Petitie impotriva legii antilegionare

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petitie impotriva legii antilegionare


Musafir

#76

2015-08-06 11:17

Nimeni nu are dreptul sa-mi impuna in ce sa cred, ce sa citesc sau cat aer sa respir ! Daca as acepta toate restrictiile astea , impuse de niste neoameni, ar insemna ca nu mai sunt o fiinta libera .

Musafir

#77

2015-08-06 16:27

Nu trebuie sa îi lăsăm pe evrei sa facă tot ce vor ei în tara noastră !!!

Musafir

#78

2015-08-06 17:54

Deoarece,consider aceasta lege nedreapta si antiromanesca.

Musafir

#79

2015-08-06 18:16

Pentru ca legionarii au fost si vor fi judecati de istorie si e suficeent!!!

Musafir

#80

2015-08-06 21:37

Pentru ca nu suport sa fim în continuare conduși de comuniști și de rude deale lor care ne Vind și ne fura tara pe zi ce trece fără sa plătească..
doar un ROMÂN

#81 Re:

2015-08-06 21:55

#1: -  

 Nu doar pentru dreptate ci pentru unitate.

Prin aceasta lege se vrea crearea unui precedent in Europa. Valurile de imigranti din tarile arabe aduc odata cu ei ideologiile lor, in curand o sa avem o Europa murdara, saracita si impartite intre arabi, americani si rusi. Privarea dreptului de a-mi exprima public opinia inpotriva diversilor cotropitori este neconstitutionala. Cum poti adopta o lege daca aceasta nu corespunde cu Constitutia tarii? 

Raspunsul este simplu: adopti legea si apoi modifici Constitutia .

Sa va fie rusine voua celor care ne vindeti tara licuricilor indiferent de marimea acestora

Rusine! 

Jertfa, sangele, umilintele prin care au trecut stramosii nostrii nu pot fi uitate.

Le puteti uita voi , TRADATORI DE MAME

 De ce nu se ataca legea?


Musafir

#82

2015-08-07 08:39

Dacă nu erau mucenicii închisorilor comuniste (de ce nu condamnam legal comunismul, de fapt?) noi am fi fost toți mâncați de vii de comunismul, care si așa ne-a făcut destul rău, ca țara.
Apoi, legea asta, ca multe altele ne este servita. Ce interese ulterioare au cei ce ne-o impun, crezând ca suntem un popor ce înghițim tot ce ni se impune. Oare așa suntem?... Avem astfel de ocazii sa demonstram cum suntem, de fapt, cum a fost si cu legea împotriva orei de religie.

Musafir

#83

2015-08-07 08:40

Cei care au pus o eticheta comoda cu denumirea "legionar", sa se documenteze intai istoric ce a insemnat miscarea legionara si sa faca diferenta clara cu "garda de fier", care a facut atrocitati in numele miscarii legionare. Dar e mai comod si nu implica un efort de gandire sa preiei spusele propagandei si sa zici si tu ca a fi "legionar" sau "comunist" inseamna ceva de rau chiar daca nu stii ce zici.

Musafir

#84

2015-08-07 10:33

O lege imbecila,antiromaneasca,iesita din mintile unor derbedei.

Musafir

#85

2015-08-07 22:36

"Legea" anti-Legionara este o faradelege a ocupantilor impotriva Neamului Romanesc si impotriva Tarii.

Musafir

#86

2015-08-08 10:11

In loc de recunoastere si redarea demnitatii fostilor detinuti politici si noua, ca popor, statul roman ne-a dat o lege care recunoaste toate sentintele tribunalelor bolsevice, apara tortionarii si comunismul si ii condamna a doua oara pe cei care au luptat pt noi si Romania. O lege care promoveaza puscaria ca "preventie" pt actiuni care vor fi catalogate "intentii". In lumea civilizata, in tarile care se respecta si-si respecta poporul, preventia se face prin educatie, cultura, cunoastere, adevar istoric si Libertate. LIBERTATE, singurul drept care credeam ca l-am castigat dupa 1989


Musafir

#87

2015-08-08 18:12

In memoria martirillor inchisorilor comuniste si a libertatii de ai cinsti.

Musafir

#88

2015-08-09 04:14

Din patriotism !!Am participat la revolutie pentru a avea dreptul sa-mi exprim proprile opinii fara sa-mi fie teama !!ESTE UN DREPT CASTIGAT !!!!


Musafir

#89

2015-08-09 12:00

Am semnat petiții.,pentru ca bunicii mei au fost in legii nr, erau chiaburi..au facut puscărie din motive politice,se opuneau cotelor si condus cărui si au fost transformați de securisti în legionari..pentru ca ura maselor sa crească si sa ai poata confiscă iot si chiar ucide in 1962 .eu aveam 7 ani...Nu am uitat niciodata..i-am urât din suflet pe comunisti si securisti.
.am fost PNT ,am fost din 90 ,alaturi de Coposu si de Rege alaturi de acest partid,distrus de Base prin umplerea lui de securisti la mana a doua.
S-a trezit adormiți Crin si securistul Scutaru sa ne învețe ,ca nu comunismul este de vina pentru distrugerea si jaful României , ci legionarii...acelasi mod de gândire ca Vasinscki,Paucher si Stalin.
Nu stiu daca ai mai trezeste cineva pe români ?

Musafir

#90

2015-08-09 12:39

Istoria poporului roman, buna sau rea, trebuie stiuta de toata lumea.

Musafir

#91

2015-08-09 14:24

...o lege nedreaptă făcută de comuniști pentru consolidarea puterii și apărarea comuniștilor și a cuceririlor lor revoluționare....adică a hoțiilor lor


Musafir

#92

2015-08-13 17:40

...jos republica....jos comunismul și comuniștii. Cer procesul comunismului! TRĂIASCĂ REGELE!...VREAU MONARHIE!

Musafir

#93

2015-08-14 18:12

Consider aceasta lege abuziva si ne democratica !Astept o lege de condamnare a comunismului si a tortionarilor comunisti !

Musafir

#94

2015-08-15 19:39

De ce am semnat aceasta petitie??? simplu,,vreau ca marsaviile facute de clasa politica actuala a Romaniei,sa inceteze.Vreau ca Legea antilegionara sa nu treaca.Vreau ca cei care ponegresc Legiunea sa inceteze acest lucru.Ar fi mai bine sa ponegreasca epoca de aur care ne/a dus la indobitocire.
Leonard Chesca
Musafir

#95

2015-08-16 10:46

Este o lege clar neconstituţională, o lege a pumnului în gură, o încălcare gravă a art. 30 din Constituţia României.
ARTICOLUL 30 din Constituția României :
Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, SUNT INVIOLABILE.


Musafir

#96

2015-08-17 09:54

CAT?...OARE CAT O SA MAI RABDAM? CHIAR NU LE E RUSINE? DAR OARE NOUA NU NE ESTE RUSINE SA STAM PASIVI SI SA ACCEPTAM ACEASTA MIZERIE? CAT O SA MAI FIM UMILITI IN PROPRIA TARA?...TRAIASCA IN VECI LEGIUNEA SI CAPITANUL!!!

Musafir

#97

2015-08-18 09:12

Lasa-ti sfintii sa se odihneasca.

Musafir

#98

2015-08-18 14:30

Evreii şi-au numărat averile şi le-a ieşit că ar mai avea nevoie de ceva bani, pe care s-au gândit să-i scoată de la români !
Cică au fost omorâţi 400.000 de evrei şi doar unul face 50.000 de dolari, aşa că au pretenţie să le dăm fix 20 de miliarde de dolari pe care să-i împartă între ei nişte escroci, în frunte cu acest wiesel. Dacă bunicul meu a fost legionar, dar nu tăia nici o găină, d-apoi să mai omoare vreun om, eu trebuie să le plătesc acestor şmecheraşi nişte bani, că doar plătim toţi !
În schimb unul ca florian ( nume de boulean) nu numai că nu plăteşte nimic pentru crimele făcut de ta-su şi ceilalţi jidani sosiţi pe tancurile sovietice pentru a împlementa prin crimă şi teroare comunismul, dar mai şi primeşte o groază de bani pentru asta ( doar n-aţi crezut că ajunge ceva şi la cei care au suferit cu adevărat ! ), alături de un wisel şi ceilalţi ovreiaşi care ne iau de proşti pe noi, pe "goi" . cum ne numesc şi cum ar vrea să ne vadă ei !

Musafir

#99

2015-08-25 12:15

Din respect pentru cei care au murit in inchisorile comuniste, devenind martiri adevarati ai neamului, pentru un crez pe care si l-au asumat pana la capat.

Musafir

#100

2015-09-03 08:30

Pentru ca cred ca valorile nationale trebuie respectate.