Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#6976

2015-07-20 13:37

Pentru ca asemenea fapte nu pot scapa nepedepsite

Musafir

#6977

2015-07-20 13:37

Cum ne putem creste copiii intr-o tara in care legea permite acestor violatori sa ne sfideze?

Musafir

#6978

2015-07-20 13:38

Pt ca ma simt revoltat

Musafir

#6979

2015-07-20 13:38

Asemenea monstrii nu trebuie sa traiasca printre noi.Trebuie sa plateasca fiecare pentru faptele antisociale.Legiutorii trebuie sa aplice legile dupa fapte nu sa tolereze la asemenea brute.

Musafir

#6980

2015-07-20 13:38

Pentru sa reinvie Vlad Tepes!!!!

Musafir

#6981

2015-07-20 13:39

Am semnat aceasta petitie cu speranta ca parlamentarii nostri sa se trezeasca si sa nu mai faca legile gandindu-se la ei,legile trebuie sa se inaspreasca.

Musafir

#6982

2015-07-20 13:40

Pentru ca sunt femeie si mama. Pentru ca sunt OM!!

Musafir

#6983

2015-07-20 13:40

Atestarea acestor huligani trebuie făcută imediat. Asta e crima cu premeditare! 25 de ani de puscărie pentru fiecare!

Musafir

#6984

2015-07-20 13:40

Violul este o crima. Sunt revoltata. Astfel de animale trebuie intra-adevar castrate daca distrug cu atata usurinta viata unui om pentru propria lor placere.

Musafir

#6985

2015-07-20 13:40

Arrestati PE acri magari Daca ar.FI - fost sora.-sa IAR FI placut crede ca nu mlagari 10 ani sa le dea e chir.Putin.sa ii dea si faune morale

musafir

#6986

2015-07-20 13:40

Cunosc incapatzinarea grupurilor sociale inapoiate (vezi doar, in complet alta ordine de idei, grecii sau vezi pe cei care sustin statul cu drapel negru...) deci nu ma mir prea mult ca oligofrenii aceia "au sprijinul" multor sateni. Ce ar trebui ntr-o tzara ca a noastra ar fi sa mearga televiziunile, CAT MAI MULTE, acolo si sa LE EXPLICE vasluienilor ca...nu e bine. Ca, daca nu au fiice, atunci sa-si imagineze ca mama lor, SORA lor, o verisoara, o matusa de nu conteaza ce varsta sau, cel mai bine, IUBITA PERSONALA ar pati asa ceva si... sigur-sigur i-ar pune nitzelus pe ganduri.

Si apoi, trebuie sa li se explice ca si barbatii pot fi violati, bunaoara de ALTI BARBATI.

Legislatia romaneasca este mult prea permisiva DAR MAI ALES JUDECATORII NOSTRI, in genere niste zbiri, SUNT PALITZI DE UN UMANISM SUSPECT FATZA DE VILOLATORI SI, SIMULTAN, DE CEL MAI PUR ...NAZISM FATA DE VICTIMA. Cunosc multi avocati care mi-au relatat exact ce spun. Cand l-ati vazut ultima oara pe Ministrul JUSTITIEI luand o pozitie publica, la tv ? Dar pe Laura Codruta etc? Dar pe Presedintele Romaniei?

Ca, pana sa ne dam cu oja pe unghii, pe noi ne mananca, uite, PADUCHII  !!!

 

In fine, DACA AR EXISTA PEDEAPSA ste-ri-li-za-rii (ce potrivit suna !), o-ho, ar auzi de ea sii flacaiandrii din cele mai indepartate catune !

Musafir

#6987

2015-07-20 13:40

NO MEANS NO ! NIMENI NU E MAI PRESUS DE LEGE!

Musafir

#6988

2015-07-20 13:40

Violul este crima.

Musafir

#6989

2015-07-20 13:40

nesimntiti asta este cuvantul care ii caracterizeaza. puscaria este viitorul lor.

Musafir

#6990

2015-07-20 13:41

Aceste animale trebuiesc sa aiba pedeapsa capitala.

Musafir

#6991

2015-07-20 13:41

E inadmisibil ce se intampla.Dupa fapta...si rasplata ar trebui sa fie.Ma doare ca se mai intampla asemenea barbarii in secolul acesta,ba mai mult,dupa ce ca nu regreta nimic ,bestiile astea mai fac si campanie de denigrare a fetei nevinovate si nimeni nu face nimic!La noi ca la nimeni,au facut un cod penal cu pedepse de doi bani care nu descurajeaza pe nimeni.Rusine!

Musafir

#6992

2015-07-20 13:41

sa se faca dreptate,un copil nevinovat sufera si niste innapoiati mintali cu familiile lor batjocoresc in continuare

df

#6993

2015-07-20 13:41

Cei sapte impreuna cu familiile lor  au starnit ura intregii natiuni prin comportamentul lor, era sa spun animalic dar le-as aduce o ofensa bietelor animale!  Ar trebui instituita pedeapsa capitala  or castrarea pentru astfel de bestii, nu exista circumstante atenunante pentru astfel de comportament. Iar familiile lor, care au incercat sa defaimmeze victima sunt pasibile si ele de pedeapsa pe masura.


Musafir

#6994

2015-07-20 13:41

Nu vreau sa parem toti cei care-i condamnam pe acesti tineri, ceea ce nu suntem, nu sunt in masura sa cer autorotatilor castrarea chimica. dar, imi doresc sa plateasca conform legii sa isi ispaseasca cativa ani buni de pedespsa si munca in folosul comunitatii, plus insemnarea lor pe viata ptr a sti lumea cine sunt si ce au facut, doar ca nu ii putem pune la zid acum... Sunt mii de violatori in tara si toti trebuie sa plateasca ptr faptele lor.Cat despre fata, nu o mai condamnati ca nu avea ce cauta cu infividul in masina, il cunostea, erau vecini si cu atat mai mult , facea naveta si ii era mai usor sa mearga acasa cu cineva cunoscut cu masina, deci eu zic asa cine este nepatat sa critice si sa condamne sau legea sa-si spuna cuvantul'

Musafir

#6995

2015-07-20 13:41

Pentru dreptate. Un copil se creste greu, indiferent de capacitatea lui intelectuala, s-au treapta sociala. Si, nu are nimeni dreptul macar sa atenteze la intimitatea lui , dar sa o si violeze. Este fara precedent, ca niste borfasi, sa fie in libertate dupa ce a provocat trauma pe viata unei fete. Chiar de trece, ramane stigmatul: AIA VIOLATA DE AIA! Nu trebuie create precedente.Altfel se va spune candva, au mai fost violuri, si au fost cercetati in libertate.

Musafir

#6996

2015-07-20 13:41

Sa presupunem prin absurd ca acei 7 violatori ar avea dreptate si ca fata ar fi ce sustin ei ca este. Va intreb si eu, ce om pe lumea asta accepta sa intretina relatii sexuale cu inca 6 persoane. In nici un caz, acesti criminali (va dati seama ca fata aia psihic vorbind este moarta pentru tot restul vietii) nu spun adevarul. Dumnezeu are grija de noi toti si intr-un fel sau altul tot vor platii.

Musafir

#6997

2015-07-20 13:41

Am semnat aceasta petiție pentru ca sper din tot sufletul meu ca astfel de specimene sa fie pedepsite ca atare ! Mie personal mi- e scârbă de asemenea progenituri retardate îmbibate cu cretinism si incultura ! Moartea e pedeapsa ușoară pentru voi sadicilor , nici animalele sălbatice nu se comporta cum v- ati comportat voi ! Sincer nu am crezut ca pot exista asemenea nenorociți pe fata pamântului , eu personal v- as aplica același chin ce l- a îndurat sărmana fata si nu numai ! Nu știu cum Dumnezeu va mai rabda pe fata pamântului ! Sa dea Dumnezeu sa aveti si voi măcar cate o fetița si sa - si bată joc niște animale ca voi de ele sa simțiți si voi măcar un sfert din suferința fetei si a parinților ei , si tot ar fi putin !
ioan

#6998 RUSINE....

2015-07-20 13:42

In raport cu Tara, politicienii s-au comportat ca acesti indivizi amorali....Raspund cumva alesii acestei populatii indobitocite din judetul Vaslui?


Musafir

#6999

2015-07-20 13:42

Ca sa lupt macar indirect impotriva nedreptatii.

Musafir

#7000

2015-07-20 13:43

Semnez aceasta petitie pentru ca eu consider ca violatorii nu au ce cauta in libertate. Pedeapsa maxima pentru aceste bestii. PROCURORILOR ATI VIOLAT INCA ODATA ACEL SUFLET CU "JUDECARE IN LIBERTATE" A ACESTOR BESTII! VA ROG FACETI DREPTATE!!!!