VREM SPITALE NU CATEDRALE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

#1201 Re: Re: Re: Re:

2015-11-08 13:54

#1200: - Re: Re: Re:  

 E adevarat ca suntem oi ,asa ne numea Iisus Hristos, "care îşi dă viaţa pentru oile Sale" (Ioan 10, 11),dar nu in sensul urat pe care-l folosesti tu.Am citit Eliade,asta este prejudecata unora,ca lumea care frecventeaza biserica e analfabeta,necitita,prostita.Esti liber cugetator,ca Remus Cernea,da.Eu sper sa evoluezi.E bine ca te preocupa totusi lucrurile astea.Apostolul Pavel a fost un invatat,un erudit,dar in tineretea sa era un dusman necrutator al crestinilor.Facea parte din Sinedriu,sobor care era împotriva lui Iisus din Nazaret, condamnându-L la moarte si uite cine a devenit mai apoi.


Musafir

#1202

2015-11-08 14:15

Comparand nr spitalelor cu al bisericilor....intr-o viata mergi de cateva ori la spital dar in fiecare duminica la biserica(un mare procent,nu toti).Ar fi groaznic sa fie atata lume in spitale cat in biserici.


Musafir

#1203

2015-11-08 16:33

vreau medici de calitate, care sa nu se uite mai intai dupa plic. vreau dotari in spitale, aparatura, medicamente. vreau salarii mari pentru medici. cred ca din banii furati din sanatate s-ar fi putut si dota spitalele si remunera personalul medical. avem destule biserici. chiar avem.

Musafir

#1204

2015-11-10 16:06

pentru viitorul nostru si al copiilor nostri.

Musafir

#1205

2015-11-10 18:04

Nu am nimic impotriva biserici dar daca trebuie sa aleg intre constructia unai bisetici sau al unui spetal in Romania prefer spitalul unde populatia tari sa poata fi tratata cum se cuvine.

Musafir

#1207

2015-11-12 22:35

Am semnat pentru că situația din Romania nu este una normală. Nu avem nevoie de atâtea biserici, ci de spitale. E mai importantă viața decât moartea.

Musafir

#1208 Re:

2015-11-13 21:45

#1207: -  

 Cutremurator,ce paralela fac unii intre biserici si spitale...de groaza


Musafir

#1209

2015-11-18 18:11

la spital ma vindec si merg la munca sa platesc taxe..la bis care sta goala de luni pana samb duminica...????

Musafir

#1210 Re:

2015-11-18 21:22

#1209: -  

 nu poti sa compari numarul celor din spitale cu cel din biserici,ar fi groaznic sa fie in spital toti atatia care merg la biserica,deci nici nr spitalelor cu cel al bisericilor


Musafir

#1211 ortodoxia nu e doar in Ro

2015-11-21 09:43

Dar in Rusia,Grecia,Serbia,Ucraina a numarat cineva spitalele vs biserici?Ca tot tari ortodoxe sunt.Patriarhul tot asa se imbraca si acolo.Taxe sunt si la ei,ba chiar mult mai mari la biserici.I-ai vazut pe rusi revoltandu-se?Mi-e sila de manipularea tv impotriva bisericii,cu ocazia acestui eveniment.Suntem un popor de....


Musafir

#1212

2015-11-24 06:58

BOR are banii necesari .Banii primiti de la buget sunt MITA ELECTORALA.

Musafir

#1213

2015-12-17 17:27

Pentru ca este o criza accentuata de spitale, mai ales in orasele Moldovei.Avem mare nevoie de spitalul regional promis candva de unii guvernanti!
Charlie

#1214 Re: ortodoxia nu e doar in Ro

2016-04-09 11:15

#1211: - ortodoxia nu e doar in Ro 

 Manipularea impotriva bisericii? :))) Esti un soarece retardat in stare de coma indusa prietene. Esti mai orb decat un  liliac la solar. Nimic pe lumea asta nu ma intriga mai mult decat prostia. Si cand vad cata prostie emani ti-as infige 3 gloante in teasta,sa vad ce spital te mai trateaza atunci. Tu nu vezi cati mor in spitale in conditii mizere? Nu vezi ce lipsuri sunt? Nu! Tu vrei catedrale poleite cu aur de sute de milioane in care parazitii societatii sa te manipuleze ca pe un guster ce esti. Succes!


Musafir

#1215

2016-06-21 15:31

Vreți voi dar n-aveți cumva nevoie?

Dinu Virgil Dorin

#1216 Mai actual ca niciodata sa sprijinim Stiinta!

2020-03-20 15:58

Sunt Cavaler Templier insa nu pot sta indiferent la aceasta dementa, unde se confunda credinta reala cu "locul administrativ sau institutional". Imi exprim si eu punctul de vedere personal ca trebuie sa ne concentram mai mult pe stiinta spre gasirea de solutii Reale pentru salvarea oamenilor din fata virusilor, bacteriilor si a bolilor care omoara mii de oameni. 

KTJ Bucuresti, Dinu Virgil Dorin

rafail

#1217 DA

2020-11-07 19:04

Il vrem pe Dumnezeu in viata noastra!

Mina

#1218 La 5 ani după Vrem spitale nu catedrale!

2021-04-04 14:28

Acum de ce toți romanii fugim de spitale de frica ca nu ne mai întoarcem acasă? Am vrut spitale iată după câțiva ani ca ne-a lăsat Dumnezeu în spitale, în mana medicilor și ne uitam unii la alții cu frică știind ca după intubare nu mai scapa nimeni, suntem cuprinsi de gânduri ca suntem uciși cu buna știința,pleaca oameni zdraveni și se întorc în toate normele sanitare în saci, tehnica iată ca nu lipsește și în viitor nu va lipsi, vor fi spitale cum ați dorit însă groaza bântuie pe străzi.Iata ce strigai popor român care nu îți cunoști identitatea, te-a lăsat Dumnezeu în mana a ceea ce ai vrut, echipamente și dotări medicale, iată ca acum ne e groaza de ele și cautam bisericile care le-am pus lacăt. Nu mai este Crăciun nu mai este Paști, nu te mai poți apropia unul de celalt deși respectam toate normele sanitare, avem aparte de intubat și ne îngrozim de ele. Popor român o data creștin cine te-a mințit? Să-l gonești pe Dumnezeu să fugi de el sa nu te îmbolnăvești, să-i judeci semenii doar pentru ca prin ei lucrează Dumnezeu ca preoți, oare nu tot aceleași mame au acești preoți ca și semenii lor. Cine te-a mințit tânărul roman sa strigi asa pe strazi... Iată tu nu ai făcut decât sa deschizi ochii și sa ma faci mai plin de credință caci vad ca fără biserici devenim canibali. Acum câteva zile mi-a murit un prieten și ultimele lui cuvinte scrise au fost "Sa ma răzbunați, da-ți foc la spital, mi se vând organele" , avea 36 de ani,a fost operat cu tehnologie de ultima oră.Tu prietene cel ce ai scris petiția putea acest băiat sa fie copilul tău sau fratele tău... Nu spun mai mult, am strigat o tara întreaga vrem spitale însă avorturile legalizate merg în masa... Unde ți-e mintea tinere roman de peste to care slujești televiziunile și îți defaimi tradiția și neamul. Ce rău ți-a făcut biserica intrând în ea, ce rău te-a învățat. De ce te faci sclav tinere și aprobi în inima ta și defaimi sfintele moaște ale sfintilor unde s-au vindecat atâția,milioanae fără un singur bisturiu... Întreabă tu acum cel ca ai strigat acolo pe semenii tai de ce le e teama de spitale... Popor român mințit oare cât mai rabzi!