Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!


Musafir

#326

2016-03-03 07:43

Eu cred in sinceritatea acestui om care merita sustinerea noastra !

Musafir

#327

2016-03-03 07:46

Mi se par nedrepte acuzatiile.

Musafir

#328

2016-03-03 07:47

Pentru ca nu cred o iota din acuzatii . Si pentru ca sustin tara asta frumoasa de care autoritatile isi bat joc . Daca am sustine toti romanii economia cumparand produse romanesti am fi departe ....

Musafir

#329

2016-03-03 07:48

Pentru ca este doar o incercare mizera de a gasi neaparat un vinovat pentru nefericitele evenimente legate de moartea copiilor...si pentru a distrage atentia populatiei de la carentele sistemului sanitar romanesc!

Musafir

#330

2016-03-03 07:49

Mi se pare inadmisibil sa faci asemenea afirmații in calitate de ministru. Tot ce se urmareste, este distrugerea tuturor societatilor romanesti.

Musafir

#331

2016-03-03 07:49

Pentru ca trebuie sa luam atitudine cand e vb de nedreptate, pentru ca suntem mințiți, prostiti pe fata, se fac experimente cu buna stiinta, pe noi ...si sunt atatea motive incat mi-e sila de ce am ajuns...

Musafir

#332

2016-03-03 07:57

Nu vrem sa se distruga industria si capitalul romanesc. Nu mai vrem straini in tara vrem sa mancam romaneste. Vreau mancare romaneasca din glia stramoseasca.


Musafir

#333

2016-03-03 08:01

Si eu am copil si ii dau branzeturi , lactate sa manance dar de ce nu se pune intrebarea ceilalti copii peste 3 ani nu mananca lactate ? Acestia dc nu au patit nimic? Copilul meu are 10 ani mananca in fiecare zi lactate. Aici se pune intrebarea dc doar anumite categorii de varsta dc nu se sare de varsta de 2 ani ? Singurul lucru in comun il au vaccinu. Cad multe capete asa dc sa nu se gaseasca un tap ispasitor tot printre noi oameni de rand. Cand am auzit ieri stirea mi sa parut o absurditate. Si mai nou cativa medici de la noi au refuzat sa mai faca vaccinurile momentan la copii.

Musafir

#334

2016-03-03 08:10

Pentru ca sunt sigura ca statul roman trebuia sa gaseasca un tap ispasitor in aceasta problema si ia casunat pe aceasta fabrica.Daca sunt asa de corecti sa controleze toate fabricile si de lactate si de mezeluri etc. si toate produsele din magazine.

Musafir

#335

2016-03-03 08:12

Nu este vinovata firma Bradet! Un bebe de 4 luni nu mananca branza din comert!

Musafir

#336

2016-03-03 08:13

Acum este un moment in care toata Romania sa fie alaturi de aceasta fabrica , Nu trebuie sa mai lasam ca nenorocitii astia de la guvern sa si mai bata joc de citiva oameni cinstiti si harnici care fac ceva bun pentru populatia tarii.

Musafir

#337

2016-03-03 08:17

Parerea mea este ca toata povestea asta este doar o manarie sa preia mafiotii piatra de desfacere a lactatelor. Nu este prima oara cand se recurge la astfel de hotii...si gripa aviara si porcina, etc au fost cazuri similare....


Musafir

#338

2016-03-03 08:20

sustin produsele romanesti

Musafir

#339

2016-03-03 08:27

Sutin fabrica de lactate Bradet si nu o consider vinovata de imbolnavirea bebelusilor.,sustin produsele romanesti.

Musafir

#340

2016-03-03 08:27

Nu vreau ca fabricile din Romania sa se inchida si sa aduca ei produse din afara din contra sa promovam produsele noastre . Sa gaseasca intr-adevar sursa reala a acestui virus mai ales daca parintii nu i-a alimentat pe micuti cu aceasta branza.

Musafir

#341

2016-03-03 08:28

Ne-am saturat de produsele straine. Degresate, pasteurizate, chimicalizate si pe care nimeni nu le controleaza. Nu mai vrem supermarcheturi. Vrem magazine autohtone ale producatorilor. Producatorii nostrii fac produse foarte bune, muncesc foarte mult si castiga lanturile de magazine, tot felul de firme ce se ocupa cu acreditari, verificari, etc. Toate agentiile de stat care ar trebuii sa faca controale in magazine si nu fac nimic, dau pe bani si pe mita, hartii, avize etc...Era o vorba veche pe vremea lui Ceausescu 2 cu sapa 3 cu mapa. Acuma este 1 cu sapa 10 cu mapa. S-ar traduce cam asa la 1 producator sunt 10 atestatori, verificatori, vanzatori, etc. Apropo de comunicare in toate domeniile dar si in cazul de fata. Tot printr-o vorba veche se acuza ,, limba de lemn,,. Eu care am trait si atunci si acum consider limba de azi ,, limba de stanca,,. Ascultati un oficial care are de comunicat ceva din 10 cuvinte 7 sunt imprumutate si netraduse complet din engleza. Vezi limbajul folosit in ghidurile pentru proiecte europene. Acest limbaj este parca anume facut ca sa castige foarte bine tot felul de firme de consultanti acreditati (adica cu mapa). De cele mai multe ori acestia nu au nici-o legatura profesionala cu domeniul pentru care fac consultanta pe proiecte, in care se cer fonduri europene. Aceste fonduri nu sunt o pomana, sunt de fapt banii ce ii cotizeaza Romania la UE si pe care UE nu-i da Romaniei inapoi pe toti.

Musafir

#342

2016-03-03 08:33

Am semnat pentru că sper ca adevărul să primeze înaintea intereselor mârșave!!!

Musafir

#343

2016-03-03 08:34

pt ca este o marsavie pusa la cale de politicienii corupti care isi doresc sa inchida fabrica respectiva pt a putea sa-si rotunjeasca averile prin aducerea de produse similare din import (care sunt de o calitate indoielnica) ca rezultat al unor contracte in urma carora s-ar face cu milioane de euro !

Musafir

#344

2016-03-03 08:34

sa fim uniti impotriva celor ce vor sa lichideze toata industria romaniei asta care a mai ramas
consumati cu incredere tot ce e produs in romania
consumati produsele lactate bradet sunt mult mai gustoase si bune decat de la alte firme

Musafir

#345

2016-03-03 08:35

Nu vreau sai mai încurajăm pe cei de la conducere,cu magariile lor.

Musafir

#346

2016-03-03 08:41

nu sunt de accord cu diversiunile!

Musafir

#347

2016-03-03 08:44

Niste lasi si ordinari.....or vazut ca nu-s in stare ce si-or spus.- Hai sa gasim un prost. Si l-au gasit. Acum trag in fabrica asta cu toate tunurile, fabrica care le plateste lor scaunele pe care stau cu fundurile lor murdare si pline de lene. Funduri platite cu salarii destul de hune si pensii foarte mari dupa ani intregi de incompetenta.

Musafir

#348

2016-03-03 08:48

Pentru ca este o inselatorie acest lucru este o minciuna!!!! Nu ne mai mintiti!Acest om nu are nicio vina!!!!

Musafir

#349

2016-03-03 09:06

Doresc respectarea prezumtiei de nevinovatie. Sunt totodata de acord ca, pana la definitivarea acestei anchete, pt a nu fi creata o stare de pericol, produsele suspecte sa nu mai fie comercializate in magazine.

Musafir

#350

2016-03-03 09:13

Pentru ca avem niște hoti care ne conduc țara.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...