafir

#5

2016-06-29 21:40

Cazul CEDO 17034/03 sustine si semneaza petitia,de 7 ani nu am incasat banii acordati de CEDO,in timp ce procurorii de caz,claseaza cauza ca nu sunt fapte.Am asteptat la CEDO 7 ani ca sa dea o decizie favorabila iar statul refuza sa elibereze suma.

 


Musafir

#6

2016-06-29 21:42

Pentru ca nu am citit proiectul fac precizarea că sunt de acord cu sancționarea magistratilor cu excluderea pentru abuzuri,anularea hotărîrilor ce fac obiectul abuzului și rejudecarea cauzei IAR pe d-nii PROCURORI care fac ce vor să fie anchetați penal pentru cercetare abuzivă inclusiv comandă politică și arestați. !

Musafir

#7

2016-06-30 02:25

Vreau sa fie exclusi pentru abuzuri, dar sa si plateasca pentru greseli.
Marian A.

#8 Toata lumea sa plateasca pentru greselile facute

2016-06-30 09:54

  inca mai exista "Dumnezei" care nu platesc pentru greselile lor, precum: BNR, zeul zeilor din Romania si tota claca cu salarii nesimtite si nedeclarate din interior,..parlamentarii, magistratii...care comit cele mai grave abuzuri, afectand persoanele in sine, aducand grave prejudicii morale si materiale. De ce numai cei din gloata sa plateasca pentru abuzuri si greseli? Sustin aceasta lege, precum altele care trebuie adoptate pentru savarsirea abuzurilor. 

    Oare este Romania o tara democratica? Nu se ridica nici macar la nivelul comunismului posterior, atunci cand tara era a romanilor, acum este vanduta in mare parte intereselor strainilor, tocmai de aceea autoritatile cele mai inalte si prioritare din stat, nu raspund pentru nimic din ceea ce fac in tara asta.

 


Musafir

#9

2016-06-30 11:54

Cei care pronunta hotarari nedrepte trebuie sa plateasca personal daune victimelor care reclama la CEDO

Musafir

#10

2016-06-30 12:51

Am doua exemple de complete de judecata care au incalcat flagrant legea, furand practic o taxa de timbru de 4 ori mai mare decat cea legala, incalcand art. 6 alin.1 din Conventia Europeana privind Drepturile Omului, o multime de alte articole din Noul Cod de Procedura Civila si din Noul Cod Civil, mai ales Legea 272/2004 art. 2, alin. 4, art. 6, lit. a), art. 47, alin 2 - legea protectiei copilului. Prin aceste incalcari, completele de judecata fac ilegalitati, ruineaza complet familia aflata in Romania si arunca in strada copiii minori si pe mama lor, singurul parinte custode. In schimb, tatal din Canada, care a facut furt intre soti si multe alte inegalitati, este favorizat!

Musafir

#11

2016-06-30 13:56

FIECARE OM ARE OBLIGATIA MORALA SA PLATEASCA CAND GRESESTE, ASA CA NICI MAGISTRATII NU SUNT ALTCEVA DECAT OAMENI.

GRESESTI = PLATESTI !!!


Musafir

#12

2016-06-30 14:00

Din pacate dupa revolutie cei care au schimbat legile au avut grija ca cei cu functii inalte sa faca prostii fara sa raspunda. Acum a venit vremea cand fiecare om pus pe o functie de unde da ordine si verdicte sa plateasca greselile facute de el. De aceea au salarii mari pentru ca ar trebui sa aiba si raspunderi mari... Cine greseste plateste.


Musafir

#13

2016-06-30 14:31

pentru a apara si a se respecta drepturile si libertatile rominilor de pretutindini.

Musafir

#14

2016-06-30 15:37

in plus,sa raspunda penal si material.

Musafir

#15

2016-06-30 18:01

Sunt o victima a unor justitiari lipsiti de scupule, care cu buna stiinta si intentionat mi-au incalcat si ingradit drepturile consfintite de lege,constitutie si tratatele internationale.
Un justitiar care greseste sa plateasca asa cum a platit si dr. Ciomu. Se stiu inatacabili si au format o ginta care isi apara interesele, atat personale cat si colegiale. Cei care infaptuiesc actul de justitie sa fie raspunzatori pentru ceea ce decid.
justitiarii care pierd procese la CEDO sa fie EXCLUSI din magistratura si sa-si piarda toate drepturile speciale ce le sunt acordate.

Musafir

#16

2016-06-30 19:27

Dovada ca sunt un om persecutat de Justitia din Romania sunt cele doua procese castigate la CEDO si cele doua procese de Achitare castigate in Romania . Magistratii trebuie pedepsiti pentru aceste abuzuri prin demisie si prin judecarea lor si pedepsirea lor ,statul roman le da salariul lunar sa fie corecti si drepti , cand au inceput sa faca abuzuri prin inscenari si fabricari de dosare prin forta si autoritatea legii si prin instigare la marturie mincinoasa prin nelegalitati ,sau transformat in interlopi cu legitimatie de la stat .

Eu Sunt cel ce Sunt Sfantul Dreptatii !

Musafir

#17

2016-06-30 20:51

Pt a nu se mai petrece abuzuri, precum cazul Berbeceanu, Rarinca, Tzundrea si atatea altele mai putin mediatizate, iar pedofilii, proxenetii, traficantii de copii, interlopii, coruptii, criminalii si protectorii si complicii lor sa se plimbe liberi, chiar sa faca parte din institutiile de represiune ale statului, sau mai grav sa aplice legea si sa le dea castig de cauza acestora din urma

Musafir

#18

2016-07-01 03:17

Pentru ca vreau ca justitia romana sa fie cu adevarat dreapta , nu sa fie sluga nimanui , nici macar a UE!!!

Musafir

#19

2016-07-01 04:59

Deoarece se petrec prea mult abuzuri in magistratura,pedepsirea celor care din, nestiinta sau cu rea intentie,dau niste verdicte contrare realitatii,merita sa fie exclusi din Magistratura si totodata pedepsiti.

Musafir

#20

2016-07-01 06:06

Am vazut multe abuzuri ale acestor magistrati! Au ajuns sa considere ca respectarea CONSTITUTIEI este optionala!

Musafir

#21

2016-07-01 08:34

Pentru ca sunt corupti si nu exista nici un control asupra lor. Trebuie sa fie integri. NU SUNT.

Musafir

#22

2016-07-01 09:27

Pt.dreptate si mai multa siguranță.Măcar de ar avea efect ceea ce inteprindeti ! Sa dea D-nul să se schimbe totul in bine !

Musafir

#23

2016-07-01 15:04

Este o idee foarte buna si sa nu se mai poata intoarce niciodata .

Musafir

#24

2016-07-01 15:31

Cunosc o astfel de situatie,si nu stiu daca un magistrat se intreaba vreodata, cum poate schimba radical,iremediabil, viata unei persoane,printr-o decizie injusta !

Musafir

#25

2016-07-01 20:57

Dacă un functionar public ,un alt functionar chiar si un angajat din privat( art. 308 CP) încalcă cu Intenție sa din greșeală legea si provoca cuiva un prejudiciu se numește abuz in serviciu sau neglijenta in serviciu adică Infracțiunea , pentru bugetarii denumiți magistrati acest lucru nu se aplica.