POMPIERI - DISFUNCTIONALITATI IN IGSU !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția POMPIERI - DISFUNCTIONALITATI IN IGSU !

nevasta de fost

#1

2015-08-24 17:13

Asta-i ”interesul national”, de la generalul izmene, are alte interese, sa aiba un milion de membri in partiduletul lui, e politician care nu s-a nascut ”genial” ci a ”muncit” pe langa un alr partid, pe langa alt politician, un os, o halca....ceva, la putere sa fie....nu are nicio vina, caci dipa 89 toti au facut la fel...interese proprii intai, pe urma ale partidelor si undeva la urma pentru ceva popor, dar ala care l-o votat.....IGSU a avut intotdeauna oameni bine pregatiti, dar cu coloana vertebrala maleabila, care au laut pozitia de drepti, au facut stanga-mprejur si-a ramas cum au vrut altii.....pacat, pentru ca intr-adevar, comparativ cu alte arme ale MAI, pompierii sunt intr-adevar lorzi, stiu sa vorbeasca, sa se poarte, sunt profesionisti ...si studiile facute sunt mult mai aprofundate, materiile sunt mult mai tehnice, pregatirea stiintifica, fizica sunt mult mai temeinice decat a celorlati de la celelalte arme...dar ca peste tot, la comenzile ISUJ au ajuns fel si fel de pupinc.....i si sug....i de organe politice, care habar nu au ce fac, nu au grija de oamenii din subordine, nu-si cunosc decat interesele, isi bat joc de oamenii putini care le-au ramas...caci intr-adevar adevaratii profesionisti, vazand batjocurile la care au fost supusi au plecat, s-au pensionat.....(care au apucat si n-au dat coltul din cauza bolilor dobandite)......asta e..Romanie plai de dor!!!


Musafir

#2

2015-08-31 17:12

Pentru că ce s-a spus în aceasta petitie e adevarat în totalitate. Sunt de 25 de ani în pompieri, am fost numai pe intervenție, dar mai rău ca în ultimii ani nu a fost niciodată.

Musafir

#3

2015-08-31 17:46

Vreau sa fim si noi in randul tuturor cadrelor din MAI.Pompierii sunt cei mai dezavantajati.

Musafir

#4

2015-08-31 18:01

Pentru ca mă doare.Ma regăsesc aproape in fiecare punct
O

Musafir

#5

2015-08-31 18:14

Sunt sotie de pompier,si sunt alaturi de voi.

Musafir

#6

2015-08-31 18:33

Fiindca reflecta realitatea.
Ionuț

#7 Arahat...

2015-08-31 20:21

Cel mai mare manipulator...cel mai mare hot încă în viață...! Mai devreme sau cât de curând...răsufla treaba...! 

Marius Clipa

#8 Modificare descriere

2015-08-31 21:28

Am dori să ne ții la curent cu ce se întâmplă cu această petiție.  Când o vei trimite?  Ce răspuns primești? Dacă doar o semnăm. .., rămânem la același nivel. Descrierea este mult prea lungă și nu  vor citi decât pompierii!!!!!!!!!


Musafir

#9

2015-09-01 04:18

deoarece pompieri nu sant respectati si renumerati pentru sacrificiul si munca lor

Musafir

#10

2015-09-01 06:17

E bine sa se traga cate un semnal de alarma din cand in cand,pacat ca nu se solidarizeaza.
Foarte reprezentativ articolul.

Musafir

#11

2015-09-01 07:27

sunt sigura ca cei salvati sau a caror bunuri au fost salvate le sunt recunascatori acestilor oameni care si-au ales aceasta meserie din dorinta de a-si ajuta semenii dar ei nu cunosc conditiile improprii in care va desfasurati activitatea,si cu un salariu rusinos!! o
"mama de pompier'l

Musafir

#12

2015-09-01 12:02

Deoarece după 30 de ani de serviciu la pompieri când am ieşit la pensie am fost uitaţi, nu pot să afirm că am lucrat la pompieri nu am nici un document care să ateste acest lucru.

Musafir

#13

2015-09-01 12:06

Adica...mai pe scurt...ministerele astea...sunt niste depozite de monstrii sacri...cred ca daca acestea ar fi diminuate la 10% din personal, functiile create fiind repartizate in teritoriu treburile ar merge muuult mai bine.Si cei 10 % ramasi sa isi merite functiile...sa fie in stare sa administreze intregul minister...se poate va spun eu...daca ar functiona sistemul concurential la ocuparea posturilor

Musafir

#14

2015-09-01 12:49

In luna august la ISU Moinesti s-au lucrat 240 ore in loc de 160 ore, fara nici un liber si fara a se plati dublu orele lucrate in plus. Cat timp se mai poate lucra in acest ritm si la salariile actuale? Pentru pompieri Codul Muncii nu este valabil?

Musafir

#15

2015-09-01 16:44

Sunt pompier si sunt de acord cu tot. Sper ca cineva sa ia masurile corecte.

Musafir

#16

2015-09-01 22:29

Guvern de asasini !!!! Calaii romanilor de pretutindeni Sa Ardeti in Focul Iaului voi si urmasii vostrii in veacul vecilor!!!!!!!!!

Musafir

#17

2015-09-02 06:41

pentru ca este corect ce se spune si e normal sa se creeze conditiile in care fiecare sa exceleze in domeniul sau!

Musafir

#18

2015-09-02 16:51

Importante sunt "scaunele", nicidecum sanatatea si viata "fraierestenilor" de pe "Stingere"

Musafir

#19

2015-09-02 18:13

Am facut parte din sistem 15 ani am fost disponibilizat de la isu crisana fara drept de a participa la concurs pt.fct de conducator auto si cdt echipaj pe care am ocupato in 2011

Musafir

#20 Re: Modificare descriere

2015-09-04 17:31

#8: Marius Clipa - Modificare descriere  

 Salut

Am trimis aceasta petitie Ministrului Gabriel Oprea, Inspectorului General Col. Cornea , mass-media, avocatului poporului, insa toti au dorit sa imi divulg datele personale ca sa poata sa imi raspunda

Este dificil pentru ca asta inseamna sa imi semnez demisia

Oricum va tin la curent cu demersul

Sunt uimit si incantat ca multa lume mi-a semnat si comentat petitia

Trebuie sa se sesizeze cineva in tara asta odata, nu putem sa stam cu capul in nisip o viata intreaga


Musafir

#21 Re:

2015-09-04 19:28

#1: nevasta de fost -  

 rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

multumesc anticipat

sa nu ne pierdem speranta...poate sensibilizam prin acest demers pe cineva de sus


Musafir

#22 Re:

2015-09-04 19:29

 

#1: nevasta de fost -  

 

 rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

 

multumesc anticipat

 

sa nu ne pierdem speranta...poate sensibilizam prin acest demers pe cineva de sus

#2: -  

 


Musafir

#23 Re:

2015-09-04 19:30

 

#1: nevasta de fost -  

 

 rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

 

multumesc anticipat

 

sa nu ne pierdem speranta...poate sensibilizam prin acest demers pe cineva de sus

#4: -  

 

#1: nevasta de fost -  

 rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

multumesc anticipat

sa nu ne pierdem speranta...poate sensibilizam prin acest demers pe cineva de sus


Anonymous

#24 Re:

2015-09-04 19:36

 rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

multumesc anticipat

sa nu ne pierdem speranta...poate sensibilizam prin acest demers pe cineva

 


Anonymous

#25 Re:

2015-09-04 19:37

rugamintea mea ( eu sunt semnatarul acestei petitii ) este sa o distribuiti pe facebook pentru a ajunge la cat mai multi pompieri si nu numai care sa afle si sa semneze aceasta petitie

multumesc anticipat

sa nu ne pierdem speranta...poate sensibilizam prin acest demers pe cineva