DREPTATE PENTRU CAINELE "LUPUSOR"! STOP MALTRATARII!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DREPTATE PENTRU CAINELE "LUPUSOR"! STOP MALTRATARII!


Musafir

#451

2016-04-21 17:03

Doresc ca acest individ sa fie tras la raspundere sa plateasca pentru fapta lui si sper ca autoritatile sa ia atitudine.Familiei cainelui le doresc putere

Musafir

#452

2016-04-21 17:21

Doresc sa face dreptate si sa fie invatatura de minte si pentru alti "monstri",ca animale nu poti sa-i numesti...care pedepsesc inuman sufletele de animalute...Ar merita aceeasi pedeapsa...sa simta si el ce-a simtit catelusul!!!


Musafir

#453

2016-04-21 18:51

Pentru ca sunt iubitor de animale si ca am minte,cunostinta si inima

Musafir

#454

2016-04-21 20:12

N-ai avea noroc de bestie ce existi pe pamantul asta doar ca cineva a facut o greseala. Asa sa ajungi si tu, sa gasesti un iubitor de animale ce te cunoaste, sa-ti rupa oasele unul cate unul. Nu ar trebuu sa existi tu si cei ca tine. Infectati societatea!

Musafir

#455

2016-04-21 20:17

Pentru ca ANIMALELE SUNT MAI OAMENI DECAT OAMENII si merita sa aibe o viata frumoasa ca orice faptura ce a lasat Dumnezeu pe acest pamant si OAMENII CAINII doar ca vorba trebuia pedepsiti si facuti sa simta si ei ce fac ANIMALELOR!

Musafir

#456

2016-04-21 20:21

Nu pot sa inteleg de ce nu putem trata animalele asa cum trebuie, de ce trebuie sa ne batem joc de ele.sunt animale si sunt suflete puri asa cum ar trebui si noi sa fim deoarece avem discernamant.sau asa ar trebui.

Musafir

#457

2016-04-21 20:37

Oamenii sunt adevaratele animale.

Musafir

#458

2016-04-21 21:33

pentru ca sunt contra maltratarii animalelor!!!!  nu se poate permite ,din partea autoritatilor asemenea atrocitati!!!   eu locuiesc in spania si asa ceva nu am vazut . aici fiecare mascota este tratata ca si un membru al familiei!!! romani treziti-va!!  acest individ ar trebui sa pateasca la fel. si daca cei care il vor pedepsi, vor fii condamnati, sa iasa toata tara in strada pana il / ii scapa.


Musafir

#459

2016-04-21 21:51

Pentru ca iubesc animalele. Iar acești oameni din moment ce sunt în stare sa facă așa ceva..clar au niște probleme grave.. Acești oameni sunt periculoși și merita sa stea închiși pe viață !

Musafir

#460

2016-04-21 22:00

Niste bestii inapoiate, niste " javre" , care duminica merg la biserica si o fac pw crestinii, pe credinciosii si, de fapt, sant cei ,de care si noi oamenii trebuie sa avem grija si sa ne ferim !
Sant niste retardati, nuste rebuturi si erori umane !
Trebuie sa luptam impotriva lor, cu LEGI mult mai aspre!
Pentru mine, acesti oameni sant niste CRIMINALI , un pericol pentru intreaga societate !

Musafir

#461

2016-04-21 22:11

Am semnat aceasta petitie pt.ca oricine loveste un animal, poate face acest lucru si asupra unui om si nu pot permite asa ceva.

Musafir

#462

2016-04-21 22:20

Sa fie pedepsiti nemernicii si sa stea departe de orice animal si daca se poate si de oameni. Sa nu mai cumpere nimic nimeni de la ei. Am inteles ca au un magazin in sat. Declarat pe zero. Adica oameni de nimic cu profit de nimic. Criminalii sunt printre noi.

Musafir

#463

2016-04-22 03:05

Doamne ce oameni...doresc dreptare pentru acest suflețel ...

Musafir

#464

2016-04-22 04:40

Aceste jeguri de oameni care maltrateaza animalele ar trebui sa aibe aceeasi pedepse cu inchisoarea ca si cum maltratezi/omori un om

Musafir

#465

2016-04-22 05:59

Nici un animal nu merita asa ceva! Este si el un suflet. Nu cred ca oamenilor de genul acesta le-ar placea sa fie torturati! Sa se puna putin in locul animalelor torturate!

Musafir

#466

2016-04-22 06:21

Fiecare cu cât îl duce mintea uni mai multi alti deloc e o dovadă vie a răutății si mai ales a prostiei. As vrea sa fiu eu Hitler 2 .i-aș chinui incezit.

Musafir

#467

2016-04-22 06:27

Sunt de-a dreptul revoltata cand vad atata cruzime fata de niste suflete nevinovate!!

Musafir

#468

2016-04-22 06:32

Mi se pare inuman sa tratezi astfel un animalut fara nici o aparare. Nu te poti numii om cand provoci suferinta altor viietati si chinurile prin care trec sau torturarea lor iti provoaca satisfactie. Indivizii care fac astfel de orori aunt un mare pericol pentru societatea noastra....existand varianta de a tortura chear si copii azi sau maine fara nici o remuscare. Ani grei de inchisoare merita astfel de psihopati !

Musafir

#469

2016-04-22 07:11

Sa fie trasi la raspundere de catre lege,,,,psihopatii si socipoatii !!! mi-e lehamite sa stiu ca in jurul meu exista asemenea specimene...ca,oameni nu sunt.

Musafir

#470

2016-04-22 07:13

Am semnat petitia, deoarece nu pot sa concep sa chinui o fiinta indiferent ca este animal sau om. Imi doresc din tot sufletul sa se dea o lege care sa protejeze animalele, sa fie cat se poate de drastica pentru cei care chinuie si maltrateaza aceste suflete ce nu se pot apara singure si care de cele mai multe ori isi arata multumirea si dragostea intr-un fel in care noi oamenii(care pretindem ca suntem inteligenti), nu stim sa o aratam. Mai cu seama daca am suferi chinurile lor am fi mai determinati sa ne aratam furia, rautatea si razbunarea, ori ei nu sunt asa. Intrebarea este: putem sa ne adunam fortele si sa-i determinam pe cei cu puterea in mana sa faca un lucru simplu si corect? Oare, care dintre cele doua fiinte puse in discutie este om si care este caine??? Trebuie sa fim uniti ca sa avem o societate mai civilizata, demna si sigura pentru noi si viitorul nostru(copiii nostrii).

Musafir

#471

2016-04-22 07:35

Mi se pare o ineptie sa maltratezi un animal in halul acesta. Am avut si eu doi caini si la fel au fost schiloditi, apoi furati si dusi la hingheri. Din pacate nu i-am putut recupera, si din pacate cred ca sunt morti acum. De aceea in semn de solidaritate pentru dreptate sunt alaturi de familia hartuita.

Musafir

#472

2016-04-22 07:55

Iubesc Animalele

Musafir

#473

2016-04-22 08:50

Doresc o PEDEPSIRE cit mai cruda "ANIMALULUI" care a provocat aceste dureri catelusului

Musafir

#474

2016-04-22 10:09

Nu vreau sa mai existe animale maltratate

Musafir

#475

2016-04-22 14:36

am semnat aceasta petitie pentru ca iubesc animalele. si astfel de oameni,, sau mai bine zis animale;; trebuie sa sufere cel putin la fel ,ar trebui si ei mutilati