Nu vrem mega-moschee in România

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem mega-moschee in România


Musafir

#51

2016-03-27 13:38

Nu este nevoie de comentarii! Se vede cu ochii deschisi ce se intampla.Fiecare tara are religia si cultura ei.Moscheele Nu fac parte din cultura Romaniei.Pe ei ii primim dar Nu schimbam tara ca asa vor ei.Si noi mergem la ei in tari in vacante dar Nu vrem sa construim biserici la ei in tara.Cand or construi si ei la ei in tara biserici ortodoxe atunci si noi Vom face la fel !

Musafir

#52

2016-03-27 13:43

E nevoie de foarte multe lucruri în Romania: scoli, spitale, biblioteci si altele.
N-ar mai trebui construite atâtea biserici care nu fac altceva decat indobitocesc oamenii.

Musafir

#53

2016-03-27 16:27

Necazul cel mai mare in tara noastra este ca suntem mintiti de cei care ne conduc. Nu putem avea incredere in nimic ce ne promit pentru ca de cele mai multe ori una promit si alta primim. Normal ca in Turcia nu este permis sa construiasca cineva biserici dar conducatorii turci sprijina constructia de moschei in alte tari, vedeti cazul nostru cand presedintele johanis a fost luat la bani marunti cand se incepe constructia megamoscheii turcilor. Chiar daca ne spun ai nostri sa fim linistiti ca nu se face, in realitate se face dar pe sustache asa cum se fac toate magariile la noi. Exemplu concret este cu cartelele prepay la care se vrea prezentarea buletinului la cumparare, iar acum vine unul de la noi si minte ca teroristii au folosit prin Europa cartele cumparate de la noi. Parca am fi prosti sa il credem, dar vor schimbarea legii si o vor schimba. Oricum telefonul meu este ascultat de trei ani incoace plus verificate toate inregistrarile convorbirilor mele din ultimii 10 ani de cand am mobil. Asa ca nu ma deranjeaza nimic dar ma deranjeaza cand un magar vine la tv si incepe sa ne minta folosind aceleasi proceduri din vremea comunistilor. ASA CA DACA ALESII SI NEALESII NOSTRI VOR SA FACA MEGAMOSCHEIE, O VOR FACE FARA SA TINA CONT DE PAREREA MEA SAU A TA. O FAC PENTRU CA ASA VOR MUSCHII LOR !


Musafir

#54

2016-03-27 20:52

Pentru ca nu vreau nespalati si necivilizati in Tara,avem destui.

Musafir

#55

2016-03-27 23:00

Pentre can nu sant de a cord currently on mischief de I as a amploare

Musafir

#56

2016-03-28 02:19

Santem un popor crestin orthodox sa ramanem la fel

Musafir

#57

2016-03-28 07:13

Susțin și propun și la sud să se facă legătura de autiostradă din Ismail
curat

#58 Re:

2016-03-28 07:31

#10: -  

 


Musafir

#59

2016-03-28 07:37

NU NU NU este cuvantul oricarui crestin din aceasta tara!!!!!!!!!!! dar nu cred ca mai e necesara o MOSCHEE, deoarece toti musulmsni de la noi au locuri speciale pt rugaciune,  si ei sunt la noi ca etnie minora,  nu ca majoritate,,,,  ca atare rog respectul cuvenit POPORULUI ROMAN CRESTIN prin definitie, DA DA DA luati aminte la dorinta poporului religios din stramosii lui , nu la conducatorii ultimilor 25 de ani,  care nu au facut decat sa umileasca prin hotararii abjecte acest neam frumos si pasnic


Musafir

#60

2016-03-28 10:08

suntem un neam crestin-ortodox, eu nu sunt de acord

Musafir

#61

2016-03-28 10:21

Pentru ca Romania si Bucurestiul are multe alte prioritati! O geamie mica, intr-o alta zona, nu ar deranja pe nimeni. Dar pe un mega-teren avem nevoie de spitale/scoli/gradinite moderne, nu sa oferim cadouri!!!

Musafir

#62

2016-03-28 23:00

Am semnat aceasta petitie .....in memoria Brancovenilor si al lui Stefan cel Mare ..!
Krys

#63 Re:

2016-03-28 23:09

#5: -  

 Aaaammm , asa sa-i spui si la Arafat de la SMURD cand te scoate din "fiare contorsionate"... PS nu-s musulman, sunt ateu...


Musafir

#64 Re:

2016-03-29 06:21

#63: -  

Pai si musulmanii sunt atei pentru ca nu cred in Dumnezeu, ei cred in altul ! Asa ca esti musulman...


Musafir

#65

2016-03-29 06:37

Inaintasii nostri si-au dat viata pentru credinta! Datorita credintei s-a pastrat de-a lungul timpului unitatea noastra.
Tara noastra este o tara crestin ortodoxa.
Tot respectul meu pentru credintele altora dar nu ne presati cu acceptarea acestora in casele noastre. Suntem CRESTINI ORTODOCSI.

Musafir

#66

2016-03-29 08:01

Din pacate asistam acum la destabilizarea europei. Destabilizare pusa la punct de tari puternice din lume care doresc ca Europa sa nu mai fie o zona majoritar crestina ci sa fie un "ghiveci" cu detoate. Europa este zona unde exista cei mai multi crestini la miia de locuitori, asa ca se doreste distrugerea acestui echilibru pentru a cunoaste si noi o viata sub semnul urii religioase, atentatelor si al fricii de teroristi. Iar pentru noi romanii pe langa grija facturilor, taxelor, impozitelor, somajului mai trebuie sa avem grija atentatorilor care omoara de placere ca asa au fost crescuti si educati conform religiei lor care spune "Omoara in numele dumnezeului tau" pe cand crestinismul ne invata "Sa nu omori". Daca acum acceptati aceasta nebunie sigur vati condamnat copii.


Musafir

#67

2016-03-29 10:20

Periculos, inutil, nu se pot arunca hectare de teren de la intrarea în Capitală împotriva tuturor raţiunilor! Acolo, lângă Romexpo, aproape de Universitatea de Agronomie şi de Parcul Herăstrău, ar putea fi, de exemplu, spaţiu cultural, care să includă şi un muzeu cu "Cuminţenia Pământului". Nu vrem să auzim muezinul sau să vedem minaretul când intrăm în Bucureşti!

Musafir

#68

2016-03-29 11:21

Vedeti ce se intampla acum in Franta si Belgia unde exista cartiere de islamisti unde politia nu intra ca le este frica. Asta se va intampla in urmatorii ani in Germania. Voi romanii asta vreti pentru Bucuresti si mai apoi in intreaga tara, cohorte de musulmani cu turban si centura exploziva ?


Musafir

#69

2016-03-29 11:47

Pe nisipul lor așezămintele creștine sunt dinamitate și vor o Mega Moschee pe pământul nostru ? Da' de așa tupeu , chiar că nu s-a mai auzit.

Musafir

#70

2016-03-29 11:51

Atata vreme cat crestinii sunt persecutati in Siria s.a. tari arabe si acolo nici vorba sa li se acorde o casa de rugaciune,se aduna in secret si sunt vanati si persecutati,nu vad de ce o tara crestina le-ar da atat de multe avantaje. Daca este paritate de lacasuri crestine sau cel putin raportat la nr. credinciosilor care cer ridicarea unui lacas de cult in tarile lor asa cum cer ei in tarile crestine,asa da

Musafir

#71

2016-03-29 16:13

In Arabia Saudita nu ai voie sa porti cruciulita la gat in vaz sau expusa in alte locuri sau sa iti faci semnul crucii pentru ca esti arestat pe loc. islamismul nu are nimic in comun cu Crestinismul doar vrea disparitia acestuia si pentru asta se strofoaca toti la inceput cu blandete ca mai apoi cu brutalitate. Pacat ca cei ce ar trebui sa faca lumina tac, tac pentru bani si foloase.


Musafir

#72

2016-03-29 17:59

Am semnat din convingere.

Musafir

#73

2016-03-30 05:16

Acesti oamenii au un scop ascuns. Daca te duci in emiratele arabe ( unde se presupune ca sunt deschisi cu europenii, care sunt crestini - de exemplu.) n-ai sa vezi o bisericuta crestina acolo. De ce? Raspunsul se stie! Trebuie sa avem curaj sa dam pe fata minciuna lui Anticrist! Depre aceasta este vorba, pe scurt! Dumnezeu Tatal, Fiul si Duhul Sfant sa binecuvanteze Romania si toti oamenii placuti Lui.

Musafir

#74

2016-03-30 07:27

Pentru că nu vreau o religie a urii în țara mea

Musafir

#75

2016-03-30 09:19

am semnat pt ca nu doresc moschei in Romania, deci nu doresc islamizarea romanilor.