ELIBERAREA APELOR MINERALE BAILE OLANESTI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția ELIBERAREA APELOR MINERALE BAILE OLANESTI


Musafir

#1

2016-01-26 17:30

Bunurile solului si ale subsolului nu sunt obiect al unor afaceri in interes personal.

Musafir

#2

2016-01-27 20:00

acest bandit si cu toti care i-au permis sa fure bogatiile tarii si ale noastre trbuie pedepsiti exemplar

Musafir

#3

2016-01-28 05:59

Apele ies din pamantul romanesc de aceia sa beneficieze cine vrea . Eu am fost de multe ori la Olanesti si nu am baut ape dar alti de ce sa plateasca sa umple buzunarele la alti care nici macar nu mai fac invedtitii.

Musafir

#4

2016-01-28 11:50

DNA doarme???

Musafir

#5

2016-01-28 12:58

La puscarie cu gunoaiele astea!


Musafir

#6

2016-01-28 13:29

Pentru ca hoții se cred stăpâni pe bogățiile naturale ale pământului românesc.

Musafir

#7

2016-01-28 17:13

Pentru a indrepta un mare abuz comis de autoritati !

Musafir

#8

2016-01-28 17:36

Mi-a fost sef Ion Tudor o cunosc pe Maria T Nu este normal ce au facut!!!! Nu va inteleg pe olanesteni cum ati acceptat asa ceva! Cu orice risc NU E CORECT!

Musafir

#9

2016-01-28 19:20

Pentru ca asa poate o sa punem capat abuzurilor Mariei Tudor!

Musafir

#10

2016-01-28 20:24

Apa izvoarelor trebuie sa curgă si sa fie folosita gratuit asa cum a fost inainte.

Musafir

#11

2016-01-28 21:08

Pur si simplu este strigator la cer sa platesti pentu acces la un izvor.

Musafir

#12

2016-01-28 21:13

Pentru a scoate taxa de intrare la izvoare
cineva care ii cunoaste

#13 nu mafiot...mafioata de Maria.

2016-01-28 21:30

Nu mafiot ci mafioata de Maria Tudor...vorbesc in cunostinta de cauza cunoscand foarte bine familia si va spun cu siguranta ca dl Tudor joaca cum canta sotia sa. Nimic nu se face fara ca ea sa isi dea aprobarea...el e marioneta pe care o conduce el...din cauza ei a pierdut mult...e diabolica in ciuda aparentelor...Dumnezeu nu uita ca faci rau chiar daca dai bani la biserici si ti tu toate posturile...calca pe cadavre femeia asta...e agresiva si batausa. Ma intreb cum de nu a ajuns la tv pana acum

alex

#14 petitie cu greseli de gramatica

2016-01-28 22:11

NUMARUL MARE DE TURISTI...te rog modifica greselile grave de gramatica.sunt de acord cu petitia, dar scrie naiba corect!!!


Musafir

#15

2016-01-28 22:34

Am semnat petiţia deoarece sunt una dintre persoanele care nu-şi permit să plătească zilnic suma impusă. Am nevoie de această apă şi găsesc că s-a făcut un mare abuz. Nu este normal să pui sechestru pe un bun public, lăsat de Dumnezeu, să defavorizezi o întreagă populaţie şi nimeni să nu ia atitudine pentru a se face dreptate.

Olanesti

#16

2016-01-28 22:42

uite articolul asta face mai multa lumina cu ce se intampla la Baile -Olanesti.http://jurnalul.ro/stiri/observator/bodiguarzi-la-izvoarele-minerale-505809.html


Musafir

#17

2016-01-28 22:59

Pentru că nu mai suport ca acele izvoare ale mamei naturi să fie in posesia unor mafioti! Izvoarele au fost si trebuie sa rămână publicului larg...!!!!

Musafir

#18

2016-01-28 23:16

Am lucrat în Olănești și am asistat la distrugerea lui timp de 7 ani. Am regretat tot timpul ca nu am putut face nimic pentru ca aceasta Stațiune Balneoclimaterica sa nu ajungă o epava, dar nu aveam puterea necesara pentru a putea face ceva. Am privit cu neputință cum oameni cât un "munte "plecau capul în fața acestei "patroane a izvoarelor "de teama sa nu o supere ca altfel nu mai puteau prinde un contract cu Madame Tudor, sau mai bine spus Madame Tudor nu le mai dădea dreptul de a se folosi de izvoare. Am asistat cu neputință pe fiecare an la diminuarea numărului pacienților veniți în Olănești,ascultam cum oamenii vorbeau ca este cu neputință sa plătești pentru un bun al naturii, eram pusă în situația neplăcută de a răspunde unor întrebări la care nu îmi puteam găsi răspunsurile în fața unor oameni care indiferent ce le-as fi răspuns plecau tot nemulțumiți și tot nedumeriți și pe buna dreptate cum sa poți înțelege ca cineva Îți ia o suma de 12 lei pentru 1800ml de apa pe care o da natura și pe care ți-o procuri singur când o sticla de apa minerala oarecare pe care o cumperi dintr-un market plătești nu mai mult de 2,5 lei. Îmi doresc din toată inima sa reușiți sa strângeți un număr cât mai mare de semnături și sa reușiți sa eliberați izvoarele de sub cheie, sa reușiți sa redați iară izvoarele oamenilor, sa poată veni oricare și sa poată bea o gura de apa la orice ora dorește, sa nu mai existe "porția "de apa pe care a stabilit-o Madame de 300 ml de 6 ori pe zi timp de 14 zile, iar dacă o bătrânică greșea și folosea tagul de mai mult de 6 ori rămânea fără el pentru ca era blocat din centrala. Va doresc mult succes și Doamne ajută să reușiți sa puneți punct acestui abuz de putere.

Musafir

#19

2016-01-29 08:31

Pentru ca mi se pare o mare nedreptate,o hotie nemaintalnita sa imbogatesti niste neica nimeni in detrimentul romanilor cinstiti. Cum dracu sa pui bir pe apa minerala data de Dumnezeu pentru toti oamenii de pe pamant ?

Musafir

#20

2016-01-29 08:41

Doresc ca aceasta apa (mai scumpa ca berea, vinul sau apa plata imbuteliata ) sa fie din nou a Apelor Romane asa cum este prin lege. Constructiile izvoarelor sa fie de asemenea in patrimoniul statului.

Musafir

#21

2016-01-29 08:55

Pentru ca este inacceptabil sa pui opreliste la
ceva lasat de Dumnezeu pentru vindecare pentru tot saracul. Este o bogatie naturala de care trebuie sa poata beneficia oricine ajunge acolo. Numai in Romania zilelor noastre se poate intampla asa ceva. Rusine familiei Tudor.

Musafir

#22

2016-01-29 09:03

EU sunt din RM valcea deci cunosc situatia creata de aceasta caracatita mafiota a sotiilor Tudor si cred ca un miting al locuitoriilor din RM valcea olanesti si nu numai ar ajuta ca aceasta problema sa se resolve mult mai repede

Musafir

#23

2016-01-29 09:20

AM LUCRAT 20 DE ANI IN OLANESTI SI
BEAM CU CIAINICUL APA DE LA IZV 24 ,IAR ACUM CAND MERG LA PLIMBARE SI VREAU SA BEAU ESTE INCHIS. TREBUIESC LUATE MASURI IZVOARELE TREBUIESC LASATE SA CURGA CALITATEA LOR SE DIMINUEAZA DACA SUNT INCHISE!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#24

2016-01-29 09:30

Pentru că vreau dreptate ....nu vreau ca o mâna de hoti de lepre care se cred deasupra tuturor sa ne mai jefuiască si să-si bata joc de o tara întreagă

Musafir

#25

2016-01-29 09:34

Niciodată nu au fost incatusate izvoarele astea ,pana sa vina mafia asta spurcata.as vrea sa fie arestați si cei care au aprobat smecheriile astea!