Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#5901

2015-07-20 08:55

Sa raspunda in fata legii cei sapte vinovati.  Parintii lor  poarta o vina si mai mare, ceea de a nu le fi dat educatia cuvenitaiar iar justitia  trebuie sa faca dreptate, sa nu tolereze astfel de fapte de neconceput.


Musafir

#5902

2015-07-20 08:56

Să se facă dreptate pentru această fata căci și eu am două fete și nas vrea să li se inpimple asta.

Musafir

#5903

2015-07-20 08:56

Violul este o crima! Crima trebuie pedepsita!

Musafir

#5904

2015-07-20 08:57

Imi e jena ca sunt cetatan roman....

Musafir

#5905

2015-07-20 08:58

pedepse aspre, nu libertate si cativa ani de puscarie.au avut discernamant si de-aia sunt mandri de ce au facut.

Musafir

#5906

2015-07-20 08:58

Pentru condamnarea acestor dezechilibrati psihic, detentia pe viata o merita, locul lor nu este in libertate ci la puscarie.Iar judecatorii care le acorda clementa nu poseda discernamant cand pronunta o sentinta favorabila.Fata aceea poate nu va putea avea viata sociala de acum incolo si nu se va putea reface psihic poate nicioadata.

Musafir

#5907

2015-07-20 08:58

Am.semnat petitia ptr arestarea infractorilor...am si eu fetita,dar numai gandul ca ar putea pati asa ceva ma ingrozeste ...chiar daca ar fi cum ar fi fata nu intereseaza pe nimeni...si ma gandesc cum o-r putea dormi si familile lor linistiti ...cu bani rezolvi tot in Romania noastra...dar oare Dumnezeu i-o mai rabda

Musafir

#5908

2015-07-20 08:58

Este inadmisibila decizia judecatorului.Este inuman ce se intampla.
Elena

#5909 Sistem defect

2015-07-20 08:59

Ma numesc Elena,sunt mamă,am 24 ani,am studii superioare și în momentul în care am aflat ca cei 7 violatori au fost lasati in libertate,m-am îngrozit.Îmi este teamă ptr viitorul fetiței mele ptr ca avem ghinionul de a ne fi născut dintr-o țară de oameni corupți și incompetenți.
Nu voi mai da naștere și altor copii,dacă cei 7 nu vor fi condamnați la minim 10 ani de închisoare.Îmi e frică.Suntem o țară fără justiție.Suntem o țară de oameni inculți.În universități colcăie oamenii inculți,fără Dumnezeu.Așa s-a întâmplat și cu judecătorul care i-a lăsat liberi pe cei 7.Toata pleavă societății conduce țară.Rușine tuturor celor vinovați: justiția, cei 7 violatori,familiile celor 7,politicienii,primarul satului,sătenii(oameni analfabeți),președintele țării.Toți cei menționați mai sus ar trebui violați de 7 brute.Să simtă toți ce a simțit față.DE CE NU IA NIMENI MĂSURI?

Musafir

#5910

2015-07-20 08:59

Trebuie facuta dreptate! E incredibil ce se intampla in Romania nimeni nu mai este in siguranta!! Va rugam faceti ceva!!!

Musafir

#5911 Re:

2015-07-20 08:59

Neno

 Nenorocitii, tot la ei se gandesc, cica:5min d placere a lor", dar nu se gandesc la victima "fata" :ia distrus viata, linistea si tot ce tine d ea pt totdeauna.TOTDEAUNA=E d f lunga durata. Uitati d placerea voastra d 5min,ganditi-va la totdeauna, o viata iintreaga, nui asa ca nu mai e asa scurt si ca meritati pedeapsa?!! Meritati inchisoare si mai mult, poate asa va vine mintea l a  cap

ana maria

#5912 Respectati dreptul la viata si demnitate al fetei ! Toleranta zero pentru derbedei !

2015-07-20 09:00

In numele dreptului la viata si demnitate, atat al victimei, cat si al nostru, al celor care ne dorim sa traim fara teama, printre oameni normali, intr-o tara civilizata,  cer:

- Pedeapsa maxima pentru violatori, cu spor pentru atitudinea lor de dupa arestare si eliberare.

- Judecarea cazului in regim de urgenta, astfel incat "masculii feroce" sa nu mai umble liberi pe strazi, ci sa ajunga cat mai repede acolo unde le este locul.

- Modificarea urgenta a legislatiei, constand in introducerea pedepsei cu castrarea chimica pentru faptele de viol, asa cum exista in multe tari civilizate.

- Toleranta zero pentru toti vinovatii din acest caz.

- Acuzarea si trimiterea in judecata (cel putin pentru calomnie si amenintari) a tuturor celor care, pentru a-si apara progeniturile si/sau "prietenii", au  acuzat si au  agresat in scris si verbal victima.

- Campanie publica de mediatizare pe scara larga a cazului, cu scop de constientizare, educare si prevenire a unor viitoare fapte de acest fel.

- Cercetarea comportamentului procurorilor de caz si judecatorilor, rezultatele cercetarii urmand sa fie facute publice.

- Analiza publica a comportamentului reprezentantilor bisericii in acest caz. Mi se pare important, deoarece au un cuvant greu in comunitate, dar eu una nu am auzit/citit sa fi luat vreunul atitudine.

 

 


Musafir

#5913

2015-07-20 09:01

In "tara" in care borfasul prim ministru e acceptat de pop or, de ce sa fie considerat violul crima ?

Musafir

#5914

2015-07-20 09:02

Oricine nu respecta legea trebuie sa raspunda pentru faptele sale.Cum pot sa insa sa inteleg modul in care se administreaza justitia in acest stat care se doreste a fi "de drept"?Pe acesti magistrati ,care decid in acord cu propria lor constiinta, NOI putem sa ii intrebam daca un violator in libertate este sau nu pericol public?Sau cum se apreciaza gradul de pericol pentru a se decide mentinerea masurii arestarii preventive?

Musafir

#5915

2015-07-20 09:03

Deoarece mi se pare nedrept ca cei care au violat sa fie liberi !!!

Musafir

#5916

2015-07-20 09:03

Sunt socata si scarbita de aceasta intamplare. Sunt scarbita de nepasarea autoritatilor si de modul cum trateaza o astfel de infractiune. Inchisoarea e nimic, tortura trebuie aplicata.

Musafir

#5917

2015-07-20 09:05

Pedeapsa maxima nu este indeajuns.

Musafir

#5918

2015-07-20 09:06

Acesti nemernici ar trebui castrati nu inainte de a fi violati cu un rug incis.

Musafir

#5919

2015-07-20 09:07

Pentru ca avem violatori in libertate pentru ca avem judecatori corupti

Musafir

#5920

2015-07-20 09:08

Sunt niste bestii care trebuiesc pedepsite pt ca au distrus viata fetei. Rusine celor care-i sustin si rusine pt ca sunt in libertate.
ana

#5921 Daca nu luam atitudine acum ...

2015-07-20 09:08

... este posibil ca maine sa asistam la noi episoade din serialul "Mandru ca sunt violator".

Din pacate, aceasta boala psihica e contagioasa si se raspandeste cu repeziciune, mai ales in mediile cu educatie precara ...


Musafir

#5922

2015-07-20 09:08

Am semnat aceasta petitie deoarece trebuie atrasa atentia justitiei romanesti, sa isi faca treaba, ca doar de aceea platim din bugetul statului politia si tribunalele, nu ca sa se inhaite cu criminalii si violatorii.

Musafir

#5923

2015-07-20 09:09

Sunt tatal a doua fete minunate, pentru a caror sanatate, fericire si bunastare sunt in stare sa lupt pana la capat ( oricare ar fi acest... capat ).As merge mai departe, cu propunerea de modificare a pedepsei aferenta acestei fapte, la inchisoarea pe viata, cu condamnare fara drept de apel si fara dreptul la gratiere

Musafir

#5924

2015-07-20 09:09

Viata fetei ,dar si a familiei ei este distrusa,-un sfat sa lase totul si sa se mute in alt loc, cat mai departe pt ca procesul de vindecare intr-o oarecare masura sa aiba efect. In ceea ce priveste acesti baieti ,nu sunt decat niste monstri cu chip uman care probabil vor face ceva inchisoare si viata lor se va derula intre o infractiune sau alta.


Musafir

#5925

2015-07-20 09:09

Astia trebuie castrati chimic sau impuscati sau linsati public... da nici macar inchisoare sa nu faca ? daca petitia asta nu rezolva nimc eu zic sa ne facem dreptate cu mana noastra. Trebuie sa se prezinte doar jumate din cei care au lasat o semnatura aici si curatam tot Vasluiu de violatori