Respect pentru copii! (Spitalul de Pediatrie Pitesti)

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Respect pentru copii! (Spitalul de Pediatrie Pitesti)


Musafir

#1

2016-02-10 17:05

Pentru ca vreau sa pot sa îmi tratez copilul si la mine in oras in caz de urgenta in condiții de siguranta. Sa nu fiu nevoită sa merg in alta parte.

Musafir

#2

2016-02-10 18:29

Pentru ca suntem oameni si ar trebui sa ne respectam,pentru ca suntem parinti si ne dorim pentru copiii nostri îngrijiri medicale de înaltă calitate,ceea ce lasă de dorit.Este de nedescris cum se prezinta spitalul de Pediatrie,internezi copilul si trebuie sa ai grija si sa.l pazesti toata noaptea sa nu.i intre gandacii in gura,te internezi de ceva si te externezi cu Klebsiela........oare in ce secol trăim?Ce servicii medicale oferiti cetatenilor?

Musafir

#3

2016-02-10 18:32

Este strigător la cer ceea ce se intampla in acest spital,al groazei pot sa spun,sunt mama si sunt îngrijorată pt bietii copiii,care mor cu zile si nu au nici o sansa la viata in sistemul asta groaznic.

Musafir

#4

2016-02-10 18:41

Sper sa se schimbe cv in sistemul sanitar romanesc!!! Pacat ca avem o tara superba.. In loc sa o promovam... Ea decade pe zi ce trece!!! Insanatosire grabnica celor mici

Musafir

#5

2016-02-10 18:43

Pentru ca stiu ce exista in spital!

Musafir

#6

2016-02-10 18:56

Nu e normal ce se intampla in acest spital,pur si simplu nu mai avem cum sa avem incredere sa ne aducem copiii in caz de probleme!sa se faca dreptate!

Musafir

#7

2016-02-10 19:03

Copiii noștri merită mai mult!!!! Nu poți numi spital de pediatrie, un loc în care îți este teamă să mergi,mizeria e la ea acasă!!!!rușine celor responsabili!!!!

Musafir

#8

2016-02-10 19:08

Spitalul trebuie sa reprezinta siguranta pentru parinti si copii!!!Iti duci copilul la spital sa se vindece si il iei de la morga!!!! E fantastic ce se intampla in spitalele din Romania!!!

Musafir

#9

2016-02-10 19:19

Azidimineata am plecat din spital pe semnatura, e cumplit ce este in spital...cate 2 copii in pat sau 11 in salon cu 8 paturi!!! Personalul nu face fata :( si nici spitalul nu face fata la cereri de internare

Musafir

#10

2016-02-10 19:31

Pt sunt mama si imi pasa!

Musafir

#11

2016-02-10 19:32

Nu de putine ori, am fost internati la acest ,,renumit,, spital. E jalnic, mizerie, galagie, nu are de niciunele. Am foat internati cu una am plecat cu alta. Am fost internati si am plecat la cerere ca nu.i depistau ce are copilul.

Musafir

#12

2016-02-10 19:36

Semnez petitia pt ca asta simt . Nu cred ca este cazul sa lasam comentarii .
#12

#13

2016-02-10 19:48

Suntem tratati cu "scarba", atat noi ca parinti si mai ales copiii...daca nu atingem BUZUNARUL...dr-lor dar si asistentelor...


Musafir

#14

2016-02-10 19:51

Sa nu mai sufere si alți copii si parinti

Musafir

#15

2016-02-10 19:51

Pentru ca sunt mama si ma ingrozesc cand aud de moartea copilasilor nevinovati

Musafir

#16

2016-02-10 19:55

E strigator la cer ... atatia copii bolnavi si nimeni nu ne poate da o explicatie plauzibila. Ducem copii la medic pt ai trata nu pt ai imbolnavi . Acum ministru sanatatii unde este ??? Domnul Arafat la fel?? Acum nu se mai cere demisia ??? Totusi a murit o fetita si alti bebelusi sunt in stare grava. Eu de luni de cand a aparut cazu nu l_am vazut pe domnul ministru sa zica un cuvant . Pt ce e platit din banii nostri.
Cristina90

#17

2016-02-10 20:03

Nu pot spune decât Mizerie..Mizerie și gândaci...am fost internată anul trecut în martie cu băiețelul meu și noaptea umblau gândacii pe pereți,peste tot, nu am dormit 3 nopți la rând pentru că am stat sa-mi păzesc copilul de gândaci pentru că se urcau și în pat.I.am spus "doamnei" care făcea "curat" ca sunt gândaci și mi-a răspuns pe un ton ridicat ca nu are cum să fie adevărat ca ele fac "curat" în fiecare zi și e de atâția ani în Spital și nu a văzut nici unul.


Musafir

#18

2016-02-10 20:18

Pentru ca daca nu este viroză sau pneumonie nu se pricep la nici un alt diagnostic. Singurele analize pe care le fac sunt hemoleucograma si proteina c reactiva. Am întrebat un doctor de ce le mai fac pentru ca acestea cresc oricum si in viroze, de ce este nevoie de ele când oricum prescriu doar antibiotice ca sa fie acoperiți. I-am întrebat de ce nu fac si procalcitonina care indica infecția bacteriana si a zis ca nu se face la ei in spital. O analiza simpla si care poate face diferența. Am plecat cu copilul. Antibiotice stiu sa ii dau si singur , după ureche.
Gabytzzza
Musafir

#19

2016-02-10 20:20

Este o problemă foarte gravă la ce se întâmplă cu pacienții spitalelor în loc să se vindece în spitale mai rau se îmbolnăvesc din cauza infecțiilor spitalicești . Trebuie luate măsuri nu se maii poate așa ceva


Musafir

#20

2016-02-10 20:27

Datorita neglijentei cadrelor medicale,a mizeriei de nedescris din spital.Si nu in ultimul rand ca sunt mama,si mor suflete nevinovate.

Geoooooo

#21 Pentru ca sunt mama

2016-02-10 20:33

Feriți.va si de spitalul Grigore Alexandrescu din București...se zbat de ceva anii cu virusul ROTAVIRUS...m.am internat cu băiețelul meu de un 1 an si 10 luni acolo cu pneumonie si când sa plec acasă cu el a luat acest virus...când am ajuns cu el acolo mergea pe piciorușele lui,era vioi si chef de viață,iar când sa ma externez cu el din cauza acelui virus copilul meu 2 zile a fost pur si simplu o leguma! Sa ferească Dumnezeu toți copilași din lume de aceste,bacterii,microbi si viruși!


Musafir

#22

2016-02-10 20:37

Am fost si eu internata acolo cu baiatu chiar inainte de craciun...e jale...mult jeg si multa nesimtire din partea tuturor...daca nu le bagam bani in buzunar nu se uitau la copil...o tara de rahat avem..nu se face altceva decat sa se fure..k la noi la nimeni

Musafir

#23

2016-02-10 20:51

Ptr ca vreau sa nu imi mai fie frica sa ma duc la SPITALUL DE PEDRIATRIE PITESTI ca nu imi este tratat cum trebuie copilul si sa ma intorc acasa cu alta boala... ptr ca vreau sa imi tratez coplilul si la mine in oras nu in Bucuresti sau alt oras...Vreau igiena  si competenta..

Sishu

#24 Jeg

2016-02-10 20:54

Pentru ca am fost acolo internat cu copilul meu si pentru ca suntem pe ultimul loc in Europa la sanatate  pentru ca sunt tata si pentru ca ma intereseaza de copilul meu si de toti copii


Musafir

#25

2016-02-10 20:55

Haideți sa semnam! Poate reușim sa schimbam in bine ceva pt copii noștri!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...