O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!


Musafir

#751

2016-01-06 21:34

Pentru ca orice suflet trebuie onorat!

Musafir

#752

2016-01-06 22:36

Devotamentul, iubirea si nobletea de care dau dovadă acesti eroi necuvântători ar trebui să atragă atenția celor care au inimile împietrite și au uitat să mai fie ...oameni

Musafir

#753

2016-01-07 03:36

Ciinii si caii sint utilizati pentru diferite servicii necesare noua, oamenilor, si este inuman sa-i eliminam, fara sa le dam sansa unei batrineti pe care ar merita-o dupa ce ne-au facut servicii in timpul vietii lor. Asadar, consider ca trebuie sa se revizuiasca legea.

Musafir

#754

2016-01-07 08:17

Iubesc aceste sufletele necuvantatoare..si tocmai ptr. acest motiv vreau sa fie respectate si protejate..Mulțumesc oamenilor cu suflet mare.! Olga Petache.

Musafir

#755

2016-01-07 10:24

Pentru ca eu consider ca toate fiintele de pe acest pamant sunt lasate de Dumnezeu si avem toti aceleasi drepturi , atat oamenii cat si animalele.

Musafir

#756

2016-01-07 11:33

Poate vom fi mai uniti candva, nu doar manipulati.

Musafir

#757

2016-01-07 11:38

Indiferent de ce spune legea, cred ca salariatilor din armata, dupa ce au "folosit " un caine, nu le este interzis ca sa se intereseze de cum ar putea fi ajutat cainele pe care l-au folosit un numar de ani, ar putea solicita serviciile unor veterinari sau asociatii. Chiar intr-o lege scrisa, indivizii gasesc tot felul de motive ca sa nu respecte legea, deci e nevoie mai mult de respect si grija fata de toate fiintele, caci pana la urma toti vor avea un sfarsit!

Musafir

#758

2016-01-07 12:17

Pentru binele lor, a prietenilor cu patru picioare. Sa nu mai auzim ca sunt ”casati”, ci ca se bucura de pensie.

Musafir

#759

2016-01-07 13:07

E dureros ca in anul de gratie 2016 sa vorbim de orice fel de violenta, abuz sau maltratare ale caror victime sa fie partenerii nostri de viata necuvantatori. Dar, intr-o tara cu susul in jos din pacate e nevoie si de o asemenea luare de pozitie. Avem un teren de peste 1 ha. langa o padure, unde daca putem sa ajutam am fi bucurosi sa gazduim caini, cai sau alte animale. Daca se va alcatui o lista pentru viitor cu spatii ce ar putea sa adaposteasca animale aflate in dificultate, am fi bucurosi sa ne inscriem. Va multumesc si va felicit. La fiecare inceput de an, ne dorim pentru noi si pentru cei dragi sa avem un an mai bun, mi-as dori ca in anul acesta sa nu vad nici un animal lovit sau chinuit si poate asa anul va fi mai bun.

Musafir

#760

2016-01-07 13:10

Am semnat aceasta petitie din dragoste pentru animale

Musafir

#761

2016-01-07 13:17

Am votat aceasta petitie pentru ca in urma cu 4 ani si jumatate am aflat despre sorta cailor MApN, scosi la licitatie(tot e bine, fata de cei ai jandarmeriei, care ajungeau direct la abator) si am cumparat doi dintre ei, fosti mari campioni la concursuri nationale si europene. Ma bucur sa stiu ca, pina cind "m-au parasit" pentru o lume mai buna si mai corecta, au avut parte de ingrijire si fosate, foarte multa dragoste. Asa merita orice animal, mai ales cele care, sub o forma sau alta, au servit intereselor tarii.

Musafir

#762

2016-01-07 13:44

Aceste fiinte merita mai mult decat noi oamenii
aurora
Musafir

#763 Fiintele necuvantatoare merita respect

2016-01-07 14:17

Imi pasa de animale si le iubesc; ne fac viata mai frumoasa, si merita tot ce-i mai bun.Mi-as dori ca toate animalele sa fie tratate cat mai bine cu putinta,in limita bunului simt si a omeniei.
Pacat ca sunt prea multi oameni carora nu le pasa si le chinuie sau abandoneaza cand nu le mai sunt de trebuinta, ca pe niste obiecte, de parca n-ar avea suflet.

Salvarea unui animalut e o bila alba pentru sufletul nostru, asa ca faceti fapte bune si salvati cat mai multe!
Va doresc mult succes in ajutorarea cat mai multor fiinte necuvantatoare!


Musafir

#764

2016-01-07 15:52

Din toata inima ,pentru soldatii necuvantatori!

Musafir

#765

2016-01-07 16:36

am semnat aceasta petitie inca de la lansare ,dar doresc sa fac un comentariu nu pentru a justifica semnarea ci pentru a-mi spune o parere despre oameni ( despre necuvintatoare am o parere mult mai buna ! ).inca din copilarie am fost inconjurat de animale de casa , dar mult mai tirziu am inteles ce inseamna diferenta dintre om si animal. m-am convins pe propria piele de faptul ca NICI UN OM NU ESTE ATACAT DE UN CIINE ATUNCI CIND CIINELE ESTE TRATAT/PRIVIT CORECT,in sensul ca daca iubesti animalele si nu te temi de ele,niciodata nu vei avea de suferit din partea lor. personal eu am o teorie pe care mi-am verificat-o de fiecare data: daca intilnesti un ciine necunoscut ,fie el mare sau mic , priveste-l in ochi,vorbeste-i blind si frumos dar mia ales nu ii tntoarce spatele ( fii cu ochii pe el si vorbeste-i frumos pina iesi din raza lui de actiune );in tot acest timp nu trebuie sa te gindesti ca te va ataca deoarece ii transmiti acest gind , va simti frica si va incerca sa te atace .
veti fi surprinsi sa constatati ca chiar si cei mai fiorosi ciini vor fi dominati/calmati de aceasta atitudine a dumneavoastra.
in plus atunci cind intilniti un ciine care pare afresiv si va latra ,vorbitii fromos si cu blindete, lasat-l sa va miroasa si veti deveni prieteni ( adica EL VA VA ACCEPTA ).
inca din copilarie am fost muscat grav de niste ciini care isi aparau teritoriul , si de atunci am inteles ca trebuie sa rezolv problema intii cu mine,adica sa nu imi mai fie teama,dar mult mai tirziu am inteles ca trebuie sa fim prieteni,intrucit ciini/animalele au un comportament normal,noi oamenii suntem ciudati ,parsivi si agresivi chiar intre noi ,dar ne aratam MUSCHII
fata de cei mai slabi si lipsiti de aparare,adica fata de animalele nevinovate.credeti-ma ca nu va spun povesti ci am trait toate astea in cei 68 de ani si sunt convins de justetea lor.
pentru a putea sa fim corecti fata de animale este nevoie ca sa ne educam copii inca din leagan sa accepte si sa iubeasca animalele ( sa nu le mai spunem: te musca ciinele sau vine ciinele si iti papa mincarea ) , sa-i educat atit la scoala/gradinita dar mai ales in familie. despre Legea lui Ionul cred ca este o mare facatura si o refulare a oamenilor slabi si josnici.
BINECUVINTATI ANIMALELE SI COPII !!!!

Musafir

#766

2016-01-07 16:46

Iubesc foarte mult animalele si cred ca am reusit sa descopar si sa invat multe lucruri minunate de la ele. Sunt fiinte deosebite din pacate ,uneori mai umane decat noi,oamenii !
Merita tot respectul nostru ! Sa avem grija de ele asa dupa cum merita.

Musafir

#767

2016-01-07 16:48

Câinii, dar și caii. fără excepție sunt mult mai devotați decât mulți semeni de ai noștrii și merită o atenție deosebită.

Musafir

#768

2016-01-07 17:03

VREM O LEGE PENTRU TOATE FIINȚELE NECUVĂNTĂTOARE! VREM SA NU MAI FIE MALTRATATE SI OMORATE!

Musafir

#769

2016-01-07 17:03

Pentru a se face dreptate , iar persoanele care isi bat joc de animale sa fie piedepsiti aspru !!!!

Musafir

#770

2016-01-07 17:05

Din dragoste pentru necuvantatoare

Musafir

#771

2016-01-07 18:34

Avem multe de invatat de la eroii nostrii necuvantatori, in mod special despre iubirea neconditionata si despre loialitate.

Musafir

#772

2016-01-07 22:27

Putem face ceva daca ne dorim cu adevarat. Dati share pe pagina voastra de facebook si promovati aceasta initiativa!!Sa facem ceva bun pentru aceste suflete minunate!!

Musafir

#773

2016-01-08 05:49

No comment.Cand am votat am ales oameni mai rai ca ei.Indiferenta si dispretul alesilor fata de noi.ataca si soarta acestor animale devotate,culmea ,oamenilor

Musafir

#774

2016-01-08 09:05

Pentru ca iubesc animalele,cainii eroi trebuie ingrijiti in continuare,chiar daca imbatrinesc,asa cum si oamenii batrani trebuie ajutati.Un om care nu iubeste si nu ingrijeste un animal,nu poate ingriji si iubi nici un om.Cei care spun altfel se prefac ca iubesc oamenii,nu o fac din suflet.

Musafir

#775

2016-01-08 10:27

pentru ca nu sunt de acord cu eutanasierile.am si eu ciine in ap.