Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT

Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT / Anunțuri / Continuăm! / Comentarii


Musafir

#1

2016-05-27 08:50

Salve Vlad,

Nu este un moment de solidaritate pentru mine. Am semnat pentru ca constiinta asa imi dicteaza.
Is socat sa vad in media cum este prezentata stirea si mai socat sa vad alte entitati umane carand cutiile cu semnaturi. Ma intreb cei 3 milioane de oameni care si-au pus semnatura pe asa ceva au constientizat, stiu pentru ce au semnat? Ma mai intreb ce varsta au cei 3 milioane de oameni care au semnat si cum poate Institutia Bisericii Ortodoxe Romane sa instige la ura si unde sunt valoriile care trebuie sa le impartaseasca oameniilor, valoriile despre care vorbesc preotii: "sa-ti iubeste aproapele.." si alte exemple!
Mi-e sila de romanii care si-au pus numele si prenumele pe o lista a rusinii, mi-e sila de societatea romaneasca si de ceea ce promoveaza la 27 de ani dupa revolutie cand, chipurile toti au luptat pentru libertatea de exprimare! Mi-e rusine si sila cu tara din care provin in Europa pentru ca o astfel de entitate ajunge cu prostiile ei in gura europei si suntem aratati cu degetul ca fiind de joasa speta.

Rusine Lilianei Stanciu pentru dovada clara de homofobie avuta in lunga ei epistola.

Copii, aveti sustinerea mea si a prietenilor mei!

Musafir

#2

2016-05-27 09:02

salut, Viski, io inteleg ca incerci sa-ti construiesti o multime pentru viitoarea ta cariera de politician/consilier etc. (in SUA ar fi fost mai greu pentru tine, prea fumate platitudinile pe care le zici) dar sa stii ca nu pe tine te sustin prin semnatura, ci pe mine si oamenii din jur.

Musafir

#3

2016-05-27 09:41

Este un semnal extrem de important si puternic! Sper sa trecem pragul de 10.000 zilele urmatoare si cel de 100.000 cat mai curand!

Musafir

#4

2016-05-27 12:20

Biserica a strans 3 milioane de semnaturi pentru ca a pus preotii sa le colecteze. Ce om nu semneaza o hartie de la popa? Trebuie sa demosntram ca acei oameni nu sunt cu totii homofobi, si ca modul in care s-au strans semnaturi e viciat. Imi imaginez ca oricine refuza sa semneze era ulterior privit urat in biserica, si stiti cum e cu biserica la tara.
Radu

#5 Re:

2016-05-27 12:21

#2: -  

 Nu-ti cerea sustinere, comunitatea LGBT iti cere sustinere, haide sa nu ne mai luam de toti oamenii care fac ceva :)

Nu stiu cine este acest om dar observa ca toti politicienii in afara de Remus Cernea stau departe de tema asta, pentru ca sunt 3 milioane de homofobi in Romania si toata lumea vrea votul lor.


Musafir

#6 IRD

2016-05-27 12:52

International Radio Deutschland cu sediul in Sibiu este alaturi de comunitatea LGBT. 


Musafir

#7

2016-05-27 15:42

Ar fi minunat daca am putea distribui linkul in grupurile LGBT de pe facebook

Musafir

#8 Re: Re:

2016-05-28 20:42

#5: Radu - Re:  

 E ok, doar subliniam ca ma distantez de oportunismul tipului. Fii pe pace, ca sunt unii care ar vrea alea 3 milioane de voturi si ar cam face orice, dar nimeni nu i-ar crede ca nu-s gay. So fiecare pe unde vede nisa si pe unde poate profita mai bine. Cheers.

Boeriu Ioan

#9

2016-05-29 18:19

Vreau dreptul egal de a batjocori vointa a 3 milioane de romani, si a bisericii lor. Ei sunt tare prosti si trebuie sa execute ce le ordona 10 mii de LGBT.

Boeriu Ioan

#10 Re:

2016-05-29 18:21

#4: -  

 Nici unul din cei 3 milioane de semnatari nu este homofob. Numai un dexazat cretin ar putea sustine ca a iti exprima parerea este un gest de homofobie. Fugi in dormitor ca faci de ras pe toti LGBT din lume.

normalitatea nu e un lux , e o datorie

#11 Re:

2016-06-04 05:54

#1: -  

 prietene sa citez un mare filozof al Romaniei care printre altele spunea ca vara nu e ca iarna , nu-ti convine  emigreaza...

normalitatea nu e un lux , e o datorie

#12 Re:

2016-06-04 05:57

#4: -  

 amice , a fost organizata prost strangerea de semnaturi , crede-ma ca nu s-au strans nici un sfert din potentialul romanilor

 


Musafir

#13 Re: Re:

2016-06-04 13:10

#12: normalitatea nu e un lux , e o datorie - Re:  

 da, tu, ai dreptate, inca n-au ajuns si la morti si la copii de sub 10 ani, inca mai falsifica


Musafir

#14

2016-06-13 02:44

Mai oameni buni voi sunte-ti nebuni?O sa ajungeti in IAD asta va astepta focul cel vesnic.Se vad deja semnele sfirsitului lumii,dar voi tot la placerile voastre va ginditi,ptr asta vom da socoteala in fata tatalui ceresc.Mergeti sa va internati la ospiciu de nebuni acolo e locul vostru, nu mai ispititi si pe altii.Poporul Roman e cu Dumnezeu nu cu voi ,cu o sleahta de nebuni.....

Musafir

#15 Re:

2016-06-18 09:10

#14: -  

 Mars, ma, la biserica si spala-te de ura fata de semeni. Spala-te pe drum, ca acolo n-ai sanse, dai tot de disperati ca tine care ar omori daca ar avea ocazia. Tot din ura, ca a ta.

Calin-Dinu

#16

2016-06-25 16:35

Curaj si perseverenta. Mentalitatile se schimba in decenii.

 

Mihai

#17 ce de poponari obositi pe aici

2016-06-28 14:46

Stiai ca in medie homosexualii care traiesc in ”cuplu” intretin relatii sexuale cu 8 partneri pe an si cei care nu traiesc in cuplu, cu 20 de parteneri pe an?

Stiai ca dintre homosexuali, 43% intretin relatii sexuale cu peste 500 de barbati pe parcursul vietii si 28% cu peste 1000?

Stiai ca intre 70 si 78% dintre homosexuali raporteaza o boala cu transmitere sexuala? Stiai ca probabilitatea ca un homosexual sa dezvolte cancer anal este de 38,8 ori mai mare dcat in cazul unui heterosexual?

Stiai ca homosexualii prezinta o probabilitate de 160 (cu 15900%) mai mare de contaminare cu HIV decat oamenii normali?

Stiai ca rata consumului de droguri si alcool este de 3 ori mai mare la gay, lesbiene si bisexuali decat la oamenii normali?

Stiai ca in urma studiului realizat de medicul Gary Remafedi rezulta ca 72% dintre homosexuali au consultat de a lungul timpului un psihiatru sau un psiholog pentru probleme emotionale si 31% fusesera spitalizati pentru o problema de chestiune mentala?

Stiai ca tinerii homosexuali intre 18 si 27 de ani prezinta o rata de sinucidere de 14 ori mai mare decat tinerii heterosexuali de aceeasi varsta?

Stiai ca in urma celui mai vast studiu realizat vreodata, s a constatat ca barbatii homosexuali traiesc cu 35 de ani mai putin si lesbienele cu 34 de ani mai putin decat barbatii si femeile heterosexuale?

Stiai ca o treime dintre pedofili au avut ca ”obiect de activitate” baieti, deci ca un numar foarte mare de homosexuali sunt si pedofili?

Stiai ca 20% dintre gay si 7% dintre lesbiene au avut relatii sexuale cu animale? Si inca ceva. Apropo de limitarea numarului populatiei

Stiai ca inca din 1964, activistii homosexuali sustineau ca ”homosexualii constituie un raspuns perfect la problema exploziei demografice”  ?

Mai mult decat atat, homosexualitatea poate fi vindecata. Institutul Master & Johnson a dezvoltat un program de conversie al homosexualilor in heterosexuali cu un succes ATENTIE de 71,6%

Mai mult decat atat, cu ajutorul consilierii religioase sau cu ajutorul serviciului religios peste 38% dintre LGBT si au schimbat orientarea sexuala in cea naturala, data de Dumnezeu


Musafir

#18 Re: ce de poponari obositi pe aici

2016-07-18 09:46

#17: Mihai - ce de poponari obositi pe aici 

 Ce propagandist limitat care ia traduceri la a zecea mana din chestii de pura propaganda, fara nicio baza reala. Hai, pa.

Anda

#19

2016-07-18 11:26

Am publicat pe Imfree.ro

Succes!