Ambasadoarea României în Statul Israel nu ne mai reprezintă


Musafir

#26

2015-11-22 20:08

Pt ca ce sa scris este adevarat si noi românii din Israel nu permitem sa fim umiliti de niste functionari incopetenti ,cat si de o ambasadoare (cica )care nu ne reprezinta ..


Musafir

#27 Re: Re:

2015-11-22 20:21


Musafir

#28 Am rugat ambasada sa faca apoi sa posteze

2015-11-22 20:40

Draga doamna ambasadoare..Andreea Pastarnac, sunt profund miscata si placut surprinsa, sunt, cum sa va spun, de a dreptul fascinata si mandra de ceea ce citesc ca ati facut pentru cei doi raniti de la Colectiv internati in Israel. Nici nu stiu ce s ar fi facut fara implicarea dvs. Probabil ca ramaneau undeva in aeroport, nimeni nu i baga in seama, desi costurile au fost suportate intr un caz de pro tv si in celalalt de un om care a ramas anonim. E normal sa fi anonim atunci cand ajuti. E o chestiune intre tine si constiinta ta. E normal sa nu ti faci imagine/reclama pe seama unei tragedii. Stiti, mie imi pare tara rau ca atunci cand echipa de la antena 3 a venit sa filmeze, fara ca nimeni sa stie ca vine, nu a avut norocul sa va intalneasca. Sunt absolut convinsa ca le ar fi facut o reala placere sa va gaseasca acolo. Era imporant sa le spuneti si lor cate lucruri extraordinare ati facut. Tamara, de exemplu, le a spus reporterilor ca pt tratamentul si transportul lui Catalin nu stie cine a platit. Persoana respectiva a vrut sa ramana anonima. Oana vb la telefon cu colegii lui Matei de la pro tv care i au spus sa stea linsitita ca prob banilor e a lor. Dar, asa rau mi a parut ca nu v au gasit jurnalistii acolo, ca am pus mana pe telefon sa va sun sa va spun sa veniti, dar nu mi a raspuns nimeni. Tare rau mi a parut de Teodora, dar stiu din surse apropiate familiei ca pro tv a platit tot. Nu stiu cum se face, stimata doamna pastarnac, ca conturile celor doi sunt goale. Sunt tare mandra de dvs si imi dau seama cat de importanta sunteti, daca dupa discutia cu dvs premierul Ciolos cauta solutii si pt ranitii din Israel. Dar cred ca ati vb cu el dinainte de a fi desemnat, pt ca rudele celor 2 stiau de 4 zile ca sunt discutii la guvern.Am convingerea ca pana si profesionalismul medicilor din spital vi se datoreaza, daca nu erati dvs medicii nici nu ibar fi bagat in seama. Nu mai zic ca toti romanii care lucreaza in sp au vebit la cele doua pt ca dvs le ati cerut. Asadar, stimata doamna Pastarnac, clonati va. Mai sunt raniti si in alte tari si nu stiu cum se descurca fara o ambasadoare ca dvs. Va doresc multa


Musafir

#29 Re: Am rugat ambasada sa faca apoi sa posteze

2015-11-22 20:46

#28: - Am rugat ambasada sa faca apoi sa posteze 

 Pastirnac NU STIE SA FACA. Stie ddoar SA POSTEZE SI SA POZEZE. si sa stea la discutii cu politicienii, sa le explice ce profesionista e si cum lumea ii vrea raul. Nahon?


Musafir

#30

2015-11-22 20:48

O parvenita!


Musafir

#31

2015-11-22 20:51

Nu mi se pare ok ce se intampla!

Musafir

#32 Inchide gura oamenilor

2015-11-22 20:53

Cand a vazut ca sunt peste 150 de comentarii negative pe pagina de facebook a ambasadei a inceput sa stearga postarile oamenilor si apoi a blocat sa mai poata fi adaugate comentarii noi. Cata Ipocrizie! Cum isi poate inchipui ca inchide gura oamenilor in acest fel? Asta e democratia pe care o trimite Statul Roman in strainatate. Mai mare rusinea


Musafir

#33 Re: Inchide gura oamenilor

2015-11-22 21:02

#32: - Inchide gura oamenilor 

 Dle Iohannis....mai usor cu cozile de topor de prin diplomatie. Pas cu pas la galop  trimiteti-i la facut covoare sau chirpici. Eu nu vreau asemenea specimene in diplomatie.

Hai ca decontam la alegeri. N-auzi ce se intampla in Israel? 


Musafir

#34 Re: Inchide gura oamenilor

2015-11-22 21:20

#32: - Inchide gura oamenilor 

Dar cum isi permite sa cenzureze niste cetateni liberi in tara lor???? Un ambasador al unei tari membra UE si NATO sa faca asa ceva??? Unde se trezeste asta? Pe vremea lui Gheorgiu Dej? 


Musafir

#35 Re: Inchide gura oamenilor

2015-11-22 21:24

#32: - Inchide gura oamenilor 

 am plecat din rominia din cauza securitatii. vad ca lucrurile nu s au schimbat. daca noi avea asa o ambasadoare era demult la plimbare.


Musafir

#36

2015-11-23 05:49

Se sterg dovezi ale cetatenilor nemultumiti si se spun minciuni peste minciuni. Doamna ambasador sunt sute de cetateni care va cer demisia. Va puneti ambitia cu ei? Pe sistemul, daca voi nu ma vreti, eu va vreau? Ati dat-o in bara! Plecati acasa si lasati israelienii de origine romana sa traiasca demni!

Musafir

#37

2015-11-23 07:19

Nu este un caz singular.Aceasta doamna zarzavat trebuie demisa imediat.

Musafir

#38

2015-11-23 08:04

Este general valabil, adica in 99,9% se intampla la fel. Acum nu stiu daca ar fi bine sa unim totul intr-o singura petitie...adc. sa incercam schimbarea normelor (daca este cazul) sau al acestor indolenti... ce ajung pe calea ...politica in aceste posturi....

Musafir

#39

2015-11-23 08:22

semnez petitia pt ca cred ca nu este normal ca o ambasada intr-o tara unde sant 500000 de cetateni de origine Romana sa nu fie reprezentati de o ambasada cu comportare normala

Musafir

#40 Re:

2015-11-23 08:31

#39: -  

Ambasadoarea Pastarnac a distrus tot in aceasta comunitate. Cu exceptia celor citiva prieteni, restul sintem considerati animale.


Musafir

#41 Re:

2015-11-23 10:01

#39: -  

 Comportament tipic pt functionarul roman. Minte, manipuleaza, se scopera cu hartii. Apoi se autovictimizeaza.

Pentru astia au murit oameni la Revolutie.


Musafir

#42

2015-11-23 12:24

la muls vaca nu la ambasada...

Musafir

#43

2015-11-23 12:25

Pentru indiferenta doamnei ambasador.

Musafir

#44

2015-11-23 12:48

Sa se aplice sanctiunile necesare in acest caz ca de rusine nu cred ca stie exelenta sa doamna Ambasador!!!

Musafir

#45

2015-11-23 13:42

Nu ar fi singurul.diplomat roman care nu are nici-o treaba cu postul pe care il ocupa. Foarte multi ambasadori si consuli sunt securisti fosti sau actuali care nu servesc patria si romanii. Multi sunt chiar psihopati.

Musafir

#46

2015-11-23 13:57

In toata perioada ei nu s-a ocupat de bunul mers al Consulatului/
personal putin care se schimba des. Nu este apa potabila la solicitanti, in ziua de azi se ocupa de 10 persoanu pe zi la pasapoarte/
Ambasada e intr-o situatie jalnica' nu se poate locui acolo decent

Musafir

#47

2015-11-23 16:22

Noi, cu sotul meu, am calatorit din Beer Sheva acum mai bine de o saptamana ptr a ajuta cu putinul nostru pe apartinatorii suferinzilor, Atunci nu fusese nici vizita de ambasador roman si nici cont bancar nu a fost deschis . Nu mi se pare normal. In alta idee , la telefoanele ambasadei nu se raspunde . S ar putea sa nu fie ptr cetateni simpli?

Musafir

#48 Re:

2015-11-23 18:07

#46: -  

Personalul se schimba dupa toanele lui Pastarnac, care e vechil pe mosie. MAE i-a permis prea mult. Dai!


Musafir

#49

2015-11-23 18:11

E o pata pe obrazul Romaniei aceasta diletanta!
Baiatu destept !

#50 Re:

2015-11-23 19:22

#12: -  

 Se vede ca esti prost informat .Stie limba mai bine ca tine.Jocurile cui le faci?