Sigartau pentru Bacau

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sigartau pentru Bacau

Cecilia

#101

2015-10-07 06:24

Eu sunt ieșeancă dar cred cu tărie că Moldova merită mai mult iar Bacăul este în Moldova. Închinăciune celor care aduc lumină.


Musafir

#102

2015-10-07 07:12

Asa am considerat necesar.

Musafir

#103

2015-10-07 07:14

Pentru ca avem nevoie de cultura, de piese de teatru bune, de un om de teatru adevarat

Musafir

#104

2015-10-07 07:20

Am semnat aceasta petitie pentru ca d-na Anca Sigartau a facut ca lucrurile sa se miste intr-un oras inghenunchiat in propria-i inertie...pentru ca e un om care vrea sa faca ceva,nu doar sa se imbete cu vorbe frumoase.
Si am mai semnat aceasta petitie dintr-un motiv pur egoist:mi-am promis ca in vara lui 2016 sa vin la Bacau la Theatrestock.Ori Theatrestock,fara domnia sa,nu va exista.
Ii doresc d-nei Sigartau sanatate si multa putere.

Musafir

#105

2015-10-07 07:24

am semnat aceasta petitie deoarece am participat la multe din actiunile festivalului de teatru din vara aceasta, cu multa bucurie; m-am bucurat ca si in orasul nostru s-a putut organiza un eveniment atat de frumos, de care sa se bucure bacauanii de toate varstele, de la copii la maturi.
ar trebui sa le multumim celor care au avut aceasta idee pentru munca lor, nu sa le raspundem cu barfe si articole denigratoare in fituica lor de doi bani.
multumim, doamna Sigartau, va suntem alaturi si dorim sa nu va dati batuta si sa mai ramaneti in orasul nostru pentru a ne mai inviora si infrumuseta viata; noua, bacauanilor ne-ati facut o mare bucurie; suntem alaturi de dumneavoastra si daca aveti nevoie de ajutor, dati-ne de veste!

Musafir

#106

2015-10-07 07:43

lasati valorile sa ne bucure

Musafir

#107

2015-10-07 07:54

Pentru că ANCA SIGARTĂU.

Musafir

#108 Sorin

2015-10-07 08:16

Am un motiv foarte bine intemeiat,de a fi semnat aceasta petitie.Doamna Anca Sigartau este un om cu suflet si inima mare,stie ce inseamna necazurile deoarece a trecut prin asa ceva si cel mai important lucru este mama a trei copii foarte frumosi.A facut ceva ce nimeni nu a reusit pana acum ,festivalul de teatru si arta international,care a scos Bacaul din anonimat,a adus trupe de dans si teatru din,Serbia,Ungaria,Franta,Belgia...etc,ce a scos oamenii la cea mai tarzie ora din casa,a adus un farmec acestui oras,stralucind ca nici odata.A adus actori cunoscuti:Claudiu Bleont,Magda Catone,Mihai Bisericanu,...etc si nu in ultimul rand pe foarte cunoscuta actrita Maia Morgenstein,asa ca sa nu se supere doamna Anca Sigartau dar acest oras are nevoie de un om ca dansa.Si pana la urma a reusit sa-l implice si pe domnul primar Romeo Stavareche in acest proiect...Va rugam foarte mult doamna si din tot sufletul sa ramaneti

Sorin

#109 Re:

2015-10-07 08:49


Musafir

#110

2015-10-07 09:26

Pentru ca de la venirea doamnei Anca Sigartau Bacaul s-a schimbat in bine, si pentru ca imi doresc  mult ca aceasta schimbare sa continue, teatrul, cetatenii, Bacaul au nevoie de Sigartau!


Musafir

#111

2015-10-07 12:35

Un popor civilizat înseamnă un popor educat. Și teatrul își aduce o contribuție destul de importantă la educație. Nu cred că mai multe biserici ajută, dar un teatru în plus cu siguranță este mult mai folositor. Și cred în Ana Sigartau 


Musafir

#112

2015-10-07 12:48

Am semnat aceasta petitie pentru ca apreciez ceea ce a facut DOAMNA ANCA SIGARTAU pentru orasul meu natal si pentru ca mi-as dori sa nu dea satisfactie jigodiilor care o vor plecata de la conducerea teatrului, dindu-si demisia. Inima sus DOAMNA....

Musafir

#113

2015-10-07 12:50

sunt soprana Lirica la Paris o cunosc bine si merita sa fie meneger al teatrului Bacovia BACAU
DACA VA MAI FI MENEGER ANCA voi veni sa cant ptr bacaoani

Musafir

#114

2015-10-07 13:47

Pentru ca eu cred cu toata inima in Anca Sigartau.

Musafir

#115

2015-10-07 14:02

Pentru că îmi pasă de teatrul din România, o dimensiune culturală românească definitorie.

Musafir

#116

2015-10-07 14:21

Cred ca si Bacaul are dreptul la lucruri bune si oameni de valoare!

Musafir

#117

2015-10-07 16:09

Am semnat aceasta petite deoarece mi se pare o mare nedreptate ceea ce i se intampla lui doamna Anca Sigartau din cauza anumitor persoane inclusiv si anumitor persoane din teatru Bacovia care nu o inghit din cauza invidiei pe care o au fata de dansa.Eu ii sunt alaturi lui Anca Sigartau deoarece pot spune ca este o persoana minunata ,datorita faptului ca am cunoscuto si am stat cu ea de vorba pe tot parcursului evenimentului ce a fost recent,,Theaterstock``miam dat seama ca o asemenea doamna ca dansa rar mai gasesti in aceasta lume plina de invidie,ura si dispret.Eu ii transmit urmatorul mesaj catre doamna Anca Sigartau:Nu va temeti doamna,aveti persoane care va sunt alaturi printre care si eu,si nu puneti la suflet ceea ce se barfeste despre dumneavoastra ca,deoarece sunt persoane care am mentionat mai sus le este ciuda ca nu au ajuns la o asemenea trapta pe care va aflati dumneavoastra in societate.Fara frica si veti trece cu bine peste acest moment dificil,si va mai rog inca un lucru.....nu demisionati de la postul de director al teatrului,deoarece dumneavoastra aveti stofa necesara si sunteti omul potrivit.``

Musafir

#118

2015-10-07 16:16

Pt.ca.merita!

Musafir

#119

2015-10-07 18:12

Pentru ca Anca Sigartau a inviat arta cultura si sufletul in orasul Bacau!

Musafir

#120

2015-10-07 18:18

Din drag de teatru si din respect pentru adevaratii artisti

Musafir

#121

2015-10-07 18:28

Mi-a placut festivalul, imi plac proiectele doamnei Sigartau. Faptul ca bacauanii au cumparat bilete la teatru in timpul festivalului cu multe zile inainte de spectacole cred ca spune multe !
Regret ca doamna Sigartau a trebuit sa treaca prin toate scandalurile astea.

Musafir

#122

2015-10-07 19:36

Pentru ca am avut ideea "un leu pentru Teatrul Bacau" dar n-am stiu cum sa initiez o petitie online.
Pentru ca nu mi-a placut Valentine´s Day in familie.
Pentru ca m-am bucurat de evenimentul Theatrestock.
Pentru ca daca faci ceva e rau, daca nu faci nimic e rau.
Pentru ca o apreciez pe doamna Sigartau

Musafir

#123

2015-10-07 19:42

" vreau o tara ca afara "

Musafir

#124

2015-10-07 20:03

Pentru ca si orasul acesta sa fie cunoscut prin cultura, educatie civica si profesionalism.

Musafir

#125

2015-10-08 02:22

Imi doresc ca dna. Sigartau sa fie directoriul
teatrului orasului nostru.
Am vazut in vara ce-a putut face in putinul timp de cand a preluat fraiele acestei institutii! Felicitari si mult succes!