Respect pentru copii! (Spitalul de Pediatrie Pitesti)

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Respect pentru copii! (Spitalul de Pediatrie Pitesti)


Musafir

#26

2016-02-10 21:09

Sperand la nesfarsit ca vom schimba ceva!

Musafir

#27

2016-02-10 21:26

Pentru medici competenti! Pentru a merge la Urgenta si a fi diagnosticati CORECTsi respectati ,noi ca parinti!

Musafir

#28

2016-02-10 21:37

Pentru ca imi doresc ca băiețelul meu si toți copiii sa fie tratați in spital nu omorati de un sistem infect!!!

Musafir

#29

2016-02-10 21:46

Pentru siguranta copilului meu!

Musafir

#30

2016-02-10 21:52

Pentru un viitor sanatos tuturor copiilor din Romania!

Musafir

#31

2016-02-10 21:52

Asteptam ca tara asta sa isi revina,sa avem medicii buni,aparatura buna,igiena in spitale,curatenie...sa ne ridicam si noi putin sa nu mai fim nevoiti sa mergem pana la Bucurest sau in strainatatei,sa ne salvam vietile dar se pare ca m-am inselat nimeni nu face nimic sa o imbunatateasca.Stim sa aruncam cu banii pe case,masinii,apartamente si sa ne uitam mirati cum copilasii nostrii mor cu zile in spitalele noastre in loc sa facem ceva pentru ei,pentru noi,sa modernizam spitalele,sa aducem medicii care au plecat din tara inapoi.Rusine Ministerului Sanatatii ca ne lasa-ti copii sa moara cu zile.RUSINE

Musafir

#32

2016-02-10 21:53

Pt copii nostrii

Musafir

#33

2016-02-10 22:03

Pentru sanatate copilot nostri

Musafir

#34

2016-02-10 22:31

Pentru ca sunt mama! Nu imi pot imagina prin ce trec parintii acestor copilasi. Se poate intampla oriunde, in orice spital din tara.

Musafir

#35

2016-02-10 22:32

Pentru ca este nevoie de o schimbare in tara asta,pentru binele copiilor nostri , Romania trezeste te ,avem nevoie de lucruri importante

Musafir

#36

2016-02-10 22:39

Sper sa îndreptăm un sistem bolnav

Musafir

#37

2016-02-10 22:41

Pt ca si eu o fetita de 8 luni si as inebuni sa ii se intample ei asa ceva... Nu a racit niciodata dar daca doamne fereste ar face ceva vreau sa o tratez cum trebe nu sa plec cu ea mai bolnava.

Musafir

#38

2016-02-10 22:42

In Spitalul de Pediatrie este prezent rotavirusul. Si in anii trecuți au fost cazuri-mușamalizate!!!!
Părinți uitati-va pe fisele de externare ale copiilor ce medicamente au fost administrate. Își însușesc medicentele si va obliga pe voi sa le Cumpărați si decat sa nu aibă tratament copilul preferați metoda asta!
Își bat joc de copii vostri!!!
Semnați Petiția!!! Mergeți mai departe...sesizări reclamații presa televiziune!!! Sa se arate indiferenta si sa fie sancționări! Este malpraxis ce se întâmpla in pediatrie

Musafir

#39

2016-02-10 23:32

Doresc mai multa siguranta pentru toti copii Si personal care isi da tot interesul pt cei mici si mai multa igena.Nu gandaci cum am intalnit si focar de infecti te duci cu un pl cu 10!!!!!!!

Musafir

#40

2016-02-11 00:23

Banuiesc ca nici cadrele medicale nu-si doresc sa lucreze in asemenea conditii si sa puna in pericol viata copiilor. Probabil trebuie oprita activitatea spitalului pentru o perioada cat mai scurta necesara reorganizarii, igienizarii, dezinfectarii. Eventual copiii tratati un timp la Spitalul Judetean( nu ca acolo ar fi mare diferenta) sau trimisi in Bucuresti. Apoi, cursuri, specializari, dotari actualizate pentru spital, trimitere mai departe la alte spitale cand sunt depasiti de caz....si sa nu uitam ,sper ,de calitatea umana. Fiecare ar trebui sa faca tot ce poate la locul sau de munca mai ales cand e raspunzator de viata, destinul,unor copii.        Imi imaginez ca e foarte greu sa vezi copii bolnavi, stresul e inimaginabil dar sa nu ne "imunizam " pana la a nu ne mai pasa decat sa treaca ziua, luna.....


Musafir

#41

2016-02-11 00:29

Pentru conditii mai bune in spital multi oameni ar dona bani 


Musafir

#42

2016-02-11 05:51

Am semnat pentru ca baietelul meu sa aiba sansa de a trai decent si a fi tratat corespunzator aici la pitesti unde locuieste....ca miile de copii bolnavi sa aiba sansa la tratament...poate vom schimba ceva....
Mitzunel

#43 Spital infect și doctori spagari

2016-02-11 06:21

Personalul de la curățenie e folosit pe post de a însoți pacienții între etaje... Apoi se uita să îi dai ceva. Curățenie se face dimineața o spoială. Și încă am stat dintr-un salon renovat. Curățenia de seara nu a mai avut loc deși au un tabel pt ținerea evidenței lipit de ușa salonului. A avut grijă doar să semneze ca a făcut curat! În plus doctorii pun diagnosticul astfel încât să ajungi la disperare ca părinte și să dai în stânga și dreaptă la toți. Mare grijă cu displazia de șold la bebeluși. Dl doctor ca să vindeți ortezele este nevoie să ne băgați copiii în gips? Și surpriză la un control făcut și la București copilul nu avea nimic! iar ecografiile făcute la Pitești erau neclare și nu se înțelegea nimic din ele!! Domnule doctor nu uitați că Dumnezeu nu doarme, cum ați băut ceai cu fosfat, poate va mai trimite și alte pedepse....


Musafir

#44

2016-02-11 07:13

Spagari inumani!
Oameni de nimic!
Aveam pe fisa de externare multe investigatii,o groaza de materiale medicale folosite si medicamente trecute de la ei.

Musafir

#45

2016-02-11 07:17

In tARA ASTA TOTUL SE RAPORTEAZA LA BANI .sI CA EX.DACA INTR-ADEVAR SE DORESTE CA ACEASTA PETITIE SA VINA IN INTAMPINAREA ERADICARII SISTEMULUI ,DE CE SE PERCEPE TAXA PUBLICAREA PETITIEI?

Musafir

#46

2016-02-11 07:23

toti copii merita mai multa atentie si respect din partea cadrelor medicale!!!

Musafir

#47

2016-02-11 07:40

Am semnat in speranta ca se va imbunatati sistemul sanitar desi cred ca sunt slabe sanse

Musafir

#48

2016-02-11 07:42

Ideal ar fi atunci cand ajungem cu micutii in spitale,sa fie tratati cu maxina responsabilitate,nu din obligatia de a-si face norma la serviciu.

Musafir

#49

2016-02-11 07:52

Sper sa se faca ceva !!!

Musafir

#50

2016-02-11 07:53

Am semnat aceasta petitie pt ca am si eu in primul rand un bebe de 1an si nu as vrea sa pateasca ceva si pt ca sa se schimbe ceva in Rom pt totii copiii Controale mai severe in spitale doctorii sa-si faca meseria sa nu mai ast SPAGA si apoi sa te bage in seama analize gratuite ar trebui sa existe macar la copiii si femei gravide



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...