OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE


Musafir

#776 Re: Re: Re: hRe: Re:

2016-02-24 09:26

#770: Gabi - Re: Re: hRe: Re:  

 Da, exista legea locativa...cred ca unii uitati ca suntem membri ai Uniunii Europene si ca aveti drepturi...foarte multi europeni se simt bine chiriasi, numai noi suntem obsedati sa fim proprietari...


Musafir

#777

2016-02-24 09:41

Eu cred ca aceasta lege favorizeaza mai mult pe cei care au credite foarte mari si le convine sa renunte la un amarat de imobil (teren sau ce o fi) contra unei sume imense. Nu cred ca un om de rand care a platit 5-10 ani rate ar putea renunta la casa pentru credit. Legea este facuta numai pentru mafioti.
ha ha ha

#778 Re:

2016-02-24 10:33

#777: -  

 Cum poate fi un imobil amarat, cand in tara asta oameni muncesc 30 de ani pentru el ? Pentru tine poate o casa e ceva amarat - in visele tale umede.

Skipper

#779 Re: Re: Gresit.... pentru ca nu mai poate banca fura

2016-02-24 14:04

#26: - Re: Gresit.... pentru ca nu mai poate banca fura 

 Banca nu fura, amice. Furatul ar insemna ca isi insuseste pe nedrept un lucru mobil din posesiunea altei persoane. Daca fura, te duci in instanta si ii dai in judecata, nu-i asa ca-i simplu? Desigur, e mai simplu sa urlii pe un site. Iti dorest ca bancile sa iti dea bani de pe urma carora sa piarda? Intreaba un camatar daca iti da 500 de lei si ii dai tu 400 inapoi, vezi, vrea? banca este camatarie legala. Vrei, iei in conditiile lor, nu vrei, nu iei. Nu intelege gresit, si eu am rate, ca am avut nevoie/mofturi samd, dar imi asum ce am semnat, nu plang electronic, ca o muiere.

Anghel Stoenescu/ Timisoara

#780 Rusine guvernanti

2016-02-24 15:47

Aceasta lege este o nedreptate sociala care blocheaza tinerilor drumul la o viata decenta, la o locuinta si la intemeierea unei familii. Statul ar trebui sa se ocupe de apararea tinerei familii nu de distrugerea ei. 

baicu cristinel

#781 Re: Cum apare o idee buna, cum se gasesc niste cretini sa nu fie de acord...

2016-02-24 15:54

#774: ran89 - Cum apare o idee buna, cum se gasesc niste cretini sa nu fie de acord... 

 ma doare in pula de cine sa omorat.e plin la stiri de bocci care nu a platit nimic in viata lor si se omoara.eu nu am un leu datorie ma chinui sa platesc tot si cu un copil dar la aia care nu le pkace munca vor sa ia de pomana.


Musafir

#782

2016-02-24 23:27

am votat pentru ca vreau copiii mei langa mine la casa lor nu plecati prin straini

Ion

#783 Re:

2016-02-25 05:31

#782: -  

 

 Preturile uriase la imobile obliga copiii sa fuga din tara. Daca nu se da aceasta lege, copiii for fugi de romania inca 20 de ani !

 

Credite date la toti saracii - in scop imobiliar, au facut ca in ultimii 10 ani acei bani sa nu mearga in fabrici sau agricultura. Tara asta a pierdut 10 - 15 ani de dezvoltare economica datorita creditelor imobiliare. Copiii iti vor pleca din tara cat timp nu avem darea in plata care sa opreasca banca sa mai dea credite la orice sarantoc.

Anghel Stoenescu/ Buciuceni

#784 Re: Rusine guvernanti

2016-02-25 05:38

#780: Anghel Stoenescu/ Timisoara - Rusine guvernanti 

 Sa platesti dobanda bancii, pentru a cumpara un apartament mult supraevaluat - nu este o viata decenta, cel mult o viata chinuita si plina de sacrificii.

 

In ultimii 10 ani orice sarac a putut face credit ca sa isi ia casa. Asta a facut pretul caselor sa creasca. Banii s-au dus pe case nu pe fabrici, iar tinerii talentati (aia muncitori, cu note mari la scoala) au tot fugit din tara.

 

In vest un tanar cu 10 pe linie isi cumpara o vila in 3 ani. La noi cumpara un cotet comunist dupa 20 de ani de rate.

 

Asta e diferenta dintre romania si vest: multi prosti ca tine vor sa se bucure pe moment si sa faca azi credit ca sa se creada la casa lor sau sa nu imbogateasca proprietarii. Realitatea insa e ca rata e de 3 ori mai mare ca chiria, iar banii bagati in case nu produc nimic. Masa de prosti romani fiind mare, sume uriase au fost date credite imobiliare in loc ca cei bogati sa faca fabrici si ferme.

 

Destept e cel sarac care sta in chirie si pune bani deoparte. Prost e cel cu credit: se estimeaza ca 30 de clienti prima casa s-au sinucis cand nu si-au mai platit ratele - dar presa nu zice nimic iar tu esti mult prea lenes si prost ca sa te informezi singur.

 

Succes in viata, pramatie cu nume fals care incerci sa minti lumea pe internet. Crezi ca lumea te crede fiindca ti-ai pus un nume fals, mincinosule !

 

POSTACUL ION ROBU

#785 !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!!

2016-02-25 09:43

#784: Anghel Stoenescu/ Buciuceni - Re: Rusine guvernanti 

 POSTAC MILOG AL GRUPULUI CHF. OM PLATIT PENTRU INTOXICARE NU-L LUATI IN SEAMA. POSTAC AL ASOCIATIEI PARAKLETOS SI AL GCCC, ORGANIZATII CAPUSE CARE SE FINANTEAZA DIN MINCIUNI SPUSE CREDULILOR IN NECAZ PE CARE II CONVING ASTFEL SA VIREZE 2% DIN IMPOZITE CATRE ACESTE "ASOCIATII" !!! NUMELE PERSOANEI DIN SPATELE POSTACULUI ESTE ROBU ION, UN INDIVID INSALUBRU PLATIT PENTRU IMPRASTIAT MINCIUNI. STRATEGIA DE A PUNE IDENTITATILE OAMENILOR SUB SEMNUL INTREBARII ESTE FOLOSITA DE ACEST GOLAN SI PE HOTNEWS, BURSA, REPORTER VIRTUAL, ETC. CINE VREA SA VADA CAT DE MINCINOS ESTE ACEST POSTAC SE POATE UITA LA PAGINA CU NUMELE CELOR CARE AU SEMNAT PETITIA. VOR VEDEA ACOLO CA DIFERENTA DINTRE MOMENTUL IN CARE A SEMNAT PETITIA SI CEL IN CARE A COMENTAT ESTE DE CATEVA MINUTE IN CAZUL DOMNULUI ATACAT GOLANESTE DE ACEST ROBU ION. 

 

!!!!!!!NU PLECATI URECHEA LA POSTACII PLATITI DE ASOCIATIILE PARAKLETOS/AURSF/GCCC. MINT SI ATACA  PENTRU CA SUNT PLATITI PENTRU ASTA!!!!!!!!!

 

moron

#786 Re: !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!!

2016-02-25 10:01

HAI SUS !

#787 Re: Re: !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!!

2016-02-25 11:11

#786: moron - Re: !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!! 

 Duceti-va voi prostacii chf pe paginile voastre. La voi pe petitie sunt numai comentarii de ale voastre, fara caps. De ce nu stati acolo si veniti aici sa besteliti oamenii? Acolo toata lumea spune numai ce vreti voi, sunteti voi intre voi acolo. 


Musafir

#788 Re: Re: Re: esti un mizerabil..

2016-02-25 11:20

#751: pehash - Re: Re: esti un mizerabil.. 

...oamenii platesc an de an impozite, dar si rate la banca...

HAI SUS !

#789 Postacule mars la tine in barlog !

2016-02-25 11:38

#788: - Re: Re: Re: esti un mizerabil.. 

 Fratioare, stati cu minciunile si teoriile voastre supte din deget la voi pe pagini. Vine cineva la voi sa va injure sau sa faca pe desteptul? NU! Stati baieti acolo, sau va taie din salariu Cristian Dan, seful vostru?


Musafir

#790 Re: !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!!

2016-02-25 11:41

#785: POSTACUL ION ROBU - !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!! 

 Intr-adevar, am credit in chf, dar nu sunt platit de nimeni si nu am platit nimanui ca sa-mi exprim parerea mea. In schimb, din comentariile pe care le faci, observ ca doresti ca numai parerea ta trebuie sa fie corecta! 

HAI SUS !

#791 Re: Re: !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!!

2016-02-25 11:58

#790: - Re: !!!!!!!!!ALERTA DE POSTACI!!!!!!!!!!! 

 Esti cumva vreunul dintre fraierii care vireaza 2% din impozit la Parakletos, AURSF sau GCCC, crezand ca il "salveaza" Aldea, Iacob sau Dan? :))))))Stai linistit, aia sunt cei mai buni prieteni ai bancilor, in banci au conturile grase pline de bani de la creduli ca tine. 

Parerea mea si a alora besteliti de postacii celor 3 asociatii este cea corecta. Nu au de ce sa sufere altii pentru creditele voastre, simplu! Nu are de ce sa dea cineva avans si rate mai mari pentru voi. Va plangeti ca va fura bancile dar ii faceti galerie borfasului de Zamfir cand da o lege prin care sunt furati cei care vor cumpara o casa in viitor. Frumos rationament, nu am ce zice.

haha

#792

2016-02-25 16:51

Vreau avans urias si dobanzi minuscule. Nu invers !


Musafir

#793

2016-02-26 07:35

Dupa 25 de ani de hotie vine unul care zice, ia sa piarda si bancile din imprumuturi riscante si nu doar clientii. Si sar ca sacalii toti bancherii care nu mai pot dormii vazandusi camataria in pericol. Rusine la toti care fraieriti oameni disperati care apeleaza la imprumuturi.


Musafir

#794 Ăsta care a scris e sigur banchet! Nu știe ce sa mai facă! Nu are rost sa comentez ca șut penibili.

2016-02-26 15:37

România e puternica!

persoana fizica

#795 Re:

2016-02-26 20:37

#12: -  

 Daniel Zamfir las-o jos ca macane, legea este pentru mafiotii care si-au bagat banii furati in afaceri imobiliare si criza imobiliara le-a dat planurile peste cap si acum vor sa le le dea statul (adica noi) inapoi banii pe care i-au bagat ei in 1000 de apartamente si 1000 de piscine totul pe persoana fizica ca sa nu plateasca TVA.

cristi

#796 Minciunile industriei bancare

2016-02-26 20:54

Sa inteleg  ca Mugurel  Benerel  v-a dat  ordin sa  initiati  o petitie  ! :))))  
Care stie   ced  nivel   de dobanzi  se practiva    in   UE  pentru    creditele    imobiliare ? Maxim    5 %  !    :)))))))))   
  In Romania , datorita   acestui  individ    -  Mugur   Isarescu  ,      bancile  au practicat si  DAE   de  35 %  pentru      creditele imobiliare .    Legea   asta  , o lege   haiduceasca ,  are  rolul de a  obliga    sucursalele  bancare   straine    din Romania   de  a   incepe sa  practice in Romania   un  nivel  al   DAE    similar  celor  din     statele  ue !:))  

cristi

#797 Re:

2016-02-26 21:04

#782: -  

 Dar ii  vrei sclavi la  banci !  :) Nu  ceri un  DAE    european      de  maxim 5 % :)))))))))))))))
Tu vrei  ca ei sa fie cetateni de mana  a  treia  in  UE ! :))))))
Bravo natiune !  Natiune de  oi ! :)


Musafir

#798 Re: Ăsta care a scris e sigur banchet! Nu știe ce sa mai facă! Nu are rost sa comentez ca șut penib

2016-02-26 22:12

#794: - Ăsta care a scris e sigur banchet! Nu știe ce sa mai facă! Nu are rost sa comentez ca șut penibili. 

 E puternica prin oameni ca Zamfir :))))Ai trecut pe la caserie postac nenorocit din GCCC/AURSF/Parakletos, sa iti iei banii? Stii tu care? Aia furati de sefii tai escroci care pacalesc oamenii ca ii ajuta daca le vireaza 2% din impozite catre "asociatii". Mai aveti curajul sa deschideti gura vagabonzi nenorociti, borfasi de duzina, mai aveti curaj sa deschideti gura chiar si acum cand s-a spart buboiul?! Hai sictir de gunoi !


Musafir

#799 Re:

2016-02-27 12:22

#51: -  

 Nu sunt deacord cu legea Darii in plata.Aceasta lege este facuta pt. Cei care au luat milioane de euro si acum nu vor sa mai plateasca.Cum vor mai lua tinerii locuinte daca Prima casa va cadea?Domnul Zamfir este o marioneta in mainele celor bogati.


Musafir

#800

2016-02-27 12:34

Pentru ca nu sunt deacord cu legea darii in plata.Aceasta lege este facuta pt. cei care au luat milioane de euro,nu pentru un om de rand care vrea sa si cumpere o casa.Daca cade Prima casa cum i-si vor mai cumpara tinerii case ,de unde bani ?.Domnul Zamfir este o marioneta in mana celor interesati sa si atinga scopul.