Regandirea transportului in comun in cartierul Tractorul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Regandirea transportului in comun in cartierul Tractorul


Musafir

#1

2016-01-27 11:25

Locuiesc in cartierul Tractorul si sunt afectata d aceasta decizie

Musafir

#2

2016-01-27 19:20

Nu numai în Tractorul trebuie regândită rețeaua de transport. Locuiesc în Craiter, iar noi nu avem nicio legătură cu centrul orașului, cu Livada Poștei. Avem linia 37 care mergea pana in Livadă dar de la 1.ianuarie a fost scurtată la Hidro A. Noi acum trebuie sa mergem cel Putin 1km pana intr-o statie cu legatura, ori in Gemenii ori la Autogara 3.
Concluzie: Trebuie să se revină la situatia dinainte de 1.ianuarie când nimeni nu avea nicio problemă. Mulțumesc.

Musafir

#3

2016-01-28 06:33

Pentru ca sunt in totalitate de acord, de la inceputul anului de cand s-au facut modificari la traseul liniei 2, am intampinat mari dificultati de a ajunge la servici la timp! la onix am avut zile cand au trecut 4 trolee si nu am putut urca, deoarece erau arhipline!! Ca sa nu mai zic de tonomatele de bilete, care de cele mai multe ori sun "indisponibile momentan" sau "plata numerar indisponibila"! este inadmisibil!

Musafir

#4

2016-01-28 11:47

Cel mai bine ar fi ca linia 2 sa mearga permanent pana la Sanitas , apoi pe Vlad Tepes (pe unde circula si 22) trecand pe langa teatrul Dramatic si retur pe Castanilor, daca tot nu se doreste sa ajunga in Livada

mailat radu

#5 Re:

2016-01-28 18:43

#4: -  

 Este un punct de vedere pertinent, care poate fi prins in cererea de modificare. Va multumesc!


Musafir

#6

2016-02-03 17:40

Din zona Rulmentul nu exista nicio linie directa catre centru, cu toate ca zona este in dezvoltare. Mai ales pentru elevii si studentii care trebuie sa ajunga zilnic in centru este foarte incomod sa schimbe 2 autobuze.

Musafir

#7

2016-02-08 18:42

Eficientizarea transportului comun in zona Tractorul - Brasov!

Musafir

#8

2016-02-11 16:34

Autoritățile publice, instituțiile publice trebuie sa fie deschise către propunerile venite din spațiul public, de cele mai multe ori soluțiile la probleme vin din partea cetățenilor!
Flavius Calin Tofan
Musafir

#9 Statie la Coresi Business Park

2016-02-16 10:49

Ar fi util ca una dintre linii sa treaca si pe strada Turnului cu o statie la Coresi Business Park deoarece acolo lucreaza cateva sute (poate chiar mii ?) de persoane. Devierea ar fi chiar usor de facut.


Musafir

#10

2016-02-17 19:29

Cetatenii trebuie sa inteleaga faptul ca fara implicarea lor directa factorii decizionali tergiverseaza orice proiect! Succes!

Musafir

#11 Re: Statie la Coresi Business Park

2016-02-24 12:15

#9: Flavius Calin Tofan - Statie la Coresi Business Park 

 Am inteles domnu` Calin, notat. Maine voi depune listele la Primarie, sper sa fim bagati in seama.