Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!


Musafir

#426

2015-10-23 15:23

M-am saturat de bataia de joc si dispretul pe care-l emana/afiseaza mai cu toate ocaziile toti "alesii" poporului fata de cetatenii acestei tari, care nu au nici o vina decat ca s-au nascut aici si inca nu au emigrat intr-o tara civilizata.
Si aici as da ca exemplu, romanul plecat in Suedia, ajuns in functia de Judecator care ne-a povestit ca la ei in tara nu exista nici un fel de privilegiu dat de functie, el fiind un simplu cetatean, cu aceleasi drepturi care orice alt cetatean.
La noi, numai smecherie, prosta crestere, rautate, hotie, un cult al non valorilor si nu in ultimul rand, multa prostie.
Am ajuns in tara noastra sa fim tratati ca cetateni de mana a doua, asa cum au subliniat cu diferite ocazii senatori sau parlamantari ai Romaniei (special am scris cu litere mici).
Gabriel Oprea nu este vinovat in sensul legal de acest tragic accident, poate doar moral daca ancheta va stabili ca a fost vorba de abuz in serviciu, dar si atunci nu este singurul vinovat.
Vinovati suntem toti:
- politistii, care desi stiau bine situatia nu au facut publice informatii negative din sistem decat dupa ce le-a murit un coleg;
- cel care a aprobat utilizarea coloanei oficiale cu antemergator motociclist pe o asemenea vreme (ploaie,noapte etc);
- cei care se cred "supraoameni" si nu pot circula decat cu girofarul, chiar si atunci cand nu se intrunesc conditiile legale;
- cei care nu au semnalizat suficient de vizibil respectivul "crater" sapat pe un drum public circulat;
- comandantului coloanei, care nu a redus viteza de deplasare, avand in vedere conditiile meteo;
- cei de la garaj, daca moticicleta avea defectiuni si au permis iesirea in cursa;
- si intr-un final, noi toti, cei care prin pasivitatea si neimplicarea noastra in viata publica am permis acestor NESIMTITI sa ne conduca si sa ne "fure" viitorul nostru, cat si al copiilor nostri.
Dumnezeul sa-l odihneasca pe tanarul politist si Condoleante familiei acestuia!.... si fie ca moarte lui sa nu ramana doar un trist subiect de presa si un prilej de balacareala politica, sa fie gasiti toti vinovatii si sa fie pedepsiti conform legii.
In Romania cineva spunea ca legea e proasta, legea este perfectibila, singura problema este aceea ca nu se aplica in mod egal pentru toti.


Musafir

#427

2015-10-23 15:24

ACEST PERSONAJ DUPLICITAR CARE SE AFSEAZA ROMANILOR CA FIIND APARATORUL INTERESULUI NATIONAL TREBUIE JUDECAT PENTRU TOATE FARADELEGILE FACUTE SI CONFISCAREA AVERII CARE NU O POATE JUSTIFICA.
cioby

#428

2015-10-23 15:24

Să de-a cu subsemnatul,pentru ce  a avut nevoie de coloană oficiala?! Retrogradarea lui gabriel oprea!


Musafir

#429

2015-10-23 15:27

Pentru ca trebuie sa incepem sa fim corecti in tara asta ... AJUNGE CU HOTIA !

Musafir

#430

2015-10-23 15:29

Oprea este o persoana extrem de nociva pentru Romania! a facut o multime de jocuri mizere in politica si acum colac peste pupaza este si autorul moral a acestui tinar care avea viata inainte.

Musafir

#431

2015-10-23 15:38

Un ministru care nu respecta legile tarii, care nu are onoare trebuie sa demisioneze

Musafir

#432

2015-10-23 15:38

Pentru ca nesimtitul ala de Oprea trebuie sa plece din functie. ORi pleaca el ori il dam noi jos in strada!!

Musafir

#433

2015-10-23 15:38

'' Cand scroafa se urca in copac, nu mai mananca prune de pe jos ! '' ( proverb romanesc )

Musafir

#434

2015-10-23 15:39

Pentru ca imi este scarba de indivizii care se cred deasupra tuturor !

Musafir

#435

2015-10-23 15:42

Am semnat aceasta petitie pentru ca acesta tragedie intamplata acestui tanar ofiter de politie este foarte reprezentativa pentru ce se intampla cu tinerii acestei tari!Pentru cum sunt zdrobiti tinerii adevarat valorosi ai tarii!

Musafir

#436

2015-10-23 15:42

Condamnarea lui gabriel oprea! daca se gaseste vinovat,condamnat in regim de urgenta!!!!!!!!!!!


Musafir

#437

2015-10-23 15:43

Pentru ca nu pot sta pasiv !
Nici acum , dupa 25 de ani nu am scăpat de comunisti , care isi dau aere de democrati si care sunt putrezi de bogati .
Sper ca DNA-ul sa- i verifice pe toti !

Musafir

#438

2015-10-23 15:44

Pentru a atrage atentia asupra acestei tragedie! Sper sa se afle motivul real pentru care acea coloana era acolo!

Musafir

#439

2015-10-23 15:47

M-am saturat sa ne conduca asemenea dobitoci!

Musafir

#440

2015-10-23 15:47

Pentru ca ma afecteaza atitudinea :indiferenta, evitarea responsabilitatii... Viata e cel mai pretios dar pe care ni l-a dat Dumnezeu. Nu putem fii indiferenti la ce se intampla.

Musafir

#441

2015-10-23 15:48

Stop abuzurilor demnitarilor!!!

Musafir

#442

2015-10-23 15:49

Am semnat aceasta petite pentru ca un om a murit din cauza ca un impostor platit din bani publici este ocupa un loc care nu-i apartine.

Musafir

#443

2015-10-23 15:50

A intrecut orice limite limite

Musafir

#444

2015-10-23 15:54

Am semnat această petiție fiindcă consider că cine greșește trebuie să plătească MĂCAR c-o demisie și, chiar dacă are atenuată conștiința iar sentimentul de rușine îi este amorțit, să fie determinat într-un final să și-o dea - huiduit la scenă deschisă, cu surle, cu trâmbițe și cu cât mai multe tinichele (semnături) pe coadă!

Musafir

#445

2015-10-23 15:55

A murit un om, pt ca un om cu un doctorat plagiat, coordonator de doctorate plagiate sa se dea mare.
De ce trebuia sa moara baiatul asta tanar ?
Pt ca dl general fara nici un merit sa se dea mare ?
Ce urgente extraordinare avea acest individ primitiv, pt ca un cineva sa trebuiasca sa moara ?

Omul asta vorbeste tot timpul de "interes national" si de "onoare". Pai unde e onoarea ? A murit cineva din cauza ta, trebuie sa platesti macar cu o demisie. Interesul national cere demiterea acestui panglicar.


Musafir

#446

2015-10-23 15:57

E un mic pas, mai mult simbolic, dar necesar, pentru a mai scapa de niste gunoaie si a ne apropia inca putin de normalitate...

Musafir

#447

2015-10-23 15:58

Satul de slugarnici..

Musafir

#448

2015-10-23 15:58

Am semnat aceasta petitie pentru ca nu e normal ce se intimpla in tara noastra si ce fac oamenii politici

Musafir

#449

2015-10-23 15:59

NuM-am saturat de acesti golani tupeisti si de felul in care inteleg ei sa-si hraneasca orgoliile si confortul pe banii, nervii ,lipsa de reactie si buna noastra credinta .Niciunul nu are vreo viziune sau vreo directie catre care sa se indrepte cu girofar. Un om al datoriei si onoarei plateste cu viata tupeul unui perfect adaptat "

Musafir

#450

2015-10-23 15:59

Acești criminali impostori cu un trecut mai negru ca smoala trebuiesc executați în public. Nesimțirea lor este darul nostru că suntem civilizați și înghițim în sec. A murit un om și ei își acoperă urmele precum un asasin profesionist.