ELIBERAREA APELOR MINERALE BAILE OLANESTI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția ELIBERAREA APELOR MINERALE BAILE OLANESTI


Musafir

#201 Re:

2016-08-31 14:45

#177: -  

 Merg de 42 de ani la Olanesti. Nu au fost închise izvoarele pana când au fost furate de "cine stie cine". La inceput au fost paznici apoi au pus cartele pentru apa, cel mai dureros a fost când au diminuat cantitatea de apa. Izvoarele nu au fost descoperite de aceasta familie care beneficiaza de ele. Sunt oameni care vin prin stațiune sa viziteze izvoarele si nu pot gusta apa. Este inadmisibil sa profite cineva in acest fel de ceva care nu este al lor. Apa de scurge in râul Olanesti dar oamenii nu pot sa o foloseasca. Trebuie ca aceasta statiune sa revina oamenilor, apa sa nu mai fie vândută pentru ca nu este a lor.


Musafir

#202

2016-08-31 16:17

Coruptia in judetul Valcea a ajuns la un nivel insuportabil.

Musafir

#203

2016-08-31 17:13

Am semnat aceasta petitie, deoarece sunt nascuta in Jud. Valcea,am mers de mic copil in vacante la Olanesti, am consumat apa minerala de la izvoarele minerale si consider ca a fost un mare ABUZ al sotilor Nicolae si al asociatilor acestora de a-si INSUSI FARA NICI UN DREPT IZVOARELE MINERALE.Acesti lacomi/nesatui/hrapareti ai natiei romane ar trebui sa fie pedepsiti ca atare. Daca inca mai este in vigoare acea lege 18, averile nejustificate, obtinute prin venituri ilegale ar trebui sechestrate /recuperate si sa se intoarca in vistieria tarii. Daca justitia valceana si DNA-ul isi vor face cu adevarat datoria, vom putea afla din presa valceana. Eu sunt sceptica, caci nu prea am vazut ca se si recupereaza prejudiciile. Evaluarea pagubelor se face de experti care , de multe ori determina, valori discutabile......... Astept sa beau apa din izvoarele de la Olanesti , fara sa contribui la imbogatirea lui Mugur Isarescu si a asociatilor NICOLAE.
liluana

#204 Re:

2016-08-31 18:56


Musafir

#205

2016-08-31 19:12

Aceste ape trebuie sa fie gratuite, nu exploatate de niste escroci lacomi!

Musafir

#206

2016-08-31 19:32

Oamenii au dreptul sa se bucure de apa termala, gratuit ! Ar fi multe de spus... se stie de unde pleaca totul si pana la urma pentru ce? pentru bani, bogatie? duca-se toti acolo unde merita ! Poate ca Dumnezeu nu doarme si vor veni vremuri mai bune si pentru noi...

Musafir

#207

2016-08-31 19:36

Tot ce este românesc este al nostru!

Musafir

#208

2016-08-31 21:01

Dumnezeu nu doarme se va intoarce totul impotriva lor.I s-a facut rau la audieri? Oare citi oameni aveau nevoie de aceasta apa pt sanatatea lor ei au avut suflet pt acesti oameni? O sa sufere la fel ca acei oameni la care ei luau bani pe apa lasata de la bunul Dumnezeu.Ce au facut ei pentru aceste izvoare care vin din adincul pamintului s-au imbogatit profitind de suferinta oamenilor.


Musafir

#209

2016-09-01 03:07

In nici un loc din lume oamenilor nu li se intampla asa ceva. Oameni buni, de ce sa fie inchisa cu lacate apa data de natura? Eu de copil mergeam la Olanesti si beam un pahar de apa fara sa ma opreasca cineva. Acum, adult, stau, privesc lacatele si imi fac cruce. Piei, Satana !

Musafir

#210

2016-09-01 05:54

Pentru ca abuzurile din tara asta trebuie sa se sfarseasca la un moment dat. Daca trecem nepăsători nu mai avem dreptul sa ne plangem!

Musafir

#211

2016-09-01 06:18

Este incalificabil ce se intampla in aceasta tara cu resursele subsolului care sunt proprietatea statului. As fi curios sa aflam cata redeventa plateste pentru izvoarele de ape minerale domnul care a pus mana pe ele, sa vedem si noi ce venituri aduna statul.

Musafir

#212

2016-09-01 07:04

Am vizitat statiunea Olanesti in aceasta vara, unde am ramas o sigura zi, parasind-o indignat de practicile jigodiilor care si-au dat mana pentru a jefui pana si apa izvoarelor ! Lacomia acestor nemernici nu are limite si daca ar putea ne-ar pune sa le platim si aerul pe care il respiram. Sper ca infactorii Tudor (sot si sotie), Agathon si toti acolitii lor, sa ajunga cat mai curand in puscarie si sa fie pusi sa sa dea inapoi tot ce au furat, inclusiv milioanele acumulate prin jefuirea izvoarelor Olanestiului.

Musafir

#213

2016-09-01 07:09

BUNA ZIUA, aceasta firma are permis de exploatare a resurselor naturale( toate avizele care preced acest permis?) si aprobare de la oficiul consumatorului pt pret.
posibil sa fie un abuz. autoritatile locale trebuie sa exploateze aceste resurse, sa le amenajeze si sa le intretina. pretul se stabileste functie de costuri si cred ca se pot instala bancomate
si nu un pret/zi.
o data aceste ape se si imbuteliau si le gaseam la centre de ape minerale, azi trebuie sa ajungi in statiune.

Musafir

#214

2016-09-01 08:45

Pentru a se face cea ce este corect!
Coruptia ucide!!

Musafir

#215

2016-09-01 09:44

Este un bun de care trebuie sa beneficieze gratis toți cetățenii acestei tari ... !!

Musafir

#216

2016-09-01 11:41

Dumnezeu a lasat natura pt toti oamenii nu numai pt unii...nu le ar fi rusine...e timpul ca aceasta mafie sa se termine.

Musafir

#217

2016-09-01 12:52

Nu este apa lor,mostenita de la măsa și tacsu.Merită și trebuie trasi la răspundere toți cei implicați în aceasta afacere.

Musafir

#218

2016-09-01 13:49

Mugur Isarescu sta in spetele multor firme din Valcea precum si Hipermaketurii-le Anabella si acum mai aflam si de Izvoarele de la Olanesti.

Musafir

#219

2016-09-01 14:26

Aceste ape sunt bunul nostru.Al tuturor românilor.Nu al unui grup de profitori puși pe capatuiala.

Musafir

#220

2016-09-01 18:04

Īntreaga populație a Romåniei ar trebui să protesteze, sä semneze şi petiții dacä este cazul, pentru a proteja resursele Pämåntului! Sunt resurse naturale, aparțin tuturor, ele nu trebuie să ajungä pe måna unor oameni dornici de îmbogățire, care nu vor să munceascä!!! Prof.de Geografie -Elena Dascälu

Musafir

#221

2016-09-01 18:11

Poate se termina odata cu hotiile si cu smecheriile!

Musafir

#222

2016-09-02 07:46

Intradevar acesti hoti nu se mai satura. Vor totul.

Musafir

#223

2016-09-02 09:52

Pentru că mi se pare injust să pui taxa pe un bun care ti-l ofera natura si de care ar trebui sa beneficeze toti locuitorii Tării Romănești!!

Musafir

#224

2016-09-02 11:26

MARE SCÂRBA AM PT ACESTI HOTI ! A PUNE TAXĂ PE APA LUI D_ZEU TREBUIE SA FII DE UN JIGODISM EXAGERAT ! LA PUSCARIE CU ACESTI HOȚI NESATUI SUSTINUȚI DE ALT HOȚ .

Musafir

#225

2016-09-02 21:33

un jaf ca multe altele in Romania ! Sa plateasca daune cei care au luat pe nedrept atatia bani de la oamenii suferinzi !