Ambasadoarea României în Statul Israel nu ne mai reprezintă


Musafir

#1

2015-11-22 10:52

Pentru ca ne am saturat de oameni care s pusi in functii de conducere .care s acolo pt. noi cetateni simpli si care nu si fac treaba.Pastarnac nu ma reprezinta!

Musafir

#2

2015-11-22 10:54

de ce am semnat . pentru ca d-na ambasador minte , minte si minte in tot ce a publicat , nici macar adresa spitalului unde sint tratati acesti doi baieti minunati matei si catalin , nu o stie , , pe mine personal nu ma reprezinta , doresc sa se ia atitudine , va multumesc , multumesc celor din Israel -ajuta cloectiv mi au dat sansa sa fiu un om mai bun si pot AJUTA pe conationalii mei

Musafir

#3

2015-11-22 10:55

Am semnat pentru a nu mai avea ambasadori corupti!!! Avem nevoie de oameni cu inima. Nu cerem ajutor consulatului din placere. Vrem ca la alegeri sa fim siguri ca votul nostru sa ajunga asa cum am pus stampila nu cum autoritatile vreau sa il aranjeze si sa ne minta ca nu se poate vota cu pasaportul!!!!
Mishehu

#4 Re:

2015-11-22 11:01

#1: -  

 Mme. Pastarnac nu reprezinta Romania. Se reprezinta pe ea si un mic grup de amici cu probleme.

Autoritatile din Romania sa ancheteze conduita mizerabila  a acestei functionare. Este cea mai prost pregatita ambasadoare trimisa vreodata aici.

Rusine!


Musafir

#5 Re: Re:

2015-11-22 11:09

#4: Mishehu - Re:  

 Ce sa ancheteze? Pai au anchetat-o....au scos o basma curata. Are pile, se da mare cu cata putere are ea...o tine cineva.la cat e de praf. Stie sa minta atat.


Musafir

#6

2015-11-22 12:04

As dori sa se schimbe in bine \Romania si totodata cu ea si romanii

Musafir

#7

2015-11-22 15:05

Pentru ca este absolut revoltatoare lipsa de actiune a ambasadei Romaniei. (conform zicalei "prietenul la nevoie se cunoaste",zicala perfect valabila.)

Flory

#8

2015-11-22 15:21

Un Ambasador ajuta nu dezbina!...Rușine..


Musafir

#9

2015-11-22 16:16

Pentru înlăturarea incompetentilor sinecuristi din administrația statului si pentru inlocuirea lor cu oameni responsabili.

Musafir

#10

2015-11-22 16:23

Am semnat pentru că mie îmi place omul, om, si porcul fripth;desi unii dintre rabini s-ar putea să nu fie de acord cu asta.

Musafir

#11 Re:

2015-11-22 16:37

#9: -  

Din cate imi dau seama Pastarnac asta e o incompetenta mincinoasa cu multe pile. Alo, MAE ce faceti cu desteapta asta? 


Musafir

#12

2015-11-22 16:41

vrem sa avem la ambasada functionari capabili nu jigodii care ne jignesc si ne ignora nu vrem o ambasadoare care nu stie nici un cuvinbt in limba asta nu vrem legume in ambasada vrem oameni competenti care sa ne reprezinte si sa ne ajute la nevoie

Musafir

#13 Re:

2015-11-22 16:44

#12: -  

 Pai asta stie ebraica, si ce daca? Asta nu o face mai normala in functia ei. . si metapeletele filipineze din Tel Aviv stiu ebraica... Big deal gadol. Mare branza!


Musafir

#14

2015-11-22 16:49

Aveti mare dreptate dar sper sa se faca ceva si eu si sotul meu am avut mar probleme cu ambasada

Musafir

#15

2015-11-22 17:30

Este regretabil comprtamentul Dnei Andreea Pastarnac ! S-au molipsit de la D.ei si functionarii Ambasadei care trateaza pe cei veniti cu probleme ca pe niste vite ! Toti beneficiarii serviciilor se simt umiliti de indiferenta celr pe care ii platim noi ...ce lucram in Israel (si ne platim taxe si impozite acasa in Romania } Pe site-ul ambasadei sunt afisate numere de telefon ..LA CARE NIMENI...NICIODATA NU RASPUNDE !!! DE CE ??? Un alt exemplu...strigator la cer :nu exista un Grup Sanitar in incinta ambasadei ...INANDMISIBIL pt o tara ce se pretinde civilizata ! PE CE PILE si PROTECTIE se bazeaza toti angajatii in frunte cu ambasadooarea Pastarnac ??? Cerem schimbarea AMBASADOAREI si functionarilor din ambasada romana din Tel AVIV pt lipsa de organizare si de bun simt fata de cei pe care sunt pusi sa-i deserveasca !!!!

Musafir

#16

2015-11-22 17:36

Pentru că incompetența nu mă reprezintă !

Musafir

#17

2015-11-22 18:12

Tragedia de la ,,COLECTIV ,, ne va urmari mult timp si nu este admisibil sa ramai pasiv cand dumneavoastra semnalati o situatie fara precedent si regretabila .

Musafir

#18

2015-11-22 18:19

Ambasada nu te ia in seama , m-a șters de pe feis si m-a mințit !

Musafir

#19

2015-11-22 18:23

Am semnat aceasta petitie ptr ca nu mai suport sa vad si sa citesc ca cei care ne reprezinta tara in diferite colturi ale lumii, se comporta ca si cum noi ca tara si popor nu existam. Dar sa nu uite domniile lor ca datorita noua ei au ajuns unde au ajuns. Sunt multe de scris, dar ptr moment, no comment. Stima si respect nu doar ptr romananii din ISRAEL ,ci si acelor persoane care sau implicat ptr tratarea si salvarea celor 2 romani. Incepand de la oameni simpli pana la doctori.

Musafir

#20

2015-11-22 18:33

Am citit că,în timpul audierii în comisiile parlamentare de politică externă,spre a obține avizul pozitiv pentru postul de ambasador al României în Israel,doamna Andreea Păstărnac a arătat că ,, sunt necesare proiecte adresate identității culturale românești a celei de a doua și a treia generațiede tineri evrei, urmași ai celor plecați din România ;;
Ce a realizat doamna Andreea Păstărnac după ce a devenit ambasador?
A dezbinat pe cei care citesc și scriu în limba română în două categorii :
a ) cei care împărtășesc părerile ambasadoarei.
b ) cei care , doamne ferește , au alte păreri....
Așteptam din partea doamnei Anreea Păstărnac să fie un liant pentru toți vorbitorii de limbă română , chiar dacă , unii dintre ei , au alte păreri decât ambasadoarea . Știm că a studiat în Israel și a aflat ce înseamnă democtația.....

Musafir

#21 Re:

2015-11-22 18:38

#19: -  

 Aveti dreptate. Dar, se pare, comportamentul execrabil al acestei ambasadoare a fost tolerat ani de zile de sefii/patronii ei politicii, care au stiut ce face si au inchis ochii. 

 


Musafir

#22 Re:

2015-11-22 18:41

A distrus tot. Asta e tot ce stie: sa minta si sa distruga.


Musafir

#23

2015-11-22 18:51

Pentru a se face dreptate,de ani de zile ne confruntam cu aceleasi proble fara a fi rezolvate in nici un fel!Imi este rusine ca de fiecare data cind sintem nevoiti sa apelam la serviciile Ambasadei sa fim tratati ca niste sclavi si priviti de sus!Sint aici de 25 ani si am ,,experimentat,,pe promia mi piele de asa,,zise le servicii,,cu nervi,tipete si insulte!Am vazut oameni imobilizati in carucioare care veneneau de la sute de kilometrii,stind la acele cozi si trimisi acasa pt ca lipsea nu stiu ce act,pt ca domniile sale nu raspund la telefoane sa dea informatiile necesare.....cam greu pt ei!! As vrea sa mentionez ca nu am nici un interes de nici un fel,scriu aceste rinduri pt ca este inadmisibil ca dupa atitia ani sa functioneze acelasi sistem ,,mizerabil,,Am cunoscut personal si pe cei care au fost inaintea Dnei Postirnac,....DEZASTRU!!!In urma atentatelor care au avut loc in urma cu citiva ani in Tel aviv,domniile sale sunau oamenii sa i informeze daca cumva exista si vreun roman ranit,dinsii pretinzind ca nu are rost sa se deplaseze sau sa se informeze direct ce si cum!!!Si sa nu uitam ca au fost! Exact ca si acum cind acesti oameni raniti si viata care le atirna de un fir de ata!!Ce au facut?S aulaudat,pozat,si practic nimic!!Tot oamenii de rind s au interesat ,au mers au ajutat! Sa le fie RUSINE.PT MINCIUNILE GOGONATE!!! Va multumesc!

Musafir

#24 Re:

2015-11-22 18:51

#20: -  

Dar despre ce "pareri" vorbiti. Noi suntem in Romania si nu prea intelegem situatia. Nu toata lumea trebuie sa aiba aceleasi pareri. Ce vrea de fapt ambasaoarea asta?


Musafir

#25

2015-11-22 20:02

Pt ca ce sa scris este adevarat si noi românii din Israel nu permitem sa fim umiliti de niste functionari incopetenti ,cat si de o ambasadoare (cica )care nu ne reprezinta ..