Respect pentru copii! (Spitalul de Pediatrie Pitesti)

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Respect pentru copii! (Spitalul de Pediatrie Pitesti)


Musafir

#51

2016-02-11 07:57

Am un copil de 6luni si in caz de nevoie vreau conditii materiale si umane decente pt el, dar si pt noi, insotitorii.

Musafir

#52 mama

2016-02-11 08:03

Cred ca ar trebui sa iesim in strada!degeaba ne revoltam pe retele de socializare.Suntem o tara in care nu mai contam ca individ.suntem vazuti ca pungi de bani.

 


Musafir

#53

2016-02-11 08:15

Pt sănătatea copilasilor!

Musafir

#54

2016-02-11 08:23

Mi se pare inuman ceea ce se intampla, in conditii in care fiecarui salariat ni se ia (fara drept de apel) lunar o suma deloc de neglijat din salariu si nu ni se da nimic in schimb! Consider ca ar trebui sa ni se dea dreptul de a alege intre a cotiza la sistemul de stat sau la un sistem privat, fiecare sa decida unde sa i se indrepte banii luati pentru cotizatia la sanatate!

Musafir

#55 mizerie

2016-02-11 08:40

spagi, gandaci, mizerie... cadre medicale cu buzunare largi....nu va pot descrie ce-am simtit cat am stat internata acolo, ma incalzeam de copilul meu care avea aproape 39 de grade, gandacii se plimbau in voie, aveam niste pantofi lasati jos, sub pat si cand m-am trezit erau plini cu apa...  medicul care-si luase spaga voia sa-mi externeze copilul aflat in stare de lesin... mi-e sila si in acelasi timp, ma doare sufletul... imi venea sa-i omor


Musafir

#56

2016-02-11 08:45

Pentru ca este dezastru in spitale

Musafir

#57

2016-02-11 08:47

Am avut copilul internat aici și am plecat cu el din spital pe semnătură pentru ca nu am mai suportat mizeria si dezinteresul medicilor. Slava Domnului că nu a luat si altceva din acest focar de mizerie!

Musafir

#58

2016-02-11 09:00

Pentru ca sunt mamă și am fost internată în acest spital și este intradevar..tragic ce se întâmplă.

Musafir

#59

2016-02-11 09:03

In tot orasul sunt gandaci in scari de blocuri, pe strada, nu poti sta cu geamul deschis ca iti intra in casa... cum sa nu fie infectie in spitale in asemenea conditii?unde sunt cei pe care iam ales sa ne reprezinte?nu se va face nimic deoarece nu suntem importanti...nici noi nici copii viitorul acestei tari...

Musafir

#60

2016-02-11 09:20

Pe degeaba ieșim în strada.nu se va rezolva nimic.noi nu avem puterea lor și suntem prea puțini cărora ne pasă.

Musafir

#61

2016-02-11 09:24

Am fost internată cu copilul acum cinci ani, cu diagnosticul de pneumonie, am stat 3 zile internați, externați a 4 a zi, a cincea zi,am ajuns iarăși la spital cu enterocolita luată bonus de acolo, și medicul care m-a internat prima dată mi-a spus că eu sunt vinovată că a făcut copilul enterocolita, că l-am lăsat să pună mânuțele pe pereți

Musafir

#62

2016-02-11 09:33

Microbi! Un spital foarte murdar.

Musafir

#63

2016-02-11 09:38

Mizeria si nepasarea, asociate cu incompetenta si lipsa de interes pentru soarta oamenilor, toate duc la moarte. Lipsa fondurilor, furtul din bugetul institutiilor si numirile facute pe criterii politice au dus la dezastru in spitalele din Arges.

Musafir

#64

2016-02-11 09:52

sper sa se schimbe ceva in sistemul sanitar romanesc!!Si in toate spitalele din romania...

Musafir

#65

2016-02-11 10:03

Este bataie de joc!!!Medicii ies pe posturile de televiziune si sustin ca igiena precara a parintilor...este una din cauze.Nu v.ar fi rusine..cand la voi in spital este focar de infectie,se plimba gandacii peste tot noapte,femeile de serviciu vin cu mopul de la baie direct in saloanea si nu au nimic pus in apa pentru ca le trebuie si lor acasa.Si credeti.ma ca stiu ce vorbesc...si de ce spun asta. Sa nu mai vorbesc cati parinti ies pe semnatura din spital.Oare de ce???!!!!! Astea se intampla demult,dar parintii nu au cui se plange.Asa este la noi...trebuie sa se intample o tragedie ca sa reparam ceva...

Musafir

#66

2016-02-11 10:10

M am saturat de muizeriile de spitale din arges

Musafir

#67

2016-02-11 10:22

Ce sa zic...jale mare in spital,tocmai ce am fost si eu cu bebe acum.aproape doua saptamani la un control...tot cu diaree,dar nu a fost nevoie de internare,si cuțmea am.vazut la tv o mamica cu care ne intalnisem acolo,era cu piticu tot cu diare,din cate inteleg nu au scapat si au ajuns la Bucuresti!!!tot ce pot spune este ca domnul doctor care la consultat p al meu pitic,a consultat alti 3 copii inainte si nici macar o data nu l-am.vazut sa se spele p maini!!ar mai fi multe de spus...dar!!!!
cristina

#68 ajutoortr!!!

2016-02-11 10:26

Nu e posibil sa moara copii nostri ca sa schimbam ceva!!! Ajutor in spitalul din pitesti murim cu zile ne intra gandacii in gura daca nu suntem atenti! Ultima data am adus 2 gandaci acasa in bagajul copilului!!! M.am ingrozit am inceput sa plang!!!! Nu e posibil, ajutooooorrrrr!!!!


Musafir

#69

2016-02-11 10:32

Pentru ajutorul copiilor care sufera pentru binele lor sa se trezeasca lumea la realitate

Musafir

#70

2016-02-11 10:38

Din respect pentru copii,macar pentru generatia viitoare daca acum nu este

Musafir

#71

2016-02-11 11:12

PENTRU CA TOTUL are si o alta cauza de care nu se tine cont .se reaminteste doar!!!!! mizeria mizeria este pentru ca NU ,NU SE FACE CURAT CU RASPUNDERE.NU SE FACE CURAT.SE FOLOSESC PRODUSE DE CURATENIE DE UZ CASNIC.GRESIT !!!!! NU SE FACE CURAT ,NU SE ANGAJEAZA FIRMA DE CURATENIE,NU SE IMPUN REGULI DE CURATENIE IAR APARTINATORII CARE INSOTESC BOLNAVII NU RESPECTA CURATENIA !!!!!FEMEILE DE LA CURATENIE SUNT MARI DOAMNE SI NU FAC CURAT CU RASPUNDERE......IAR CU DOMESTOS ,CLOR SI ALTE BAGATELE NU SE POATE SA SE FACA CURAT .......PUNE-TI MANA SI CURATATI ...SAU LUCRATI CU O FIRMA CARE ESTE IN STARE SA FACA CURAT .....FIRMA CARE SA NU FIE A UNUI POLITICIAN SAU ASOCIAT CU CINE STIE CE MAFIOT ,ORGANIZATIE .........A ...SI PRETUL CEL MAI MIC INSEAMNA DUMPING SI ZERO CALITATE .... NU SE MAI POATE FACE DIN RAHAT BICI !!!! BAGATI LA CAP CA NU TREBUIE SA NE MOARA COPILASII ...SI ASA NU SE NASC CINE STIE CE SI IN CURAND NE VOR COLONIZA CEI DIN ORIENTUL APROPIAT !!!!!

Musafir

#72

2016-02-11 11:26

Perfect, adevarat!

 

UNU

#73 VREM SPITALE CA AFARA!!! Preturile la ORICE sunt deja ca afara !!

2016-02-11 12:12

 Pentru ca este INADMISIBIL ca in anul 2016 intr-o tara membra UE sa nu poti sa iti tratezi copii adica viitorul tarii!! Este strigator la cer ce se intampla. In acest spital de copii din Pitesti am refuzat pe semnatura internarea copilului si am plecat acasa cu el, cu 40 grade febra si branula in mana, pentru ca mi-a fost frica sa nu il internez cu rosu in gat si sa plece din spital cu hepatita ... Credeti-ma ca ce am putut sa vad in acea zi in acest asa zis spital ... m-a determinat sa iau o hotatarare riscanta ptr un parinte si anume sa nu iinternez copilul in conditia in care avea febra foarte mare ...

Acel spital nu este spital ci locul de cazare al anumitor personaje de etnie neprecizata care in lipsa unei mese calde acasa aleg sa se interneze cu copii ... cu toti copii si nepotii ... Cum sa iti lasi copilul acolo in aceste conditii?  


Musafir

#74

2016-02-11 12:48

Am semnat aceasta petitie pentru ca imi doresc un sistem sanitar mai bun, in caz de un familiar se imbolnaveste sa poata sa fie tratat in conditii de igiena bune, nu sa mergi pentru o simpla raceala si sa pleci ein spital cu cine stie ce boala infectioasa... MAI MULTE CONDITII DE IGIENA este inamicul numarul 1 impotriva acestor bacterii...
MUSAFIR

#75

2016-02-11 12:49

CORECT SPUS .....SUNT ACOLO IN HAITA !!!!  si uite asa ajung medicii care au mai ramas aici sa trateze persoane care NU CONTRIBUIE LA TAXE SI IMPOZITE ...DE CE? AH  DA ///////EI  AU DREPTURI  CA SUNT MINORITATE ......HMMM OARE CINE ESTE PURTATOR  DE VIRUSI ?




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...