VREM SPITALE NU CATEDRALE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

#1026

2015-11-03 19:26

Prea multe scarbe care isi castiga traiul pe spatele nostru #VREM #SPITALE #NU #CATEDRALE

Musafir

#1027

2015-11-03 19:29

Cel putin jumatate din spitalele din Romania au o dotare saraca si primitiva care nu poate asigura servicile medicale de baza a populatiei pe care o deservesc. Conditiile de igiena precare. Personal care se descalifica in timp , comportamentul fata de bolnavi a ramas dupa sistemul bolsevic. Numai investitii serioase si responsabile, in timp , vor putea in citva ani sa aduca omului de rind un nivel de servicii medicale onest si eficient.

Musafir

#1028

2015-11-03 19:36

Fiindca avem nevoie sa nu mai fim prostiti, religia este o arma care in ultimii 25 de ani a devenit o putere fara control, nu fac decat sa manipuleze...TREBUIE SA FACEM CEVA!!! ACUM, MAI TARZIU VA FII PREA TARZIU!

Musafir

#1029

2015-11-03 19:37

Am semnat pentru ca inteleg importanta spitalelor si sunt constienta ca avem nevoie de educatie si spitale la orice varsta.

Musafir

#1030

2015-11-03 19:43

ar fi cel mai bun lucru care sa va face in ultimi 25 de ani in Romania,dar nu cred asa ceva

Musafir

#1031

2015-11-03 19:47

Sunt total de acord. Avem prea multe biserici, iar spitalele pe care le avem duc lipsa de medicamente si personal

Musafir

#1032

2015-11-03 19:56

Deoarece sunt mai multe biserici si vrem spitale va temeti ca nu aveti destule cimitire. Ne trebuie spitale si cu ajutorul lor si a lui Dumnezeu pot trai

Musafir

#1033

2015-11-03 20:12

Pentru faptul ca, SUNT ROMAN.
Mihail

#1034 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-03 20:15

#761: Cosmin - Re: Re: Re: Re:  

 vad ca ba il judeci pe DUMNEZEU, ba-L aduci in apararea ideilor tale. Hotaraste-te odata. Cine esti tu sa-L judeci pe Dumnezeu?! Esti trecator. Nimeni n-o sa stie de tine peste 100 de ani. Ai dreptate ca acei copii bolnavi de cancer nu au gresit cu nimic, dar au gresit parintii, mosii si stramosii. Am gresit noi cu totii. Noi oamenii am adus bolile in lume, tot prin neascultare de Dumnezeu. Noi singuri ne-am facut-o cu mana noastra. Nu mai dati vina pe Dumnezeu ca ne aprindem mai multe paie deasupra capului. Macar acum in al doisprezecelea ceas sa recunoastem ca  nu traim cum se cuvine, traim pacatos si ne aducem singuri necazurile in viata noastra.


Musafir

#1035

2015-11-03 20:16

"Daca tot ce produce venituri se impoziteaza iar pe saracul muncitor il sufocati cu taxe si impozite pe veniturile bisericii de ce nu se plateste impozit?" Pentru ce sunt considerate organizatii non profit? Multe lacasuri sunt adevarate statiuni si incaseaza de 100 de ori mai multi bani (neimpozabili ca sunt non profit) decat multi dintre patronii afacerilor mici sufocati de taxe, impozite, amenzi, controale, etc... Ce se intampla cu toti banii incasati? La cine ajung? 


Musafir

#1036

2015-11-03 20:51

Pentru o viata mai sigura pentru copii nostrii si cred cu tarie ca este momentul sa lom atitudine si sa nu mai acceptam toate mizerile astea.cu respect

Musafir

#1037

2015-11-03 20:51

Pt k avem nevoie de spitale nu la orice colț de strada biserici,noi vrem sa trăim nu sa murim

Musafir

#1038

2015-11-03 21:00

Vreau ca oameni sa aibe sansa de a trai!

Musafir

#1039

2015-11-03 21:07

Sunt afara de tara mea si sufar mult..vreaua sa traiesc an tara dar nu am cum...multa coruptie..Sa se faca dreptate ptr.copiii care au murit,Dumnezeu sa-i odihneasca!!! Si vreau sa avem spitale cu personal UMAN !!

Musafir

#1040

2015-11-03 21:12

Ptr.un Viitor mai bun....VREAU ACASA!!!!

Musafir

#1041

2015-11-03 22:04

In primul rand, am semnat deoarece in cazul unei catastrofe(cutremur, etc), va fi dezastru. In al doilea rand, un bolnav poate muri pana ajunge la cel mai apropiat spital, care in multe zone se afla la 50-70 km. Vrem spitale si in mediul rural. Si acolo locuiesc oameni, nu animale. Si taranii au dreptul la viata.

Musafir

#1042

2015-11-03 22:31

Situatia in sistemul sanitar roman este critica. Chiar avem nevoie de spitale si dotari medicale.

Musafir

#1043

2015-11-03 22:48

Avem nevoie de spitale !!!

Musafir

#1044

2015-11-03 23:34

Ne-a ajuns "cutitul la os"...
linutzu

#1045 Rooney Calin

2015-11-03 23:46

Am o problema mare de tot cu porcaria asta numita  relegie. La noi in tara  a devenit  o meserie foarte buna sa devi  preot.  Mie  sincer mi  se  pare o porcarie  avand in vedere ca  VT (si da, fiind ateu am citit-o mai mult pentru amuzamentul meu) este plin de incesturi, pruncucidere, masacre, fraternicism, crime in numele barbosului sau mai stiu eu cui, chiar mi se pare o porcarie. Cum poti crede in ceva care este invizibil, care nu-ti da nici un semn c-ar exista si care nici macar nu este omnipotent si care mai ales a comis atatea crime atroce? Plus ca VT cu NT se bat cap in cap. VT este exact ca si coranul pentru islamisti, in VT ai voie sa ucizi, sa bati, si sa batjocoresti o femeie cum vrei tu, daca la femei li se pare ok atunci eu chiar nu stiu ce sa mai zic ca si barbat, mie mi se pare o porcarie. A si apropo, pentru toti cre(s)tinii care probabil au intrat si aici sa ne injure, daca gizaz-ul/mnieza-ul vostru e chiar atat de omnipotent, cum se face ca a facut atat de multe greseli si ca lumea e plina de rau? Exista tari in care rata de ateism e aproape de 90% si nu exista crime, sau puscarii, cum se face ca intr-un stat democrat de drept exista? Si ca B.O.R. trage anual peste 500 milioane de euro din bugetul statului? Cum?Va ro sa-mi explicati si mie. Pe scurt, as darama toate bisericile din romania, m-as caca pe toti preotii vostri, iar cum noi nu am avea dreptul sa ne bucuram de zilele voastre libere, pe care apropo ma cac, nici voi nu ati avea dreptul sa va bucurati de tot ceea ce a creat stiinta si anume: electricitate, apa potabila la robinet, internetul, calculator/laptop/televizor/tableta/smartphone-ul, medicina s.a. Apropo, ca veni vorba de medicina care apropo e o latura a stiintei care a fost descoperita cand mnieza-ul/gizas-ul vostru nu exista si cel ce a creat-o mai era si pagan(ateu) si a fost ars le rug pentru profanare ds cadavre, de ce mergeti la spital si nu la biserica? Sunte-ti doar niste cretini habotnici, lingatori de moaste, care nici macar nu cititi biblia dar va dati mari cretini prin injuraturi si alte cele. Sunte-ti niste ipocriti!!!

 

teodor zugravu

#1046

2015-11-04 00:10

Pentru ca am vazut acum cu nefericita ocazie a incendiului de la Colectiv, cat de putine cadre medicale exista si cata nevoie avem de spitale in care sa lucreze cat mai multe cadre medicale si desigur care sa fie si respectate din toate punctele de vedere.


Musafir

#1047 Re: Rooney Calin

2015-11-04 00:31

#1045: linutzu - Rooney Calin 

 FELICITARI !

O persoana care stie ce spune ! La fel ca si tine , am citit biblia (partial) din curiozitate si am fost uimita de basmele ( foarte prost scrise ) in care unii cred ! Nu judec pe nimeni, fiecare are dreptul la o opinie.

Dar as vrea ca acesti adepti ai BOR atotstiutori sa  nu mai fie tari in gura, si sa se dea mari sfinti doar pentru ca nu spala rufe duminica si ia lumina de la bricheta preotului de paste.Sa mai ia si de la brichetele lor de acasa ca vad ca in piata nu stiu sa vina sa stea in frig noaptea cu un scop nobil, da de paste stau toti gramada pana la 7 dimineata, ba chiar se mai si bat ca prostii sa prinda 100g de paine la 50lei/kg, ca de..e stropita cu vin primit cadou de la aceiasi prosti. Si mai baga ceva si in cutia milei, ca de, e scumpa motorina si preasfintitul BMW consuma cam mult. Apoi in restul anului se duc pe la spitale ( inexplicabil se mai si imbolnaveste omu chiar daca dumnezeu il protejeaza de boli, si la fel de inexplicabil, biserica nu vindeca) si injura cu mare spor si drag ( mentionand-ul pe dumnezeu desigur)  fondurile insuficiente ale spitalelor, ca de... la spitale nu doneaza nimeni ca nu ne trebuie ! ne trebuie biserici noua ca in rest avem de toate.... asta e crestinul ortodox roman si bor.....

 Speram la tot mai multi oameni in viitor care sa NU CREADA SI SA CERCETEZE  ! 


Musafir

#1048

2015-11-04 01:37

Il iubim pe Dumnezeu,dar ei sunt niste hoti si nesimtiti!!!
gabriel ortodox

#1049 eu sunt pentru constructia bisericilor

2015-11-04 01:45

Eu sunt unul din pupatorii de moaste adica poporul roman pe care voi ateii si satanistii drogati alcolisti si violatori il ironizati pe unde puteti si va spun ca avem biserici pline si spitale goale si ne rugam la bunul Dumnezeu sa nu fie invers adica multe spitale pline si putine biserici goale


Musafir

#1050

2015-11-04 03:54

Este dezastru si saracie mare in sanatate,spitale,dispensare,in caz de dezastre ca cel de la BUCURESTI,in IASI,centru universitar,aglomerat nu se poate face fata.Eu lucrez la un dispensar rural ce apartine PRIMARIEI,ei stau in cele mai luxoase conditii,si la dispensar nici reparatii capitale nu fac,biserici in fiecare sat,sprijina biserica,dar la noi nici un gard la dispensar nu fac,e doar cladirea lor,in schimb in urgente ne suna ca vine un salariat de-al lor intepat de albina etc..Multe-s de spus.....