POMPIERI - DISFUNCTIONALITATI IN IGSU !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția POMPIERI - DISFUNCTIONALITATI IN IGSU !


Anonymous

#26 Re:

2015-09-04 19:41

rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

multumesc anticipat

sa nu ne pierdem speranta...

 


Musafir

#27

2015-09-19 18:02

Am activat în această structură a Ministerului de Interne și din păcate tot ceea ce se relatează în această petiție (scrisoare deschisă) este absolut adevărat. Păcat, nimic nu s-a schimbat și sunt convins ca nici în viitorul apropiat nu se v-a schimba. Din păcate în acest MINISTER primează cu totul altceva. Rușine! Rușine!


Musafir

#28

2015-11-07 14:45

Sunt alături de pompieri. Și as mai adăuga la solicitări și asigurare de viață.

Musafir

#29

2015-11-09 07:28

Sunt alături de pompieri.

Musafir

#30

2016-06-07 13:30

Ca fost militar îmi pasă.
ionut_ysu

#31 Lipsa de personal dar totusi abuz fara margini...

2016-06-08 06:29

 Cat tot veni vorba de lipsa de personal, ia uitati aici cum sistemul tine subofiteri "la dispozitie" chiar daca acestia au demonstrat in instanta ca EI au dreptate.

https://goo(.)gl/vCMISB

P.S. Rog administratorul sa scoata punctul din paranteza sa poata da lumea click, deoarece e un link important, sa vada lumea abuzurile. Multumesc anticipat!


Musafir

#32

2016-06-08 11:58

Pentru ca vreau ca vreau ca pompierul meu sa imi poata promite ca se intoarce acasa de fiecare data

Musafir

#33

2016-06-08 17:39

Problemele semnalate sunt reale si cu un impact imens asupra personalului ISU, cat si a populatiei. Conducerea IGSU nu are curajul sa iasa cu solicitari la MAI sau guvern ca nu cumva sa deranjeze si sa-si piarda functiile. Problemele semnalate se perpetueaza de zeci de ani!

Musafir

#34

2016-06-09 15:43

Asta este realitatea !

Musafir

#35

2016-06-09 16:25

Suntem un stat de drept si asa vreau sa fie.. !

Musafir

#36

2016-06-09 17:01

Cati pompieri tb. sa mai moara pt a se afla de problemele din sistem?

Musafir

#37

2016-06-09 17:12

Am semnat aceasta petitie pentru ca nu primim nici un fel de sprijin si sunt perioade cand oboseala isi spune cuvantul. Din "experienta" personala va spun un singur episod in care la ora 5 dimineata mi-a fost atat de rau incat am cazut efectiv din picioare dupa o zi petrecuta in soare cu temperaturi de peste 35 de grade pe Dunare cu barca. Ajutorul pe care l-am primit, a fost o masina care sa ma transporte la spital la ora 6 si un sfert. Colegii de pe smurd nu au avut"voie" sa ma duca pentru ca nu era apel pe 112, asa ca a trebuit sa stau chircit si sa vomit peste o ora pana mi s-a aprobat transportul la urgenta.


Musafir

#38

2016-06-09 18:00

este adevarat si trebuie indreptata aceasta situatie !!!! posibil demilitarizarea sistemului ar fi o solutie !

Musafir

#39

2016-06-09 18:07

Trebuie lunar sa trimitem aceste scrisori poate odată si odată o va citi cineva din igsu . Mas media nu stie sa vina dechat la mese festive ca altfel nu vin sa constate profesional ce se intampla cu adevarat la intervenție urmăresc numai senzaționalul , daca nu este isi pierd interesul nu se vinde.

Musafir

#40

2016-06-10 08:06

Sper ca prin astfel de petiții sa încercam îndreptarea disfunctionalităților majore din cadrul instituțiilor publice din ROMANIA.

Musafir

#41

2016-06-10 13:54

In speranta ca fostii mei colegi vor fi intr-un final ascultati.
Speranta ca sintagma "ordinal se executa nu se discuta" sa dispara acolo unde sunt ordine abusive.

Musafir

#42

2016-06-23 13:36

Am semnat pentru ca stiu cu ce va confruntati zi de zi , am semnat pentru ca va respect si respect munca pe care o faceti , am semnat pentru ca stiu ca nu aveti echipamente corespunzatoare , am semnat pentru ca stiu ca nu aveti asigurari de viata, am semnat pentru ca stiu cu cata devotiune va faceti meseria si am semnat pentru ca nu mai vreau sa postez mesaje de condoleante pentru pompieri eroi morti la datorie ci doar de felicitare pentru pompierii eroi vii si la casele lor

Musafir

#43

2016-06-23 16:02

Am semnat aceasta petitie pentru ca toate problemele prezentate sunt reale si influenteaza foarte mult (la modul negativ) desfasurarea activitatilor specifice inspectoratelor pentru situatii de urgenta judetene.

Musafir

#44

2016-06-23 19:02

Nimic mai adevărat precum ati arătat in petitie!!! Am convingerea ca numai in felul asta mai putem face ceva ptr aceasta structura,ptr noi. Bunul dumnezeu sa ne binecuvinteze,iar acelora cu drept de decizie sa le lumineze mintile!!!!

Musafir

#45

2016-06-24 03:35

Punctul 2. Etc... Ofițeri cu pregătirea fizica... Funcție scoasa la concurs cu angajare din sursa externa de specialiști în 2007 și pusă în spatele hârtiilor cu pregătirea... Specialiști dacă erau ceeace nu știu dacă erau toți... Majoritatea au plecat pe funcții mai bune și fac cu totul altceva decât la ce se pricep cel mai bine sau fac și asta și altceva... Și ne pricepem... Noi români la făcut mult și de calitate Nu... Sunt multe... Sănătatea cadrelor este direct legata și de posibilitatea acordării timpului de pregătire fizica pentru un corp sanatos... pentru o minte sănătoasă

Musafir

#46

2016-06-24 18:01

Pt ca sunt unul dintre cei care suferă.Iubesc ceea ce fac de aceea inca mai rezist ...si sunt sigur ca si ceilalți colegi(majoritatea) gândesc la fel

Musafir

#47

2016-09-19 09:36

Doresc schimbarea acestei mentalitati,invechite si ruginite,ce ne oprima in incercarea noastra de a devenii cetateni europeni,cu gandire de cetatean european !!