România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#16026

2016-03-14 07:34

Familia este celula de baza a societatii.Acolo unde se nasc copiii acolo trebuie creasca.!


Musafir

#16027

2016-03-15 14:07

Pentru ca nu sunt deacord cu sanctiunile autorităților de a despărți copiii de părinți.

Musafir

#16028

2016-03-15 16:46

For the good of all children!

Musafir

#16029

2016-03-16 16:46

E o drama tulburatoare...Am semnat pentru ca cineva trebuie Sa raspunda Si Sa plateasca pentru aceasta ilegalitate. Si bine AR fi Sa I se faca la fei dupa CE plateste despagubiri pe viata familiei Bodnariu

Musafir

#16030

2016-03-18 08:33

Pentru a susține familia şi a reuni familia

Musafir

#16031

2016-03-25 09:29

Pentru viclenia angajatilor Barnevernet din Norvegia

Musafir

#16032

2016-03-28 11:26

Urmarim acest caz si suntem profund indurerati de ceea ce se intampla.Nu exista mai mare abuz ca acesta sa desparti copii de proprii parinti fara motive bine intemeiate.! Cred din toata inima ca Dumnezeu va face lumina in acest caz, si in celelalte de dinainte.! Rugam ca Statul Norvegian sa ia cunostinta si sa treaca urgent la solutionarea acestei situatii.! Suntem alaturi de voi draga familie Bodnariu.!

Musafir

#16033

2016-04-01 15:51

Este foarte urat din partea lor ca iau luat pe copii de lângă părinți

Musafir

#16034

2016-04-02 13:28

Pentru ca suntem un popor crestin. Iar pentru noi romanii familia ortodoxa crestina inseamna totul pentru formarea fiecarei persoane in ceea ce priveste - unitatea in credinta, rugaciune, dragoste, libertate, rabdare intelepciunea, pace, cultura si in celelalte lucruri frumoase ce le-a lasat Dumnezeu pe acest pamant pentru a ne bucura impreuna! Copii trebuie sa fie crescuti de parintii lor !

Musafir

#16035

2016-04-11 00:07

din solidaritate pt aceste familii abuzate!!

Musafir

#16036

2016-04-11 20:15

I hope that everything will get back to normal for these devastated souls and no tragedy like this one will happen with anybody ever.
All the processes through which Barnevernet took away the kids from their families should be revisited and properly judged.
I cannot believe that something like that happened, and where : Norway that, on any survey out there, is voted as the best country to live in with the happiest people etc. .

Musafir

#16037

2016-04-12 07:01

Wow, nu imi vine a crede ca toti sustin violenta in familie! ,,Pentru ca sunt mama,, - pentru ca esti mama trebuie sa fii constient de modul in care ,,educi,, copilul. In plus, daca cineva a ales sa mearga intr-o tara ca Norvegia, trebuie sa isi dea seama ca acolo educatia este perceputa altfel decit in Romania, Moldova si alte tari post sovietice. 
I mean wtf, cum puteti fi asa de orbi si sa sustineti in continuare violenta in familie?! Haideti sa ne intoarcem in evul mediu!great!yah


Musafir

#16038

2016-04-15 00:30

Familia este Sfanta. Sa spui o rugaciune si sa-ti cresti copiii cu credinta in Dumnezeu nu este un abuz. Dumnezeu nu este o amenintare pentru nimeni...poate doar pt mintile bonave si strambate din societatile in care normalitatea a devenit anormalitatea. In ce nebunie de lume am ajuns sa traim!!! Este considerat abuz atunci cand copiii invata in familia lor sa spuna Tatal Nostru insa nu este considerat abuz atunci cand copiii sunt incredintati spre crestere familiilor cu mama si tata de acelasi sex (este doar o comparatie nu o judecare).

Musafir

#16039 barnevernet the norway shame !!!

2016-04-15 10:43

ioan basa
Musafir

#16040

2016-04-15 15:48

Traim intr-o lume dificila, si corupta, o lume in care valorile sociale, morale si spirituale sunt rasturnate si calcate in picioare . O lume in care se lupta fatis impotriva adevarului, binele este inlocuit cu rau, dulcele cu amar iar lumina este inlocuita cu intunericul.
Lucruri urate si imorale pe care le condamnam cu ani de zile in urma astazi sunt ridicate la nivel de virtuti.
Doar stand impreuna, uniti impotriva celor care vor sa ne duca din nou in robie, poate vom avea sanse sa biruim si sa pastram valorile umane (morale , sociale si spirituale ) pe care inca unii le mai avem..

Tragedia familiei Bodnariu ne-a trezit si ne-a adus din nou la realitatea lumii in care traim...

La fel islamizarea europei si de-acum islamizarea romaniei...o sa ne trezeasca intr-un mod brutal si dureros.

La fel lupta care se duce  impotriva familiei...

Lupta impotriva valorilor crestine...

Lupta impotriva condamnarii pacatului...

Si mai ales, lupta impotriva lui Dumnezeu.

Da, este timpul sa ne trezim....


Musafir

#16041

2016-04-17 06:45

Bucuria vieți este familia!lasati copii sa aibă bucurie!!!

Musafir

#16042

2016-04-17 06:46

Bucuria vieți este familia!lasati copii sa aibă bucurie!!!


Musafir

#16043

2016-04-17 12:51

Da,locul copiilor este in familie.Dar atunci cand parintii sunt niste retardati indoctrinati religios,nu sunt de acord.Foarte bine a procedat Norvegia.


Musafir

#16044

2016-04-18 11:20

Tebuie imediat actionat print-un tribunal international de a cere copiii inapoi, nu numai pt fam Bodnariu ci si alte familii care sunt in aceeasi situatie, este bulversant si dramatic pentru sec 21 in care traim si pentru o tara civilizata ca Norvegia!!!!!!!!!

Musafir

#16045 Re:

2016-04-18 11:23

#16038: -  

 adevarat, traim intr-o lume pe invers, nimeni nu mai stie adevaratele valori spirituale care au ajuns pâna la noi de secole. MA INTREB CE VA LASA SECOLUL NOSTRU VIITORULUI????


Musafir

#16046

2016-04-19 05:03

Dumnezeu sa binecuvinteze aceasta familie cu biruinta, copilasii lor sa fie ocrotiti in tot timpul acesta cum au fost cei trei tineri in cuptorul de foc!!!Avem un Dumnezeu Mare si Puternic !!credem in biruinta si o asteptam !!!ne rugam mai departe ca planurile intunericului sa fie zdrobite si sa fie dati de rusine toti cei ce savarsesc astfel de nelegiuiri!!!!

Musafir

#16047

2016-04-20 00:20

Legile aplicate de această instituție Barnevernet este o încălcare grosolană a drepturilor și libertății omului. Sper din toată inima ca aceasta țara frumoasă Norvegia se va trezi și nu va m-ai tolera aceste abuzuri strigătoare la cer.

Musafir

#16048

2016-04-21 09:47

Pentru ca sunt mama si inteleg ce inseamna sa ti se ia copiii de la san si sa nu-i mai vezi apoi cu saptamanile. Nu este normal ca altcineva sa se bucure de copii gata crescuti, fara sa stie ce inseamna nopti nedormite, oboseala si sa stai la capataiul unui copil bolnav.
Cine doreste copiii sa isi faca, sa-i poarte 9 luni in pântece si apoi sa simta durerile nasterii. Doresc ca familia Bodnariu sa fie intregita cat mai curand si cred ca Dumnezeu va lucra si se va sti pe tot pamantul ca este un Dumnezeu care raspunde la rugaciuni.

Musafir

#16049

2016-04-24 18:07

D-zeu e mare sa ne rugam toti si Domnul are sa ajute aceasta familie. D-zeu e lumina si mare e dragostea lui.

Musafir

#16050

2016-04-29 11:26

Sunt alaturi de aceasta families I ii inteleg perfect prim ce trec deoarece in 2007 am trecut prin clipe groaznice datorita celor de la protectia copiiilor .Locuiesc in SUA de 20 de ani casatorita in Romania in anul 1995 si stabilita in America din anul 1996 am 2 copii iar in urma cu 9 ani am avut o discutie Mai aprinsa cu fiul meu si i-am tras o palma peste fata din pacate inelul pe care il purtam I-au lasat urme la partea inferioara a buzei iar cei de la scoala au chemat protectia copilului iar de aici a inceput calvarul Sunt multe de povestit prin ce am trecut insa un lucru e cert cu legiile din alta Tara nu te joci ! Doresc succes acestei familii si Sunt alaturi de ei!