O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!


Musafir

#651

2016-01-04 21:02

Pentru că iubesc animalele și pentru că orice viață trebuie prețuita! <3

Musafir

#652

2016-01-04 21:24

Rusine alesilor nostrii.. rusine burtosilor din politie!

Musafir

#653

2016-01-04 21:40

Dumnezeu sa faca dreptate acestor suflete nevinovate
Nimeni nu are dreptul sa le ia viata...decat..Dumnezeu

Musafir

#654

2016-01-04 22:09

Daca sant animale si ele au dreptul la viata decenta vina e a oamenilor nu a lor

Musafir

#655

2016-01-04 22:15

Pt ca a-mi pasa , atat doar.

Musafir

#656

2016-01-04 23:02

Pentru ca acesti caini sunt niste fiinte minunate, demne de toata dragostea, admiratia si respectul si merita o viata la fel de minunata. Si daca nu suntem destul de omenosi sa le-o oferim, atunci sa fim obligati s-o facem. Din pacate, poporul roman nu intelege ca asa cum se poarta (si) cu animalele, asa viata merita!

Musafir

#657

2016-01-04 23:26

Pentru ca suntem din ce in ce mai putini romani care inteleg si carora le pasa de tragedia cainilor care nu au stapan si traiesc in aceasta tara si pentru ca un popor civilizat, nu neaparat dintr-o tara prospera, isi protejeaza batranii, copiii si animalele! Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Musafir

#658

2016-01-05 00:37

iubesc animalele ,iubesc cainii,sunt fiinte loiale,iubitoare si protectoare ,au nevoie de noi !!!Hai sa facem ceva pt meritul lor !!!multumesc

Musafir

#659

2016-01-05 04:40

Îmi doresc o Românie care sa înceapă sa isi respectă patrupezii, mai ales ca sunt si eroi.

Musafir

#660

2016-01-05 05:13

Ce se va intimpla cu animalele dupa ce vor iesi la pensie ,daca nu vor fi adoptate de nimeni?RESPECT PENTRU CEI CE LE PASA.....

Musafir

#661

2016-01-05 05:14

Iubesc foarte mult animalele,dar pe linga asta cred ca e foarte important sa tratam ca pe un om cu drepturi depline acesti câini politisti!Sunt vitali pentru siguranta noastra,de multe ori salveaza vieti si chiar am convingerea ca uneori fara câinii acstia un politist de frontiera sau dintr/un aeroport nu prea are mare valoare!Câinii fac cam 90%din munca,ei descopera pachete suspecte,droguri,arme,etc.!Politistul doar se/mpauneaza cu ce a facut de fapt câinele!Nu/nteleg de ce de atitia ani Politia Româna n/a facut nimic pentru ei!Era in primul rind datoria lor si daca aveau putin creier si mila faceau dupa '90ceva pentru traiul decent al câinilor lor dupa ce ies la pensie,ca de altfel pentru ei urla ca n/au destui bani la batrinete!Se gindesc oare vreodata ca acesti câini le/a pazit spatele de infractorii periculosi in anumite actiuni?Trebuie sa ne gindim noi ceilalti oameni care n/avem nici/o treaba la rezolvarea problemelelor din institutia lor!Macar acum in al 12lea ceas de ochii lumii macar,sa faca ce trebuie pentru aceste necuvintatoare,care de multe ori sunt mai inteligente decit colegii lor cu doua picioare.....!Respect Politia Româna dar nu pe toti membrii ei,asa cum respect medicii dar nu toti sunt de calitate,asa e/n toate domeniile!Nu toate mustele fac miere!Va rog din suflet pe toti ce aveti inima sa faceti ceva pentru minunatii câini politisti,sa aiba un trai decent pina mor,ca si colegii lor,oamenii!Acelasi lucru e valabil si pentru caii din dotarea Politiei!

Musafir

#662

2016-01-05 09:00

Am semnat aceasta petitie din cauza legislatiei strambe/nedrepte, care aseaza animalele in acelasi cadru cu obiectele fara viata...si pentru a rasplati serviciile animalelor prin iesirea la pensie si nu prin eutanasiere !!!!!!!!!

Musafir

#663

2016-01-05 09:24

Am semnat aceasta petitie din respect pentru prietenii nostri necuvantatori .

Musafir

#664

2016-01-05 09:59

Din dragoste pentru animale, care, uneori sunt mai iubitoare ( necondiționat ) decât mulți dintre cei care se considera a fi superiori ( adică oameni ).

Musafir

#665

2016-01-05 10:12

Pentru ca acesti caini au o inteligenta mai buna decit cei care conduc multe institute .

Musafir

#666

2016-01-05 10:21

Este o datorie de onoare a fiecăruia dintre noi să luăm atitudine în fața lipsei de considerație pentru „camarazii de luptă” ai apărătorilor acestei țări unde ne-am născut și unde dorim să și ne petrecem atunci când ne-o veni timpul. Indiferența și ignoranța ucid tot ceea ce este mai bun pe pământ: OMENIA. Și câinii, și caii știu ce-i omenia, căci salvează vieți omenești ne-precupețindu-și viața lor, numai oamenii au început s-o cam uite pentru un blid cu linte. Până când ?

Musafir

#667

2016-01-05 10:32

Oamenii,toți oamenii ar trebui să iubeasca câinii.Uneori,de fapt mai tot timpul ei dau dovada de mai multa iubire și respect decat putem oferi noi. Sunt mai înțelepți,mai "educați" chiar daca nu pot vorbi. Au sentimente,sunt niste EROI!!! Acesta este cuvantul potrivit care îi definește pe ei!!!! Nu uitați sa le oferiți ce e mai bun că la rândul vostru veți fi și voi ajutați. Iubiți!!!

Musafir

#668

2016-01-05 10:47

Fiindcă iubesc animalele.Si pentru ca merita grija noastră.Si sunt prieteni care nu trădează niciodată.

Musafir

#669

2016-01-05 10:52

Felicitari initiatorilor acestui demers.

Musafir

#670

2016-01-05 10:54

Ma bucur ca mai sunt oameni care se gandesc la aceste fiinte sincere, devotate, prieteni adevarati pentru noi daca avem cateva minute sa le acordam, sa-i intelegem. Trebuie sensibilizata opinia publica prin emisiuni TV cum este aceasta, astfel incat cainii sa nu mai fie ignorati, maltratati. Va felicit pentru initiativa!

Musafir

#671

2016-01-05 11:23

Ar trebui sa se initieze cat mai multe petitii pentru a evidentia erorile si ororile legislative din Romania. Eroii necuvantatori au facut in multe cazuri mult mai mult bine decat unii care se pretind oameni, ei fiind in fapt niste umanoizi. De exemplu, pe superbul caine Max il apreciez mai mult decat pe Basescu, chiar daca voi fi acuzat si injurat de multi oameni dintre care foarte multi basisti, udristi si alti ca ei. Cainele Max nu a venit sa-mi ia mancarea din farfurie, dar Basescu taindu-mi salariu mi-a luat din mancarea pe care o aveam in farfurie.

Musafir

#672

2016-01-05 11:54

Pentru ca este corect , uman ceea ce propunetii

Musafir

#673

2016-01-05 12:56

Eroii merita respect

Musafir

#674

2016-01-05 12:57

Pentru ca iubesc animalele,pentru ca asa este normal,sa avem grija de cei ce ne ajuta sau ne salveaza viata!!! Multumesc pentru initiativa!

Musafir

#675 Re:

2016-01-05 12:57

#10: -