Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Doina

#2776

2016-10-26 22:04

Pentru faptu ca suntem bataie de joc noi fumatorii...doamna senator sau ce o fi dînsa si-a batut joc de foarte multa lume..asta e lege antifumat cu totul...alte treburi mai importante nu sunt de rezolvat in tara asta?pensii,medicamente pe care bolnaviii nu si le permit din cauza neajunsuriilor,copii care nu au o pâine pe masă,etc...asta era cea mai mare problemă a doamnei...fumatul..in rest toate merg ca pe roate in tara asta!!!!sa-i fie rusine


Musafir

#2777 Re: legea CORECTA

2016-11-02 00:06

#15: robert - legea CORECTA 

 Daca procentul asta mic de populatie nu face consumatie, procentul mare nu poate acoperi pierderea inregistrata de intreg lantul ce asigura functionarea. Urmarea e fireasca se vor inchide. 

Iar asa in gluma, daca sotia ta ar fi fumatoare probabil ai avea o viata putin mai scurta si implinita. Dar de ar fi alcoolica iti garantez ca singurul lucru care s-ar scurta ar fi mariajul vostru.


Musafir

#2778 Re: Re:

2016-11-02 00:24

#69: Youfull - Re:  

 Bineinteles o sa spui ca-ti faci veacul prin localuri si de anul asta cu greu iti mai vine sa mergi acasa, atat e de placut. 

Cred ca te afecta asta de cateva ori pe an, pe noi si pe patroni ne afecteaza zilnic.

Personal, garantat o sa fumez, fumez oriunde este permis si chiar atunci cand legislatia nu ne va mai permite tot o sa fumez chiar daca asta ma va transforma in contravenient. Si stii de ce? Pentru ca eu, spre deosebire de tine, tin la dreptul meu de A ALEGE. Ceea ce voi nefumatorii a-ti avut tot timpul, dar nu a-ti inteles.


Musafir

#2779 Re: Re:

2016-11-02 00:45

#2734: Admin - Re:  

 N-ar fi frumos sa putem alege amandoi? Tu local pentru nefumatori si eu fumatori?

Patronii acestor localuri ce sa faca acum? Cred ca sar in sus de bucurie si dau prime salariatilor...

Te-ai gandit vreodata ca daca nefumatorii (in proportie de 70%) le-ar fi adus venituri substantiale legea asta era inutila? Toti proprietarii de cluburi, baruri, restaurante, cafenele, etc. rezolvau de la sine aceasta problema atat de deranjanta pentru clientii lor majoritari?

Nu exista nici cea mai mica indoiala la fiecare intrare s-ar fi gasit afisat "Local pentru nefumatori" si-ti garantez ca nici un om sanatos la cap, fumator sau nu, nu ar fi obiectat, nu crezi?

Ca fapt divers nu cred povestea asta cu scurtatul vietii prin fumatul pasiv ci mai degraba prin felul in care decizi. Si dai dovada, prin atitudine, de lipsa de deschidere in toate sensurile posibile. Ceea ce afecteaza grav calitatea vietii.

Ma opresc inainte de a interpreta gresit.

Romeo

#2780 Re: Re:

2016-11-06 19:49

#591: St - Re:  

 cine te pune nefumatorule sa mergi intrun bar?ai destule optiuni unde sa stai ca nu se fumeaza,lasa barurile pt fumatori!dar sunteti cativa dintre voi atat de rautaciosi si inversunati pt simplu fapt ca sunteti adevarati cacanari,ati f'''''e si pe mama voastra doar ca sa face ti rau semenilor vostri!

 


Musafir

#2781 Re: Re:

2016-11-06 19:56

#578: ciprian - Re:  

 inca un bou nefumator,e rau sa nu stii ca esti prost,cat de cretin poti fi sa nu poti sa alegi o locatie de nefumatori?cretin,cretinel ce mai,daca tu vrei neaparat acolo unde se fumeaza!da te dracu de prost!


Musafir

#2782

2016-11-14 19:04

A venit frigul si m-am saturat sa inghet ca un câine la fiecare fum. Lăsați-ma-n plm sa-mi beau cafeaua la caldura. Va deranjează fumul, nu intrați in localurile pentru fumători, nu va obliga nimeni!

Musafir

#2783

2016-11-16 14:48

Pentru ca sunt fumatoare si prin aceasta lege eu consider ca sunt discriminata.

Musafir

#2784

2016-11-17 18:16

Pentru ca asa este corect ca sa se lase sa fumeze in spatii special amenajate....
Nu in frig si in ploaie.

Musafir

#2785

2016-11-18 11:37

Detin un mic local
Inainte de a se interzice fumatul
Aveam 3 angajati .datorita scaderii vanzarilor, lucrez cu eu cu sotia
Sunt foarte multi in situatia asta, daca vb la nivel national ,cate locuri de munca se pierd?.....

Musafir

#2786 Re:

2016-12-31 11:52

adica vrei sa spui ca ai tai copii au salarii mizere dar fumeaza (adica dau o gramada de bani pe cancerul ala?) Atunci pot spuna ca ai niste copii cretini.


Musafir

#2787 Re:

2016-12-31 11:54

#61: -  

 Omule, e un drog! Te droghezi!!!! Esti normal sa fi dat la o parte.

Asa ca du-te si pipaie la tine-n casa si afuma-te pana mori acolo...


Musafir

#2788 Re:

2016-12-31 12:32

#2732: -  

 Atata timp cat ai un viciu ce pune in pericol sanatatea altora mi se pare absolut normal sa fi marginalizat.


Musafir

#2789 Re:

2016-12-31 12:35

#2701: -  

 Ca la noi la nimeni?

Da-ti joc ochelarii de cal, drogato!

Ai un viciu, te droghezi, esti si vei fi marginalizata. Punct!


Musafir

#2790 Re:

2017-11-13 17:57

#339: -  Bună seara, 

.....Un cod pentru mic dejun ,fără a deveni restaurant, atâta timp cât am cod pentru cazare (5520) as fii dorit un cod pentru mic dejun...

.....Dacă se poate sa mă ajutați va rog!