Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!


Musafir

#251

2016-03-02 21:02

Nu cred absolut deloc ca sunt vinovati.

Musafir

#252

2016-03-02 21:07

Am semnat aceasta petitie pt ca sunt convinsa ca nu Lactate Bradet a fost pricina îmbolnăvirii bebelusilor.

Musafir

#253

2016-03-02 21:09

Am semnat aceasta petitie deoarece nu cred in vinovatia produselor fabricii Bradet. Sustin produsele romanesti si nu sunt de scord cu inchiderea fabricii Bradet!

Musafir

#254

2016-03-02 21:13

Pentru că vreau să cred că mai avem o șansă la normalitate.

Musafir

#255

2016-03-02 21:14

Sa faci rau este usoar,sa faci bine este mai greu...haide-ti sa nu generalizam si sa atacam unde-i veriga mai slaba!!!! Dumnezeu sa-i odihneasca pe acei ingerasi,insa ...de consumat si angajati acelei unitati au gustat,oare la asta nimeni nu se gandeste,de unde lucrezi de acolo si gusti(mai mult sau mai putin)suntem oameni,haide-ti sa fim oameni pana la capat si sa facem mai multe cercetari inainte de-a face si mai mari greseli!!!! Dumnezeu sa ne ajute sa ne lumineze mintiile si famililor in suferinta pierderilor ingerasilor Sincere coondoleante si Fie ca Dumnezeu sa le de-a alinare sufletelor lor si noua tuturor intelepciune!

Musafir

#256

2016-03-02 21:17

Bradet este un tap ispasitor prin care se acopera adevarata sursa a bacteriei sau se justifica incompetenta gasirii ei. Am un argument simplu: produsele Bradet nu au fost consumate de toti copii afectati.

Musafir

#257

2016-03-02 21:17

Avem cativa producatori romani, si vor sa le găsească nod in papură... Rusine!

Musafir

#258

2016-03-02 21:19

Este necesar sa se ia semnaturi olograf si de prin fata supermarketurilor sau pur si simplu de prin zone traficate de oameni , de catre voluntari. Nu ca ar vea vreo anumita greutate, dar pentru atmosfera . Ca sa se raspindeasca la nivelul intregii populatii increderea in produsele romanesti si inversunarea de a le cumpara doar pe ele si a nu face jocul marilor companii

Musafir

#259

2016-03-02 21:20

din nou se repetă povestea cu ACARUL Păun

Musafir

#260

2016-03-02 21:23

Am semnat pt ca nu vreau sa se inchida Fabrica Bradet, e prea mult JEG in Parlament
Timaeu
Musafir

#261

2016-03-02 21:27

Piata romaneasca este invadata de tot felul de alimente nesanatoase, din import iar industria noastra alimentara a fost taiata si vanduta la fier vechi. Agricultura noastra a fost distrusa iar culturile agricole au foat inlocuite cu tot felul de hale, depozite, hangare si alte constructii misterioase. Nu mai vrem import de fructe, legume si produse alimentare care se pot produce in tara! Vrem ca autoritatile romane sa sprijine producatorii romani, agricultura si industria alimentara, cu precadere!


Musafir

#262

2016-03-02 21:27

Trebuie sa aparam producatorii autohtoni.
Am devenit o colonie.
Vai de tara noastra.

Musafir

#263

2016-03-02 21:32

Susțin produsele românești.
borodi petru/Cluj

#264 TRĂDĂTORII de Țară DISTRUG !!!

2016-03-02 21:33

Cine este IMBECIL poate ca să se supere sunt imun la prostia infatuată care este PUSĂ să protejeze și să APERE interesele NIMICNICIILOR în dauna Românilor !!

Poate io sunt un TĂNTĂLĂU și-mi ** APĂR SĂRĂCIMEA și NEVOILE NEAMULUI !!

MINCIUNA ORDINARĂ că din LAPTELE ROMÂNESC s-au îmbolnăvit Copiii este o nouă DIVERSIUNE de ordin dat de STATUL INFRACTOR și TRĂDĂTOR !!

După ce GUNOAIELE de după 1989 au DISTRUS toată PUTEREA NAȚIONALĂ de Trăire a Românității acum fac ultimele CRIME !! Pentru a oculta că MIZERIILE venite din Exterior ne deteriorează SĂNĂTATEA distrug și ultimele încercări ale Românilor de a PRODUCE în INTERN !! PRUNCII mor de SUBNUTRIȚIE da este bine că unele PAIAȚE ies în stradă pentru drepturile câinilor și pentru a proteja DEZMĂȚUL și SODOMISMUL !!!


Musafir

#265

2016-03-02 21:33

Sunt sigur ca nu sunt probleme cu aceste produse,deoarece foarte multe persoane( adulti si copii) au consumat aceste produse si nu au avut probleme in tot acest timp.Din pacate,unii vor sa distruga tot ce este bun,fara sa se gandeasca la consecinte si la cei care vor avea de suferit,numai pt ca ei sa-si atinga interesle lor maschine. In urma unor astfel de aberatii,acum cativa ani,fermierii aruncau pe camp tone de lapte perfect consumabil,doar pt ca niste idioti au dorit sa distruga aceasta industrie. Daca unele produse sunt daunatoare pt sanatate ele trebuie sa fie interzise automat,dar daca produsele sunt bune,sanatoase,consumatorii sunt multumiti,atunci ele nu pot fi oprite si inlocuite cu unele intr-adevar periculoase pt sanatate,numai pt ca niste escroci sa-si atinga scopurile.....

Musafir

#266

2016-03-02 21:35

Pentru ca sunt aproape convinsa ca e ceva "murdar" la mijloc.Au gasit tapul ispasitor.Nu am consumat niciodata prodisele acestei firme pentru ca nu le gasesc in zona unde locuiesc.DAR....as prefera acestea inaintea celor din import.Sustin produsele romanesti.


Musafir

#267

2016-03-02 21:37

Pentru ca sistemul sanitar romanesc este doar comert cu medicamente si vaccinuri aduse din afara,suntem cobaii Europei si piaţă de consum.

Musafir

#268

2016-03-02 21:47

Produsele romanesti nu trebuie sa dispara de pe masa romanilor . Vreau sa mananc produse romanesti gustoase si sanatoase !

Musafir

#269

2016-03-02 21:47

Asta i sistemul romanesc daca ar fi copii lor in spital autoritățile ar lua alte masuri Dar daca ei nu au copii nu stiu ce inseamna sa fi părinte de copiil

Musafir

#270 Re:

2016-03-02 21:50

#2: -  

 


Musafir

#271

2016-03-02 21:52

Nu sunt de acord cu incriminarea fabricii Brădet întrucât se încearcă mușamalizarea adevăratei cauze a morții si suferinței acestor copilași . Din păcate exista victime directe -copiii si victime colaterale .

Musafir

#272

2016-03-02 22:03

consider ca s a gasit un tap ispasitor....si industria romaneasca v a muri,si nu e drept....tot ce i romanesc,bun...s a vandut si s a ales praful...nu sa nu se inchida

Musafir

#273

2016-03-02 22:04

O afacere de succes autohtona

Musafir

#274

2016-03-02 22:05

ar fi bine ca la sfârșitul anchetei când se v-a dovedi că epidemia a venit din altă parte și nu de la fabrica de lactate, domnul ministru al agriculturii să-si declare demisia tot public și să-si ceară scuze public pentru afirmația, inadmisibilă, făcută...

Musafir

#275

2016-03-02 22:08

Pt ca un ministru aservit multinationalelor, vezi declaratia cu legumele romanesti si acum asta trebuie sa plece dar tinerii frumosi si liberi acum nu se revolta, cum nu sa revoltat deloc in ultimele trei luni , motive au fost.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...