Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT


Musafir

#526 Re: Re: Re: Re:

2016-06-02 11:57

#524: huooo - Re: Re: Re:  

 Da, adevarul e ca oamenii care "pot face copii" sunt asa de buni parinti... Mai ales cand auzi la televizor in fiecare zi de cate o "mama" (ca nu poate fi numita mama) care si-a aruncat copilul la gunoi si la WC. Cand auzi de unii "parinti" ca si-au batut copilul cu bestialitate pana a murit, ca l-a violat, etc. Foarte buni parinti n-am ce zice. 

 

Aa si in legatura cu argumentul tau ca homosexualii nu pot face copii.. Poate ar trebui sa mai citesti articole de stiinta si sa te mai uiti pe la televizor (si nu, nu la "Las Fierbinti" sau ce porcarii mai difuzeaza astia, ci la emisiuni educative). 

 

Tu ai o minte bolnava si sper pentru binele copiilor din tara asta sa nu aiba niciunul parte de un parinte ca tine. Ma dezgusti. 


Musafir

#527

2016-06-02 16:30

bla bla bla

Anonymous

#528

2016-06-02 20:19

Mi se pare ridicol ca in ziua de azi sa aud oamenii razand si batandu-si joc de persoanele din cadrul societatii LGBT. Care e problema? Ce e anormal in a vedea un cuplu format din doua femei? Dar un cuplu format din doi barbati? Nu vad absolut nicio diferenta. Fiecare are dreptul liber de a alege in viata. Iubirea e iubire si nu spun toate astea neaparat pentru ca si eu sunt bisexuala, ci pentru ca, repet, nu vad absolut nicio diferenta. Vad ca sunteti mari credinciosi si spuneti ca Dumnezeu a lasat pe Pamant o femeie si un barbat, si anume Adam si Eva. Dar voi nu stiti ca ei doi au facut doi copii si acei copii, BAIETI fiind au incercat sa fie impreuna pentru ca erau singurele persoane de pe Pamant inafara de parintii lor? Nu va inteleg, serios..

Musafir

#529

2016-06-02 22:36

Sustin cauza intru totul
ha ha ha

#530

2016-06-03 04:16

 Copiii sunt facuti de oameni normali. Cu ce drept vin homosexualii sa ceara copiii oamenilor normali, si sa explice ei cu ar trebui educati copiii oamenilor normali.

 

Sa isi educe copiii lor. Pai stai ca ei nu pot face copiii. Adica nici un "cuplu" gay nu a educat vreodata vre-un copil al lor fiindca nu au avut niciodata in istorie copii.

 

Adica imbecilul care tipa ca gay-ii stiu sa educe este un mincinos spurcat. Uitati cu cata incredre tipa el cum ca homosexualii care nu au crescut niciodata un copil - depravatii astia - ar fi cica ei in stare nu la fel de bine ci MAI bine sa educe un copil.

 

Mama lor de mincinosi spurcati si tupeisti. A ajuns unul fara copii sa ne dea lectii ca stie el cum se educa copiii. Si el chair crede in mintea lui bolnava ca ar fi in stare sa creasca un copil - ce inconstient.

 

Romani, sa va fie mila daca nu de voi insiva - macar de copiii care vor fi ucisi cu salbaticie de aceste bestii inconstiente - in momentul cand vor putea adopta copii. Un cretin care nu a avut copii crede sus si tare ca el educa mai bine decat o mama si un tata - ganditi-va doar cum vor maltrata si abuza orice copil nevinovat le cade in mana. Si in mintea lor bolnava ei vor crede ca e bine ce fac.

 

Iar homosexualii /transexualii/lesbi/alti depravati - care insa aveti macar un drop de constiinta: nu va e mila de viitoarele abuzuri si copiii ce vor fi inevitabil nenorociti de adoptii ? Inteleg ca vreti sa va considerati normali, dar poate nici macar voi nu sunteti atat de prosti incat sa nenorociti un copil nevinovat.

 

Si pentru ce, pentru ca un degenerat sa se poata minti ca este normal ? Parca vroiati sa fiti acceptati, nu sa fiti mintiti ca ati fi normali.


Musafir

#531 Iubim Adevarul

2016-06-03 10:39

#1: -  

 De ce intelegeti gresit? Familia inseamna sa fii deschis la viata, la procreere. Altfel, se numeste parteneriat de impartit casa, patul. Daca o societate numeste familie barbat - barbat si femeie-femeie, se autodistruge, se autocorupe, se automutileaza. 

Dragi LGBT, va iubim, dar fiti rezonabili! Dragi sustinatori ai LGBT, daca ii iubiti si pe ei, si pe copiii vostri, sustineti normalitatea si valorile, pentru o minte, un trup si familii sanatoase! O societate civilizata!


Musafir

#532 Acceptam membrii LGBT, dar nu ii promovam!

2016-06-03 11:10

Dupa ce vreti casatorie legalizata de stat, veti dori casatorie legalizata de preoti.

Daca statul nu legalizeaza parteneriatul vostru, faceti acest tam=tam!

Daca preotii nu va legalizeaza in fata DOmnului casatoria, ce veti face? Ce ne veti face?

Ne uitam peste gard, la vecini, si invatam ca.... doar bani au mancat comuntatile LGBT si ... acum vor sa extinda dreptul lor la indobitocirea copiilor cu idei de genul, ITI POTI ALEGE SEXUL, ADICA SA FII BARBAT SAU FEMEIE!, CAND VREI ASTA etc. Spuneti ca omul se naste cu un sex biologic, dar pe cel "psihologico-asociativ" si-l alege, si-l schimba etc.  Sa fim seriosi! Pentru cei foarte putini care au anumite tulburari de personalitate, oferim tot sprijinul si toata iubirea noastra! Dar sa nu uitam ca penisul ramane la locul lui si are nevoie de vagin, care este tot la locul lui. Iar hormonii fac ca functiile lor sa nu fie date peste cap.

Dar ce, viata omului sta in sex? in placerile astea nenormale - dorsale si neaducatoare de viata? De ce vreti sa fiti familie "traditionala"? Nu va casatoriti si lasati definitia casatoriei asa cum este: partenriat intre doi care pot cel mai probabil sa dea viata, intre doi care pot fi unul pentru altul partener pana la moarte!

 

E posibil ca peste un timp sa va schimbati orientarea si sa ne multumiti ca nu v-am lasat sa va distrugeti! Sanatate si pace!

Boby

#533 Mizerie

2016-06-03 12:53

Nerusinatilor ! Păcatul acesta pe care il comiteti si il sustineti va aduce blestemul asupra națiunii noastre, dar in special asupra voastră! După ce faceti lucruri mizerabile in ascuns, mai aveti curajul sa iesiti si in public! Răbdarea lui Dumnezeu a ajuns la capăt!


Musafir

#534 Re: Re: Re:

2016-06-03 20:22

#521: - Re: Re:  

 Si cum dreaq vreti ma sa ne mai procreem? Voi sunteti nebuni? Daca nu va convine mutati va in alta tara


Musafir

#535 Re: Re: Re:

2016-06-03 20:25

#517: prejudecati vs logica - Re: Re:  

 Ca-ti vine tie sa te freci de un alt barbat si sa ti-o tragi in c... e intr-adevar un motiv mult mi bun, mai logic, mai obiectiv si mai important. Din cauza lui trebuie sa se schimbe toata societatea. Pentru ca asa iti vine tie.

Sa inventam un test al "iubirii", mai ales al iubirii homo si sa va testam pe toti inainte? Cum e sa fii batut cu propria logica imbecila?

Oamenii sterili nu fac nimic impotriva naturii. Nu fac nimic gresit. N-am auzit un steril sa sustina ca sterilitatea e normala si ca sunt mandri de ea. Admit ca sterilitatea e o problema si incearca sa o rezolve. Pentru ca majoritatea sunt normali la cap. Voi nu.

Ti se pare ca e de datoria ta sa te casatoresti? Pentru ce? Nu sunt de ajuns de  multe cupluri in alea 7 miliarde? 


Musafir

#536 Re:

2016-06-03 20:28

#530: ha ha ha -  

La o adoptie esti vizitat de asistenti sociali ca sa vada cum te porti cu copilul, dureaza pana primesti tutela. Similar este si cu asistentii maternali care primesc salariu, sunt verificati periodic. Din pacate sunt cazuri de asistenti maternali care nu se poarta corespunzator cu copiii si chiar de parinti naturali care isi agreseaza copiii. Nu are nimeni nici un drept sa decida cine are vocatia si se califica a fi un bun parinte sau nu. Eu personal salvez animale, marea lor majoritate abandonate de oameni care locuiesc la curte. Unii oameni se zgarcesc sa isi sterilizeze femelele, si prefera sa arunce puii direct in pungi de plastic sa se sufoce.


Musafir

#537 Re:

2016-06-03 20:34

#528: -  

 Mie mi se pare ridicol ca in ziua de azi oamenii sa se degradeze in asa hal incat sa nu mai vada diferenta intre un barbat si o femeie si sa nu mai inteleaga rolul familiei.

Deschide un manual de anatomie. Poate vezi acolo diferentele. Nu, "iubirea nu e iubire". Nu orice sentiment pervers sau deviant e iubire. Fiecare relatie are un sens si un scop. Relatiile homosexuale n-au nici un sens si nici un scop in afara de satisfacerea unei patimi. Si sexul creaza dependenta. Sunteti la fel ca drogatii. Orice v-ar spune cineva, stiti una si buna: noi vrem sa facem asta, indiferent de consecinte.

Adam si Eva au avut fii si fiice. Citeste inainte sa vorbesti prostii.


Musafir

#538

2016-06-04 09:43

Este împotriva naturii speciei umane ca 2 de același sex să aibă relații intime.

Cei care se manifestă împotriva propriei lor naturi nu pot avea insticte materne/paterne firești și de aceea nu le este permisă adopția de copii.

Dacă homosexualii propun legalizarea căsătoriei între persoane de același sex va fi propusă și încriminarea relațiilor intime între persoane de același sex(încriminarea homo-sexualitații).


Musafir

#539

2016-06-04 16:16

viva l amore!!!!!!!


Musafir

#540

2016-06-04 17:28

Love is love.
Nu trebuie discriminat nimeni pentru asta.
Andrei Barbu

#541 educarea copiilor

2016-06-04 17:35

1. Sunt heterosexual, nu am copii. Sustin drepturile LGBT nu pentru ca sunt fan, ci pentru ca nu ma afecteaza cu nimic, si vad unele beneficii asupra societatii.

2. Sunt de parere ca oamenii cu alta orientare sexuala pot educa la fel de bine un copil cum o pot face un cuplu heterosexual. In educatia unui copil nu conteaza ce au parintii intre picioare, ci este extrem de importanta atentia si ingrijirea lui. Trecand peste faptul ca sunt homosexuali, sunt oameni. Si-au trait viata, stiu sa indrume pe cineva neinitiat pe calea cea buna. Avand parinti homosexuali nu inseamna neaparat ca si copilul va fi homosexual. Acordand dreptul de adoptie homosexualilor oferim o familie copiilor abandonati. Stiti, copiii aceia care cresc in rahat, fara iubire, fara a avea pe cineva care sa-l indrume cu dragoste, fara a avea pe cineva cu care vorbi. Am avut contact cu astfel de copii, saracii erau alienati de societate. Desi aveau 6-7-8 ani deja aveau traume psihice, care se observau in comportament. Erau instabili psihic, niciunul dintre ei nu avea o personalitate puternica, desi unii dintre ei erau foarte agresivi. Daca homosexualii aveau drept de adoptie poate cativa dintre ei n-ar mai fi fost asa. M-am reintalnit cu unul dintre ei acum cativa ani, lucra intr-o spalatorie si era vai de capul lui. Va dati seama ca astia devin aurolaci la 18 ani cand sunt dati afara din orfelinat? Astia nu primesc educatie. Nu au nicio sansa sa devina cineva. Poate ca daca homosexualii i-ar adopta ar avea si ei ciocolata si fructe la nas, ar sta cineva de capul lor sa-si faca temele, sa nu ia bataie la scoala, sa nu bata copiii la scoala, ar iesi in parc, s-ar uita la un film seara, ar avea 2 tati sau 2 mame care sigur i-ar iubi. Exista copii nedoriti, neglijati, la cuplurile hetero. La gay nu se pune problema, fiindca ei adopta cu buna stiinta.

 

Si-l aducem si pe Dumnezeu in discutie. Si crestinatatea. Bun, ce s-a intamplat cu iubeste-ti aproapele? cu "numai dumnezeu poate judeca"? Am observat ca extremistii religiosi sunt mult mai rai decat ateii. Ataca atat de mult, se cred mult peste ceilalti, si cred ca ajung in rai fiindca merg la biserica si isi fac rugaciuni. Plus ca-si lasa viata in mainile unui dumnezeu. S-a intamplat ceva nasol?-asa a vrut dumnezeu. A iesit ceva bine-sa-i multimim lui dumnezeu. Au gandirea aia gen "eu sunt mai presus de tine fiindca sunt aproape de dumnezeu" si isi permit sa faca unele chestii, fiindca-i iarta dumnezeu prin rugaciune. Religia interzice casatoriile intre gay, dar de ce trebuie ca oamenii sa incalce tot ce se intelege prin religie, in esenta, pentru a preveni asta? Poate unii oameni vor sa arda-n iad ajutand un copil sa aiba o viata mai buna. Singura chestie e ca se tin de mana in public, se saruta, si fac sex desi sunt de acelasi sex. Ceea ce nu ma afecteaza pe mine cu nimic.


Musafir

#542

2016-06-05 06:06

Deoarece sustin aceasta comunitate din tot sufletul si voi fi alaturi de ei si voi lupta pentru drepturile lor la fericire pana in panzele albe.
Fabby Herrera
Musafir

#543

2016-06-05 18:52

E timpul sa fim o societate libera ca in America si ca in majoritatea statelor europene si sa fie obtinute drepturile Lgbt, medicale , si civila , respectiv privind casatoria , scolare si in munca la fel ca ale tuturor cetatenilor si ca persoanele transgender sa fie tratate cu respect si admiratie ca si ceilalti din Lgbt ! FAbby Herera on facebook!

prejudecati vs logica

#544 Re: Re: Re: Re:

2016-06-05 21:00

#535: - Re: Re: Re:  

 1- eu nu sunt gay

2- nici macar nu sunt barbat

3- nu imi e rusine sa recunosc ca altul are dreptate cand imi ofera niste argumente logice. Aici nu este cazul.

Am aratat ca scopul căsătoriei nu este procreerea pt ca nimeni nu te intreaba daca poti/vrei sa ai copii atunci cand alegi sa faci acest pas. Argumentul cu procreerea invocat de multi este perimat.

Da, mi se pare ca toti ar trebui sa aiba dreptul la casatorie daca asta isi doresc. Drepturi egale. Ce mare lucru? Ce e atat de pretios incat oricine are dreptul sa se căsătorească si sa divorteze dupa bunul plac doar pt ca a avut norocul sa nu fie "impotriva naturii"?

Natura ne-a creat pe toti. Tu ai avut un moment in care ai ales sa fii hetero? Sau asa ai fost de la natura? Crezi ca reversul e altfel? Cine ar alege sa fie discriminat? Si cum explici ca apar oameni cu orientare "anormala" in familii perfect normale, chiar in situațiile cu ambii parinti homofobi. Masochiști toti? Nebunie? Sa fie orice alta explicatie dar nu cumva sa zicem ca natura i-a creat. De ce nu? Natura creeaza totul la indigo? Sau mai apar si specimene atipice? Daca majoritatea e altfel nu inseamna restul nu e natural.

4- "ce tie nu-ti place altuia nu-i face!" Respecta-ti semenii pt ca in viata totul se întoarce.

 

 

prejudecati vs logica

#545 Re: educarea copiilor

2016-06-05 21:49

#541: Andrei Barbu - educarea copiilor 

 Opinie frumos exprimata, cu calm si logica. Sunt perfect de acord. Si eu aleg varianta cresterii intr-o familie de homosexuali in locul neglijarii. Mie mi se pare ca atunci cand faci un copil care e o bucatica din tine, sangele tau, el ar trebui sa devina cel mai pretios lucru din lumea asta pt tine. Sa faci totul pt el in incercarea de a-l face fericit. Caci logic ca nu l-ai adus pe lume sa-l chinui.

Din pacate multi fac copii doar pt ca nu au acces la contraceptie. Nu isi pun problema cum o sa ii creasca, cum o sa se descurce mai departe. Probabil gandesc ceva de genul "daca Dumnezeu mi l-a dat, tot Dumnezeu ma ajuta". Dar nu Dumnezeu iti spune sa te imperechezi si sa nu te protejezi. Abstinenta,  contraceptie, sterilizare.

Eu as propune sterilizarea in aceste cazuri dar mi-ar sari multi in cap aparand libertatea de alegere, pe cand alte libertati care nu fac rau nimanui ar trebui constranse.

M-am saturat sa vad la tv familii cu zece copii in care se cer ajutoare pt ca sta tavanul sa le cada in cap si nu au nici cu ce sa ii imbrace, si cam in toate cazurile mamica mai are si un nou-nascut in brate sau e din nou gravida. Un ajutor adevarat ar fi sterilizarea. Ca acel nou-nascut nu va fi ultimul iar ajutoarele oferite atunci dispar odata cu atentia oferita de media. Viata lor tot de rahat va fi. Acesti copii  vor continua sa fie neglijati, nu neaparat material cat dpdv al nevoilor sufletesti. Atentia individuala de care ai nevoie nu exista cand sunteti la gramada. Dar cui ii pasa? Ca acesti oameni ofera societatii niste viitori adulti handicapati emoțional?

Parca e o virtute sa ai multi copii, parintii pe care ii stiu eu cu multi sunt laudati de parca sunt eroi ca au crescut atatia, dar nimeni nu isi pune problema daca acelor copii le e bine.

Si uite cum aceasta procreere care e un privilegiu e meritata de toti acesti oameni, iar un cuplu de gay nu o merita din cauza ca nu cresc normal copiii lor. Dar aia zece din familia de saraci au indubitabil o viata superioara. Aia sigur sunt/vor fi normali.

Mai bine copil unic intr-o familie de homosexuali in care contezi, in care ești vazut, ascultat, ingrijit, decat sa fii un strain la tine in casa intr-o "familie traditionala".

8765

#546 Re:

2016-06-06 17:23

#1: -  

 Baaaa boilor daca dracii aia au drepturi atunci unde sunt drepturile oamenilor normali ducetiva de va spanzurati

vali

#547 Re:

2016-06-06 17:24

#530: ha ha ha -  

 Afara cu ei din tara

paul

#548 pro sau contra?

2016-06-06 18:07

hello

sa presupunem ca se ajunge la un referendum referitor la problema asta cu familia

majoritatea alege sa nu fie de acord cu casatoria intre persoane de acelasi sex

s-ar mai numi atunci discriminare?

ar mai fi.....incalcarea drepturilor omului?

sunt ateu,adica nu cred ca exista barbosul din nori

asta cu casatoria intre persoane de acelasi sex ma lasa rece 

din punctul meu de vedere ,cea mai mare problema a lor(comunitatea gay,LGBT)                                  

 este  exhibitionismul pe care il practica,urat si dezgustator pentru majoritatea celorlalti

in rest nu am treaba cum sta fiecare in dormitorul lui

aaaa

asta mai trebuia .....toate sunt rezolvate in tara ,nu pot sa ii inteleg nici pe aia pro,nici pe aia contra

nu ma duce capul

Numeledeuser

#549

2016-06-07 10:55

de aia, uite asa


Musafir

#550 Re: pro sau contra?

2016-06-07 11:39

#548: paul - pro sau contra? 

 dezgustatoare sunt fonturile bold cu litere mari sa para ca avem dreptate.