STOP Distrugerii Simbolului Clujului!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP Distrugerii Simbolului Clujului!


Musafir

#101

2015-07-26 20:18

Gasesc revoltator atitudinea autoritatilor romane fata de drepturile omului a maghiarilor din Romania.
Kultursokk

#102

2015-07-27 11:37

In alte tari diversitatea culturala si etnica-lingvistica atrage milioane de turisti...daca mai avem si arhitectura deosebita ca in acest caz ne mandrim cu ea si protejam tot ce avem.

Dar la noi se urmareste distrugerea a tot ce este diferit...ca sa fim omogeni si lipsiti de cultura!Ca de cultura si istoria doare uneori...distruge neuronii.

Atunci sa nu se mai planga nimeni ca nu avem turisti...pai la ce sa vina?concerte si circ pot sa vada si acasa...Situatie trista si nedemna de secol 21.


Musafir

#103

2015-07-27 13:05

Annyit romboltak már ezek a hazátlanok Erdély ősi földjén, mióta a XVIII. sz.-ban - mint menekültek - az akkori Magyarország keleti felére bevándoroltak. Igy hálálják meg, hogy beengedtük őket.


Musafir

#104

2015-07-27 15:25

Nu mai suport reavointa perfida cu care vor sa distruga centrul istoric al clujului. Nu mai suport transformarea centrului intr-un bilci medieval care este pe placul conducerii actuale parvenite.Lipsa florilor si rondul neingrijit din jurul statuii lui Matei Corvinu confirma parerea mea de mai sus. Va rog sa faceti poze comparative despre Piata Unirii, statuia lui Mathias Rex si despre Piata Avram Iancu, si distribuiti pe internet in toata tara , Europa si SUA.Eu asa voi proceda.

Musafir

#105

2015-07-27 22:30

Ich bien geboren in Kauzenbur ,in Cluj !!!
Müssensie der kirche ;St Mihai anpassen wegen ist ein monumemt istrik.!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-07-28 11:11



Musafir

#107

2015-07-28 11:13

Catedrala in stil gotic, din centrul Clujului, catedrala"Sf. Mihail" trebuie sa fie ocrotit pentru noi si pentru generatiile viitoare.

CE MUZICA E ACEEA CARE SPARGE PINA SI PIETRELE???!!!!


Musafir

#108

2015-07-30 12:32

Sustin cu toata taria ca nu trebuie schimbate ersurile imnului national.

Musafir

#109

2015-07-30 17:27

Azert irtam ala, mert felhaborito,hogy az ilyen zenenek csufol larmaval muemlekeket tegyenek tonkre, es ez ervenyes nem csupan Kolozsvarra, hanem barhol az orszagban. Ha mar hasonlo remekmuvek alkotasarol napjainkban sz sem eshet, legalabb ami van orizzuk meg es adjuk tovabb az utokornak.
Cristian

#110 Re:

2015-07-31 16:09

#36: Unul revoltat -  

 Pacat de parintii tai care te-au crescut si de anii care i-ai pierdut pe pamant. Ajunge sa citesc felul in care te exprimi si stiu cine esti: Nimeni. Trebuie sa ai o viata tare umila, in care tu probabil iti mai gasesti putere sa zambesti si nici tu nu stii dece. Doar asta te tine in viata, pentru ca ura nu duce decat la pierzanie.


Musafir

#111

2015-08-01 20:30

Peste tot in lume,oamenii vor sa pastreze cea ce au mostenit din trecut.Numai noi,cei din tarile post comuniste distrugem valorile trecutului.

Musafir

#112

2015-09-24 07:02

Multumesc

Musafir

#113

2015-11-26 12:58

Este inadmisibil, ce se intanpla, cu acest monument -europea-care., este distrus cu concerte bine organizat, cand se pot tine in stadionul faimos.Ma bucur ca pot semna dar frica de oameni rai ma face sa nu fie public semnatura.Ura fata de noi minoritari creste alarmant.Cu deosebit respect.

Musafir

#114

2016-05-21 05:27

Am semnat pentru ca particip cat de des pot la liturghii la Biserica Sf Mihail, un loc in care ma simt ACASA. De multe ori am remarcat faptul ca se organizeaza concerte la ore care coincid cu liturghia de la ora 18.